User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Şirket Aracı Gibi; Megane 4

C!N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Red face Şirket Aracı Gibi; Megane 4

Yaklaşık 7.5 yıllık bir Ibiza Cupra deneyiminin ardından, 6 aylık araçsızlıktan sonra, gerek ekonomik koşulların sıkıntılı zamanlarda olması, gerekse otomotiv sektöründeki sıkıntılardan ötürü sıfır olarak bu sefer tercihim Renault Megane 1.3 tce edc joy comfort model bir araç oldu. Araçlarımı engelli aracı olarak ötv muafiyetli almam dolayısı ile, ötv muafiyetli alınan araçlarda yakın zamanda uygulanmaya başlayan fiyat limitinden ötürü alınabilecek seçenekler arasında en mantıklı tercihi yapmış bulunduğumu düşünmekteyim ki, aracı teslim aldığım gün fiyatı belirlenen limitin üzerindeydi. Çok özel bir tarzı olmasa da önceki araçlarım gibi konusu bulunması adına paylaşmak istedim.

Aracı alırken hiçbir şey yaptırmayı düşünmesem de içimizdeki zehirden ötürü olsa gerek kaşıntı bir şekilde yine tutmaya başladı.

- İlk işim önceki aracımda bi-xenon olmasından dolayı alışkın olduğum aydınlatmadan dolayı led ampul oldu hatta henüz aracı teslim almadan ampullerimi almış bulundum. Tercihim ise uzun ve kısalarda H7 olarak Photon Milestone serisinden yana oldu. Ekstra olarak tüm iç aydınlatmaları, plaka-bagaj içi lambalarını led olanla değiştirdim. Arka sinyal lambaları için turuncu led ampulleri aldım ama henüz uygulamaya fırsatım olmadı.

- APP Plaka olmazsa olmaz dedik ve Melih Özlem sağ olsun daha önce de olduğu gibi bu aracımda da beni APP plakasız bırakmadı, kendisine tekrardan teşekkürü borç bilirim @Melih-Ö

- Cam Filmine o kadar alışmışım ki, film olmayan araçta kendimi akvaryum içinde çıplak bir balık gibi hissediyorum. Önceki aracımda ilk olarak Zonguldak'ta çektirdiğim -sözde- garantili filmlerin renginin açılmasından ötürü Ankara Hobby Car Design-Ege Çifter'de Llumar marka olanıyla değiştirmiştik. O zaman gerek işçiliklerinden gerekse ilgi ve alakalarından fazlasıyla memnun olmam sebebiyle bu aracımda da geleneği bozmadık ve aynı yerde ön cam için Llumar AIR80, ön kapı camlarında Llumar ATR15, karartmalı olan arka 3 cam ise yine Llumar ATR20 cam filmlerini yine aynı ilgi, alaka ve işçilikle yaptırdık.

- Aracın 16'' jant kapaklarıyla gelmesi sebebiyle alaşım jant almayı düşünmeye başladım. Kafamda iki seçenek belirdi, ya 16'' de kalacak sadece jant alıp kullanacaktım ya da yol tutuşu iyileştirmek amacıyla 205-55-16 olan ölçüyü 225-45-17 olarak güncelleyip yoluma devam edecektim ki aracı -215-40-17 ölçüsündeki eski aracımı kullanan ve sertliğinden şikayet eden- eşimin de kullanacağı gerçeği ile 16'' de karar kıldım. Önceleri oem temiz çıkma bir şeyler bakarken fotoğraflardaki MAM marka sıfır jantlar denk geldi ve alıp aracıma uyguladık. Eski kapaklı kara jantlara da kışlık lastik alıp, yaz-kış değişimini lastikleri janttan ayırmadan kullanmayı düşünüyorum.

- Araç yüzeyi henüz yeniyken ne kadar korusak kardır deyip, polisajını seramik kaplamasını aradan çıkardık.

- Araçta hep bir sürü eşyasını bulunduran biri olarak araç içindeki tıkırtılardan hep şikayetçi olmuşumdur. Bunun için henüz aracı doldurmadan eşya ile temas etme olasılığı olan tüm yüzeyleri graficar ismindeki yerden aldığım konfor seti ile kendim kapladım.

- İlk söylemem gerekeni de son olarak ekleyeyim; Madem dedik aracımız böyle tarzı, ruhu olan bir model olamıyor hiç olmazsa plakamızın bir tarzı olsun da arabacılığımızın bir fırça darbesini iliştirelim. Nickimde de gördüğünüz soyadımı ve memleketim olan Zonguldak'ın plakasını sonuna iliştirerek plakamızı da almış olduk.

Sadece konusu olsun diye açtığım bu post biraz uzun oldu ama içimden gelen her şeyi atlamadan yazmaya çalıştım. Araç için yapılabilecek tavsiyelere her ne kadar bir şey yapmayı düşünmeyi söylesem de açığım.

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel günlerde kullanın. Graficardan aldığınız setten clio 5 için ben de aldım. Kapı ceplerinde olan malzeme kaplı bölümlere mikrofiber bez koymayın. Yapışıyor oraya sonra çıkıyor gibi biraz.

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanın
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hayırlısı olsun,kazasız belasız sürüşler dilerim.

burcinkarabacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın

saygılar
    Punto Evo Mjet - ANKARA (Sold)
    Bravo 1.6 120Hp Sport Style Dua.(Sold)
    Passat Variant 16 1.6 TDI DSG Highline...

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son zamanların en güzel motoru.Güzel bir tercih olmuş bence.Led farlar ki yapmışsınız , tablet ekran , tek renk ambians aydınlatma mutlaka yapın bence , deri direksiyon ve oem 17 jantla harika olur.

Aynısını arkadaşım yaptı çok çok güzel oldu bence.Sadece bir fikir benimki.Güle güle , güzel günlerde kullanın hocam.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hayırlı olsun, güle güle kullan

SGurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tce candır hele ki edc ile hayırlı olsun kazasız belasız.

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CenkB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel günlerde kullanın. Graficardan aldığınız setten clio 5 için ben de aldım. Kapı ceplerinde olan malzeme kaplı bölümlere mikrofiber bez koymayın. Yapışıyor oraya sonra çıkıyor gibi biraz.
    Teşekkür ederim, önerinizi dikkate alacağım.

Alıntı muratburunce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanın
    Teşekkür ederim.

Alıntı Ozan Özer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun,kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Teşekkür ederim

Alıntı burcinkarabacak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın

saygılar
    Teşekkür ederim, saygı, sevgi bizden.

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son zamanların en güzel motoru.Güzel bir tercih olmuş bence.Led farlar ki yapmışsınız , tablet ekran , tek renk ambians aydınlatma mutlaka yapın bence , deri direksiyon ve oem 17 jantla harika olur.

Aynısını arkadaşım yaptı çok çok güzel oldu bence.Sadece bir fikir benimki.Güle güle , güzel günlerde kullanın hocam.
    Mevcut şartlarda alabileceğim araçlar içinde Toyota Corolla Dream versiyonu ile arada kalmıştım ben de Megane tercih etmemin en büyük sebebi motoru oldu. Tablet ekrandan ziyade üst versiyonlardaki oem ekranlardan uygulatmak geçmişti aklımdan, bununla ilgili beyinin sıfır olarak değişmesi gerektiğini öğrendiğimden ve bunun da maliyetlerinin çok yüksek olması sebebiyle değmeyeceğini düşündüm. Tesla ekran dedikleri ekranların ise kullanıcı yorumlarını incelediğimde çok da stabil çalışmadıklarını öğrendim, onun için yakın zamanda ekran uygulama düşüncem yok. Eğer ki çok güzel stabil bir cihaz piyasaya çıkarsa düşünmeye başlayabilirim. Direksiyonum zaten deri olduğu için bir değişikliğe gitmeyi düşünmüyorum. 17'' jantı da eşimden dolayı elemiş bulunduk. Tavsiyeleriniz ve güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi hayırlı olsun, güle güle kullan
    Teşekkür ederim Aşkınım

Alıntı SGurbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tce candır hele ki edc ile hayırlı olsun kazasız belasız.
    Çok teşekkür ediyorum. Tsi ve dsg kombinasyonundan sonra alışmaya çalışıyorum

Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın
    Çok teşekkür ederim, hepimize kazasız belasız kullanmak dileğimle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin..

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Güle güle kullan güzel mantıklı tercih olmuş sadece şahsi fikrim çok şey yapma çünkü satarken bu tip araçlarda yaptığın şeylerin karşılığını alamıyorsun
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı nyz_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin..
    Çok teşekkür ederim.

Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan güzel mantıklı tercih olmuş sadece şahsi fikrim çok şey yapma çünkü satarken bu tip araçlarda yaptığın şeylerin karşılığını alamıyorsun
    Teşekkür ederim, biraz konfor arttırmaya yönelik dokunuşlar yapmaya çalıştım küçük de olsa, başta yapılacakların hepsini yapıp en az 5 yıl olabildiğince keyifli binmek niyetim. Ses sisteminin kalitesi çok kötü, onu iyileştirmek istiyorum fakat garanti durumları elimi kolumu bağlıyor.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, kazasız belasız günlerde kullanın.
    Jant vs. güzel olmuş Maşallah.
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler