User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Motor sporlarına giriş 123 :D

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Motor sporlarına giriş 123 :D

Ha taşındım, ha taşınacağım derken Türkiye'de uzun bir süre Corsa'ya bindim. Bu sıradada Kadıköy'de yaşıyordum gerek işletme maliyetleri, gerekse pratikliği açısından çok işime geliyordu. Gerçek anlamda beni her yere götürüyordu, her işimi görüyordu ama motor sporları konusu hep içimde kalıyordu. Bu sebeple taşındığım zaman daha hızlı, motor sporlarına yatkın bir otomobil almak istediğime emindim. Nihayet Prag’a taşınma işlerim tamamlandı ve araba bakmaya başladım. Kriterlerim az buçuk belliydi, 200bg üstü, tek kapı mümkünse coupe, Bmw istiyordum. 4-5 araca bakıp TR’ye göre çok basit ama buraya göre maliyetli olabilecek sebeplerle eledikten sonra nihayet buldum. Adamla iletişime geçtim, randevulaştım ve atladım flixbus’a aracın yanına gittim. Aracı görür görmez kondisyon olarak çok hoşuma gitti, bir test sürüşü yaptım ve mutlu son Manuel, 123d plaka işlemlerini vs. hallettikten sonra küçük çaplı bir Almanya turu bol bol sınırsız otoban ve ardından Prag ile noktaladım.

- Plakayı taktıktan sonra ilk fotoğrafığımız

- Arabayı almama sebep olan araçla küçük çaplı bir meeting

- Aracım tam anlamıyla boşline ama iç kondüsyonu da güzel olduğu için takılmadım açıkçası, direksiyon ve ekran alırım diye düşünüyordum ama araca o kadar uzun biner miyim bilmiyorum, birde şuan aracı kullanırken sadece arabayı sürmek istiyorum başka hiç bir şeyle ilgilenmek istemiyorum

- Daha arabayı almadan, yanlamayı öğrenebileceğim yerlerin tespitini yapmıştım

- Tabii hava da müsait, vakit buldukça arabanın canını almaya başladık (yanlamayı pek becerebildiğimi söyleyemem fakat yavaş yavaş öğreneceğim, şimdilik bol bol spin atıyorum )

Mevcut dönemdeki iş yoğunluğumu atlattıktan sonra artık autodrom most’ta pist günlerinde bol bol vakit geçiririm diye düşünüyorum. Konuyu güncelleyeceğim, okuduğunuz için teşekkürler
    123d

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uykusuz geçen bol mobile.de ilanlı geceler sonucu konuyu güzel yerde bağladığımızı düşünüyorum. Tekrardan hayırlı olsun kanka. Çok eğleneceğinden eminim, ders lazım olursa 1-2 saatlik mesafedeyim Maşallah
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

131mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun tam eğlenme amaçlı bir araç almışsın. Keyifli günlerde kullan
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    itin köpeğin maskarası değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçisi, askeriyim.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maaşallah
    yeni hayatınızdaki herşey hayırlı olsun

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekten yurt dışına taşınanlar konu açmamalı

Şakası bir yana, arabayı alış sürecindeki yolculuk benim daha çok ilgimi çekti, araç da çok güzel. 23d olması + manuel nerden baksan çok iyi.

Güzel günlerde güzel pist ler de kullanmak nasip olsun.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hayırlı olsun valla cok iyiymiş Buarada boş dediğin araba burdaki dolulardan dolu
    1881 - 193

loiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, eğlenceli olacağına eminim. Ben arabadan çok Prag'a ne şekil taşındın onu daha çok merak ettim, bir süre erasmus yaptığım hala içimde ukte olan şehir.. Hangi muhite taşındın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YAS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uykusuz geçen bol mobile.de ilanlı geceler sonucu konuyu güzel yerde bağladığımızı düşünüyorum. Tekrardan hayırlı olsun kanka. Çok eğleneceğinden eminim, ders lazım olursa 1-2 saatlik mesafedeyim Maşallah
    Bu arada tabi ki bol bol kafasını şişirdiğim @YAS Davulcu biraderime de teşekkür etmemek olmaz

Edit: 1de değil, 2de ver açıyı tavsiyesi gerçekten hayat kurtardı devamı için geleceğim
    Konu EOZDAG tarafından (23-01-2023 Saat 11:56 ) değiştirilmiştir.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 131mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun tam eğlenme amaçlı bir araç almışsın. Keyifli günlerde kullan
    Abi çok teşekkür ederim, fırsat buldukça tepesine biniyorum

Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maaşallah
    yeni hayatınızdaki herşey hayırlı olsun
    Abi çok teşekkür ederim, yavaş yavaş kurulu düzen moduna giriyorum

Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten yurt dışına taşınanlar konu açmamalı

Şakası bir yana, arabayı alış sürecindeki yolculuk benim daha çok ilgimi çekti, araç da çok güzel. 23d olması + manuel nerden baksan çok iyi.

Güzel günlerde güzel pist ler de kullanmak nasip olsun.
    Abi arabayı bulup alana kadar yaklaşık 2bin km yol yaptım, aldıktan sonra da sınırsız otobanlarda bol bol deneme fırsatım oldu gerçekten çok keyifliydi. İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim, pist kısmına geçmek için havaların düzelmesini ve arabayı biraz daha öğrenmeyi sabırsızlıkla bekliyorum

Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun valla cok iyiymiş Buarada boş dediğin araba burdaki dolulardan dolu
    Abi çok teşekkürler, aslında donanım olarak pek bir beklentim yoktu. Yılına göre de donanımı fena sayılmaz ama tuşlu direksiyon, bt ve koltuk ısıtma olsa çok daha iyi olurdu benim için. Hava soğuk olduğu için ilk marşta 10-15dk üzüyor

Alıntı loiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, eğlenceli olacağına eminim. Ben arabadan çok Prag'a ne şekil taşındın onu daha çok merak ettim, bir süre erasmus yaptığım hala içimde ukte olan şehir.. Hangi muhite taşındın
    Çok teşekkürler, Prag'a daha önce turist olarak 4-5 sefer gelmiştim. Benimde çok beğendiğim bir şehirdi bu sebeple tercih ettim. Taşınma şeklime sektörel avantaj diyebiliriz. Önümde 4-5 seçenek vardı, benim şartlarım için en makulü burasıydı Prag6'ya kalenin arka tarafına yerleştim. Merkezi bir yer olduğu için garajlı ev vs. mümkün değil burada, şehri biraz daha tanıdıktan sonra şehir dışına taşınmak istiyorum.
    123d

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler