User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
44 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: E90 320d / Alım Süreci ve Öncesi

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

E90 320d / Alım Süreci ve Öncesi

Admin başlığı düzeltirse sevinirim,sıkıntı olmasın diye wordde yazıp kopyaladık böyle oldu

Biraz uzun olacak baştan belirteyim. Konunun başrolü E90’ı alana kadar geçen süreci içerir.

Uzun yıllar Hayabusa, CBR 1100XX, ZZR 1400 gibi motorlarla gayet mutluyken rahat battı. Motosiklet kullanırken otomobil hiç gözümde değildi.Yaz, kış,kar,yağmur hep kullanırdım. Sürekli şehirlerarası yolculuk vs derken artık otomobili birinci öncelik yapma zamanı geldi ve bir otomobil almaya karar verdim. Neye binebilirim sorusunun cevabı, otomobile ayıracağım para ile alabileceğimin en iyisinin Alfa Romeo 156 SS Sportwagon'du benim için ve aldım.
    Evlilik falan derken156’yı sattım. Evlendikten sonra şehir değişikliği de yapınca aceleyle bir otomobil almam gerekti ihtiyaçtan dolayı. İhtiyacım olan az yakmasıydı her gün en az 40 km yapacak olmamdan dolayı. Eşim de kullanacağı için istemesem de otomatik vites olacaktı, bir de bagaj lazımdı.Asıl istediğim 159 SW idi ama temiz düzgün ve mantıklı bir otomobil ha deyince çıkmıyor. Clio SW 1.5 dci EDC uygun bir seçenekti ama EDC’yi sevemedim ve Clio’nun hem benzinli hem dizeli ile 50.000 km üstü yol yaptığım için biraz da sıkıldım. Geriye uygun bir tek seçenek kaldı; Egea. Arkası oynaktır, seversin dediler. Teneke diyorlar ama iyi yol tutar dediler. Sürüşü Clio’yu aratmaz dediler, bende söz dinledim. 2017 1.6 Multijet2 DCT Comfort aldım. Tabiiki her Egea gibi bendeki de beyazdı

Egea ile de aşırı mutluydum, 120 hp çok iyi gidiyordu, frenleri gayet yeterliydi. Yol tutuşu güzeldi, hatta verilen paraya kıyasla çok iyiydi. Şanzıman vites değişim hızı bakımından bir dsg değildi ama güzel çalışıyordu. Bir de üstüne yazılım yaptırdım gidişi daha da iyi oldu. Yazılımın sebebi de her ay çıktığımız pist günlerinde biraz daha zaman kazanmaktı. Evet pistte otomobile yapılacak en iyi yatırımın amortisör fren olduğunu biliyorum ama bu güçlerde +10-20 hp çok farkediyor.Egea için daha doğrusu sedan için herhangi bir aftermarket coil vs yok. Orijinal amortisörlerim de çok iyi durumda olduğundan hiç ellemedim. Otomobile yarardan çok zararı olacağını düşündüğüm saçma sapan markalı yaylardan almadım.Bir kaç seans kullandığım tornalı disklerim sebebiyle patlayan arka kaliperim yüzünden komple fren sistemi elden geçti. Disk balata hidrolik kaliper bakımı vs. ne varsa yapıldı. @leventse ‘nin tavsiyesi Alfa 156 GTA Brembo kaliper setiydi, jant lastik büyütmeyle falan otomobilin üçte biri fiyatına geliyordu, Egea’ya okadarı da fazla dedim. Kendi Giulietta’sında aynı motordan 200 hp civarı güçler alınca bana da bir iştah geldi ama pistte patlayan kaliperden sonra yapılan değişikliklere rağmen frende kendime güvenim azaldı.Hatta sürem bile düştü. Unuttuğum bir ekleme daha yapmıştık, Michelin Pilot Sport 4. Otomobilin karakteri değişti resmen. Muhtemelen yollardaki PS4’lü tek Egea idi, ya da ender olanlardan biriydi.

Düşünenler için sürüşü ile de ufak bir not olsun. Egea sürprizli bir otomobil değildir yolda,güven verir.Yüksek hız stabilitesi çok iyidir,direksiyonu elektrikli olmanın dezavantajını muhakkak yaşatır ama yapay değildir farklı modları olmadığı için. Lift-off ile arkasını istediğiniz açıda salabilirsiniz. Hızlı virajları güzeldir.Limite geldiğinde saçma sapan hareketleri yoktur,birden kopmaz yoldan.Azar azar başlar kayma hareketi lineer bir şekilde artar.Yürüyeni serttir.Ön veya arkadan kaymanın bittiği sanılan yerde dönüp beklemediğiniz yöne fırlamaz önü arkası. Tabiiki bir Focus kapasitesinde değildir ama herşeyi derli toplu bir şekilde bir seviye düşük bile olsa güzelce yapar.Şürüşü tüm disiplinlerde düşünülenden iyidir.
    Şöyle bir videomuz vardı benimde sonradan haberim oldu çeken kişiyi tanımadığım için. Pistte iyi araba iyi süre yapar diye bişey yok buradaki herkes biliyor bunu zaten ama o gün oradaki seyirciler time trial seyretmekten sıkıldılar sanırım biraz,pist üstünde birini yakalayıp geçen bir otomobil görmek ve geçenin Egea, geçilenin ise bir 320i olması insanları bayaa gaza getirdi

7:08’den sonra benim olduğum kısım başlıyor. O gün kötü bir zaman yaptım ama Egea ile en hızlı turum 1:23.660’tı.Yenilenen fren ve PS4 lastikle zaman yapamadım.1:22.000’a kadar giderdi belki. Egea gibi bir otomobil için çok çok iyi olduğunu düşünüyorum. Üç pist gününde 3.lük kupası almıştım.

YARIŞ PİSTİNE GİREN EGEA | BMW M4 COLD START | HIZLI ARACLAR | GOLF R AUDİ S3 NİSSAN SİLVİA - YouTube

Çok uzattık, Egea’yı 40.000 km kullanıp aldıktan bir sene sonra aynı gün sattım. Satmadan birkaç ay önce bir E60 525i baktım ve birkaç km kullanma fırsatım oldu. Aşık oldum. Önceden kullandığım E38 740’tan gidiş olarak olmasa da genel sürüşü daha canlı ve diri hissettirdi. E39 540 ta kullanmıştım, onun devamı bir otomobil olduğu havası vardı sürüşünde. Kafaya koydum bir kere E60’ı. Ama lanet olsun içimdeki Alfa sevgisine, 159’a karşı da çok büyük ilgim vardı. Hala da var. Piste de çıkmam sebebiyle arkadan itiş bir şey olsun istiyordum. E60 benzinliler yakıt tüketimi yüzünden direk eleniyordu. 520d’ye de pek hevesli değildim kullandığım 218 hp’lik 525’ten sonra. Başladım 530d bakmaya, özellikle de E61 SW olanlara. BMW’ye dayanıklılık ve sorunsuzluk konusunda hiç güvenmem ama hiç te korkmam. Baktığım 530d’lerin birinin ilerleyen günlerde kırıldığını gördüm,6 silindir dizel bir otomobilin motorunu yapmaya hazır mıyım acaba diye sordum kendime, sonra ikinci el her otomobilde -kendi otomobilim de dahil- bu riskin olduğu ile kendimi telkin ettim. Başka ilanlara, muazzam temizlik ve donanımlarda 530d’lere de baktım ama km-fiyat-kondisyon üçlüsünü tutturabildiğim bir otomobil olmadı. O sırada boş durmuyor ve E90-91 bakıyordum.Hem 184 hp ile 520d’den daha güçlü oluşu hem de daha hafif ve küçük olmasıyla beni tatmin eder diye düşünüyordum.

Konu initial-D tarafından (24-01-2023 Saat 13:06 ) değiştirilmiştir.
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egea’yı satmış bulundum, 500.000TL’lik otomobillerin ilanları her hafta 30-40 bin fiyat yükseltiyordu. İki hafta parayı elde tutup kafama göre bir şey bulamazsam dönüp sattığım otomobil ayarında bir şey de alamayacağım korkusuyla önceden baktığım bir E90’a kaporayı verdim. Sıkı bir BTCC-WTCC takipçisi olduğum yıllarda tasarımını hiç sevmediğim E90, yarışlar ve şampiyonluklar kazanmaya başladıkça gözüme güzel gelmeye başlamıştı.

Beyaz, LCİ olmayan, ekransız ve sunroofsuz bir E90 bulamadım tabiki. Ekran ve sunroof sevmeyen biriyim evet LCİ’yi çok sevmesem de eksikleri giderilmiş, artık son üretim dönemine girmiş model almak tabiki daha iyiydi. Herkesin problemli gördüğü N47 yerine tutulanın M47 olması da bende yine tezat yaratan birşeydi. Bu kasaya girdiği 2005 yılından beri iki kere güncelleme almış 20 hp daha güçlü bir motoru neden istemeyeyimki? Bu yüzden rengini tutturamasam da sunroofsuz, ekransız 2011 model bir E90’dı kaparo verdiğim otomobil.

İki günlük arabasızlığın ardından E90’ı aldım. Eşimin, Egea’dan km ve yaş olarak daha eski olması sebebiyle hiç istemediği bir otomobildi. Bakmaya gittiğimizde sadece arka kapısını açıp eğilip baktıktan sonra kapısını kapayıp, bana; ‘fazla zorlama adamları, düşündüğünden 20-30 fazla ver alalım bunu demişti

2011 model, 196.000km’de,Comfort donanım,Işık Paket, 184’lük,ekransız,sunroofsuz,335i jantlı, 225/18 ön, 255/18 arka Eagle F1 Asy 3 lastikli,bi-xenonlu,BMW Professional müzik sistemli (sonradan değişen koltuk altı Focal hoparlörler,amfi ve Pb marka Bass var),maalesef recarosuz, çok şükür servotronicsiz bir 320d’miz oldu. Bir yada iki kere el değiştirmiş, İzmir dışına çıkmamış, yetkili ve özel tüm servis kayıtları olan bir otomobil olması da bu otomobili almamda etkili oldu. Kronik eksantrik zinciri takım olarak yağ pompası ile birlikte değişmiş. Dış ve iç kondisyonunun mükemmel olması da cabası. Ayrıca kitapçıkları, çantası, yedek anahtarı da pırıl pırıl duruyor.

Olmazsa olmaz bagajda sergi fotosu, “TR’de tek”çiler beğendi

BMW’ci bir abime verdiğim sözü de tuttum noterden çıktığım gibi ilk köşede ufaktan bir yanladım Ben almadan önce yağ bakımları yapılmış olsa da birkaç gün kullanıp neler eksik gördükten sonra hemen bakıma gittim.

Konu initial-D tarafından (26-01-2023 Saat 17:52 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ön disk ve balataları değiştirdim hemen, sonrasında rot ayarı yaptırdım.Egea’dan sonra tatmin edici gidişi olduğu için yazılıma falan girmedim. Bunu yılda 40.000 km yapacak kadar çok kullanmam dediğim dönemde sürekli İzmir-İstanbul yapmaya başladım.

Kapılar yandaki otomobillerin kapıları ile harita gibi olmasın diye otopark sığırları gibi iki arabalık yeri işgal etmeden bu kadar koruyabiliyoruz��Ha bir de BMW klasiği plakalıklarım ve app plakamı da taktım.

Piste de gittim ama seyirci olarak. Bugün yarın çıkarız derken pist de kapandı.

Bir ay olmadan 200.000’i devirdik.Kasım ayında hem Borusan’ın kampanyasından yararlanıp hem de otomobilin yetkili serviste benim üzerime de bir kaydı olsun,Joy indirimleri vs’den ilerde işimize yarayan bir şey olur,hem de bilmediğimiz bir şey varsa geçmişi ile ilgili onu halledelim diye Özgörkey BMW’de servise girdim. Bir gece yine 500 km kadar yol yapacakken bir yanık kokusu geldi otomobilden. Kaputu açınca bir kemirgenin veya kedinin her yeri kapalı kaput altına nerden girip stokladığını bilmediğim 5-6 dilim ıspanaklı peynirli böreği temizledim gece yarısı arkadaşımla. Sol tekerleği kaldırıma çıkarıp, karterin altında yağ boşaltma aralığından parmaklarımı sokarak,arkadaşımda yukarıdan demir parçasıyla ittirerek temizledik.Serviste bunun kalıntılarını da kontrol etme şansımız oldu.

Sürekli İstanbul-İzmir-Tekirdağ ve İzmir-Çandarlı otobanlarında hem kilometre artıyor hem de yoğunluktan ve hava durumundan fırsat bulup temizleyemiyordum. Normalde otomobilin en kirli hali aldığımda çektiğim yukarıdakı haliydi, yani sürekli tertemiz biniyordum ama ipin ucu kaçtı bugün yarın derken, bu hale geldi. Bu arada jantlar balata tozuna bulanınca gunmetal boyasammı acaba diye bir düşündüm.

Aldığımda üstünkörü bir deri temizliği yapmıştım, benzinlikte asla yıkamam, kendim bahçemde yıkarım, hortumla ve Meguiars vb ürünleri ile. Dedim artık yağmurlar dinsin falan demeyeceğim yıkayacağım. Torpido, koltuklar, yıkama, pasta, cila ile iki günde sekiz saat uğraştım. Benden önce çok iyi olmayan bir seramik yapılmış ama yine zamanla oluşan hareler vardı. Bir daha elle pasta işine hayatta girmem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E90 sürüşü ile de kendimce birkaç şey yazayım. Sonra da diğer fotoğraflarını paylaşayım.
    Bir kere sert bir otomobil. Tüm kontrolleri sert. Bende elektrikli direksiyon yok ve çok çok ağır. Cidden ağır. Ama yolda kullanımı ve kontradaki ağırlığı harika.50/50 ağırlık dağılımı ile arkadan çekiş çok güzel bir kombinasyon. Ön koltukların arasında kol dayama yerinin oradan yere dik geçen bir eksen etrafında hareket ediyor gibi hissettiriyor. FWD otomobillerdeki gibi virajda ağırlığın ön tekerleklerden dıştaki üzerinde döndüğü hissi yok. Dıştaki arka tekerleğin, bütün ağırlığı üstünde taşıyıp ön tarafı sadece yönlendirme işi ile uğraşması için rahatlatan bir sistem gibi çalıştığını düşündürüyor. Ön taraf döndükçe dönüyor, daha fazla dönemez dediğin noktada bile biraz daha direksiyonu çevirerek daha fazla içeri alabiliyorsunuz otomobili ve bunu yaparken arkası bıçak gibi kesilmiyor yoldan. Sistem basit, viraja gelmeden frenini yap, direksiyonu çevirdiğin andan itibaren gittikçe artan gaz girdisiyle otomobilin kıçını yere sabitle, direksiyonla sadece dönmek istediğin yayı çiz. Ha baktın ki arkanın stabilitesine ayak uyduracak kapasitede dönemiyor kafası, iki farklı yol izleyebilirsin kontrol dışı bir şey yaşamamak için. Ya gazı kesip arkanın dağılması ihtimaline karşı kontraya hazır ol, ama bu çok profesyonel sürüş becerisi gerektirecek bir durum değil, ya da direksiyonu hafif düzeltip viraj dışına bir miktar açılarak gazı kes, trenin bir raydan öbürüne otururken yaşadığın hissi yaşayarak otomobili bozmadan yoluna devam et. Ne olursa olsun kullanması kolay ve zevkli. Binek otomobil sporlarında, yurtdışındaki track daylerde neden bu kadar çok tercih edildiği belli. Her aksamı için çok farklı markaların üretimi aftermarket parçalar var. Bu sınıfta RWD seçeneği olan bir-iki otomobilden biri olması da iyi bir özellik. FWD bir otomobil önden kaydığında hem gaz hem direksiyon artık komut alamaz hale gelirken, RWD otomobilde hala hükmedebildiğin bir çift arka tekerlek doğru ellerde hayat bile kurtarır. Ama bilinçsiz ellerde en büyük handikapı insanı aldatması. Limitlerini, yapabileceğinden çok daha yüksek gösterebiliyor bazen (imkansız makaslarda patlayan apaçi tayfaya selam olsun).Diğer zayıf noktası ise DSC kapalıyken tek tekerleğin patinaja düşüp, tutunduğunda arabayı o yöne anlık çekmesi. Açık diferansiyelli her otomobilde yaşanan bir şey. Motorun 2.0lt dizel için çok iyi olduğunu söylemeye gerek yok hem performans hem yakıt anlamında. Çok alt devirlerde bile tepkisi çok iyi,elektronik gaz kelebekli otomobillerdeki gazı geç algılama olayı yok(bahsettiğim turbo lag değil,gaz pedalından gelen komutun algılanmasındaki yavaşlık).Hatta gaz pedalının doluluk oranını da iyi ayarlamışlar. Yeni dizel otomobillerdeki gibi pedalın ilk %30-40’lık bölümünde olup bitmiyor herşey. Pedalın hareket mesafesi içinde %’de kaç basarsanız o kadar gaz vermiş oluyorsunuz. Düzde 260’ı kadranda görmek çok kolay, sabit 120 km hızda sürüşlerde ortalama 5-5.5 lt arasında. Sürüşü ile ilgili söyleyebileceğim olumsuz tek şey şanzıman. Manuel modda değil spor modda kullanmak hızlı sürüş için en iyisi. Seri virajlı yollarda tempolu kullanımda vites düşürmekte biraz geç kalmasının tadı kaçırdığı oluyor. Bir virajdan diğerine atlarken tek düşündüğüm şanzımanın ne yapacağı.

Bilindiği gibi İzmir pisti şuan kapalı, zaten açık olsa da piste uygun hale getirmek yine çok maliyetli olacak. Coil, kilitli diferansiyel, fren kiti, lastik, jant ıvır zıvır derken falan yine 200.000’leri buluyoruz bugünkü kurla. Bu da her şeyi bir anda mantıksız kılıyor. Böyle devam edeyim diyorsunuz. Belki de otomobili yine dört tekerlekli ulaşım aracı olarak görüp motosiklete dönerim

Bonus
    Konu initial-D tarafından (24-01-2023 Saat 13:03 ) değiştirilmiştir.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, Egea bence de kaporta olarak son derecede dandik olsa da o yüksekliğe rağmen virajlarda beklenenden fazla dönüyor. 320d için zaten denecek bir şey yok
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, hayırlı olsun.
    Sonradan M pakete döndürülmemiş E90 görünce seviniyorum
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel anlatmışsın eline sağlık
    hayırlı uğurlu olsun
    m olmayan , recaro'suz , ekransız , "şipildak"sız e90'lar da bir e90'dır , onlar da iyidir , fazlasıyla iş görür
    katılıyorum

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı initial-D Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaa o bu değil de , bu nasıl bir frendir arkadaş
    öööööhhh dedim resmen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, hayırlı olsun.
    Sonradan M pakete döndürülmemiş E90 görünce seviniyorum
    M paket ve msport jantli e90 benim de hosuma gidiyor ama bu kondisyondayken M'e cevirmem

Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel anlatmışsın eline sağlık
    hayırlı uğurlu olsun
    m olmayan , recaro'suz , ekransız , "şipildak"sız e90'lar da bir e90'dır , onlar da iyidir , fazlasıyla iş görür
    katılıyorum
    Teşekkür ederim
    öööööhhh dedim resmen
    Egea yapar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e90 kesinlikle e60dan daha dinamik daha atak bir otomobil. Kullanırken eldiven gibi hissettiriyor, e60 da biraz kütle ile boğuşmak gerekiyor virajdı pistti o işler için e90 biçilmiş kaftan, tabi uzun yol konforunda artılar e60'a dönüyor .

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keyifle okudum, Maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Grubun çılgın Egea'sının gitmiş olmasına üzülmekle beraber, kaliteli bir e90 kullanıcısı kazanmış olmamıza çok sevindim Burak.

Hayırlı olsun, çok da güzel anlatmışsın Egea'dan e90'a geçiş hikayeni, keyifle okuduk.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öööööhhh dedim resmen
    billy gean | Pintura de rosto, Papel de parede do michael jackson, Arte de silhueta

Maşallah, siyah araba zor ama biblo gibi, e90a da çok yakışıyor

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun.

Ne kadar keyifli olduğunu yazınızdan anlamamak imkansız.Güle güle kullanın.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e90 kesinlikle e60dan daha dinamik daha atak bir otomobil. Kullanırken eldiven gibi hissettiriyor, e60 da biraz kütle ile boğuşmak gerekiyor virajdı pistti o işler için e90 biçilmiş kaftan, tabi uzun yol konforunda artılar e60'a dönüyor .
    E60 biraz bana da oyle hissettirdi kutle olarak, o yuzden 90 alirken hic düşünmedim ama konfor olayında e60 bununla kiyaslanmaz bile
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyifle okudum, Maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Teşekkür ederim
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Grubun çılgın Egea'sının gitmiş olmasına üzülmekle beraber, kaliteli bir e90 kullanıcısı kazanmış olmamıza çok sevindim Burak.

Hayırlı olsun, çok da güzel anlatmışsın Egea'dan e90'a geçiş hikayeni, keyifle okuduk.
    Egea'ya bende üzüldüm de neyseki gelen gideni aratmadi

Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    billy gean | Pintura de rosto, Papel de parede do michael jackson, Arte de silhueta

Maşallah, siyah araba zor ama biblo gibi, e90a da çok yakışıyor
    Siyah yikadiktan sonra cok guzel, kullanirken cok kötü

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun.

Ne kadar keyifli olduğunu yazınızdan anlamamak imkansız.Güle güle kullanın.
    Ya aslinda 4 kapili aile otomobili sonucta, ama kendi otomobili olunca insana Ferrari gibi hissettirdiginden dolayi yaziliyor boyle şeyler

131mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi maşallah... Egea fiyat performans olarak beklentiyi fazlasıyla veren bir araç bence, ki sen hakkını fazlasıyla vermişsin

E90 içinde piste çıkmasan bile yapılması gereken kesinlikle style216 jant koymak. Keyifli sürüşler olsun
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    itin köpeğin maskarası değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçisi, askeriyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 131mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi maşallah... Egea fiyat performans olarak beklentiyi fazlasıyla veren bir araç bence, ki sen hakkını fazlasıyla vermişsin

E90 içinde piste çıkmasan bile yapılması gereken kesinlikle style216 jant koymak. Keyifli sürüşler olsun
    Style 216 cok guzel ama m paketlere yakisan bir jant bence, egeanin hakki verildi

TahaKaradeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel konu olmuş elinize sağlık. Siyah araba çok şık oluyor ama tam zulüm ya, Allah'tan yıkayacak uygun yeriniz falan varmış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TahaKaradeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel konu olmuş elinize sağlık. Siyah araba çok şık oluyor ama tam zulüm ya, Allah'tan yıkayacak uygun yeriniz falan varmış.
    Otoparkta siyah, yolda beyaz veya gri en iyisi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler