User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Alfa Romeo 147

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Cool Alfa Romeo 147

Hikaye uzun ama özet geçeyim. Hanım da kullandığı için evin ilk aracını otomatik alıyoruz.
    Günlük bindiğimiz 2001 Swift sorun çıkarmaya başlayınca uyguna vererek elden çıkardık ve hiç bir zaman sorun çıkarmayacak 147'yi aldık (Ben inanıyorum)

Kendisini Sivas'tan aldık. Zaten benim şansıma İstanbul içi araç bulabilmişliğim yok denecek kadar azdır

Kendisi 2003 2.0 (LPG'siz) TS Dist. Selespeed donanımda bir arkadaş. Standart donanıma çok hakim değilim Alfa'larda fakat ilave olarak sunroof, koltuk ısıtma ve BOSE var sanıyorum. Birde sürpriz olarak araçta sarı Koni ve markasını göremediğim kırmızı yaylar var. Sahibi bu yürüyen setupından habersizdi. Araç uzunda çok rahat ama şehir içinde bir hayli sert. Şansımıza ağır bakımlarının tamamı Ankara'da bilinen bir serviste yapılmıştı. Arada bir ABS hatası veriyor ama onu da araştırdım. Ucuz bir sensör ve bir iki ihtimal ile çözerim diye düşünüyorum. Tavan döşemesi ve kapı döşemeleri bir miktar sarkmış. Bagaj yazıları yok. Bir de İstanbul'a hoş geldin hediyesi olarak park halinde arkadan dokunmuşlar, sol arka reflektörümü kırdılar. Görsel olarak şimdilik bunlar var.
    Doğru dürüst fotoğraf bile çekemedim, yolda çektiğim bir iki kare var. Bir maşallahınızı alırım, ihtiyacım olabilir

Sivas'ta ilk depoumuzu dolduralım. Aracın fabrika verisi 7 litre ve 100-110 seyrederek tam 7 litreye düşüyor yol bilgisayarında uzun yolda. Bir depo ile çok dikkat etmeden 950-1000 km görmesi beni şaşırttı. Çok deneyimleme şansım olmasa da şehir içi sanırım 11 civarı yakacak. Çok yol yapmadığım için önemi de yok açıkçası.

Sarı konilere şaşırırken

Müsait olunca iç kısımdan da fotoğraf atacağım, içi baya derli toplu yaşına göre. Gelişmelerle görüşmek üzere.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısı olsun, kazasız belasız sürüşleriniz olsun. Renk yanar dönerli mi bana mı öyle geldi yoksa.
    Memuration

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler, renk Nuvola Blue diye geçiyor sanıyorum. Işığa göre baya bir farklı renge bürünüyor. Canlıda daha iyi anlaşılıyor.
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun aracınız 2.0 selespeed de dikkat etmen noktaları alfa forumu var wikipedia gibi maşallah orda bulabilirsin abs içinde sensörleri biraz hassas malesef ama akünede baktır elektronik konusunda biraz hassas araçlar bende 156 ss alalı 1 hafta oldu abs arızasını dururken araç çalışmazken 2 kere yaktı 1 kerede giderken yaptı bilgisayara bağladığımızda mavi olarak verdi arızayı yani geçiçi bir arıza olarak sensör kabloları da orjinal zor bulunuyor ön arka olarak yan sanayiside çok verimli değil dedi usta birde poryanda sıkıntı varsa da arıza yakabiliyormuş abs hakkında

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kolay gelsin hayırlı(sı) olsun

selespeed e dikkat, sorunun olursa yaz mutlaka... benim 156 SS hala duruyor 20 senedir bizde
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler, sizin de aracınız hayırlı olsun.
    Biraz araştırdım, fren pedalının altında bir müşürden hata verebileceği yazılmış. Uygun fiyatlı olduğu için önce onu deneyip, çözülmezse aküyü ölçtürmeyi düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kolay gelsin hayırlı(sı) olsun

selespeed e dikkat, sorunun olursa yaz mutlaka... benim 156 SS hala duruyor 20 senedir bizde
    Teşekkür ederim abi, mutlaka danışırım sana.
    Şu an iyi geçiniyoruz kendisiyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun yeni aracınız, kazasız belasız kullanın.
    2012 Seat Leon 1.6 TDI DSG Style/2013 Acura ILX 2.0 Premium Pack /2022 VW Golf 1.0 TSI Impression

2023 Nissan Qashqai e-power / 2022 Honda PCX / 2013 Seadoo RXP 260 X

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yusufcan_k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun aracınız 2.0 selespeed de dikkat etmen noktaları alfa forumu var wikipedia gibi maşallah orda bulabilirsin abs içinde sensörleri biraz hassas malesef ama akünede baktır elektronik konusunda biraz hassas araçlar bende 156 ss alalı 1 hafta oldu abs arızasını dururken araç çalışmazken 2 kere yaktı 1 kerede giderken yaptı bilgisayara bağladığımızda mavi olarak verdi arızayı yani geçiçi bir arıza olarak sensör kabloları da orjinal zor bulunuyor ön arka olarak yan sanayiside çok verimli değil dedi usta birde poryanda sıkıntı varsa da arıza yakabiliyormuş abs hakkında
    porya önemli... gizemli gizemli yazıyor demesinler de, İtalyan yani, farı açarsın araç stop eder Allah başka dert vermesin...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Omer35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısı Olsun benim de almayı düşündüğüm ama arkadaşlarım elinde patlar bu alma dediği ama çok iyi bir araba
    Allah Kaza bela vermesin

131mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız kullanmak nasip olsun. Yay ve amortisörler çok iyi denk gelmiş
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    itin köpeğin maskarası değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçisi, askeriyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler, tek tek alıntıyı beceremiyorum.
    Alfa ile ilgili benim de ön yargılarım vardı alana kadar. Konuşmak için erken olabilir ama bence 20 yaşında her araba kadar sorun çıkaracaktır. Yaşayıp göreceğiz

Yay amortisör güzel sürpriz oldu gerçekten. Bagajdaki amfi ve bassı kontrol ederken tesadüfen amortisörlerin ayar vidasını gördüm

burcinkarabacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın

saygılar
    Punto Evo Mjet - ANKARA (Sold)
    Bravo 1.6 120Hp Sport Style Dua.(Sold)
    Passat Variant 16 1.6 TDI DSG Highline...

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mk3 Mondeom'da sarı Koni Eibach yay kombinasyonunu kullanmıştım aşırı derecede memnundum.. Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın aracınızı

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek kapi 147, rengi de muhtesem, hem de lpg'siz, sahane, sahane hayirlara vesile olsun. Aracin ozellikle ic trim parcalarina gozunuz gibi bakmanizi tavsiye ederim, zira cogu parcasi disaridan Fiat gibi dursa da Fiat'in parcalari uymuyor. Ornek, surucu tarafindaki coklu cam acma kumandasi. @drago vaktiyle 147 sahibiyken bu coklu paneldeki bir tus kirikti, Albea ile ayni gorunse de aslinda degilmis. O vakit cikma Alfa parcasina sifir Fiat parcasinin 2 kati fiyat cekmislerdi, haberiniz olsun.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler.
    Cam açma düğmeleri dediğiniz gibi bir miktar yıpranmış, çok hisli değiller şu an. Bakalım, çalışmadığı yerde yüzleşiriz kendileriyle

Bagaj yazıları ve sol reflektör geldi, arabayı yıkamaya fırsat bulursam montaj fotoğrafı da yüklerim.

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rengi çok hoş, biraz ilgilenince çiçek gibi bi araba çıkar ortaya

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Araç güzel bir araç zaten güzel bir jant kombini ile tamamlamak lazım ama

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler