User Tag List

Sayfa 5/10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
173 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Enesy’s Fiat 126p ( Project Luigi )

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaporta boya dan gol yemeden iş yaptıran ne kendim ne çevremde görmedim.
    En son bir marşpiyel tamir ettirdim, Gerçekten kör bir usta yapsa eliyle falan ayarlar düz yapardı, arabanın marşpiyeli alttan 3 cm civarı sarkıktı alığımda, lanet olsun dedim geçtim.
    Renk güzel olmuş, bu rengin içine krem kahve de gider ama lacivert de çok değişik durabilir.

Son halini ciddi merak ediyorum, çok güzel olacak. Bir de swap olabilseydi müthiş olabilirdi sanki.
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok güzelmiş gercekten, güle güle kullan, hazir toplarken bir hayabusha motoru harika olmaz miydi
    Swap Konusu uzun vadede ciddi düşündüğüm bir konu. Araba yürüsün gazlasın etsin diye değil ama parçası ve ustasını bulmak her geçen gün zorlaşıyor. Bi 10 sene sonra ömrümüz olursa daha da zor olacaktır bununla uğraşmak. Reisin Çılgın Projesinden daha çılgın bir projem var ama vakit olarak bu gidişle en az 5 yıl belki 10 yıl gerekecek. TOGG çıkar satılır ve şarj noktaları yaygınlaşır ise komple Elektrik motor yürüyen çılgın hayalim. Nasip olur ise kızıma saklamak istiyorum petrolhead geçinen ben uğraşmaktan beziyorken onun bununla uğraşmasını beklemek saçma olur. Benden sonra da yadigar olarak saklamasını istediğim için bugünün değil o günün şartlarına uydurmak istiyorum.

Aras Kargo’nun HepsiJet in kangoo ducato vs araçlarını elektrikli ye çeviren bir kaç şirket vardı. Az daha yaygınlaşsın komple 126E yapmak istiyorum.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Swap Konusu uzun vadede ciddi düşündüğüm bir konu. Araba yürüsün gazlasın etsin diye değil ama parçası ve ustasını bulmak her geçen gün zorlaşıyor. Bi 10 sene sonra ömrümüz olursa daha da zor olacaktır bununla uğraşmak. Reisin Çılgın Projesinden daha çılgın bir projem var ama vakit olarak bu gidişle en az 5 yıl belki 10 yıl gerekecek. TOGG çıkar satılır ve şarj noktaları yaygınlaşır ise komple Elektrik motor yürüyen çılgın hayalim. Nasip olur ise kızıma saklamak istiyorum petrolhead geçinen ben uğraşmaktan beziyorken onun bununla uğraşmasını beklemek saçma olur. Benden sonra da yadigar olarak saklamasını istediğim için bugünün değil o günün şartlarına uydurmak istiyorum.

Aras Kargo’nun HepsiJet in kangoo ducato vs araçlarını elektrikli ye çeviren bir kaç şirket vardı. Az daha yaygınlaşsın komple 126E yapmak istiyorum.
    vizyonlu bir bakis acısı, takdir ettim.

su abiler yapıyorlar bu tip dönüşümleri, istersen bir maillesebilirsin en azindan on hazırlık ne yapman gerekir tahmini maliyet ne olur konusunda bilgi verebilirler.
    Amazon da sanirim araclarini elektrige donusturdu, onlari da takip edebilirsin.

Our Vehicles - Retrofuture Electric Vehicles REV

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vizyonlu bir bakis acısı, takdir ettim.

su abiler yapıyorlar bu tip dönüşümleri, istersen bir maillesebilirsin en azindan on hazırlık ne yapman gerekir tahmini maliyet ne olur konusunda bilgi verebilirler.
    Amazon da sanirim araclarini elektrige donusturdu, onlari da takip edebilirsin.

Our Vehicles - Retrofuture Electric Vehicles REV
    Abi attıpın Link i biraz kurcaladım. İlk kasa fiat500 benim araçla nerede ise aynı mekanik olarak. Ona 16.000 Öyro fiyat demişler. Ben burada otomasyon makine vs işi yapan bir sanayici tanıdığım ile görüştüm kabaca 80 - 100 bin tl bulur dedi ama bugünün şartlarında beklemek daha mantıklı bir kaç yıl.

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Luigi ismini ilk gördüğümde tahmin ettiğim gibiymiş nedeni, anlamlı ve tatlı olmuş

EV swap beklediğimden uygunmuş
    bizde 93 model defender 90'ımız için EV swap düşünüyoruz ki, bu olay TR'de de yaygınlaşacak bence

EV swap düşünme nedenimiz tamamen fantezi, yakıt vs değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @eminkilic61
    EV şuan yakıt olarak mantıklı gelmiyor zaten bana. Hele Defender gibi benimki gibi hobi aracında amortisman süreleri çok uçuk.

Benim mantığımda tamamen fantazi ve usta vs derdi ile ileride uğraşmamak.

Telafuz ettiğim 80 - 100 rakamı tamamen bakkal hesabı ile ortaya çıktı yani rasyonel bir hesap değil onu belirteyim.

Batarya bunu kullansan , motor şu olsa , plc sürücü bu olsa 20 lira da tornacı demirci işlerine gider custom parça ihtiyacı için vs konuştuk ama dediğim gibi kahve muhabbeti yaparken topladık rakamı. İşin içinde projelendirme işçilik vs maliyetleri hiç yok o hesapta. Bir de 600 kg 126 yı taşıyacak motor batarya ile defender farklı olur. Bugün yapalım desen benim tahminim bi 150 200 lira defendera harcanır.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @eminkilic61
    EV şuan yakıt olarak mantıklı gelmiyor zaten bana. Hele Defender gibi benimki gibi hobi aracında amortisman süreleri çok uçuk.

Telafuz ettiğim 80 - 100 rakamı tamamen bakkal hesabı ile ortaya çıktı yani rasyonel bir hesap değil onu belirteyim.

Batarya bunu kullansan , motor şu olsa , plc sürücü bu olsa 20 lira da tornacı demirci işlerine gider custom parça ihtiyacı için vs konuştuk ama dediğim gibi kahve muhabbeti yaparken topladık rakamı. İşin içinde projelendirme işçilik vs maliyetleri hiç yok o hesapta. Bir de 600 kg 126 yı taşıyacak motor batarya ile defender farklı olur. Bugün yapalım desen benim tahminim bi 150 200 lira defendera harcanır.
    sokmesi takmasi kolay olan araclari siz kendiniz elektrikliye cevirebilirsiniz, ancak ruhsat alamazsiniz. Ruhsat icin projelendirme lazim, onun icin de akredite bir yerde yaptirmaniz lazim (diye biliyorum). Bu konuya yillardir kafa yoran eli yatkin arkadasim bu hesabi cok yapti, hala da yapiyor. 2 yilda bir arabayi komple orjinaline geri cevirme derdi olmasa coktan hayata gecirmisti hatta.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @eminkilic61

evet rakamlar konusunda haklısınız, bizde hem çıkabilecek sorunlarla uğraşmamak hemde daha seri ve güçlü olsun istiyoruz.
    yurtdışında hazır kit satanlar var ama döviz ve vergilere bakınca korkunç rakamlara geliyor. tahminimce 5 seneye daha da yaygınlaşır bu işler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sokmesi takmasi kolay olan araclari siz kendiniz elektrikliye cevirebilirsiniz, ancak ruhsat alamazsiniz. Ruhsat icin projelendirme lazim, onun icin de akredite bir yerde yaptirmaniz lazim (diye biliyorum). Bu konuya yillardir kafa yoran eli yatkin arkadasim bu hesabi cok yapti, hala da yapiyor. 2 yilda bir arabayi komple orjinaline geri cevirme derdi olmasa coktan hayata gecirmisti hatta.
    defender'ın sökmesi takması kolaydan daha kolay gibi

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu alete 1.4 uno motoru koymamız mümkün değil mi acaba? Şanzıman da uydurulursa nasıl yürür acaba? Ben elektrik işlerini bir türlü sevemedim.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye'de yakın geleceğin mesleği , araçları EV'ye dönüştürme olabilir mi? ruhsata işletme , vergilendirme vs prosedürler gerçekleşirse bence olur hatta tahminimizden de hızlı başlar Türkiye'de bu iş
    gerçi maliyete bakar tabii de , yaygınlaştıkça bütçesi de ehlileşir
    dünyada ev conversion kitler satılıyor , insanlar garajlarında yapıyorlar
    nissan leaf pilleri , tesla piller ikinci el çıkma vs satılıyor
    tesla motorlar vs rahatça bulunabiliyor

hatta işin modifiye tarafında da ekstra piller (uzun menzil isteyenlere) , daha güçlü motorlar , belki 2 kademe şanzımanlar gibi şeyler hayatımıza girecek
    yazılım tarafı da tabii ki bu yeni dönemin olmazsa olmazı olacak

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de yakın geleceğin mesleği , araçları EV'ye dönüştürme olabilir mi? ruhsata işletme , vergilendirme vs prosedürler gerçekleşirse bence olur hatta tahminimizden de hızlı başlar Türkiye'de bu iş
    gerçi maliyete bakar tabii de , yaygınlaştıkça bütçesi de ehlileşir
    dünyada ev conversion kitler satılıyor , insanlar garajlarında yapıyorlar
    nissan leaf pilleri , tesla piller ikinci el çıkma vs satılıyor
    tesla motorlar vs rahatça bulunabiliyor

hatta işin modifiye tarafında da ekstra piller (uzun menzil isteyenlere) , daha güçlü motorlar , belki 2 kademe şanzımanlar gibi şeyler hayatımıza girecek
    yazılım tarafı da tabii ki bu yeni dönemin olmazsa olmazı olacak
    benim bildigim, seri uretim olmadikca tek arac icin maliyet korkunc boyutlara cikiyor Turkiye'de, o yuzden bu isi yapan sayili yer var, ve sadece tek model arac icin bu isi yapiyorlar. Bu mevzuatin evvela degismesi lazim, yoksa bu kafayla ancak hayal ederiz biz bunlari.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben kendi ustamın başının etini yiyorum bu konuda
    'bu konuda çalış, kursa git, araştır, bul ve dene' diye
    ileriyi gören ustalar ve mühendisler bu konuda uzmanlaşmaşı

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rengi çok güzelmiş yahu. Renk baki kalsın bence.

Maşallah sabırlı ve bol nakitli bir restore süreci olur umarım.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ara güncelleme :

Motoru üzerine koyduk fakat ben hallederim yeğenim diye söken kendine usta diyen zat takarken neyi nereye takıyorduk vs diyince bana geldiler.

Aracı çekici ile Bursa da bulunan ve sadece bu araçlara bakan bir usta ya çektirdim.

Başıma gelecekleri bile bile bu yolu seçmek zorunda kaldım. Zira sanayi de bir markada uzman usta ya gitmeyip başka yere giderseniz ve işinizi halledemeden o adama geri gitmek zorunda kalırsanız karşılaşacağınız muamele bellidir.

Nerede soyunduysan orada giyin derler eskiler.

Başka adam yapmaya çalışıp anasını ağlatınca bu sefer götürdüğüm adam roma mızrağını yağlamaya başladı.

El mahkum başla abi sen dedik bu işe bir kere girdik öyle böyle çıkacağız ne olursa olsun.

Bu hafta sonuna motor mekanik bitecek en azından tesellimiz o.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk ustanın beceriksizliği kötü olmuş
    şimdiki ustada insaflı biri çıkar inşallah

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ara güncelleme :

Motoru üzerine koyduk fakat ben hallederim yeğenim diye söken kendine usta diyen zat takarken neyi nereye takıyorduk vs diyince bana geldiler.

Aracı çekici ile Bursa da bulunan ve sadece bu araçlara bakan bir usta ya çektirdim.

Başıma gelecekleri bile bile bu yolu seçmek zorunda kaldım. Zira sanayi de bir markada uzman usta ya gitmeyip başka yere giderseniz ve işinizi halledemeden o adama geri gitmek zorunda kalırsanız karşılaşacağınız muamele bellidir.

Başka adam yapmaya çalışıp anasını ağlatınca bu sefer götürdüğüm adam roma mızrağını yağlamaya başladı.

El mahkum başla abi sen dedik bu işe bir kere girdik öyle böyle çıkacağız ne olursa olsun.

aytuğ ise affetmez..
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk ustanın beceriksizliği kötü olmuş
    şimdiki ustada insaflı biri çıkar inşallah
    Zor Baştan komple motoru toplasak o parayı istemez heralde.

Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aytuğ ise affetmez..
    Apo dayı. Sağ olsun çok iyi bir ekonomist kendisi.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ara güncelleme :

bi kutu vazelin göndereyim sana lazım olur

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler