User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Audi S3 8Y

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cookies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde otomobil tercih etmeme neden olacak kadar önemli fiziksel tuş olayı.. İpin ucu çok kaçtı maliyetlerden dolayımı diyeceğim ama RS6 da bile 2 touch screen konumlamışlar, yolla gitsin..
    Ara yüzüde vasatsa berbat bir durum.. Koysana oraya mat saten detaylı kaliteli plastikten tuş takımı VAG! sen bu işi iyi beceriyordun?
    Neyse hayırlı güzel sürüşleriniz olsun çok iyi görünüyor..
    Bence bunun bir sebebi var, yoksa VW mühendislerinin böyle bir rezilliğe onay alıp işleme alacaklarını hiç sanmıyorum. Keza, Golf çok daha fazla piyasada bilinen, VW'nin amiral gemisi denecek bir otomobil. Ben 8 kasanın elektrikli için ön bir deneme olduğunu düşünüyorum. Tüm mekanik tuşları yok etmek falan bunlar çok mantıklı hareketler değil, youtube golf test edip arabanın içine söven adamların videosu ile dolu. Yakında kokusu çıkar zaten.. RS& konusuna gelince, hiç beğenmiyorum yine ama en azından butonlar net ve hissel, olmasını beklediğiniz yerdeler ama mekanik değiller.

Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orçun hayırlı olsun, renk ve tasarım olarak eski Golf R kullanıcı olmama rağmen bende S3 tercih ederdim.

Beni en çok düşündüren fiyat farkıydı, ona da razı geldik renk ve kabin için.

Fren olarak RS3 düşünürdüm. Bir arkadaşım ithal ediyordu. düşündürsen PM atabilirsin. Kolay gelsin
    Abi muhtemelen arkadaşından aldım ben kaliper ve diski

Alıntı 131mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın inşallah. Frenler şehir içinde bile yetersiz mi geliyor?
    Abi şöyle ki; ilk basışta her şey çok güzel, sorun yok, sonrasında anlamsız bir şekilde güç kaybı var frenlemede. Performance Box ile deneyeceğim bu hafta içinde..
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı c.sar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah hayırlısı olsun renk efsane.
    Daha iyileri senin olsun hocam inşallah

Alıntı tequila818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam hayırlı olsun ülke şartlarında 40 lı yaşlarımda sahip olmayı hayal ettiğim bir otomobil. Sedefli daytona gri çok doğru bir tercih çünkü diğer metalik renklerin zamanla yıkama esnasında harelendiğine şahit olurken sedefli daytona gri gerçekten daha mukavimdi 1 yıl kullandım 1 tane hare olmadı seramikli arabada. Bu konuda takıntılı olanlar muhakkak bu rengi tercih etsin.

İnşallah sedan aynı renk s3 konusunu açmak bana da nasip olur.
    Kırmızı ve siyah da ayırtmıştım aslında dediğim gibi, siyahı beğenmedim, kırmızının ilgi çekiciliğini istemedim derken elimde gri kaldı çok da mutluyum açıkçası.
    İnşallah hocam, insanın istediği arabaya binebilmesi maalesef artık ülkemizde büyük lüks oldu.

Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun

maalesef 8Y S3'lerde 2014 8V S3'ten kalma disk balata kaliper var, kesinlikle bu konuda çok geri kaldı.
    benim 7.5R'ım için düşündüğüm ama sattığım için yapamadığım 'Cupra Formentor Brembo 4 Piston' setine geçebilirsniz. hem fiyat pahalıya çıkmaz hemde disk balata konusunda hiç sorun çekmezsiniz ve bolt-on olması lazım o kitin.
    Yani gerçekten anlam veremedim fren durumuna, dediğim gibi testini de yapacağım hatta 200 - 0 yapacağım, burada da paylaşırım sonuçları. RS3 kaliperlerinden sonra ne değişti onu da aynı yerde ölçümlemeyi istiyorum.

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun süper tercih olmuş valla.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8V RS3 kiti kullanmış biri olarak, çok ağır bir set. disk balata bulması zulüm ve diski gereksiz pahalı.
    S3'e magnetic ride ya da arabanın içinden ayarlı KW vs takılır da , en büyük eksisi Arka diff ve tork vektoring. tabi bende bi R fanatiği olsam da iç dış tasarım olarak yeni S3 mütevazi ve daha yakışıklı
    Ben bilerek bu kiti aldım aslında, balataları benim yarış balataları ile aynı, elimde 4-5 takım var. Ama ağır oldukları her hallerinden belli, taşımak için iki kişi gerekiyor. Dönen parça değil, çok takılmıyorum.
    Drift moduna merakım yok, zaten hakkıyla yapamıyor ama yol tutuş için nasıl bir katkısı var arka diff'in bilmiyorum. Merak etmiyor da değilim, inceleyeceğim boş zamanımda

Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orçunum hayırlı olsun

Bence çok güzel tercih, piyasada hiç olmaması da bence daha güzel.
    TypeR'da çok çektim abi ya, her yer TypeR sanki, yolda geçen 5 honda'nın 3'ü benim araba ile aynıydı O yüzden mutluyum, seviyorum seni.

Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, bencede az olan araba daha kıymetli kazasız belasız.
    Daha iyileri sizin olsun, teşekkür ederim

Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın renk tercihi güzel olmuş
    Teşekkürler, evet daytona gri'yi sevdik

Alıntı Erdem K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    darışı başıma inş : )

renk güzel, kazasız, cezasız, tacizsiz sürüşler ...
    İnşallah hocam, iyi dilekleriniz için teşekkürler.

Alıntı fatihob Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. S3 tacizlerden korunmak için mantıklı. Bende 8v S3 sedan var. Bilen gözler hariç çoğu kişi için normal a3 gibi gözüktüğünden sataşan eden yok.
    En çok sevdiğim durum bu abi, arkada kızımla yolculuk ederken makas atıp yanınıza gelip 2'ye al diyen insanlar yok Sizin aracınız da bu konuda çok ama çok başarılı, güle güle kullanın

Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah.
    Her işi yapan araba, her eve lazım
    Evet, paket olarak bakınca çok ama çok mantıklı oluyor, teşekkür ederim

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani gerçekten anlam veremedim fren durumuna, dediğim gibi testini de yapacağım hatta 200 - 0 yapacağım, burada da paylaşırım sonuçları. RS3 kaliperlerinden sonra ne değişti onu da aynı yerde ölçümlemeyi istiyorum.
    abi oem'le 200-0 deneme
    park'ta bir hot lap bile atamıyorlar ben gibi acemi pilotla

Ben bilerek bu kiti aldım aslında, balataları benim yarış balataları ile aynı, elimde 4-5 takım var. Ama ağır oldukları her hallerinden belli, taşımak için iki kişi gerekiyor. Dönen parça değil, çok takılmıyorum.
    Drift moduna merakım yok, zaten hakkıyla yapamıyor ama yol tutuş için nasıl bir katkısı var arka diff'in bilmiyorum. Merak etmiyor da değilim, inceleyeceğim boş zamanımda
    yedek parça avantajınız varsa çok iyi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi oem'le 200-0 deneme
    park'ta bir hot lap bile atamıyorlar ben gibi acemi pilotla

yedek parça avantajınız varsa çok iyi
    Denemem lazım, çok merak ediyorum neler olacak Sonra bunlarla deneriz, bakalım ne kadar fark olacak

Konu OrcunInce tarafından (19-01-2023 Saat 22:45 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel de bir fotosunu koyayım

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun abi, kazasız belasız binmen dileğiyle. Rengi iyi bir seçim olmuş. Bir süredir instagramını takip ediyorum, eg ile videolarını bol bol bekliyoruz
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

kıvancr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. S3 8p, s3 8v ve 8v Facelift'in hala kullanıcısı bırı olarak çok memnunum. Hem premium görünümle kaliteli,hem guclu olan en guzel f/p araçlarından bırıdır. Tavsıyem ön ve arka sway bar mutlaka kullanın, aracın önden kayması %70 80 oranında azalıyor. Dıreksıyon hıssıyatı çok daha keskınlesıyor. Surus keyfını inanılmaz arttıran parçalardır.
    Fren konusunda ben ebc ön arka dısk ve yellow stuff balata kullanıyorum. Goodrıdge celık fren hortumu ıle duruş mesafesı kısalıp, fren hıssıyatı epey ıyılestı.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Sürüş hissiyatı açısından, arka diff ile eski versiyonuna göre fersah fersah daha iyi olduğuna dair yorumlarla dolu youtube. Keyifle kullanın.

Fren konusunda şöyle bir örnek vereyim. Son yapılan İstanbul Park Pist gününde, seansların birisinde çekilen kırmızı bayrağın sebebi oem fren kitine sahip 8V S3'ün ön sağ diskinin alev almasıydı. Pitte bile arabanın diskine yangın söndürücü ile müdahale edilmişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah hayırlı olsun 8R ile ciddi arasında kalmıştım. Özellikle iç mekanı bana göre çok daha güzeldi s3 ün.

Nasıl olduysa bu sefer teknoloji olarak s3 - 8r - rs3 yaptılar. Rs3 ve 8r ın tork vektörlemeleri diğerlerinde olduğu gibi fren ile değil direkt mekanik kavramalar ile sağlanıyor.

Bu sadece mod bazlı çalışan bir sistem değil. En eco modda dahi aktif ve viraj dönerken sürekli viraj yönüne göre çalışıyor. Mod bazlı bu çalışmanın agresyonu artıyor. Mesela drift modda torku sağ ve sola çok yüksek dozajlarda veriyor veya alıyor ki araç dengesini bozsun vs.

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok yerinde bir tercih olmuş. bu kasa kendini çok iyi gösteriyor. kazasız belasız binin inşallah. modlar arasında egzoz da ses fark ediyormu valflimi?
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alpii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun abi, kazasız belasız binmen dileğiyle. Rengi iyi bir seçim olmuş. Bir süredir instagramını takip ediyorum, eg ile videolarını bol bol bekliyoruz
    Herkes EG'nin peşinde, gelecek

Alıntı kıvancr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. S3 8p, s3 8v ve 8v Facelift'in hala kullanıcısı bırı olarak çok memnunum. Hem premium görünümle kaliteli,hem guclu olan en guzel f/p araçlarından bırıdır. Tavsıyem ön ve arka sway bar mutlaka kullanın, aracın önden kayması %70 80 oranında azalıyor. Dıreksıyon hıssıyatı çok daha keskınlesıyor. Surus keyfını inanılmaz arttıran parçalardır.
    Fren konusunda ben ebc ön arka dısk ve yellow stuff balata kullanıyorum. Goodrıdge celık fren hortumu ıle duruş mesafesı kısalıp, fren hıssıyatı epey ıyılestı.
    Abi teşekkürler öncelikle. Bir önceki kasayı çokça kullandım ben de ancak bu kasada kafadan kayma çok çok az, sanırım diferansiyel ile alakalı geliştirmeler işe yaramış. Pistte denemek lazım tabii ki..
    Fren upgrade'ini yapınca detaylı olarak yazacağım. Boşa para harcamadık inşallah

Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Sürüş hissiyatı açısından, arka diff ile eski versiyonuna göre fersah fersah daha iyi olduğuna dair yorumlarla dolu youtube. Keyifle kullanın.

Fren konusunda şöyle bir örnek vereyim. Son yapılan İstanbul Park Pist gününde, seansların birisinde çekilen kırmızı bayrağın sebebi oem fren kitine sahip 8V S3'ün ön sağ diskinin alev almasıydı. Pitte bile arabanın diskine yangın söndürücü ile müdahale edilmişti.
    Buna gerçekten çok takıldım, eğer durum bu kadar vahim ise Audi'nin bize attığı fren kazığı büyükmüş 200-0 testlerini upgrade öncesi ve sonrası yapacağım.

Alıntı CND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah hayırlı olsun 8R ile ciddi arasında kalmıştım. Özellikle iç mekanı bana göre çok daha güzeldi s3 ün.

Nasıl olduysa bu sefer teknoloji olarak s3 - 8r - rs3 yaptılar. Rs3 ve 8r ın tork vektörlemeleri diğerlerinde olduğu gibi fren ile değil direkt mekanik kavramalar ile sağlanıyor.

Bu sadece mod bazlı çalışan bir sistem değil. En eco modda dahi aktif ve viraj dönerken sürekli viraj yönüne göre çalışıyor. Mod bazlı bu çalışmanın agresyonu artıyor. Mesela drift modda torku sağ ve sola çok yüksek dozajlarda veriyor veya alıyor ki araç dengesini bozsun vs.
    Şöyle bir düşüncem var, elektrik önce golf'e gelecek, iç mekan bunun hazırlığı zaten. Audi muhtemelen bu kasada Golf'ü takip edecek. Belki de son erkek kokpitli s3 bu olacak ama tabii ki bazı nimetlerden de eksik kalmış oldu..

Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok yerinde bir tercih olmuş. bu kasa kendini çok iyi gösteriyor. kazasız belasız binin inşallah. modlar arasında egzoz da ses fark ediyormu valflimi?
    Egzoz valfli evet, ama yani bence hepsi kısık.. Yakında supersprint gelecek, onun da öncesi sonrası yaparım Teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun inşallah kazasız belasız kombin çok güzel

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    8Y'lerin dış tasarımını çok beğeniyordum, bir de S3 olunca bambaşka olmuş.
    Ayrıca o kaliperler ne öyle, kolum kadar. Fenaymış cidden.

Kazasız, belasız, keyifle binmek nasib olsun.

R21TURBO 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayirli ugurlu olsun cok guzel bir secim olmus. Motor ayni, sanziman ayni, yuruyen ayni, ne diye daha fazla para veriyim diyerek, Leon Cupra almistim ve gayet te memnundum. Arabam 29.000 km de iken 140.000km deki bir S3 e bindikten sonra fiyat farkinin nedenini buyuk bir aydinlanma ile anladim.

Trafikteki tacizler cok daha az oldugu gibi trafik polislerinin ilgisini 2km uzaktan da cekmiyor olmasi ayri bir avantaj. Aile ile sakin sakin giderken trafik memurunun yola atlamasina sebeb olacak bir goruntusu yok.

Tekrardan hayirli ugurlu olsun.
    ^^ Insallah ; Masallah ile maneviyatiniz gelisir , guzellesir. Arabani gelistirmek guzellestirmek istiyorsan , para harcamalisin. ^^

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı twin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun inşallah kazasız belasız kombin çok güzel
    Teşekkür ederim, daha iyileri sizin olsun

Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8Y'lerin dış tasarımını çok beğeniyordum, bir de S3 olunca bambaşka olmuş.
    Ayrıca o kaliperler ne öyle, kolum kadar. Fenaymış cidden.

Kazasız, belasız, keyifle binmek nasib olsun.
    Abi seni bu başlıkta görmek beni eskilere götürdü

Daha takamadım abi frenleri, takınca nasıl olacak merak içerisindeyim. İşler biraz azalır azalmaz takıp deneyeceğim.

Sevgiler,

Alıntı R21TURBO 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirli ugurlu olsun cok guzel bir secim olmus. Motor ayni, sanziman ayni, yuruyen ayni, ne diye daha fazla para veriyim diyerek, Leon Cupra almistim ve gayet te memnundum. Arabam 29.000 km de iken 140.000km deki bir S3 e bindikten sonra fiyat farkinin nedenini buyuk bir aydinlanma ile anladim.

Trafikteki tacizler cok daha az oldugu gibi trafik polislerinin ilgisini 2km uzaktan da cekmiyor olmasi ayri bir avantaj. Aile ile sakin sakin giderken trafik memurunun yola atlamasina sebeb olacak bir goruntusu yok.

Tekrardan hayirli ugurlu olsun.
    Audi ve Leon arasında illa ki bir malzeme kalitesi farkı oluyor, VW ile de aynı şekilde. Ama bu kasada fiyat farkı biraz fazla, Golf ile aralarında 750k gibi bir fark var

Dediğin gibi aynasızlar ile bu sefer iyi anlaşacağız gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takacak vakit bulamasam da parça alımına devam ediyorduk

DP + Orta ve Son susturuculu + valfli komple Supersprint sipariş ettim BTG'den. Mart gibi teslim edilecek, merakla bekliyoruz

Ati teşekkürler

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takacak vakit bulamasam da parça alımına devam ediyorduk

DP + Orta ve Son susturuculu + valfli komple Supersprint sipariş ettim BTG'den. Mart gibi teslim edilecek, merakla bekliyoruz

Ati teşekkürler
    opf iptallidir değil mi?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler