User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: F30 3.20d M Tech Alpineweiss

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese iyi dilekleri için teşekkürler.

Arabayı görüntü olarak ve sürüş keyfi için biraz yere yaklaştırmak istiyorum. Eibach yay alayım diyorum fakat Eibach yay takılmış arabalarda hep gördüğüm şu oluyor, arabanın arkası yere daha yakın önü arkaya göre daha havada duruyor.

Bana önü de arkayı da eşit düşürecek bir yay lazım. Hatta sanki ön 2.5cm arka 1.5 cm düşse yeterli gibi geliyor. Çünkü çok basık da istemiyorum, hafif bi basıklık istiyorum.

Bu durumda coil mi almalıyım yoksa yay ile bu eşit basıklık işini çözebilir miyiz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oguzhandeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arabayı görüntü olarak ve sürüş keyfi için biraz yere yaklaştırmak istiyorum. Eibach yay alayım diyorum fakat Eibach yay takılmış arabalarda hep gördüğüm şu oluyor, arabanın arkası yere daha yakın önü arkaya göre daha havada duruyor.

Bana önü de arkayı da eşit düşürecek bir yay lazım. Hatta sanki ön 2.5cm arka 1.5 cm düşse yeterli gibi geliyor. Çünkü çok basık da istemiyorum, hafif bi basıklık istiyorum.

Bu durumda coil mi almalıyım yoksa yay ile bu eşit basıklık işini çözebilir miyiz?
    vogtland alabilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vogtland alabilirsin
    Hocam Vogtland sert midir? Sekme vs yapar mı? Yani konforu bozacak bir yay istemiyorum işin aslı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam Vogtland sert midir? Sekme vs yapar mı? Yani konforu bozacak bir yay istemiyorum işin aslı
    gayet yumusak, fazla yumusak dusurmesi de senin istedigin gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet sonunda LCI stopları, Oem tip M spoyleri, BMW logolu M performance orjinal parça çift çıkış egsoz ucunu ve BMW logolu M performance difüzörü taktık. Difüzörü bi çıkmacıdan aldım. Bir köşesinde ufacık kırık vardı. Orjinal parçayı Taiwan malı parçadan daha ucuza aldım. Kırığını tamponcuda tamir ettirip mat siyaha boyattım sıfır gibi oldu.

Özellikle LCI stoplar arabayı bir anda çok gençleştirdi.

Difüzörümüz orjinal logolu parça,

Şimdi sırada yay ve arkalara 12mm spacer işimiz var. Yay konusunda Vogtland 30mm düşünüyorum. Bakalım hayırlısı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada söylemeyi unutmuşum, ZF Türk'te şanzıman kontrolü ve yağ değişimi yapıldı.

KDV dahil 6.000 TL ödedim. Önce teste çıktılar, bir problem göremediler. 1. vitesten 2. vitese atarken hafif bir vuruntu vardı. Testi yapan kişi muhtemelen yağ değişimi sonrası düzelecek dedi.

Yağın kontrolleri yapıldı ve değişim yapıldı. Farkettiğim değişiklikler şöyle, araba daha rahat ve sıfır sarsıntı ile vites değiştiriyor. Sarsıntı hiç yok sanki DSG gibi oldu. Sadece 1. vitesten 2. vitese atarken olan hafif vuruntu da kayboldu tamamen.

Ankara'da en iyi şanzımancı bilinen Aydoğmuş 4.500 TL dediği işi 6.000 TL'ye yaptılar ama bir daha olsa yine ZF Türk'e giderim

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Genel BMW karakteristiği, kasa duruşu vs M serileri dahil arka biraz daha basık durur.

Aslında eibach yaylarımız 30mm olarak pek de öyle durmuyor, özellikle dizellerde. Altta bir örneği var mesela.

Premium Parts on Instagram: "• BMW 320d F30
    • Eibach Prokit Springs

�� @tunckarakayali

#bmw #f30 #eibach #car #tuning #performance #cars #carswithoutlimits #carsofinstagram"
    Konu Dragger tarafından (02-12-2022 Saat 23:17 ) değiştirilmiştir.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egzoz ucundan sonra üfleme sesi yaptı mı ? Bende de aynı soldan çifte çevirme egzoz ucu var çok fazla üfleme sesi yapıyor.
    Şanzıman yağı konusunda cok değişken bilgiler var değişmeli değişmemeli. Şanzıman yağ soğutucusu değişimi yapıldımı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genel BMW karakteristiği, kasa duruşu vs M serileri dahil arka biraz daha basık durur.

Aslında eibach yaylarımız 30mm olarak pek de öyle durmuyor, özellikle dizellerde. Altta bir örneği var mesela.

Premium Parts on Instagram: "• BMW 320d F30
    • Eibach Prokit Springs

�� @tunckarakayali

#bmw #f30 #eibach #car #tuning #performance #cars #carswithoutlimits #carsofinstagram"
    Hocam selamlar,

Aslında haklısınız genel BMW karakteristiği olarak arka daha basık. Sizin attığınız posttaki arabada o kadar arka basık durmuyor. Yandan çekilmiş fotoğrafları var mı?

İlk yay tercihim Prokit ya da Vogtland 30mm.

Hatta bu sayfa sizinse instagram üzerinden konuşmuştuk. Fiyat vermiştiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ertantamer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egzoz ucundan sonra üfleme sesi yaptı mı ? Bende de aynı soldan çifte çevirme egzoz ucu var çok fazla üfleme sesi yapıyor.
    Şanzıman yağı konusunda cok değişken bilgiler var değişmeli değişmemeli. Şanzıman yağ soğutucusu değişimi yapıldımı
    Egsoz ucunu takarken, kazan ile ucun arasına usta bir sıvı sürdü, bu şekilde kesinlikle bu aradan hava kaçırıp üfleme sesi yapmaz dedi ve yapmıyor.

Fakat sadece egsoz ucundan çok çok az bi üfleme sesi geliyor ama o da duyması zor bir ses.

Kapalı garajda duyuyorum 3.000 devirde. Camım açıksa, bulunduğum yer sessizse 3.500 devir sonrası açık alanda da duyuluyor ama dönüp baktıracak bir ses değil çoğu kişi duyamaz bile.

Şanzıman yağı konusu benim değiştirdiğim üçüncü aracım. Üçünde de çok faydasını gördüm. Yağın değişip değişmeyeceğini bir kaç aşamalı kontrolden sonra yapıyorlar. Birincisi yol testi, bu testte yokuşta geri kaydırma var mı, vuruntu var mı ve abuk subuk bir hareket var mı diye kontrol ediyor ZF çalışanı. Sonra yağdan numune alıp kokusuna bakıyorlar. Koku ok ise yağdan bi numune alıp makinada su var mı diye kontrol ediliyor. Yağda su yoksa değişim başlıyor.

Yağ soğutucusu genelde benzinli de değiştiriyoruz dediler. Yanlış hatırlıyor olabilirim ama sanırım yağda su çıksaydı yağ soğutucuyu da değiştirilmesi gerekirdi.

Sonuçta benim kullanıcı yorumum değişmeli. Değişimden sonra vites geçişleri çok yumuşak ve güzel oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoğraflar görünüyor mu? Bende görünmüyor da.

En iyi fotoğraf yükleme sitesi hangisi oraya yükleyeyim

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam selamlar,

Aslında haklısınız genel BMW karakteristiği olarak arka daha basık. Sizin attığınız posttaki arabada o kadar arka basık durmuyor. Yandan çekilmiş fotoğrafları var mı?

İlk yay tercihim Prokit ya da Vogtland 30mm.

Hatta bu sayfa sizinse instagram üzerinden konuşmuştuk. Fiyat vermiştiniz
    Aynen Premiumparts benim

Foto sorarız müşterimize, varsa yollar. Ama iyi duruyor genel hatlarıyla.

Bu arada fotoğrafları alttaki siteye yükle, bizde de hiçbiri görünmüyor şu an.

Resim Yukle - Hızlı Resim Paylaş - Hızlı Resim
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen Premiumparts benim

Foto sorarız müşterimize, varsa yollar. Ama iyi duruyor genel hatlarıyla.

Bu arada fotoğrafları alttaki siteye yükle, bizde de hiçbiri görünmüyor şu an.

Resim Yukle - Hızlı Resim Paylaş - Hızlı Resim

Tamamdır şimdi oldu yükledim fotoğrafları.

Hocam bana özelden cep no yollar mısınız arayayım sizi bi görüşelim, fotoğraf ve kullanıcı yorumu isteyelim bu arkadaştan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egsoz ucunu takarken, kazan ile ucun arasına usta bir sıvı sürdü, bu şekilde kesinlikle bu aradan hava kaçırıp üfleme sesi yapmaz dedi ve yapmıyor.

Fakat sadece egsoz ucundan çok çok az bi üfleme sesi geliyor ama o da duyması zor bir ses.

Kapalı garajda duyuyorum 3.000 devirde. Camım açıksa, bulunduğum yer sessizse 3.500 devir sonrası açık alanda da duyuluyor ama dönüp baktıracak bir ses değil çoğu kişi duyamaz bile.

Şanzıman yağı konusu benim değiştirdiğim üçüncü aracım. Üçünde de çok faydasını gördüm. Yağın değişip değişmeyeceğini bir kaç aşamalı kontrolden sonra yapıyorlar. Birincisi yol testi, bu testte yokuşta geri kaydırma var mı, vuruntu var mı ve abuk subuk bir hareket var mı diye kontrol ediyor ZF çalışanı. Sonra yağdan numune alıp kokusuna bakıyorlar. Koku ok ise yağdan bi numune alıp makinada su var mı diye kontrol ediliyor. Yağda su yoksa değişim başlıyor.

Yağ soğutucusu genelde benzinli de değiştiriyoruz dediler. Yanlış hatırlıyor olabilirim ama sanırım yağda su çıksaydı yağ soğutucuyu da değiştirilmesi gerekirdi.

Sonuçta benim kullanıcı yorumum değişmeli. Değişimden sonra vites geçişleri çok yumuşak ve güzel oldu
    Vitesler saçmalıyor bazen zf'in kendi karakterimidir bilmem daha önce zf kullanmadım. 1.vitesten 2.ye geçerken bazen vuruntu var gibi. Yağ değişimini ve egzozu nerde yaptırdınız Ankara'da bilgi verirseniz bende gidip görüşmek isterim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ertantamer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vitesler saçmalıyor bazen zf'in kendi karakterimidir bilmem daha önce zf kullanmadım. 1.vitesten 2.ye geçerken bazen vuruntu var gibi. Nerde yaptırdınız Ankara'da bilgi verirseniz bende gidip görüşmek isterim.
    Ne gibi saçmalamalar oluyor? Bende de 1den 2 ye geçerken hafif vuruntu vardı. Sıcak soğuk motor farketmez hafif vuruntu vardı.

Şanzıman yağı değişiminden sonra vuruntu sadece soğuk havada çok hafif yapıyor. Ama 3-5 km sonra hiç kalmıyor vuruntu.

Ben ankarada aydoğmuş şanzıman ile görüştüm. Onlar 4.500 TL dedi. İstanbulda işim vardı, gitmişken 6.000 TL verdim kdv dahil, şirkete fatura aldım. ZF Türkte yaptırdım.

Tabii şöyle bi durum var, ZF Türk Ankara'ya yer açtı. Şaşmazda. Hatta ben yağı değiştirirken Ankara'nın ustabaşına eğitim veriyorlardı. Şimdi sizin için görüştüm, müşteri kabul etmeye başlamışlar. Eğer isterseniz özelden yazın numarasını vereyim. Tabii gene kontrol yapıp eğer şanzıman düzgünse değiştiririz yağı dediler.

ibrahm_38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotolar gözükmüyordu bende son yüklemeden sonra gördüm ve kocaman bir maşallah çektim

Harika dokunuşlar yapılmış özellikle Lci stop

Bende m paket 116d kullanıcısıyken bir anda evlilik hayatıma girdi ve arabacılık kısa süreli rafa kalktı. İnşallah f30 ile geri dönüş yapılacak

Fotoğrafları son yüklediğiniz sayfa üzerinden yüklerseniz ve güncel tutarsanız mutlu oluruz, kazasız belasız sürüşler
    Circassian

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ibrahm_38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fotolar gözükmüyordu bende son yüklemeden sonra gördüm ve kocaman bir maşallah çektim

Harika dokunuşlar yapılmış özellikle Lci stop

Bende m paket 116d kullanıcısıyken bir anda evlilik hayatıma girdi ve arabacılık kısa süreli rafa kalktı. İnşallah f30 ile geri dönüş yapılacak

Fotoğrafları son yüklediğiniz sayfa üzerinden yüklerseniz ve güncel tutarsanız mutlu oluruz, kazasız belasız sürüşler
    Çok teşekkür ederim, inşallah gönlünüze göre bi F30 nasip olur tekrardan.

Araba 149.000 e gelince rutin bakım öncesi zincir kontrolü yaptırdım. Akşamdan Şimşek BMW Necdet ustaya bıraktım arabayı. Soğuk motor ilk marşta zincir sesi dinledi.

Sabah 7.30da dükkana meraktan dayanamayıp dükkana geldim Necdet ustadan önce Kaputu açtı, ben marşa bastım Allaha şükür bi zincir sesi yok.

Bu yüzden 150.000 bakımında zincir seti yağ pompası değişimi yatak kontrolü yapmaktan vazgeçtik.

1.000 km sonra Mann Filtre, Liqui Moly yağ ve Ceratec ile yola devam inşallah.

Şimdi sırada @Dragger abiden Eibach Proikit ve fiyatta anlaşabilirsek Eibach 12mm spacer var inşallah

ibrahm_38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkür ederim, inşallah gönlünüze göre bi F30 nasip olur tekrardan.

Araba 149.000 e gelince rutin bakım öncesi zincir kontrolü yaptırdım. Akşamdan Şimşek BMW Necdet ustaya bıraktım arabayı. Soğuk motor ilk marşta zincir sesi dinledi.

Sabah 7.30da dükkana meraktan dayanamayıp dükkana geldim Necdet ustadan önce Kaputu açtı, ben marşa bastım Allaha şükür bi zincir sesi yok.

Bu yüzden 150.000 bakımında zincir seti yağ pompası değişimi yatak kontrolü yapmaktan vazgeçtik.

1.000 km sonra Mann Filtre, Liqui Moly yağ ve Ceratec ile yola devam inşallah.

Şimdi sırada @Dragger abiden Eibach Proikit ve fiyatta anlaşabilirsek Eibach 12mm spacer var inşallah

Necdet usta iyidir kral adamdır 1 kere Şimşekte 1 kere de Yıldızlar Motorlu Araçlarda zincir değişimi yaptırdım daha önce. İkisinde de memnun kaldım.

Kazasız belasız
    Circassian

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selamlar,

Geçtiğimiz haftalarda ekibimle birlikte Göcek'e şantiyeye montaj için gitmem gerekiyordu. Dolayısıyla git gel 1.500km yol yapacağım için arabayı 1.000km erkenden bakıma soktum Şimşek BMW'de. Yağ olarak Liqui Moly 4200 Toptec ve bütün filtreler Mann kullandım. Yağ değişimi sırasında 5.2 litre yağ 0.3 litre Ceratec koydum. Araba sessiz ve daha rahat çalışır oldu. Titreşim de azaldı. Sanki yakıt tüketimine de etkisi oldu gibi.

Bu arada Göcek'te arabayı otelin önünden hiç çıkarmadım şantiyeye

Sonrasında kamyonette yükümüz fazla olduğu için arkalı önlü Göcek yoluna çıktık. 90-100 km ile gittim ve 4.2 litre ile Göcek'e 9 saatte indim. Ben az yaktım ama Transit 18 litre yaktı.

24 derece sıcaklıktan 0 dereceye Ankara'ya gelince direk kışlıklara geçtim. Orjinal ebatlarda Goodyear UG Performance + serisi kışlıklarımızı ve arkalara 12mm spacer taktık.

Spacer öncesi;

Spacer sonrası;

Yol temizliği sonrası;

Spacerın en güzel belli olduğu foto;

Şükür kazasız belasız yerine çektim.

Bu arada ön cam, yan iki cam ve farlara Würth yağmur kaydırıcı uyguladım, bakalım etkisi nasıl

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler