User Tag List

Sayfa 9/33 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon
627 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: 2010 BMW 520d Premium / Bitirme Tezi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volkan hayırlı olsun,

Lipli modeller yaşlı gösteriyor. Ben olsam M5 olanı takardım replika bile olsa.
    m5 jantı takmamak için gayret içindeyim.

instagramdaki e60 türkiye sayfalarına gir, baştan sona silme hepsi m5 jantı. tamam güzel, gövdeye yakışan en güzel jant , ama daha önce ccz'de tadını aldık. yeni bir şeyler yapmayacaksak style 135 devam
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 14:11 ) değiştirilmiştir.

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    m5 jantı takmamak için gayret içindeyim.

instagramdaki e60 türkiye sayfalarına gir, baştan sona silme hepsi m5 jantı. tamam güzel, gövdeye yakışan en güzel jant , ama daha önce ccz'de tadını aldık. yeni bir şeyler yapmayacaksak style 135 devam
    5X120 ve farklı ET değerleri olunca 112'ye göre seçenekler oldukça azalıyor. F10 gibi farklı uygulamaları E60 bence çok kaldırmıyor. Marjinal olmak güzeldir. Umarım güzel bişeyler denk gelir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 14:11 ) değiştirilmiştir.

calamityeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 Üstteki mesajı okumamla resmi görüp gülümsedim. Güzel sürpriz

BKaya35i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de ***** siteden orjinal bu jantın ilanını atayım diyordum, resmi gördüm..
    En iyi seçim bence E60 için..
    Hayırlı olsun.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Sazan.avi

23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eveet jant arayışının da sonuna geldik
    Csl jantı mı m5 jantı mı derken frankfurtun sert duruşu ama bir çok araçta apaçiliğe açılan kapı olması durumu vs diye düşünürken koyu renk frankfurtu başka bir araçta görüp yukarıdaki fotodaki şekilde, instagramda kendi aracım gibi koyup gelen yorumları görünce bu iş yapılır dedim @BARR her ne kadar sazan.avi dese de , kendisi gördü avisini D
    Neyse baktım yorumlar olumlu araştırmaya başladım, fiyatlar almış başını gitmiş, gitmeye de devam edecek derken Maltepede Rota jant lastik geçen senenin fiyatı ile güncel ilan açmış, stokta da mevcut olunca görmeye gittim;

Aracın üstüne tuttuk, genel olarak beğendim, lastik ölçüsü ile ilgili kafam çok karışıktı, neyse dedim alayım depoya koyayım , nasılsa 19” görecek bu araba, bi daha bu paraya da jant yok al geç dedim.

jantı koyduk bagaja, kafamda deli sorular.
    CCZ'de yaptığım gibi M6 ölçüleri olan , 245 40 19 / 275 35 19 yapmak istiyorum. Ama 8,5 9,5 ET 15 olan jant takımı ile arkalar sürtme yapıyordu 3 kişi kullanamıyordum , arkaları 255 35 19 yapmıştım. önler de 245 40 19 ile çok derin kasislerde harş hurş sürtüyordu ET 15 ile, e bu yeni frankfurtlar ET 18 , yani 3mm içeride, yüksek ihtimalle sürtmez diyorum içimden , kafa iyice karışıyor.

Orijinal değerler 245 35 19 / 275 30 19 mu taksam, ama çok ince yanak gözüküyor ve o duruşu hiç sevmiyorum, konfor mahvoluyor, 275 tabanla araba zaten ölüyor, atiklik namına bir şey kalmadığı gibi yakıt direkt + 1,5 litre şehir içi, uzun yolda +1 litre oynuyor. Az gibi gözükse de full şehirdışı kullanımda yılda 10.000 km yapan araçta 3000 TL eder , full şehiriçi 4500 TL eder, kombine kullanımda 3750 TL eder.

Neyse dedim, çıktım ilanlarda favorilerimde olan 245 40 19 Goodyear takım vardı 2019 , gideyim göreyim, zaten çöp çıkar almaktan da vazgeçer eve dönerim sakinlerim biraz dedim.
    Lastikleri görmeye gittim, o da ne, filo aracı bmw'nin arka lastiği olarak çıkmış, dişler fullde, yanakta kıllar duruyor, 1 tanesinde yama var ama önemsiz bir yama, fiyat komik bi fiyat.. ulan bu sürter mi sürtmez mi derken açtım wheel calculator'u , üstündeki mevcut 245 45 18 ( olması gereken 245 40 18 , eski sahibi yanaklı takmış) , hesaplama yaptım 245 40 19 ne getiriyor diye, diameter %0 , birebir aynı çıktı aha dedim o zaman sürtmez , yükledim lastiği arabaya.

Kara kara düşünerek yola çıktım, o esnada bu aracı bana bulan ve her modifikasyonda "al geç bu paraya bulamazsın diyerek" kamçı etkisi yapan Onur aradı, napıyosun dedi. Jantı aldım, ön lastiği aldım, eve geçiyorum gel dedim. O esnada da bostancı sanayiye yakınım, ya dedim sanayi içinden bir geçeyim, goodyearcılara sıfır arka lastik sorayım, şöyle çiftine 5 derse taktırayım bari dedim, saat bu esnada 18:30

girdim goodyear'a , 255 35 19 arka lastikler için fiyat alayım dedim, çifti 6 dedi. Ulan düşünüyorum, dükkana bakıyorum herkes silme triangle diye bir lastik taktırıyor , fiyatlar ucuz, biz 6 liraya lastik bakıyoruz falan , tam o arada onur geldi , baktı ben kararsızım , 6 lira harcamaya da niyetim yok, lastikçi de diyor abi sipariş vericem yarın gelecek.. onur dedi ki " abi sen lastiği bugün getirip takarsan bu adamı alırsın, yoksa bu adam hayatta yarın tekrar buraya gelip de lastik falan almaz" , lastikçi bi durdu düşündü, saat 19:00 ,dükkan full çakılı araba dolu, yapar mıyım yapmaz mıyım, abi 10 dakika içinde kararını ver ona göre istetiyorum takıyorz dedi. hah dedim yine bana girdi hayırlı olsun, sonra bi hesap kitap yaptım, tekrar bir wheel calculator falan, abi ver sen siparişi dedim.

arka 2021 sıfır lastikler geldi , 255 35 19 olarak tercih ettim, hem araba performans ve yakıt tüketimi olarak ölmesin, hem standart ölçü olan 275 30 19'dan etli dursun istedim.

Başladık önleri montaja; etli etlii

Montaj bitti indirdik, tam otursun diye kısa bir tur atıp ilk fotoları çektim;

Frankfurtun yolda giderken göbek görünüşünü seviyorum;

Arkalara 10 ya da 12mm spacer eklenecek;

Standart kapalı otopark pozumuz;

Otoparktaki deponun inceden boku çıktı
    Orijinal ön arka tampon yan marşpiyel de eklenince, bir araba daha yapmak için tek eksiğimiz şanzıman kalacak, onurun 106nın bir sürü motor parçası da bu eşyalar içinde mevcut

araçtaki 245 45 18 conti 2021 SSR runflat jant lastiği taşırken aşırı ağır olduğunu fark ettim, daha önceki style 135 245 40 18 conti runflat olmayan takım böyle ağır değildi.
    19 lastik takımına runflatsiz şekilde geçince , araba inanılmaz rahatladı gidiş olarak, konfor ve yol tutuş olarak ise onur'un da benim de ilk fark ettiğimiz şey arabanın net yumuşaması oldu, belki konileri yarım tur serte almak bile iyi gelebilir. Ancak sürüş bir türlü gerçek msport'a benzemiyor diye düşünürken , bu lastik takımıyla CCZ ile aynı hisleri aldım bir anda. CCZ'de de aynı lastik takımı vardı. şimdi istediğim kıvama geldi.

Yan duruşta ön lastik etli ,arka daha etsiz dursa da, arka ölçü orjinal ölçü olan 275 30 19 'dan %1,2 daha etli aslında, ön taraf orjinal ölçü olan 245 35 19'dan %3 daha etli olduğu için , görsel olarak ön arka biraz farklı duruyor gibi gözükse de, arkalara spacer'ı ekledikten sonra görsel olarak o fark iyice azalacak.

Bir de bu görselin benim için bir avantajı daha var, ben kafa basık ,kıç kalkık e60 görseli hiç sevmiyorum, 275 35 19 'da kıç yine yukarı kalkıyordu, bu ölçülerle araba tam düz duruyor, makul değerlerde yakıyor, iyi performans sergiliyor. ön 245 40 19 da ise, ağır motora sahip e60 n47 'de , balon riskinden uzak, jant yamultma riskinden uzak , kafadan kaymaları elemiş olarak sağlam bir yol tutuş almak tamamen artı yazıyor haneme.

okuyan herkese teşekkür ederim uzun bir post oldu
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 14:12 ) değiştirilmiştir.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Muhteşem olmuş güle güle kullan. Renk harika.

Frankfurt çok çok eski konularda hep yazardım en sevdiğim jant modeli diye

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Runflat ten vazgeçinde 19inc kombin bile arabayı daha yumuşak ve net yapmaya yetiyor gerçekten.

Yumuşaklık bir yana yol tutuşta çok artıyor o hissettiğin netlik geliyor araca.

Sportif sürüş isteyen birisi aracına Runflat takmamalı bence. Ben 18 de Runflat'ten pzero lara geçince sanki süspansiyon sistemini değişmişim gibi farketmişti.

Bu arada Frankfurt güzel durmuş. Renk gunmetal da siyah arabada güzel durmuş hiç boğmamış.

calamityeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece jantların rengi çok koyu bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı calamityeas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece jantların rengi çok koyu bence
    ben silver renk jant hiç sevmiyorum, mutlaka gunmetal ya da daha koyusunu arıyor açıkçası gözüm.

ayın 18'inde araba seramik uygulamasına girecek, bir nebze daha koyulaşacağı için , jant daha açık durur )

bir de jantlar şu an pis ve lastik parlatıcı sürülmemiş durumda.

Haftasonu detaylı bir yıkayınca kendine gelecektir .
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 14:12 ) değiştirilmiştir.

burcinkarabacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız çiziksiz güzel günlerde eskit çabuk hallettin jant işini

saygılar
    Punto Evo Mjet - ANKARA (Sold)
    Bravo 1.6 120Hp Sport Style Dua.(Sold)
    Passat Variant 16 1.6 TDI DSG Highline...

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Volkan hayırlı olsun,

Jant ve rengi geçmişte çok kullanılsa dahi güzel olmuş beğendim.

Kızma ama (hep eleştiri yapıyorum) ön yanak arkaya göre daha kalın profilden daha kalın görünüyor. Biz bu görüntüyü genelde arka olsun isteriz.

Spacer ile lastikler çamurluklara yakınlaşır muhtemel. Sanırım arka jantın geniş olması hesapları biraz karıştırmış. Lastik kavun görüntüsü almış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volkan hayırlı olsun,

Jant ve rengi geçmişte çok kullanılsa dahi güzel olmuş beğendim.

Kızma ama (hep eleştiri yapıyorum) ön yanak arkaya göre daha kalın profilden daha kalın görünüyor. Biz bu görüntüyü genelde arka olsun isteriz.

Spacer ile lastikler çamurluklara yakınlaşır muhtemel. Sanırım arka jantın geniş olması hesapları biraz karıştırmış. Lastik kavun görüntüsü almış.
    yok niye kızayım..
    CCZ'de de aynı kombinasyonu kullandım kimsenin dikkatini bile çekmedi ama siyahta daha çok göz önüne çıktı.

sebebini de yazdım aslında.
    245 35 19 / 275 30 19 , yandan ikisi de çok ince gözüküyor ve doldurmuyor. Üstelik 275 tabanla araba zaten ölüyor, performans çok belirgin şekilde düşerken yakıt tüketimi de artıyor.

245 40 19 / 275 35 19 dolu dolu duran, m6 'nın jant lastik ölçüsü, o doluluğu sağlayabilecek şekilde , 275 taban kullanmadan ne kullanırım dersen 255 35 19 dışında seçenek yok. 255 40 19 olmuyor, sürtme garantili. 9,5 genişlikte 255 mecburen biraz strech oluyor ama araba yanından geçtiğinde o ne öyle kavun gibi duruyor dediğin bir duruşu olmuyor.
    önde 245 40 19 çok çok dolu durduğu için arka ince gözüküyor. 12mm spacer'ı MGD spacerdan sipariş ettim bugün, yarın ulaşır , ctesi takarım. O zaman bir nebze eşitleyecektir, CCZ 'de aynı ölçülerde tek yorum gelmemişti ) benim için en mutlu setup buydu, bundan devam ettim yine
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 14:13 ) değiştirilmiştir.

ÜSTÜNERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok güzel olmuş jantlar spacerden sonra daha yakısıklı duracaktır. kazasız belasız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mgd spacerdan 12mm arka spacerlar bayram öncesi hızla ulaştı, hemen taktırdım.
    Aslında 10mm istiyordum ancak mgd mert abi işin tekniğini ve 10mm yaptığım durumda traşlanacak yerleri anlatınca mecbur 12mm yaptım.
    Aslında 12mm ile de tam istediğim görüntüye ulaştım sürtme yok çok şükür, eğer olursa önce hafif negatif kamber denenebilir, baktım yine sürtüyor, çamurlukları 2mm açtırdığım durumda sıfıra sıfır oluyor, konu kapanıyor. Ancak mevcut durumda bunlar epey düşük olasılıklar.
    Yürüyen setupı şimdi bitirdiğim için bir rot ayarına gireceğim, son durum orada belli olur.

Arka lastik daha ortaya çıktığı için ilk baştaki ön arka çap farkı göze batmaz hale geldi.
    Görselleri bırakalım

Before-after fotolar;

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayı yıkayıp, lastikleri jantları detaylı temizledikten sonra bir kaç kare;

Jant rengi burada daha net belli olmuş;

Bugün arabayı teslim alalı tam 1 ay oldu, 1 aylık emeğin sonucu ( bu süreçte yanımda olan @Deniz. hakkı ödenmez, iyi ki varsın brocum)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel olmuş emeğine sağlık.
    run flat olmayan lastikle olası sıkıntıda ne yapmayı düşünüyorsunuz? mini stepne veya tamir kiti mi?
    bende run folat olmayan lastik almayı düşünüyorum ama kafamı patladığında ne yapacam sorunu daha çok kurcalıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı janet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel olmuş emeğine sağlık.
    run flat olmayan lastikle olası sıkıntıda ne yapmayı düşünüyorsunuz? mini stepne veya tamir kiti mi?
    bende run folat olmayan lastik almayı düşünüyorum ama kafamı patladığında ne yapacam sorunu daha çok kurcalıyor.
    Bu 2007den bu yana 15. Aracım, 25. Jant takımım.
    15 yılda sadece 1 kere lastiğe çivi girdiği için indi, başka bir lastil inme macerası yaşamadım. Bu sebeple rft çıkartırken konu olarak bile düşünmedim kafamda.
    Tamir kiti atıp devam edeceğim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler