User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Desire Red Seat Leon 1.4 TSI 150 Hp 2017

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Desire Red Seat Leon 1.4 TSI 150 Hp 2017

Arkadaşlar herkese merhaba, bu konuyu 10.kez tekrar açıyorum Forumun serverlarında sıkıntı olduğu zamanlarda tekrar tekrar açmak zorunda kalıp yılmıştım. @fdoganb ile aramızda geçen bir muhabbet üzerine sorunun giderildiğini öğrendikten sonra vakit bulduğum ilk fırsatta tekrar aracı alışımın seneyi devriyesinde konuyu açmak istedim.

Daha önce i20 1.4 crdi 2016 model 90 hp aracımı satarım seneye değiştiririm diyerek tam 4 yıl bindim, normalde sırada benim için 159 vardı ancak bu süre zarfında detailing işletmemde müşterim olan, yakından tanıma ve kullanma fırsatı bulduğum 2 tane 159 oldu ve 2'side beni bu araçtan ziyadesiyle uzaklaştırdı. Ben hep zıpır arabaları sevdim, bu kapsam dışında beğenip sahip olmak istediğim nispeten ağır başlı duran tek araç 159du o da olmayınca kendimi hep bütçemin yetebileceği ve 150 hp üzeri makinelere ekseriyetle polo gti yada ibiza cupralara bakarken buluyordum. Tabi bunun yanına birde hanım spec 99-00 polo bakıyordum. Yine tabi değişen gündem ve gerileyen ekonomimiz neticesinde 2 araba yürütmek zor olur diyerek aklımın ve gönlümün hep bir köşesinde olan hem aile kullanımına uygun hemde 150 hp barajına sınırdan uyan Leon'a kafayı çevirdim. Leon arayışım böylelikle başladı. Sürekli kendimce Leonlara bakıyorum bir yandan cesaret edemiyor kâh i20'de 4 yıllık kendimce iyileştirmeler, trim sesine karşı geliştirmeler vs arabadan kopamıyorum, kâh ekonomik durumlar, böyle böyle 1-2 yıl geçti ve Leon kafamda ulaşılamaz bir konuma evrildi.

En son tüm şartlar uygun olup Leon almaya yaklaştığımda dedim ki bu kadar bekledikten sonra boş düz bir leon almak istemiyorum, kesinlikle herşeyden önce;

- FR (direksiyonuna hastayım),
    - Seat Sound
    - Fabrika opsiyon 18 inç Jant, 17 istemiyorum (sonradan takılan 18lerde genelde replica oluyor o yüzden fabrika opsiyonuna takılmış durumdaydım)
    - Kırmızı, başlarda arayışım Opak Kırmızı Euroleague 2016 sonu olanlardı. Yine Desire Red bir Leon müşterim oldu ve Desire Red'i canlı görünce dedim ki kesinlikle Desire Red olacak başkası yalan. Griler falanda hoş duruyor ama bu kadar bekleyişten sonra ne istiyorsam olacak dedim.
    - Hanımdan mütevelli otomatik olmalıydı.

Olursa güzel olur olmazsa da canı sağolsun şart değil dediğim özellikler ise,

- Mümkünse geri görüş kamerası
    - Mümkünse F1 Kulakçıklı direksiyon
    - Mümkünse Anahtarsız çalıştırma

Bu sırada i20'mde satılıkta ha satıldı satılacak, tabi Leon için kriterleri ***** sitede filtreleyince seçenekler daralıyor 1.5 lere güç yetmiyor Desire Red için makyajlı olmak zorunda 2017 üzeri 1.4 lere ve eğer aradığımı bulamazsam güçten kısayım ama renk, dsg ve opsiyonlardan kısmayım diye mecburen 1.0 lara da bakıyorum bütçe kaynaklı. 1.5ler dahil bugün bile 200 ilan anca var.

Olmasını istemediğim özelliklerde var
    - Start & Stop olmamalı,
    - ACT'ye de bir soğuğum nedense.

Bunlarda işin içinde girince seçenekler hepten daralıyor. 4 ilanda karar kıldım

1i istanbul - Hatasız problemsiz fazla esktrası olmayan bütçeme uygun bir ilan. Tabi yakın diye önce onları aradım. Bu süreci hatırlamak dahi istemiyorum kadının istediği fiyatı veriyorum fiyat arttırıyorlardı saçmalığın daniskası. not araba hala ilanda.
    1i kayseri - 2 kapı boyalı, bütçeme uygun aero tampon gibi artıları olan bir ilandı. Bu arkadaşta araç sağdan yemiş sağ iki kapı boyalı, otobüs bileti alacağım gün bir video çekmesini istedim, videoda güneşin geldiği yerde ton farkından kapılarda ton farkı çok göze geliyordu. Yeniden boyanması gerekecekti ekstra masraflar için ayırdığım bir bütçe vardı ama boya işleri ile uğraşmak istemiyordum. Bundan da öylece caydım.
    1i konya - Buda bir galeride sözde pandemi şu bu paraya sıkıştım deyip aldığının altında veriyordu. Kapora vs istedi güvenmedim göndermedim gelince görüşürüz dedim, ertesi gün geliyorum dediğimde fiyatı yükselttim ben vs dedi ondanda böylece caydık.
    1i eskişehir - Bu arkadar bütçemin 10 k üzerinde idi ancak opsiyon scorpion jant, orjinal opsiyon aero marşpiyeli, kazasız boyasız sözde hatasız olması ile beni cezbetmişti. Artık takatimde kalmadı, başlarım böyle işe deyip aradım ilan sahibini. Sesinde ki pozitifi elektriğinde alınca otobüs iletini alıp Eskişehir'e hanımla birlikte ufak bir gezi de yapmış oluruz deyip damladık. Geceden çıkıp sabah orada olacak şekilde bir bilet aldım, yalnız sorun bi' hiç gözüme uyku girdi mi ?

Neyse vardık Eskişehir'e, otogarın dışına çıktık kırmızı birşeylerin gelip gitmesini bekliyoruz. Gözüm hep kavşaklarda, ışıkarda bekleyen araçlarda

Bu ilk karşılaşmamız;

Tabi ben kendimce ilk kontrollerini yaptım, araba gayet güzel ekspere gitmeye değer. Problem çıkmaz ise alıp dönelim kafasındayım. Ekspere giderken kullanmak istedim, araç sahibi noter işlemleri bitene kadar kullanmana müsaade etmem dedi, tabi ben şok ama mevzuyu da bozmak istemiyorum. Tamam dedim sürelim ekspere.

Bu arada arabada Ultra Racing diye bir yay var orjin yaylarda bagajda. Bu arkadaş aldığında yaylar üzerindeymiş. Hikayesi ilginç çok detaya girmek istemiyorum ama ben ikna olmuş vaziyetteyim Canlıda gördüm iyice yanıyorum.

Bu arada plakalık ve çakma cupra difüzör gözümü acayip tırmalıyor. Bu arada yukarıda sözde hatasız yazdım nedeni şu, eksperde ve serviste çıkanlar, sağ marşpiyel serviste bir kere değişmiş ve üzerinde boyamışlar sağ arka çamurluğun kapı tarafında kalan kısmında lokal boya çıktı, sağ ön davlumbazda yine bir şeyler olmuş yan sanayi bir davlumbaz takmışlar (bunu basık gezip kırmış olabilirler diye hüsnü zanda bulunuyorum) bu ikisi dışında eksperde bir şey çıkmadı. 68 binde garanti bitene kadar bakımlar serviste sonrasında bir kere dışarıda özel serviste bakımı yapılmış. Sonrası da bende zaten. Bende Altur'a gidiyorum Basın Ekspres yolu üzerinde İstanbul'da.

Eksperden çıktık günlerden Cuma, sistemlerde problem varmış stresli bir noter süreci yaşadıktan sonra araç sahibinin avukat olması ve bazı noterlerle dirsek temasında olmasının getirdiği avantajla işi çözdük, alım satım işlemlerini tamamladık.

Noterden sonra direksiyona ilk oturuşum ve ona ilk sarılışım

O sırada bizim peder bey D.I.Y karavanı ile Uludağ'da kampta. Dönerken yanına uğramak farz rotayı çevirdik Bursa'ya İnegöl'den 2 kilo köfte alıp yola devam. Gece yolculuğunun uykusuzluğu ile karavanda ki yatakta 1 saat kestireyim diye uzanıp gece 1 de uyanmıştım.

Bunlarda dağın yamacında yerleştikleri alandan kareler. Normalde Sarıalan ve Çobankaya diye 2 adet kamp alanı var ama o sıra bu orman yangınlarından ötürü herkesi dışarı çıkartmışlar. Bizimkilerde burayı uygun görüp çekmişler arabayı. O alanda ilk hevesle çektiğim bazı kareler.

Sonrasında gece tekrar Tekirdağ Çerkezköy'e doğru eşimle birlikte yola koyulduk. Serüvenin devamı da var hepsini parça parça anlatacağım, tek mesaja geçen 1 yılı sığdırmak imkansız olur. Bu yazdıklarımı içeren zaman zarfında dahi anlatmadığım özet geçtiğim çok şeyler var
    Konu Shirb13 tarafından (16-11-2022 Saat 00:19 ) değiştirilmiştir.
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kazasız belasız, keyifli günlerde kullanın.
    2012 Seat Leon 1.6 TDI DSG Style/2013 Acura ILX 2.0 Premium Pack /2022 VW Golf 1.0 TSI Impression

2023 Nissan Qashqai e-power / 2022 Honda PCX / 2013 Seadoo RXP 260 X

131mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın inşallah. zorlu ama güzel bir süreç olmuş
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    itin köpeğin maskarası değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçisi, askeriyim.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim tekrardan hayırlı olsun.
    Hayaline kavuşmanı en az senin kadar sevindim biliyorsun.
    Zaten senin elinde çok daha güzel bir hal alıyor bol keyifli, kazasız belasız sürüşler
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun.. Bu tarz detaylı anlatımlı konuları okumak büyük keyif veriyor gerçekten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız. Gerçekten çok güzel ve dikkat çekici, nazar değmesin.
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız günlerde kullanın . keyifli araç.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DKB34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız, keyifli günlerde kullanın.
    Teşekkür ederim çok sağ olun konunun devamında paylaşacağım maalesef ufak tatsız bir problemimiz oldu

Alıntı 131mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın inşallah. zorlu ama güzel bir süreç olmuş
    Teşekkür ederim, aracı aldıktan 6 ay sonra kendi kendime fark ettim gerçekten güzel bir araç denk gelmiş. Önceki aracımda öyleydi hamd olsun. Biliyorsunuz 2. el araçlar bir yerde kumar gibi.

Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim tekrardan hayırlı olsun.
    Hayaline kavuşmanı en az senin kadar sevindim biliyorsun.
    Zaten senin elinde çok daha güzel bir hal alıyor bol keyifli, kazasız belasız sürüşler
    Kardeşim teşekkür ederim, Leon sevgimiz tartışılmaz <3 Konunun devamında tüm gelişmeleri paylaşacağım

Mesajını okurken, E90 için neden diye sorduğumda bana verdiğin cevap geldi aklıma Hepimiz kazasız belasız inşallah.

Alıntı CüneytIşıkkent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun.. Bu tarz detaylı anlatımlı konuları okumak büyük keyif veriyor gerçekten.
    Çok teşekkür ederim, konu daha da detaylanacak, takipte kalın

Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız. Gerçekten çok güzel ve dikkat çekici, nazar değmesin.
    Cümlemize inşallah. O kadar bakıyoruz ediyoruz, saçma sapan olaylar ve dikkat etmeyen kişiler tarafından hep nazara geliyoruz. Mümkün mertebe aracı dışarıda bırakmamaya çalışıyorum sırf bu sebeplerden.

Alıntı Slmcnsl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız günlerde kullanın . keyifli araç.
    Teşekkür ederim, beni çok mutlu ediyor her hali ile. Yakın çevremde yapabilecek kabiliyette bir ustaya denk gelsem bağımsız süspansiyon ve aftercoller'ı intercooler'a çevirmek var bakalım hayırlısı.
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada ilk mesajda yazmam gereken atladığım eksikler olduğunu fark ettim, araç 68k kmde aldım şu an 75k da tam 1 yıl oldu. Servis kayıtlı bakımları olduğunu iletmiştim. Bujiler değişmiş ancak triger yada standart bakım dışında yapılan bir şey yoktu.

2022 9.ay da alturda tekrar bujiler ve v kayışı değişti, gerisi standart bakım şeyleri.

Konuya sırada ki gelişmeler ile devam edelim, tabi gelir gelmez ilk işim detaylı bir yıkama yapmak ve dış aksamına ufak bir bakım yapmak oldu. Bu sırada kendime ait bir plakalık siparişi verdim. O gelsin, Ultra Racing dandik yaylardan, orjin FR yaylara dönüş olacak, randevumu gelir gelmez aldım, Çerkezköy'de bu arabaya bu şekilde binmek zulüm.

Bu sırada ilk nazarlık gelmiş oldu, Uludağ'da iken babam kullanmak istedi, patika yoldan stabilize yola altını yere oturtur gibi oldu marşpiyelde kol mesafesinden belli olmayan bir çatlak oluştu. Bunu yaptırmak ve yaptırmamak arasında kararsızım. Çünkü pek fark edilmiyor. Nazarlık olsun deyip devam ediyoruz şimdilik, sıfırı tüketmeye yakın bir durumdayım. Ekstra masraflara da girmek istemiyorum bir yandan

Kirli jant fotoğraflarımız yaklaşık 700 kmnin kiri üzerinde.

Ön yıkamayı AutoBrite Magifoam ve temaslı yıkamayı da Purple Velvet ile yaptım. Sonrasında Koch Chemie Felgenblitz ile demirtozu temizliği yaptım.

Sams Detailing kil kaydırıcı ve Marflo kil eldiveni yardımı ile yüzeyi minimum çizerek Zymol Ital Wax için hazırlıyoruz. Üsküdar tarafından bir arkadaşımda o sırada akraba ziyaretine Çerkezköy'de, kendisi ilk suyu ben vuracağım dedi. Hayırlı olsun hediyesi olarakta yanında kendi Zymöl Ital Waxını getirmiş böylelikle ilk uygulamamızı yaptık

Ne diyelim gelsin artık final pozları.

Lastiklerde Nanolex Tyre lastik parlatıcı var. maksadı sıfır lastik görüntüsü sağlamak ve maksimum su iticilik.

Maaşallahları eksik etmeyelim
    Konu Shirb13 tarafından (16-11-2022 Saat 20:06 ) değiştirilmiştir.
    Sel Gider Kumu Kalır.

wiesmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu janta bayiliyorum kac defa golfe almak icin baktim pazarlik yaptim olmadi. Masallah diyelim guzel gunlerde kullanin
    i'm not a monster i'm just ahead of the curve..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wiesmann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu janta bayiliyorum kac defa golfe almak icin baktim pazarlik yaptim olmadi. Masallah diyelim guzel gunlerde kullanin
    Teşekkür ederim çok sağolun, inşallah nasip olur
    Konu Shirb13 tarafından (18-11-2022 Saat 21:32 ) değiştirilmiştir.
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet sevgili günlük kaldığımız yerden devam edelim;

Ne demiştim, Çerkezköy'de bu basıklıkta gezmek zor olur diyerek randevumu almış ve randevu gününe kadar marşına basmamıştım. Ama önce anlatmam gereken bir durum var;

Flashback mode on;

sanayide tanıdığım bir usta vasıtasıyla yayları nerede değiştirtebileceğimi sorup, yönlendirildiğim bir dükkana girdim. Selamlaşma vs sonrası, ustam yayları değiştirelim, tamam. Arabayı lifte aldılar, sağ ön teker sökülüyor, bu sırada bir şey oldu. Son bijonu söker sökmez jant önce diski koruyan metal sac gibi şeye sonra diske vurarak ön yüzüne doğru yere düştü. OMG WTF moduna girdim direk.

Düzelttim jantı inceliyorum, usta dedi ki ne yapıyorsun ? Jantı düşürdün ya usta bir zarar ziyan var mı onu inceliyorum. Sen arabayı kırmızı, basık görünce baba parası sandın galiba dedim. Ne dese beğenirsin ? Ben daha buna çekiç vuracağım, düşebilir dedi.

Hoppalaa ! Usta çekiç vurmanda sakınca yok, işine karışmayacağım ama sen bu jantı düşüremezsin, topla arabayı dedim. Topladı arabayı, 2-3 yer gezdim hiç birinden elektrik alamıyorum Neyse o sırada arabada bir şıngırtı var. Biliyorsunuz bunlarda arka torsiyon olduğu için bir kere lifte alınınca arka kontrol edilmezse yaylar boşa çıkabiliyor. Yay boşa çıkmış sallanıp sağa sola vuruyor şıngırdıyor. Bunu arabayı yolun kenarına çekip altına yatarak fark ettim.

Niyetlendim İstanbul'a geleceğim, iyice sinirlendim geri döndüm adama bir daha giydirdim vs. Tabi bu şekilde durumu fark ettikten sonra yani değil İstanbul'a 2 km ötede garajıma korka korka gittim. Vurdum krikoyu bunu ben oturturum yerine deyip, hallettim şükür. O sırada fark ettim ki yaylardan birinde şu aşağıdaki parça eksik, nasıl bir kafa ise onu alıp takmak yerine yayın ucuna şaseye temas edeceği kısma hortum geçirmişler. Dedim sövmeyim, bu arabaya binip bu kasaplığı yapmazsın bilader. Hemen Google'layıp parçayı buldum ve değiştireceksem 2sini birden değiştirmek daha mantıklı olur deyip 2 adet sipariş ettim.

Kendim yayları yerine oturttuktan sonra, tekrar İstanbul'a niyetlendim. Son kez bir arkadaşı arayıp tavsiye istedim. Yönlendirdiği yere gittim. Yaşadıklarımı anlattım, tamam kardeşim ben çözerim işini dedi ben yaşlarda bir arkadaş. Çözdü de sağ olsun, randevuyu aldım, o sırada parça da geldi.

Flashback mode off;

Randevulaştığım tarihte ve saatte oradaydım, gayet titiz bir şekilde söktü taktı halletti. Ama son görüntüyü görünce bir pişman oldum anlatamam. Tabi ilk defa yay değiştiriyorum. Usta sağ olsun bu çöker böyle kalmaz dedi suyu serpti.

Garaja döndük, mutlu mesut, içim kıpır kıpır. O sırada plakalıklar geldi. Heyecanla söktüm plakalıkların altını temizledim, plastik aksamı iyice temizledikten sonra Koch Chemie PSS ile koruma altına aldım. İçini sildim süpürdüm, yukarıda ki parça fotoğrafında görmüş olduğunuz konfor seti de var onları taktım vs, kısacası bir tedavi günü oldu.

Okuyan herkese teşekkür ederim.

Sırada sunroof bakımımız var, to be continued...
    Konu Shirb13 tarafından (18-11-2022 Saat 21:57 ) değiştirilmiştir.
    Sel Gider Kumu Kalır.

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel bir tercih güle güle kullanın. 5F çok değişik bir kasa, C segmentinde kendimi daha ferah hissettiğim bir model olmadıgı için hala biniyorum..
    Tango-1 never dies.

fsm1996 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam konfor setinin faydası varmı bende aracımın içi için almayı düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir tercih güle güle kullanın. 5F çok değişik bir kasa, C segmentinde kendimi daha ferah hissettiğim bir model olmadıgı için hala biniyorum..
    Teşekkür ederim hocam sağolun, bende 1 yılı devirdim çok memnunum. Size de kazasız belasız sürüşler dilerim.

Alıntı fsm1996 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam konfor setinin faydası varmı bende aracımın içi için almayı düşünüyorum
    Hocam ben sadece kapı içlerini, far anahtarı altındaki gözü ve torpido içini yaptım, kapı içlerine koyduğum şeylerin zıngırdamasını engelliyor, dolayısıyla memnunum. Daha incik boncuk bir sürü parça var ama onlara uğraşmadım abartmışlar.
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet günlük kaldığımız yerden devam edelim, yeni aracımla birlikte tekrar temin sürecine girdiğim ve biri Bursa'dan biri İstanbul'dan gelmesini beklediğim iki etiketim vardı. Onlar yerini aldı

Sunroof'a daha önce bakım yapıldı mı yapılmadı mı bilmiyorum, servis kayıtlarında da yer almıyordu. Elimden de geliyor. E ne duruyoruz değil mi ?

Tüm rayları vs apc ile temizledikten sonra tüm raylara Tunap 107 sıktım. Bu uygulama için HHS Grease yada HHS 2000 kullananlarda var. Ben Tunaptan memnunum. Bu uygulama üzerinden 1 yıla yakın geçti, herhangi bir aksilik yaşamadım.

Sineklik ve kanalları da apc ile silip buhar mk ile pisliğini akıtıp nemli bez ile sildim.

Gelelim perdeye, perdeyi de önce apc ve sünger yardımı ile ovaladıktan sonra buhar makinesinin geniş ağzına bez takarak üzerinde hafifçe git gel yaptım. sonra kuru bez ile sildim. Fitillere ve siyah kısımları sildikten Sonax Gummi Pfleger ile geçtim. Fitilleri ve plastikleri daha iyi öpüştürdüğünü düşünüyorum. Bu şekilde zıngırdaması daha az oluyor.

Bir sonraki mesajda görüşmek üzere.

Sonraki bölümde neler var ?

- Cam kireç temizliği,
    - Piano Black direklerin polisajı,
    - Dsg çevresinde ki piano black kısımların polisajı.
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız kullanın. Telefondan ekleyemedim ama style paketlerde olan 3 parça spoiler arkayı çok güzel dolduruyor orijinalini bulursanız kaçırmayın derim

Respect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amortiör tablası maliyetınden kaçan arkadaş araca orjınal oem marşpiyelmi taktırmış ? Değişik bir kafası varmıs harbiden.Ucuz yırtmışsınız daha buyuk bir mevzu olmadan.

Bu arada oem marşpiyel 3 sene once çiftini 4 bin tl ye falan almıstık sanırım.Şimdi rahat 10 k sı vardır.Gozunuz gibi bakın onlara

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Respect Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amortiör tablası maliyetınden kaçan arkadaş araca orjınal oem marşpiyelmi taktırmış ? Değişik bir kafası varmıs harbiden.Ucuz yırtmışsınız daha buyuk bir mevzu olmadan.

Bu arada oem marşpiyel 3 sene once çiftini 4 bin tl ye falan almıstık sanırım.Şimdi rahat 10 k sı vardır.Gozunuz gibi bakın onlara
    Hocam oem marşpiyel ile fabrikadan gelmiş, sipariş esnasında jantlarla birlikte opsiyonlanmış. Kıymetinin farkındayım Yay mevzusu sanırım 2. sahibinde oluyor. Ben 4. sahibiyim.

Alıntı gokhan g. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız kullanın. Telefondan ekleyemedim ama style paketlerde olan 3 parça spoiler arkayı çok güzel dolduruyor orijinalini bulursanız kaçırmayın derim
    Teşekkür ederim hocam, gelecek bölümlerde oraya da geleceğiz ABS Plastikten çok iyi bir kalıptan orjine yakın bir ürün buldum onu aldım. Orjinal servis malına da baktım. Sonradan takıldıktan sonra bundan iyisi mümkün değil gözümde.

Daha iyi olabilecek tek bir seçenek var o da 1.0 ecomotivelerde fabrikasyon spoileri olan bir bagaj kapağı var. komple onu alıp takmak
    Sel Gider Kumu Kalır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler