User Tag List

Sayfa 29/33 İlkİlk ... 192728293031 ... SonSon
627 sonuçtan 533 ile 551 arası

Konu: 2010 BMW 520d Premium / Bitirme Tezi

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence üzerindeki jantlar kalmalı tabi ama son karar senin
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jant birebir italyan replika çıktı, sadece arka ET değeri 1 mm dışarıda ama replica m5 söküp replica m6 jant takmanın bir manası olduğunu düşünmüyorum. OEM olsaydı değerdi.

yorumlarda da çok beğenilmemiş gibi, olsa da olur olmasa da olur gibi anladım.
    Rafa kaldırdık bu fikri
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 13:50 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jön Türk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takıp denenebilir ancak m5 yada frankfurt kadar durmayacağını düşünüyorum
    Bi janttan her yerde gördüğüm zaman bırak m5.i m1005 olsa uyuz oluyorum ben şahsen. frankfurt diyorum
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi janttan her yerde gördüğüm zaman bırak m5.i m1005 olsa uyuz oluyorum ben şahsen. frankfurt diyorum
    Ben şansen msport aracımda frankfurt kullanıyorum.
    instagram keşfetimde sizin dediğiniz gibi kafası yerde g*tü yukarıda krom m5lileri gördükçe bende uyuz oluyorum ancak volkanın aracında apaçilikten uzak albenili bir duruşu var ve bazen bana acaba mı bile dedirtiyor.
    #eksikpazar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jön Türk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şansen msport aracımda frankfurt kullanıyorum.
    instagram keşfetimde sizin dediğiniz gibi kafası yerde g*tü yukarıda krom m5lileri gördükçe bende uyuz oluyorum ancak volkanın aracında apaçilikten uzak albenili bir duruşu var ve bazen bana acaba mı bile dedirtiyor.
    m5 jant mı frankfurt mu ikileminde kesinlikle frankfurt diyorum ben. söktüğüme pişman mıyım, biraz pişmanım, ama orijinal m5 ayna olunca bi garip durur hale gelmişti , o sebeple m5 janta geçtim.

aracımın en güzel kombinasyonu m5 aynasız, frankfurt jantlı haliydi bana göre

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabayı alırken test sürüşüne çıktığımda sol ön tarafta kasisten geçince gırç gırç ses vardı, koni amortisörler ve yaylar takılırken Lemförder amortisör takozları takıp amortisör aksamını sıfırlayıp, ardından viraj demir lastiklerini değiştirip bu sorundan kurtulmuştum.

Taa ki 1 ay önce havaların çok soğuması neticesinde araba sertleşince yine gıcırtılar olmaya başladı, ses aynı gırç gırç ses olduğu için Febi marka viraj demir lastikleri alıp @Deniz. 'in dükkanda değiştirdim. Febi marka viraj demir lastikleri ile , parçacımın bana verdikleri arasında malzeme olarak çok fark var, febiler yumuşak bir malzeme , diğeri ise sıfır olmasına rağmen çok sert bir malzemeydi. Yumuşak malzeme konfor ve sessizlik konusunda daha iyi olacağı kesin. Ne olur ne olmaz diyerek Teknorot sağ sol Z rot almıştım ama onları takmadık ses geçtiği için.

Viraj demir lastikleri değişiminden sonra yine soğuk havada bu sefer sol taraftan sadece 20km'ye kadar olan hızlarda gelen bir salınım sesi vardı, yani tırtıklı yoldan geçince sanki amortisörün 2 civatası takılmamış amortisör boştaymış gibi metalimsi bir ses. Z rot yine tık tık ses yapar ama kasise girip çıkınca anlık bir tıkırtı yapar, bu salınımlı bir sesti.
    Neyse dedik elde nasılsa Z rotlar var, yine den's workshop yolunu tuttuk, cumartesi sabahı deniz Z rotları da değiştirdi.

Denizin dükkanın önünde güneş ışığı çok iyi olduğu için 2 poz çektim.

Liftten indim eve gelene kadar oh dedim ses yok ne güzel araba yine pamuk oldu derken evin oradaki kasisten geçerken ses yine gelmeye başladı DDD
    ulan 2 haftadır gece yatağa yatıyorum aklımda "acaba o sesin kaynağı ne?" "havalar düzelse de bi yaptırsam şunu" gibi düşünceler.
    Baktım evde boş oturuyorum güzel hava olan günü yiyorum, denizin dükkanda müşterisi var benimle uğraşamaz, sanayiye trafik kesin aşırı yoğundur ama bir bakayım dedim, baktım 14 dakika veriyo , allaaaah dedim koştum sanayiye.
    Gençler servise girdim, derdimi anlattım, değiştirdiğim parçaları anlattım, herkes koni amotisörler böyle oluyor falan diyo ) 5000 km 'de koni bu hale gelecekse sökerim elips yaparım onları aq.

hamdi ustayla çıktık teste, yok abi bu amortisör diyo, dedim dur şunu bi en serte alayım, bagajdan ayar vanasını aldım en serte aldım, ses farketmedi, durduk en yumuşağa aldık çukurlardan geçtik, ses yine aynı.. yani amortisörden bağımsız içimden derin bi oh çektim tabi.

Aldık lifte, allahtan 1 dakika içinde sol alt salıncaktaki boşluk elle çekince bile tıklayınca sorunu tespit etmiş olduk. Hemen yenisi sipariş verildi, lemförder istedim ama siparişle pazartesi gelir dediler, e araba liftte, bugün bitsin istiyorum, ayd ve teknorot kısa süre içinde salıyor salıncakta , alman malı optima marka var dediler , hadi dedim onu takalım.
    Taktık teste çıktık , ses tamamen gitmiş , arabanın içinde yürüyen sesi , trim sesi vs çıt yok, yüzümde güller açtı.

Dönünce baktım servis boş, 1500 km de yaklaşık 200ml kadar su eksiltiyorum onu da bi tespit etsek ya dedim.
    Basınç aletini bağladık su kabına, verdik basıncı, arka su hortumunun o ringinden belli belirsiz kaçırdığını fark ettik, heh dedim fırsat bu fırsat sistemi de boşaltalım , o ringi değiştirdik önce komple suyla doldurduk basıncı verdik , baktık kaçak yok, tekrar alt büyük hortumu açtık sistemi boşalttık, gittim castrol radicool ve saf su aldım. Onu da ekledik, bi tur sanayide kullandık , tamladık, eve geldim tekrar bir tamladım, seviye artık maxta sabit çakılı duruyor.

V kayışını da kontrol ettirdim, sorunsuz , değiştirmeye gerek yok dediler.

böylece yaza sorunsuz , tek kontakta her yere gidecek şekilde giriyoruz bakalım. Bir boşluk bulursam şanzıman yağını ZF'de değil, bu sefer önce tapa boşalt, yeni yağ ekle, 2000km kullan, tekar boşalt tekrar doldur +yeni filtre yaparak değiştireceğim.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bir boşluk bulursam şanzıman yağını ZF'de değil, bu sefer önce tapa boşalt, yeni yağ ekle, 2000km kullan, tekar boşalt tekrar doldur +yeni filtre yaparak değiştireceğim.
    Neden ki?

Memnuniyetsizlik mi oluştu sonradan, yoksa gereksiz mi geldi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden ki?

Memnuniyetsizlik mi oluştu sonradan, yoksa gereksiz mi geldi?
    bu konu içinde postlarım arasında ZF 'deki maceradan bahsetmiştim.
    CCZ e60'ımda yağ değiştirirken hiç yapılmayan prosedürler eklenmiş, tarz değişmiş, yani tabi ki yapmamak için bir çabaları olacağını sanmıyorum ama ısrarıma rağmen mevcut yağda koku var diye yağı değiştirmeyelim kötü olabilir demeleri falan hoşuma gitmedi.

O yüzden mevcut içerideki yağın 5 litresini yeni yağ ile seyreltip kullanıp, tekrar 5 litre boşaltıp yeni filtre ile birlikte takmak istiyorum. Madem yeni yağ çok ince kalacak , bu şekilde alıştıra alıştıra ilerlemek istiyorum. Serviste değil , direkt şanzıman revizyonu yapan yerde yapacağım bu işlemleri.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesene bereket. Harika ilerliyor herşey. Senden araba alınır
    Hee zarf atmıyorum, manuel olsaydı başka bi şekil düşünürdüm kendimce
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

m.kaan46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O yüzden mevcut içerideki yağın 5 litresini yeni yağ ile seyreltip kullanıp, tekrar 5 litre boşaltıp yeni filtre ile birlikte takmak istiyorum. Madem yeni yağ çok ince kalacak , bu şekilde alıştıra alıştıra ilerlemek istiyorum. Serviste değil , direkt şanzıman revizyonu yapan yerde yapacağım bu işlemleri.
    Abi bu değişimde yağ illa ki komple değişecek belli bir periyot sonrası. bu sefer de ince kalır da şanzımanda komple sorun çıkartırsa diye bi düşündüm.
    Yaptıklarımızı ve yapacaklarımız için inceleyebilirsiniz

youtube.com/kaankara

www.instagram.com/tosi_mitology/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı m.kaan46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bu değişimde yağ illa ki komple değişecek belli bir periyot sonrası. bu sefer de ince kalır da şanzımanda komple sorun çıkartırsa diye bi düşündüm.
    Anlamadım Kaan.

ZF'de değiştirmek istersem tek seferde türbin içindekine kadar hepsi değişeceği için bi anda incecik yağa geçileceği için sorun yaşanabilir anlayabiliyorum.

Benim sistemde 2 tur , farklı zamanlarda , incelte incelte gidiyoruz.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 13:51 ) değiştirilmiştir.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    volkan sen yaslandın bak değişik bi adam oldun. yağı sonunda inceltmiş olcan işte sonuç olarak
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Hemen girmesin alıştıra alıştıra girsin mantığı her yerde işe yaramayabilir Volkancım
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

m.kaan46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yağı sonunda inceltmiş olcan işte sonuç olarak
    tam bunu demeye çalıştım abi

sonuca yaklaştığında yine ince yağ olacak içerde. parçalar ince yağın içinde çalıştığında yine sıkıntı çıkarmazlar mı?
    Yaptıklarımızı ve yapacaklarımız için inceleyebilirsiniz

youtube.com/kaankara

www.instagram.com/tosi_mitology/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    belki de ben tam anlatamadım.

bir su bardağına çamur-su %50 karıştırıp doldurun.
    1/3'ünü boşaltın, ve boşalttığınız kadar su ekleyin.
    tekrar 1/3 daha boşaltın , tekrar boşalttığınız kadar su ekleyin.

bu su şeffaf mı kalır , hafif bulanık mıdır?

sizin mantığınıza göre , tamamen içilebilir şeffaf bir su görmemiz gerekir.
    göreceğinizin bu olmayacağına eminim

oranları da şuna göre söyledim;
    içerideki mevcut karışım yıllar içinde aşınmış olan bir yağ olduğu için %50 çamur %50 su dedim.
    şanzıman içinde 15 litre yağ mevcut , ZF'in ccz e60'ımda yağ değişiminde makine kullanarak 15 litre yağ değiştirdiğini gözümle de gördüm, faturamda da gördüm.
    Alt kapak açılıp filtre söküldüğünde tam 5 litre yağ boşalıyor. o yüzden 1/3 dedim.

buna göre denemesi bedava

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    volkan sen yaslandın bak değişik bi adam oldun. yağı sonunda inceltmiş olcan işte sonuç olarak
    e tabi ki yağ incelmiş olacak, şanzıman yağı değişiminin amacı zaten ince sıfır yağ koymak.

benim amacım ömrünü doldurmuş yağı, yeni yağ ile seyreltmek, tam inceltmek değil yarım inceltmek diyelim de net olsun anlaşılsın.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zamanında da çok irdeledik ama ben artık bu konuda sanayici kafasına girdim, bence de sorun yoksa kurcalatmamak lazım.
    Kevin abimiz buna kitap bile yazmış.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    On takımdaki gicirdama sıkıntısını bende yasiyordum E90'da, hatta psikolojikmi bilmem soğuk havada daha cok gicirdiyodu sanki. Bakima gittigimde alt takımı kontrol ettik ve sag alt salincak burcu cikti benimde, neyseki ben lemforder bulabildim de on iki tanesini hazir araba liftteyken hallettim. Oradan cikip lastik degistirmeye gidecektim, bu ara bi 10.000 km yapicam 4-5 haftada iyi oldu bu sorunu halletmek.

Bu arada boyle bi alt salincak var arabada, yani bunu nasıl tasarliyorlar hayret ediyor insan ya

2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı initial-D Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    On takımdaki gicirdama sıkıntısını bende yasiyordum E90'da, hatta psikolojikmi bilmem soğuk havada daha cok gicirdiyodu sanki. Bakima gittigimde alt takımı kontrol ettik ve sag alt salincak burcu cikti benimde, neyseki ben lemforder bulabildim de on iki tanesini hazir araba liftteyken hallettim. Oradan cikip lastik degistirmeye gidecektim, bu ara bi 10.000 km yapicam 4-5 haftada iyi oldu bu sorunu halletmek.

Bu arada boyle bi alt salincak var arabada, yani bunu nasıl tasarliyorlar hayret ediyor insan ya

[url=https://www.hizliresim.com/kx2n98k][img]https://i.hizliresim.com/kx2n98k.jpg
    Buna yılan dansı yaptırmışlar, salıncak denmez ki buna
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler