User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Opel Astra J 1.6 CDTI Cosmo + FlexRide

harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lightbulb '15 Opel Astra J 1.6 CDTI Cosmo + FlexRide

Uzunca bir aradan sonra hepinize tekrar Merhaba,

Şifresini unuttuğum hesabıma bir umut girmeye çalıştım. Mail adresi ile kurtarıp yeniden giriş yaptım. Direkt konuya gireyim

2009 da bir Astra H vardı belki internet ten bilenler bilir. Meşhur YA 115

Ne maceralar yaşadım onunla... Neler neler yaptım. İlk gözağrısı olunca tabi farklı oluyor. Sade ama abartısız ufak tefek bişeyler yapmıştık zamanında... Jantıdır yayıdır yazılım egzosu bilmem ne işte aklınıza ne gelirse artık
    10 Yıl bir fiil bindiğim araba 2019 Haziran'da talihsiz bir kaza sonucu pert oldu. (Benim burnum bile kanamadı.) Üzücü bir veda olmuştu. Kolay değil tabi böyle bir ayrılık. Hiç de beni yarı yolda bırakmadı. Bende onu üzmedim. Bakımını vs aksatmadan yapmıştım.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Sonrasında başka araç arayışına girdim. İstediğim ayarda arabayı bulamayınca bu sefer dedim VAG deneyelim. Bi de sedan olsun farkı olsun.

2013 1.4 TSI MK6 VW Highline Jetta aldım. Buna da bişeyler yaptım. Araba iyi güzel hoş rahat konfor bağımsız süspansiyon vs vs ama bu da bana baya geniş ve oldukça büyük geldi. Golf 5 veya Golf 6 nın neredeyse aynısının sedan versiyonu demek daha doğru olur.
    Açıkçası manevra yaparken bile zorlanıyordum diyebilirim. Alışkın olmayınca böyle oluyor.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

İyi kötü tepe takla 1.5 sene dayandıktan sonra ilana koydum ama bir türlü satılmadı. Manuel olmasından ötürü ilgi görmedi. Alıcı çıkmadı. Bende ne hikmektse takas yapıp 2020 Renault Clio 5 1.0 Touch aldım. Almaz olaydım. Yaptığım en büyük hatalardan birisi oldu

[IMG][/IMG]

6 Ay dayanabildim ve ardından şutladım Opel den sonra iki marka arasında gezip durdum ama nedense bir türlü istediğim huzuru bulamamıştım.

[IMG][/IMG]

Esas soru burda başladı. Ne alıcam ?

Döndüm dolaştım kürkçü dükkanına geri döndüm. Hemde ne dönüş.Böyle bir araç böyle bir kombinasyon istesem bile bulamazdım.

2015 Opel Astra 1.6 CDTI Cosmo + Flexride

B16DTH motor kodlu Opel ve GM in PSA ya geçmeden öncesi son dizel olan 136 hp/320 tork lu euro 5 normlu ve gayet tatminkar bir motor.

Üzerine Flexride şaseli AFL farlı yarı deri koltuklu bir kombinasyon mevcut. Sunroof yok. Olmasa da olur. Şase herşeye bedel.
    3 Mod bulunmakta. Normal, Tour ve Sport.
    Sport ta kadran kırmızı oluyor. Direksiyon sertleşiyor. Gaz pedal tepkisi artıyor. Yol tutuşu daha bir agresif oluyor. Tour da ise daha yumuşak bir süspansiyon. Daha narin bir gaz pedalı ve aynı şekilde pamuk gibi bir direksiyon. Amortisör kulelerinin yanında sensörler vasıtasıyla iletişim sağlanıyor. Tabi ileri vadede amortisörler patlar ise eyvah diyeceğiz o zaman Fiyatlarına bakmak dahil istemiyorum

Nokta atışı yaptım diyebilirim. Böylelikle Opel'den kopamadığımı bir kez daha kendime kanıtlamış oldum. Ne macera aradım ki sağda solda öyle vakit kaybederek... Alsana sen bildiğin markayı geç git işte... Ama farklı olacak ya kaşıntı başka

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Araca pek fazla bişey yapmadım. Sadece 18' GTC jant taktım. Bir de K&N kutu içi hava filtresi mevcut.
    Daha sonra Eibach 35mm Pro-Kit bulursam takabilirim. Başka da bişey yapmaya gerek yok sanırım.
    Yalnız Flexride ın tadı gerçekten başkaymış. Watts yarı bağımsız süspansiyon beklediğimden de iyi çıktı. Astra da böyleyse İnsignia'da nasıldır düşünemiyorum bile...

[IMG][/IMG]

En çok kafa yoran durum DPF. Gerçi kısa mesafe kullanmamaya çalışıyorum ama uzun vade de dolacağını düşündüğüm için Downpipe yapabilirim. Üzerindeki DPF yi kırmadan orjinal şekilde kalması için... Çünkü satarken problem çıkarabilir. DP yapınca alt devir öleceği için biraz da tabi gıdıklayabilirim abartmadan...

Bu vesile ile hem aracımı tanıttım. Hemde unuttuğum forum sitesine yeniden giriş yaptım.

Okurken harcadığınız vakit için herkese teşekkür ederim.
    Konu harun tarafından (04-06-2022 Saat 01:20 ) değiştirilmiştir.
    Astra J Cosmo + FlexRide

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun hocam.Eski Astraya Teroson sp100 yalıtım yapmıştınız , ben de ordan destek alarak aynısını yapmıştım arabama.Teşekkür edeyim burdan

Astra J nin de kombinasyonu alınabilecek en güzel kombin olmuş.Bence J H den çok daha iyi ve kaliteli bir araba.İçinin fotoğraflarını da bekliyorum
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

prodorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Astra j gtc sahibi olarak yaziyorum flexride ile rakiplerinin çok önüne geçiyor ve çok ciddi bir yol tutuşu sağliyor
    bence doğru tercih...
    PROJE DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİYLE SATILIKTIR

KaradumanBerke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın inşallah. Bebekliğim çocukluğum hep opel içinde geçti. Ayrı bir sevgim var o yüzden. Zamanında siyah renkli bir bir 1.6 CDTI flexride donanımlısını çok istemiştim ama maddiyat kurtarmamıştı. O zaman ki kısacık sürüşte bile ciddi farklı gelmişti normal versiyona göre.
    Volvo S60 / Volvo C30 / Mercedes - Benz Citan (O Artık Başkalarına Yar Oldu...)

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Flexride olması çok iyi. Şöyle bir baktım ilanlara da nadir bir kombinasyonmuş sizdeki.

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hemso hayirli olsun kazasiz belasiz ama opel gri mi beyaz mi ben anlayamadim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abicim hayırlı olsun sonunda konusu geldi, buna da ufak tefek retrofitler yaparsın dayanamazsın

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harika bir kombinasyon, flexride ciddi güzel bir olay. Güle güle, kazasız belasız kullanın inşallah. Jantlar da çok yakışmış, yalnız aracı ilk Aytozu Grisi sandım, sanırım beyaz

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız arkadaşımda vardı 1.6cdti otomatik sedan gidişi gerçekten beklenmedik şekilde güzeldi.

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun, güzel kombinasyonu var..kazasız belasız kullanın

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1,6cdti + otomatik şanzıman hakkaten keyifli
    flexi için yorum yapamayacağım zira tecrübem yok ama teknolojinin vaatleri gayet güzel
    maaşallah aracınıza

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun hocam.Eski Astraya Teroson sp100 yalıtım yapmıştınız , ben de ordan destek alarak aynısını yapmıştım arabama.Teşekkür edeyim burdan

Astra J nin de kombinasyonu alınabilecek en güzel kombin olmuş.Bence J H den çok daha iyi ve kaliteli bir araba.İçinin fotoğraflarını da bekliyorum
    Ben Teşekkür ederim. Elimden geldiğince bişeyler yapmıştım zamanında... Yarımcı olabildiysem ne mutlu bana

Valla bende bu kadar dolusunu beklemiyordun. Çok iyi bir tesadüf oldu benim için de... Arayıp da bulamayacağım nadide güzelliklerden birisi. İç mekan fotoğraflarını da paylaşacağım.

Alıntı prodorian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Astra j gtc sahibi olarak yaziyorum flexride ile rakiplerinin çok önüne geçiyor ve çok ciddi bir yol tutuşu sağliyor
    bence doğru tercih...
    J GTC lerde özellikle bu daha iyi işlevsel olarak çalışıyordur diye düşünüyorum. Hele A16NET ise tadından yenmez

Alıntı KaradumanBerke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın inşallah. Bebekliğim çocukluğum hep opel içinde geçti. Ayrı bir sevgim var o yüzden. Zamanında siyah renkli bir bir 1.6 CDTI flexride donanımlısını çok istemiştim ama maddiyat kurtarmamıştı. O zaman ki kısacık sürüşte bile ciddi farklı gelmişti normal versiyona göre.
    Teşekkür ederim. Cümlemize inşallah.
    Ben esasında J ye baştan soğuktum. İç mekandaki görüş açısı yüzünden ama bu kadar donanım ve şase için tüm algılarım yıkıldı. Keike daha önce alsaydım diyorum.

Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Flexride olması çok iyi. Şöyle bir baktım ilanlara da nadir bir kombinasyonmuş sizdeki.
    Teşekkür ederim. Aldığım dönem sarı sitede bir tane satılık mavi vardı. Samsun da. Ondan sonra da başka göremedim.

Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemso hayirli olsun kazasiz belasiz ama opel gri mi beyaz mi ben anlayamadim
    Teşekkür ederim. Araba normalde beyaz ama ben snapseed de HDR basınca renk değiştirdi

Alıntı OnurG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abicim hayırlı olsun sonunda konusu geldi, buna da ufak tefek retrofitler yaparsın dayanamazsın
    Onurcum çok teşekkür ederim. Gönül istiyor buna da bişeyler yapayım ama ekonomik şartlar ortada. Müsade etmiyor ama belli de olmaz ufak tefek bişeyler yapabilirim. Selamlar.

Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harika bir kombinasyon, flexride ciddi güzel bir olay. Güle güle, kazasız belasız kullanın inşallah. Jantlar da çok yakışmış, yalnız aracı ilk Aytozu Grisi sandım, sanırım beyaz
    Amin. Cümlemize inşallah. Kendi segmentinde bulabileceğim en elit bir astra. Jantlar sade ama hoş duruyor. Bu bile bana yetiyor. Araba normalde beyaz ama snapseed de HDR basınca griye döndü.

Alıntı CüneytIşıkkent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız arkadaşımda vardı 1.6cdti otomatik sedan gidişi gerçekten beklenmedik şekilde güzeldi.
    Teşekkür ederim. Motor performansı bence gayet iyi. Gaz tepkimesi tatmin edecek seviyede...

Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, güzel kombinasyonu var..kazasız belasız kullanın
    Teşekkür ederim. Sağolun. Sunroof hariç kombinasyon efso. O da olmayıversin

Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1,6cdti + otomatik şanzıman hakkaten keyifli
    flexi için yorum yapamayacağım zira tecrübem yok ama teknolojinin vaatleri gayet güzel
    maaşallah aracınıza
    Active Select şanzıman güzel ama günümüz rakiplerine göre yavaş. Kötü diyemem ama işini yapıyor diyebilirim.
    Amortisörün patlamamasını istiyorum. Yoksa açacağı masrafı tahmin edemiyorum
    Astra J Cosmo + FlexRide

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hortlatalım

18' jantlar vardı. Berbat bir kozmetiğe sahipti.

Bir güzel elden geçirip temizledik. Fabrika ayarlarına döndürdük. Bir süre beklesin. Lastik bulunca takarız.

Falken, Goodyear ve Continental arasında gel git yaşıyorum. Birine karar vereceğim.

Konu harun tarafından (09-05-2023 Saat 00:35 ) değiştirilmiştir.
    Astra J Cosmo + FlexRide

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada iç mekan fotoğrafı eklemeyi unutmuşum. Onu da şöyle bırakayım.

Astra J Cosmo + FlexRide

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı harun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hortlatalım

18' jantlar vardı. Berbat bir kozmetiğe sahipti.

Bir güzel elden geçirip temizledik. Fabrika ayarlarına döndürdük. Bir süre beklesin. Lastik bulunca takarız.

Falken, Goodyear ve Continental arasında gel git yaşıyorum. Birine karar vereceğim.

Falken Ziex ZE310 serisini H kasamda kullanmıştım abi çok memnundum, Goodyear Asymetric 5 şuan herkes çok övüyor PS4'ten iyi olduğ yönünde baya yorum var diyebilirim. Hem yumuşak hem yol tutuş anlamında baya iyi.
    2011 Opel Astra H 1.3 Cdti - SOLD
    2012 Polo 1.6 TDI - SOLD
    2011 Polo 1.4 - SOLD

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MaşAllah, çok güzel araç gerçekten. Bende geçen sene 1.3 dizel Cosmo sedan vardı, Nexen lastiklerle müthiş yol tutuyordu. Flexride şasi nasıldır tahmin edemiyorum Kazasız belasız sürüşler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler