User Tag List

Sayfa 44/44 İlkİlk ... 34424344
827 sonuçtan 818 ile 827 arası

Konu: Otomobiller & DIY

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaan hayırlı uğrulu olsun tekrardan Kaç basıyor
    hahaha güzel soru. Sanırım bunu hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz. Ben genelde 60 km falan hızla gidiyorum.

Sadece arada sollama yaparken ya da şerit değiştirirken hızlı gidiyorum. ilk aldığım gün ama yokuş aşağı 108 e kadar çıktım

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba filan derken aslında ilgi alanım motosiklettir. Neredeyse 7 yaşından beri söker, takar, onarır, binerim.20-35 yaş arası ara verdim, sonra yine başladı kaşıntı.Scooterler, maxi scooterler, endurolar derken en son geçen hafta bir 1200gs aldım, sonumuz hayrolsun.
    hayırlı olsun Datça'da biraz yakacaktır bacakları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ehliyet için vitesli motor kullanmak zorunda kaldım.
    Bana çok eziyet geldi. Chopper tarzı çok seviyorum hatta geçen pilder 250 denedim. Görsel bu kadar iyi iken sürüş keyfini hiç sevmedim.
    Hacimli motor zaten beni korkutuyor, max 250 cc bindim o bile bana fazla hızlı geldi. Araba ile motor bu açıdan çok değişik hissettiriyor bana.

Hayırlı olsun 1200gs . Yazarken bile hacim buradayım dedi resmen
    Teşekkür ederim.Siz de kazasız belasız kullanasınız.
    Aslında yüksek hacim -bana göre- düşük devir, yüksek tork demek.Scooter ve maxi scooter yanında f650gs, r1100 gs de kullandım birer ikişer yıl. 1100 gs ciddi anlamda dikkat isteyen ,virajda gazla vitesle oynamayı affetmeyen ürkütücü bir makineydi. Tabii bunda benim tatlı su motorcusu olmamın da payı var.
    1200gs çok daha yumuşak, hata silici, kolay kullanımlı bir motor. Çekiş kontrol, debriyajsız vites değiştirme, kaydırmalı debriyaj, viraj abs'si ,sürüş modları... derken insan kendini çok rahat hissediyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun Datça'da biraz yakacaktır bacakları
    Teşekkür ederim , şortla kullanabilecek miyiz göreceğiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    27.04.2024 günceli olsun.

Motor du DS di derken RS biraz öksüz kalmıştı. Vakit bulmuşken kafamdaki birkaç eksiği hallettim.

Araç 13 aydır bende aldığımda beri 7k km kadar yol yapmışım. Bu sürede şanzıman ve soğutma sıvısı için bir bakım yapmamıştım.

Rs grubundan aldığım öneri ile castrol ün şanzıman yağını aldım. Soğutma sıvısı olarak zaten sadece total glacelf turuncu kullanıyorum her arabamda.

Saf su siparişi yetişmediği için onu da sanayiden temin ettim.

Cumartesi biraz hızlı başladı, ***** freccia almıştık yamaha deligt boşa düşmüştü.

Manasız insanlarla muhatap olduğumuz bir haftanın sonunda en azından 2014 model ve 68 bin km de araç satın aldığının farkında olan bir arkadaşa satışını gerçekleştirdik.

Sonrasında RS le günü tamamladık.

Yapılanların bir kısmını fotoğraflayamadım. Öncelikle sisler değişti, üzerindekiler sararmış ve taş vs izlerinden ötürü kötü görünüyordu.

Sonrasında tamponun sol far tarafı çatlamıştı oraya plastik kaynak yaptım. Bu kısım biraz da benim hatam, çünkü tamponun altında 3 tane sabitleme somunu var bunları takmamıştım nasıl olsa sökeceğim diye. Onlar takılı değilken tamponu bir ağaç köküne taktırdım ve far altından çatlamasına sebep oldum.

Notere giderken son bir poz olsun dedim delight için.

Sislerin hepsini bir arada fotoladım fark net olsun diye.
    Bu arada aracı aldığımda üzerinde amerikan park vardı direkt söktüm. Meğerse park lambalarını sökmüşler. Biz de bu güne kadar park lambası olmadan binmişiz.

Tabi benim bunu fark etmem farları söküp nerede bu park lambası diye ararken anlık aydınlanmamla ortaya çıktı. Bir de uzun farlara led takmışlar ve sabitleme tellerini yok etmişler, led farlar yamuk duruyordu onu da düzelttim.

Bakım malzemelerimiz,

Araç 2.1 LT şanzıman yağı alıyor ve 6.5 LT de soğutma suyu alıyor.

Soutma suyu boşaltırken radyatör alt hortumu yerine yağ soğutucuya bağlı olanı çıkarınca yaklaşık 5.5 litre sıvı dışarı akıyor. 1LT de içerde kalıyor.

Şanzıman yağı için dolum tapası plastik boşaltma tapası ise karter tapası ile aynı.

Şanzıman yağ değişimi için sarı soketin arkasında kalan metal bir plaka var, onu sökmek büyük kolaylık sağlıyor.

Sonra torklayarak sıktım. 20nm tork uyguladım boşaltma tapasına.

Şanzıman yağı değişirken karterde ince bir yağ kaçağı olduğunu gördüm, karter cıvatalarından 2 tanesi gevşemiş ya da takılırken gevşek takılmış.

Onları da güzelce torklayarak sıktım. Sonrasında arabanın altını atas est ile ilaçladım, fırçaladım ve basınçlı suyla duruladım. Karter bölgesindeki toz pislik oldukça yok oldu. Keşke kuru buz makinamız olsa da sıfır haline geri getirsek

Tabi davlumbazları da iç dış güzelce temizledim ve tüm klipslerini sıfırladım.

Sonrasında siyah olan kaliperleri hızlı bir şekilde gri yaptım (çok süper olmadı ama vakit) bu arada tampon için 5 cm çapında pullar aldım, alt bağlantılarında bu pulları kullandım müthiş sağlam oldu. Bu sayede tamponu biraz daha net oturttum görsel daha iyi oldu.

Tamponu boyatma fikrim var ama renk tutmaz diye endişe ettiğimde o işe girişemiyorum. Ha boyatsam bile komple içini söker öyle götürürüm boyattırırım.

Sonrasında da çamurlukta ufak tefek çizikler vardı onları pasta ile olabildiğince giderdim.

Tekerleri taktım torkladım deneme sürüşüne çıktım. Biraz gazladım geldim. Özlemişiz çatara çutara seslerini. Yorgunluğu da böylece atmış oldum.

Gelecek ay bir yağ bakımı yaparım belki, sonrasında iç derilere bir operasyon düşünüyorum.

Aracın mekanik olarak şuan bir işi kalmadı. Sadece vakit bulunca bir AFR ayarı için mapper'a gideceğim o kadar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DS nin pcv valfinden emme hattına yağ geçiyor diye düşündüğüm için bunu değiştirmek istedim.

TR de bu parçayı kapağı ve içi ile satan yer bulamadım. Komple külbütör kapağı verelim dedi kimle görüşsem. Onun da maliyeti gereksiz pahalı.

Araştırırken amazon dan ürün 348 TL ye buldum ve aldım. 15 gün içinde kapıya kadar geldi.

Bu gün hadi dedim şunu takayım. Ama tırnak kırıldığı için bir malzeme yapıştırmışlar oldukça da sert.

Önce dremel ile biraz aşındırdım sonra tornavidayı keski gibi kullanarak tamamen kırdım çıkardım.

Yeni malzemeleri de foto çekelim.

Sonra güzel bir temizlik ile devam ettim.

En son da külbötür den çıkıp catch can e giren boruyu değiştirdim kelepçe taktım. Catch can i de kontrol ettim yağlanma bayağı az olmuş.

Bu da RS in toplantıkdan sonraki hali, sürücü tarafı çamurluk ayağı alt bağlantısı kırık ona bir çözüm üretemedim. O kısımda ufak bir açıklık var.

Ama tampon daha nizmami oturdu şuan.

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasa yeni bir detaycı kazandı Maşallah
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piyasa yeni bir detaycı kazandı Maşallah
    Valla sevdik detay işlerini sayende, desteğin anlatılmaz. DS'e güzelce bir dalasım var ama elim hep mekanik kısma gidiyor RS'i topladım acil durum arabası olarak kenarda duruyor.

DS için biraz enerji toplayıp bir şeyler yapacağım, malzemelerimiz hazır biliyosun

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ellerine sağlık abi.Şu imkan bende olsa ben de kendim değiştireceğim ama.Aslında apartmanın kapalı garajı var.Yağ değişimi yapılabilir
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerine sağlık abi.Şu imkan bende olsa ben de kendim değiştireceğim ama.Aslında apartmanın kapalı garajı var.Yağ değişimi yapılabilir
    Yağ değişim atla deve iş değil, ama araban sabitse. SLK da yağ değişimi için ben yağ filtre aparatı almak zorunda kalmıştım.

Uzun süre aynı arabaya bineceksen filtre sökme aparatı + kriko + 2 tane sehpa vs alırsın ufak tefek alet edevat çözülür işin. Sanayi de ne istiyorlar bu işlere bilmiyorum ama dediğim sistemi kurmak 3-4k falan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler