User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yine mi Ford? :) Mk4 Turnier

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yine mi Ford? :) Mk4 Turnier

Forumdaki nadir ford neferlerinden biri olarak ,hem yaptıklarımın arşivi olsun, hem de bu tarz araçlarla ilgilenenlere sonrası için referans olması adına ben de aracımı paylaşayım istedim.

F20 konusundaki girizgahımdan önceki focus 3 scti ve 3.5 pws araçlarımı paylaşımlarımı hatırlayanlar vardır, bu aracı almadan önce de, aşağıdaki arkadaşla f20den sonra kısa bir geçmişimiz oldu.

Rengiyle donanımıyla normal fiestalardan çok farklı bir araçtı. Bu renk bir seramiği hak eder dedim ve sonuç:

Akabinde nazar durmadı tabi, ön camı tırdan seken bir taş çatlattı.

Gidişi ne kadar yeterli olsa da, duruşu korkutan cinstendi. 195-45-16 contilerden 195-50-16 efficient griplere geçtim, yetmedi ebc yellow stuff uyguladım. Green filtre, cam filmleri, akü falan fişman derken tam arabaya hem harcıyor hem bağlanıyordum ki bu sefer de çarpıldık. Neyse ki bir reflektör ve tampon çizikleri ile kurtardık.

Tabii evlat doğdu, izinler kullanıldı, izinler bitti, eşimin ailesinden kendi evimize döneceğiz… yok, olmuyor, en son arabanın tekeri döndüğünde yan koltuğumdaki yüklerden aynayı zor görüyordum ve tün zamanların hızlı ortak kararı: satalım.

Focus 4 wagonlara bakıyorum ama ben arabayı satana kadar ne hikmetse 2 favorim vardı ve satıldı.

Yüksek araba sevmediğim için suv olayına hiç girmek istemiyorum bir yandan, ama elde de seçenek yok. Levorg baktım, sağolsunlar soğuttular Tam kia sportage gt olayına girecekken bu arkadaş girdi vavaya. Tövbem vardı halojen farlı arabaya, ama olsundu, hem plaka da benlikti, dayanamadım kaporaladım ve kendimi takas için randevuda buldum.

Akabinde hemen app, krom detaylarının devamı için krom çerçeveli plakalıklar sipariş ettim. Aracın orta direkten itibaren tüm camları orjinalde siyah, ön 3 cam için hem polisle uğraşmamak hem de aracı boğmamak için mavi seramik film uygulattım.

1 postu telefondan 1 saatte halledebildim devamı gelecek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir süre bagajı kullan cilala parlat takıldık birlikte.

Jantları arabayı alırken hiç beğenmemiştim ama sonradan gözüm alışınca bir de lastik alma gafletinde bulundum. Tam şu pozu çekmiş ve akabinde “aslında fena da değil ha” diye düşünürken, aynı gün Eskişehirde ilana giren benzer değerlerde 4x.xxx kilometrelerde ilk sahibinden bir a5 sportback gemileri yaktırdı. Ankara’yı baba evini de ziyaret ederiz diyerek çıktık yola.

Çıktık ama hanım pek razı değil bu işe, niye daha eski araba alıyoruz, bagajı yeter mi bize falan.. Enteresan bir şekilde farklı nedenlerden olmadı bu alışveriş. Üzerine dönüşte ıslak zeminde kontrolsüz gelen bir sığır, muhteşem bir gürültüyle daldı bize, biz de o şiddetle öndekine…

Arabada bebeğimiz olunca ne rapor tuttuk ne bir şey, olabildiğince hızlı doktora gittik kontrol için. Şoku yeni atlatıyor, bir süre çocuk koltuğuna oturmaya ikna edemedik. Hatta aynı gün, doğru olmasa da yolun kalan kısmında uyuyana kadar kucakta devam etti yolculuğa.

Kısaca bu anlık heves, bizim ufaklığın bir süreliğine arabaya küsmesi, göçük bir bagaj, kırık bir panjur, tampon çizikleri ve bir miktar mazota mal oldu. Tabii ki, evladın sağlığı dışında diğerlerinin en ufak önemi yok.

Bir süre hasarlarını yaptırmadan yıkamadan sadece bindim, hatta plakayı öyle rasgele takmışım ki yamuk yumuk; o soğuma hissini yaşayanlar bilir

Devamı geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rapor olmasa da, araç kamerası videosu ve görsellerle dava açıp dosyanın rücu edebileceğini söylese de sigortacım; ne uğraşmak, ne aracı yatırmak, ne de bagaj kapağının değişmesini istemedim.

Boyasız göçük düzeltme üstüne krom bagaj çıtası uygulayıp arka tarafı kendine getirdim. Evet hala bir çeki demiri kapağı almadım, Yazıklar bana ön panjur da değişti, tabii yine cepten.

Jantları da değişeyim, tam barışalım bari dedim. 5x108 be 18 inç oem olarak ford tarafında çok yakıştırabildiğim bir model olmayınca, mecbur abisi volvonun portföyüne dadandım, 18 inçte 10 kg ağırlığı da karar vermemde etkili oldu. Evet 10 kg çok hafif sayılmaz ama 13+ kglar havada uçuşunca 10 kg hafifmiş diyorsunuz.

Bu benim 2. Aytozu gri Fordum, ve güneşte krom detaylarla parlamasını seviyorum bu rengin.

Gri köpek balığı

Ön tamponda hala ufak bir yaşanmışlık duruyor

Biraz da iç mekan çalışalım, trim renkleriyle uyumlu paddle shiftlerimiz

Video oynatma aktivasyonu sonrası, uzun yolda yeşilçam kuşağı

Bu görsel de yeni güncellemelere bir spoyler olsun:

Grinin 51. Tonu, 3 parmak tozuyla

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kıymetli bilinmeyen araçlardan gerçekten maşallah.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Apoudi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ford markasını sevmeyen birisi olarak bana bu markayı sevdiren adamsın brom yaşanmışlıklar her ne kadar canımızı sıksada, yaptığımız her yeni bir dokunuş bizi araçlarımıza daha da bağlıyor son durumu merakla bekliyorum brom
    What's yours will find you..

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba çok güzel Allah kaza bela vermesin. Jantlarda iyi olmuş değişmesine sevindim Şöyle marka bir yayla tamamlanmayı bekliyor sanki

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kaza bela vermesin , beterinden korusun.Jantlar bence çok değiştirmiş arabayı.Farklılık her zaman güzeldir.Güle güle kullanın
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınız çok güzel hiç başka macera aramayın bence de. Sadece ben olsam plaka etrafındaki krom tarzı çerçeveden kurtulurdum sanırım.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ford sever biri olarak mk4 ayrı bir seviyorum, maşallah aracınızda çok güzel.
    Olan nazarlıklar hepimizin başına gelebiliyor, artık boyadır şeydir takmıyorum..
    sırf boyasız diye 50-100 bin tl fazla para vermek bana mantıklı gelmiyor zaten artık
    50-100 fazla verip aldın, sokakta denyonun teki orasına burasına sürttü.. yada park ettiğin yerde biri kaputa bişet düşürdü neyse konu çok dağılmadan tekrardan hayırlı olsun, çocuklarımız iyi olsun gerisi hallediliyor..
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınız çok güzel iyi günlerde sağlıkla kullanın, oluşan hasarları da nazarlık deyip geçilmeli. Sağlıklı mutlu kullanın.
    2012 Seat Leon 1.6 TDI DSG Style/2013 Acura ILX 2.0 Premium Pack /2022 VW Golf 1.0 TSI Impression

2023 Nissan Qashqai e-power / 2022 Honda PCX / 2013 Seadoo RXP 260 X

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ford sever biri olarak mk4 ayrı bir seviyorum, maşallah aracınızda çok güzel.
    Olan nazarlıklar hepimizin başına gelebiliyor, artık boyadır şeydir takmıyorum..
    sırf boyasız diye 50-100 bin tl fazla para vermek bana mantıklı gelmiyor zaten artık
    50-100 fazla verip aldın, sokakta denyonun teki orasına burasına sürttü.. yada park ettiğin yerde biri kaputa bişet düşürdü neyse konu çok dağılmadan tekrardan hayırlı olsun, çocuklarımız iyi olsun gerisi hallediliyor..
    Amin, teşekkür ederim.

Araba hatasızmış hiç umursamadım ciddi bir hasar da olmadı zaten de, çocuk resmen ikiye katlandı pusetin içinde dedi eşim, hala düşündükçe sinirleniyorum.

Zaten akabinde önlemimizi de şu şekilde aldık

Alıntı DKB34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız çok güzel iyi günlerde sağlıkla kullanın, oluşan hasarları da nazarlık deyip geçilmeli. Sağlıklı mutlu kullanın.
    Teşekkür ederim

Dünya malı nolacak, yine olsa yine can sıkılır kazanmak çok zor tabii de, sonradan unutuluyor

Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kıymetli bilinmeyen araçlardan gerçekten maşallah.
    Teşekkür ederim

Aftermarketi, retrofiti vag gibi bol ve ucuz olsa daha kıymeti bilinir aslında. Wagon olmasının yanında sürücü odaklı sürüş hissi, tam bağımsızı, tam otomatik 8 ilerisi falan iyi araç ama 2011 scti focus 3 üm daha doluydu mesela bu aracımdan.

Alıntı Apoudi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ford markasını sevmeyen birisi olarak bana bu markayı sevdiren adamsın brom yaşanmışlıklar her ne kadar canımızı sıksada, yaptığımız her yeni bir dokunuş bizi araçlarımıza daha da bağlıyor son durumu merakla bekliyorum brom
    Ben toledoda senin kanına, sen focusta benim kanıma girip duruyoruz sonuçta sanayici zengin oluyor

Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba çok güzel Allah kaza bela vermesin. Jantlarda iyi olmuş değişmesine sevindim Şöyle marka bir yayla tamamlanmayı bekliyor sanki
    Amin, cümlemize

Şunun gibi mi

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin , beterinden korusun.Jantlar bence çok değiştirmiş arabayı.Farklılık her zaman güzeldir.Güle güle kullanın
    Amin, teşekkürler

Takmadan önce tereddütlerim vardı 19 dan aşağısı kurtarmayacak diye ama hallettim bir şekilde
    Alıntı Mert- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız çok güzel hiç başka macera aramayın bence de. Sadece ben olsam plaka etrafındaki krom tarzı çerçeveden kurtulurdum sanırım.
    Teşekkürler üstadım

Araç st line olsa, mat detaylara sahip olsa kesinlikle takmazdım ama titanium demek her yerden krom detay gelmesi demek, başta panjurdan. Hele ön plaka panjura montaj olduğu için biraz mecburi oldu yani.

E plakalıksız kullanmayı da sevmiyorum, en kalitelisini alayım kararana kadar kullanayım bir şey düşünürüm dedim ama hala düşünebilmiş değilim. Ön panjurda plakalık vida girişleri var, belki kare plaka + mafsallı plakalık olabilir emin değilim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3. Postun son görselinden tahmini yarım saat sonra arkalara mgd 18mm spacerlarımızın montajı da tamamlandı.

Mert bey sağolsun çok ilgili, 10 civarı olsa dedim, 18 altı tavsiye etmem dedi, iyi ki de etmemiş et55 jantlar et37 olunca çamurluk hizası tam istediğim noktaya geldi.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Amin, cümlemize

Şunun gibi mi

Ta kendisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben toledoda senin kanına, sen focusta benim kanıma girip duruyoruz sonuçta sanayici zengin oluyor .
    Ne güzel işte, kazanan bizim çoçuklar oluyor

CabrioMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantlar, kombin muhteşem duruyor. Keyifli sürüşler.
    @kilicworkss

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız güle güle kullanın, sw seviyoruz

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kazasız belasız maşallah. Çok güzel duruyor yay istiyor dicektim ki spoiler geldi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ta kendisi
    Artık fotolar gelsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CabrioMan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jantlar, kombin muhteşem duruyor. Keyifli sürüşler.
    Çok teşekkürler

Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız maşallah. Çok güzel duruyor yay istiyor dicektim ki spoiler geldi
    Amin, cümlemize.

Evet, janttan sonra bir dile gelmediği kalmıştı

Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız güle güle kullanın, sw seviyoruz
    Teşekkür ederim; hepimize daha nice çeşit wagonlar binmek nasip olsun

Alıntı Apoudi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artık fotolar gelsin
    İşteyim, hala geçen haftanın maillerini temizliyorum, artık akşama gari

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler