User Tag List

Sayfa 1/10 123 ... SonSon
173 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Enesy’s Fiat 126p ( Project Luigi )

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Cool Enesy’s Fiat 126p ( Project Luigi )

Tekrar bir otomobil konusu ile karşınızdayım. Daha önceki araçlarımı bilenler için ya çok büyük ya çok küçük araçlar akıyorum genelde ortası pek yok. Bir de cem yılmaz filmlerindeki değişmeyen oyuncu kadrosu gibi 3 model arasında sekip duruyorum. ( Sırası ile Smart - 500 - Smart - Passat Vagon - Smart - 500 - Passat Vagon )

Bu sefer ki araç sıralamaya uysa da tarz olarak biraz farklı oldu. Eşimin kullandığı Passat Variant'ı farklı bir yatırım yapmak amacı ile satmaya niyetlendik. Tüm araçlarımda kullandığım NIL plaka yı nasip olursa kızım 18 ine gelene kadar saklamak niyeti ile almıştım. Aracı satarsam plaka gidecek, ama araç almak istemiyorum kaos u her seferinde yine bir araba almak ile sonlanıyor du.

Bu sefer çekme belgeli darmadağın bir mobilet alalım plaka dursun diye başladık sahibinden araştırmasına. Sonra sadece evrak için alacağım 5 para etmez motorlar 15 lira olunca acaba scooter alsam mı dedim. Bakarken Arora Cappuchino lar acaciyp sempatik gelmeye başladı. 20 yi veren 30 u verir bunu alırım binerim arada diyordum ama aklıma motora binmemeye yeminli olduğum geldi. Şeytan icadı motor hayatta binmem diyorum hep.

Sonra o parayı verene kadar onu mu bunu mu alsak diye diye bütçe çıktı 3 hanelere. İstanbulda bir tane orjinal Smart Brabus denk geldi. 2001 model ilk kasa çok sorunlu olan smartlardan ama orjinal brabus olunca ve söz konusu ben ve smart olunca o iğrenç çekim başladı aramızda. Kalktım gittim İstanbul'a smartı almaya ama brabusluktan çıkmış smartlıktan da çıkmış acaip bir hale gelmiş bulunca aracı soğudum. Test için kullanmaya başlayıp 1. dakika safe mode a geçince teşekkür edip yemek yiyip bursa ya döndüm.

Smart a alternatif ne olur o paralara derken aklıma hayatta gelmeyecek bir araba gördüm sahibinden de. Saniye geçmeden kafamda aracı aldım bile. Dediğinin haricinde ne çıkarsa çıksın alacağım diye yola çıktım istanbul'a. Amaç plakayı takıp saklamak olduğu için isterse hurda olsun alacağım moduna girdim.

Arkadaş Bu :

İstanbula gidip sahibi ile tanışınca çok şanslı olduğuma kanaat getirdim. Ben içinden geçilmiş hurda bu diye almaya hazırken aracı kullanan 22 yaşındaki kardeşimin dedesinin aracı olduğunu. 91 den beri sahip olduklarını ve kilometresinin orjinal 86.000 olduğunu vs öğrendim. Benim beklentim 5 haneli sayacın 3. 4. defa başa döndüğü falandı fakat dede ile konuşunca çok daha fazla ısındım. Arkadaş üniversiteye yeni başladığı dönem bir petrolhead olarak araba hayallerine başlamış fakat ekonomik koşullardan ötürü istediği araçlar olmayınca eldekini toplayayım dede yadigarı diyerek Bis i toplamaya başlamış.

Boyası dahil herşeyi D.I.Y yaparak elden geçirmiş. Avantajları çok tabiki kendi malına bakması farklı olur insanın ama eksikleri de var evde yapılınca. Boya yı kompresör ile kendisi atmış , içerideki dışarıdaki herşeyi pianoblack boyama sevdasına kapılmış. Dış rengi de oldum olası rs6 ya bile yakıştıramadığım Nardo Grey tercih etmiş.

Dede ve Ben ( Soldaki Ben )

[url=https://flic.kr/p/2noncEL]

Hemen düştüm Bursa'ya yola. Ama nerede arıza yapar kalırım acaba diye bekliyorum. Körfezden dolanmalı , gemlikten vs tırmanmalı eski yoldan geliyorum. maşallah diyeyim eve kadar sağ salim geldik sorunsuz.

Motor şanzıman ve yürüyeni sorunsuz ve orjinal olması , ilk plakası ve ilk sahibinden olması en büyük artıları. Bir kaç fotoğraf ekleyip kısa tutayım ilk mesajı.
    Daha uzun uzun hikayeler ve yaşanmışlıklar anlatacağım kesin. İnşallah burası yaşayan organik bir konu olacak. Günlük gibi ya da . Bugün burada yolda kaldık bugün burası bozuldu gibi. Kullandığımda bu kadar keyif aldığım tek otomobil 1966 Volkswagen Tosbağa Pre olmuştu. En zevkli araba benim diyen halt etmiş yanında. Salak saçma zevkli bir araba.

A dan Z ye elden geçecek herşeyi ile restore edeceğim ama bugün parayı bi şekilde ayarlayıp 1 ay sonra bitti dersem sıkılırım çok. Çocuk daha 2,5 yaşında 18 e kadar ne yapacağım herşeyi biterse. Hayabusa motorlu bis mi yapacağız. Yavaş yavaş sindire sindire varılacak nokta hedef yaklaşık böyle bir şey olacak.

[url=https://flic.kr/p/2nopBbB]

[url=https://flic.kr/p/2nomZjS]

Bir de 500 vs sevgim aşikar . bi bakarsınız bu çıkar böyle bir hayaller mayaller olur.

Bizim Fotolar ile bitirelim.

[url=https://flic.kr/p/2nooknt]
    [url=https://flic.kr/p/2nopDbD]

[url=https://flic.kr/p/2nookv4]

[url=https://flic.kr/p/2nogLYR]
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Viva L'italia! (Yaşasın İtalya)
    İtalyancılar olarak otomobilleriniz forumunu meşgul ediyoruz beraber, ne güzel

Nedense bu aracı ne zaman görsem yüzümde bir tebessüm beliriyor. Aşırı şirin bir araç. Yeni versiyonuna da bittim resmen, ülkemize gelse de görsek ... Bence sendeki haliyle bile gayet güzel duruyor, ki eminim çok çok daha güzelleştireceksindir. Hayırlı uğurlu,kazasız belasız olsun, ivedik gibi akün bitmesin inşallah

Bu arada çok sevdiğim şu klasik TR siz plakalar buna acayip yakışır, 88 öncesi araçlara da takılabiliyormuş sorduğum kadarıyla sorunsuz bir şekilde. Bence mutlaka takmalısın brocum.. Önde logo eksik o çok gözüme battı, bir de renk olarak pastel tonlu yeşil, sarı, mavi falan boncuk olur.

Konunun ilerleyen safhalarında görüşmek üzere, keyifle sür, Nil de keyifle binsin inşallah.

Ha bir de o son fotodaki jantlardan uzak dur, teneke specler orjinal olanlar harika duruyor sarıdaki gibi. Denediğin o jant biraz widebody falan tarzı gibime geliyor.
    Konu .::EmrE::. tarafından (28-05-2022 Saat 23:06 ) değiştirilmiştir.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, ben ufakken varmış bizde de, sanırım hava soğutmalı olandan.4 yıl boyunca bizi her yere götürmüştü. Babam yokuş aşağı yüklü iken fren tutmaz, size söylemezdim korkmayın diye derdi. Çok temiz duruyor, kazasız belasız

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    96 da Ankarada yaşadığımız zamanlar almıştı babam ,sulusundan bi süre takılmıştık.Bücür dü bizimkinin adı da.1 e geçerken durması gerektiğini hatırlıyorum.Senkromeç olayı.Sorun neydi hatırlamıyorum ama bi süre iterek çalıştırıyoduk Hararet vss yapmamıştı hiç , bi keresinde de gaz teli mi ne kopmuştu.Çıkmadığı yokuş yoktu , genelde de kalabalık geziyorduk aile.O zaman ilkokul 2 ye mi 3 e mi ne gidiyodum , hayal meyal hatırlıyorum ama çok zevkli enteresan bi arabaydı.Keyifle kazasız belasız kullanın.

omery - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız, aracın geçmişinin belli olması çok büyük artı olmuş. Hep sokak kenarlarında terkedilmiş olarak bulunurdu bunlar merakla incelerdik, bir tane mavi renk up seri vardı faal olarak kullanılırdı pıtır pıtır çalışırdı çok hoşuma giderdi İlgi çekici bir serüven takipteyim
    '94 alpinweiss III E36 318i

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun, renkte opak olsun
    group b ___

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olm şaka maka çok diri duruyor he, boş vaktinde zımparayla giriş buna belki pütürler giderse boya bir süre daha götürür seni böyle

de projeyi 15 seneye yaymak da ne biliyim : ) bi yerde biter de müzeye kaldırılır heralde

güle güle kullanın inşallah

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    olm bu ne
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah araca, cumartesi deneyimledik, ayrı bir keyfi, ayrı bir havası var

Aliburakb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ahaha fena duruyor. jantlar farklı durur güzel bi polisajla. enteresan adamsın vesselam başlamış hemen turingler falan
    İnstagram
    @aliburakbatmaz_
    @brkhobbygarage

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hayırlı olsun, çok ilginç bi tercih olmuş. Bu sağ aynanın olmayışı arabanın ne kadar yavaş olduğunu mu gösteriyor yoksa eksik mi Kazasız belasız
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah buna bi m50 swap yakışır
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Delisin amk
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

EmreS13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayı alacam dediğinde dedim bu manyak alır mantıklı konuşuyo dedim. Ki aldı
    Jatlarda yakışır ama. Güzel bi ince taban lastikle.
    Hayırlı olsun şekerim
    06 WTF 36 Corsa 1.7 ///06 FA 9273 İbiza cupra CTH SOLD..
    06 JZ 556 200SX S13 Forged , Drift Car Project

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Viva L'italia! (Yaşasın İtalya)
    İtalyancılar olarak otomobilleriniz forumunu meşgul ediyoruz beraber, ne güzel

Nedense bu aracı ne zaman görsem yüzümde bir tebessüm beliriyor. Aşırı şirin bir araç. Yeni versiyonuna da bittim resmen, ülkemize gelse de görsek ... Bence sendeki haliyle bile gayet güzel duruyor, ki eminim çok çok daha güzelleştireceksindir. Hayırlı uğurlu,kazasız belasız olsun, ivedik gibi akün bitmesin inşallah

Bu arada çok sevdiğim şu klasik TR siz plakalar buna acayip yakışır, 88 öncesi araçlara da takılabiliyormuş sorduğum kadarıyla sorunsuz bir şekilde. Bence mutlaka takmalısın brocum.. Önde logo eksik o çok gözüme battı, bir de renk olarak pastel tonlu yeşil, sarı, mavi falan boncuk olur.

Konunun ilerleyen safhalarında görüşmek üzere, keyifle sür, Nil de keyifle binsin inşallah.

Ha bir de o son fotodaki jantlardan uzak dur, teneke specler orjinal olanlar harika duruyor sarıdaki gibi. Denediğin o jant biraz widebody falan tarzı gibime geliyor.
    Canıms Logo’yu Polski Fiat logo aldım ama ufak tefek aldığım parçaları kaporta boya operasypnundan sonra takacağım diye planladım hep. Jantlar da burada dandik durmuş ama 126 ya çok yakışıyor takıldığında. Onları da bi boyatıp yada krom kaplatıp vs takarım.

Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, ben ufakken varmış bizde de, sanırım hava soğutmalı olandan.4 yıl boyunca bizi her yere götürmüştü. Babam yokuş aşağı yüklü iken fren tutmaz, size söylemezdim korkmayın diye derdi. Çok temiz duruyor, kazasız belasız
    Fren diye bir olay sanırım aracın üretiminden sonra bulundu. Fren yok , hiç mi yok hiç yok. Durmuyor araba en ufak şeyde el freni çekiyorum dursun diye. Frenlere baktırayım dedim balataları yeni olacağı bu kadar dediler.

Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    96 da Ankarada yaşadığımız zamanlar almıştı babam ,sulusundan bi süre takılmıştık.Bücür dü bizimkinin adı da.1 e geçerken durması gerektiğini hatırlıyorum.Senkromeç olayı.Sorun neydi hatırlamıyorum ama bi süre iterek çalıştırıyoduk Hararet vss yapmamıştı hiç , bi keresinde de gaz teli mi ne kopmuştu.Çıkmadığı yokuş yoktu , genelde de kalabalık geziyorduk aile.O zaman ilkokul 2 ye mi 3 e mi ne gidiyodum , hayal meyal hatırlıyorum ama çok zevkli enteresan bi arabaydı.Keyifle kazasız belasız kullanın.
    Kara şanzuman , 1 e geçerken durmazsa caartttt yapar ama onun haricinde pek bi sorunu yok şu anlık. Vurdurma olayı benimkinde de vardı. Marş dinamosuymuş söktük kömürleri vs değişti düzeldi. Şimdi tek marşta çalışıyor uzun süre yatmazsa.

Alıntı omery Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız, aracın geçmişinin belli olması çok büyük artı olmuş. Hep sokak kenarlarında terkedilmiş olarak bulunurdu bunlar merakla incelerdik, bir tane mavi renk up seri vardı faal olarak kullanılırdı pıtır pıtır çalışırdı çok hoşuma giderdi İlgi çekici bir serüven takipteyim
    İnanılmaz zevkli araç mest oluyorum bindiğimde pırr pırr pırr pırr

Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, renkte opak olsun
    Renk kesinlikle döneminin oem renklerinden birisi olur. Aşağıdakilerden birisini seçeceğim boyanırken.

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olm şaka maka çok diri duruyor he, boş vaktinde zımparayla giriş buna belki pütürler giderse boya bir süre daha götürür seni böyle

de projeyi 15 seneye yaymak da ne biliyim : ) bi yerde biter de müzeye kaldırılır heralde

güle güle kullanın inşallah

15 sene ye 3 kere söker takarız baştan zaten. Bu sene sonuna kadar kaporta döşeme vs bitiririm muhtemelen. Kudurukluk var kanda o kapıda durdukça ben yerimde duramıyorum. Bir de passat a modifik ne yapsam diye bakıyorum 24.000TL çıkıyor hesap buna bakıyorum 33TL çıkıyor

Kasası çok diri ama üzerineki boyayı komple kazıyıp toplamak istiyorum.

Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah araca, cumartesi deneyimledik, ayrı bir keyfi, ayrı bir havası var
    Özellikle kapı kapanmadığı zaman yaşattığı düşme hissi bambaşka.

Alıntı Aliburakb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahaha fena duruyor. jantlar farklı durur güzel bi polisajla. enteresan adamsın vesselam başlamış hemen turingler falan
    Arabayı toplayana kadar herşey mübah, sırayla deniyorum oben hella sis vs de takarım belki. Arabayı topladıktan sonra Bir tane 301 , 2 tane 6985 , 1 takım tss20 vs dizip kullanma hayalim var.

Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi hayırlı olsun, çok ilginç bi tercih olmuş. Bu sağ aynanın olmayışı arabanın ne kadar yavaş olduğunu mu gösteriyor yoksa eksik mi Kazasız belasız
    Sağ ayna normalde de yok. 1990 larda bir dönem regülasyon değişince sağ aynalı satılmış sanırım. Ama çift krom ayna ya döneceğim gibi duruyor.

Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah buna bi m50 swap yakışır
    uno 60s swap yapıyorlar ama fren yok nasıl duruyorlar bilmiyorum, kafayı yemişler.

Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Delisin amk
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olm bu ne
    Abi güzel memleketimde herşeye zam geliyor tek hobimiz bu kaldı yakında bunu da yapamayız hobi olarak. Passat a jant lastik alırım diyordum Çıkma jant + Falken ayarında lastik 20- 25 bin. Ekran , kamera, hayalet vs derken toplamda etti sana 70 bin. Bir de gerçekten hala ulaşılabilir ve ileride kıymetlenecek bir sürü araç var etrafımızda ama değer bilmiyoruz. Bugün imkan dahilinde alınıp saklanabilse Anadol , 131 T Stop vs ileride kıymetli olacak araçlar bence. 126 Bis te kafamdaki ni yapabilirsem maddi olarak değil ama manevi olarak kıymetli ve bulunmayan bir araç olacaktır gelecekte. Amerikalı amcalar çer çöp buicklere cadillaclara milli servet gözü ile bakıp koruyorlar bizde parası olmayan adamın derme çatma gittiği yere kadar bindiği araba oluyor eskiler.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok keyifli bi alet bulmuşsunuz, güzel günlerde kullanın

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    offf tam benim kafa, süpersin valla. Tercih müthiş. Ben de neredeyse alıyordum sırf söküp takmak için gidip KA almıştım.

Kesinlikle benim de hayatımın bir döneminde olmasını istediğim araçlardan, hatta mümkünse arka koltuk iptali ile swap şeklinde.

Nacizane yavaş yavaş sindire sindire yap, hemen bitince insan sıkılıyor yeni arayışa giriyor.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harika bir araba harika bir insan. Merakla güncellemelerini bekleyeceğiz.

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kocaman maşallah, bence standard beyaz/krem renk en güzeli : )
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler