User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
42 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Öğrenci spec civic 1.6 ies

berkeyzn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Öğrenci spec civic 1.6 ies

Öncelikle herkese merhaba. bu ilk araba konum olucak ama ilk başta forumda projeleri okuyup heveslenip konusunu açmadığım dede yadigari broadwayi özet geçiyim. 12 yaşımdan beri sürekli dedemle kullanıdığım araba kullanmayı öğrendiğim ilklerimi yaşadığım arabaydı. kadranda 450.000km gösteriyodu ama taksi çıkması tahminimce 1 milyonu devirmiş baya kötü kondisyonda bi arabaydı. kaportası düzgün olsa toplamayı çok istiyodum ama çürük her yerini sardığı için cesaret edemedim. dedemin vefatından sonra da bi 8 9 ay kullandıktan sonra falan çok masraf çıkarmaya başladığı için o zamanki piyasası 20 civarıyken 14e sattım. hem ilk arabam olup küçüklüğümden beri izleyip heves ettiğim hızlı ve öfkeli serisi heycanıyla bi tık apaçi bi kaç bişey eklemiştim.

hatta en son dayamayıp ayak altı ledlerin arka koltuk kısmını direklere takmıştım. bu da benle beraber fotoğrafı yaklaşık 2 sene öncesi.

bi 9 ay çok güzel maceralar roadtripler yaşadıktan sonra en son conta yaktıktan sonra komple sıfır kapak yaptım. ama o sıra motorun su kanallarının falan da hep paslandığını görünce her an sıkıntı yaşayabilirim korkusuyla ilana çıkarıp 1-1.5 ay sonra ölü parasına 2020 mart nisan civarı elden çıkarmak zorunda kaldım. ben sattıktan 2 ay sonra da sahibi yağını kontrol etmeyip yağsız kullandığı için motor yiyip motor yaptırmak zorunda kalmıştı. ilana çıkarmaya karar verdiğim an babamla sürekli araba bakmaya başladık. en önemli şartım manuel ve sürücü odaklı keyif vericek bi araba olmasıydı. aklımda bir çok model vardı. focus 1 1.6 2.0,civic 1.6 ies 1.4is hb,tabiki forumda toms turbolu ae101in etkisiyle ae101 corolla,çok sempatik gelmesi nedeniyle pop up farlı 323,106 quik. ilanlarda güzel kondisyonda gözüküp gidip baktığımızda turşu olması nedeniyle 323 ilk vazgeçtiğim model oldu. 106 quikten de sahiplerinin öğrenci için önermemeleri ve bi tık sorunlu kaçması temizinin çok zor bulunması nedeniyle vazgeçtim.ae101 1.6 gli,focus 1.6 ghia,civic 1.6 ies arasında kalıp en son hangisinin temizini düşürürsem almaya karar verdim. o sıralar bi tane de eş dosttan 105.000e 2014 20k kmde hatasız boyasız i20 düşürdüm. o zamanlar piyasası 120 falandı yazın da otele gidip garsonluk yapcağım için yazı geçirip karımı yapıp satarım düşüncesiyle ona yöneldim ama maddi imkanlar el vermediği için vazgeçmek zorunda kalmıştım. zaten hiç içime sinmeyerek sadece yazı geçirip 10 15 koyup satmak için alcaktım yeni arabalar zaten hiç ilgimi çekmiyor sürüş hissiyatını beğenmiyorum ondan çok da üzülmedim. ondan sonra zaten antalyaya otele çalışmaya gittim ama iş dışında 7 24 ilan kovalıyodum sürekli. bi ara da komşudan vtec2 sini almaya niyetlendim. lacivert sunrooflu güzel kondisyonda bi arabaydı. onun da çekşişinde çok ciddi sıkıntı vardı araba çok bakımlı olmasına rağmen sanki gaz yemiyo gibiydi. o yüzden ondan da vazgeçtim. o sıra bi 50 60 ilan sahibiyle görüşüp bursada yakın civardaki 4 5 arabaya da babamı bakması için yollamıştım. genelde 1.6 iese de çok önem vermiyoduk genellikle araçlar gereksiz modifiyeye maruz kalıp kötü kondisyonda olmaları nedeniyle. bi gün sabah uyandım 2 3 saat önce düşmüş bi ilan gördüm. ve şansa ailemin yaşadığı yere 25km yakındaki yan ilçedeydi. hemen ilanı babama attım. sonraki gün babam arabaya bakmaya gitti. civicler normalde hiç içine sinmiyodu ama bunu görünce direk bana bile söylemeden kaporayı vermiş. araba 2000 model manuel güvenlik paket olmayan abs airbag esp hiç bi güvenlik donanımı olmayan tek değişenli(bagaj kapağı) büyük bi kazası olmayan full stock 3. sahibinde 210.000km de hiç lpg görmemiş bi civicti. babam kaporayı verip anahtarlı alıp arabayı da sahibinde bırakmıştı. ağustos 15 20 gibi 15 gün sonra da ben işten çıkıp ailemin yanına dönünce notere gidip 80.000e arabayı aldık. aldığım gibi ilk iş yıkayıp sahibinin yapıştırdığı stickerları söktüm. bunlar da ilk aldığım günden fotolar.

aldığımda lastikler çok kötü durumdaydı. zaten frenlerin çok kötü olup frenlere göre arabanın iyi yürümesi nedeniyle lastik alcaktım. üstünedi jantlar da çok kötü olduğu için 185 65 14 orjinal ölçüsünden tabanı da yol tutuş için arttırmak için 15 janta geçmeye karar verdim. bütçem dahilinde replika vti jantları aldım.

lastik olarak ilk başta michelin pilot sport 3 düşünüyordum ama bütçemi biraz aştığı için 195 50 15 lassa aldım. ve lastikçinin yolunu tuttum.

öncesi

sonrası

sonraki iş ön tampon çok kısa olduğu için gözümü rahatsız ediyodu. type r ön ek alıp taktım.

ondan sonra zaten üniversiteye başladım ve uzun bir süre hiç bişey ekleyemedim. sadece facebook grubundan çerez parasına düşürdüğüm mugen panjuru alıp depoya koydum ilerde bi gün kullanırım diye. o süre eylülden hazirana kadar yaklaşık 12.000km yapıp ciddi bir sorun yaşamadım. o süre zarfından çeşitli fotoğraflar.

haziranın 10unda da çok büyük bi eşeklik yapıp bi gece sahil yurt arasını alkollü şekilde dönme hatasında bulundum ve çevirmede ehliyeti kaptırdım. en büyük pişmanlığım olabilir. ve 2 sene stajyer ehliyet muhabbeti olduğundan 2 senenin dolmasına 2 ay kala ehliyeti 6 aylık süreyle kaptırdım. ve süre dolunca baştan kursa yazılıp ehliyet almam gerekicek. olaya şu yönden iyi bakıyorum bu saatten sonra alkollü araba kullanmam allahtan kaza yapmadım birine çarpmadım. bana kötü de olsa asla unutamayacağım bi ders oldu. yaz sezonunu da arabasız geçirmek zorunda kaldım. tekrardan antalyaya otele çalışmaya gidicektim ona da arabasız gitmek zorunda kaldım. haziranın ortasında arabayla 2 3 aylık vedalaşmamda da oturdum 2 3 saat uğraşıp motoru temizledim.

arabaya yapmak istediğim baya bişey vardı yaz boyunca da çalışıp kazandığımın büyük çoğunluyla parça toplamaya başladım. ön arka tamponda çok fazla çatlak vardı boyatcaktım zaten. ön tamponda çok fazla macun olduğu için ön tapmonu yeni aldım kaldırdığım panjuru da çıkartıp ön arka tampon ön ek ön panjur ve kapı kolları olmak üzere boyaya verdim.

ek sedanda olmazsa olmaz led stoplar

yine facebook grubunda denk gelen 2. el 3.5cm vogtland yaylar en çok beni rahatsız eden de leylek edition olmasıydı

çok yakıştırdığım için aldığım kare app plakalar

işten çıktıktan sonra üniversiteye dönmeden önceki süre boyunca ehliyeti kaptırdığım için kendimi cezalandırmak için hiç arabayı kullanmadım hala heyecanla o günü bekliyorum.

araba söküldükten sonraki fotolar

tam bitmesine yakın büyük bi hüzünle arabayı bırakarak üniversiteye geldim. ben geldikten sonra boyadan çıktıktan sonraki hali

şuan da an itibariyle araba sanayide ve yaylar takılcak hazır sökülmüşken arka takımda değişmesi gereken burç değişcek. ses yapan sağ ön aks değişcek. ondan sonra memlekete döndüğümde de led stopları takıcam. şuan direksiyon kutusunda da ufak bi sıkıntı var. toplarken bi tık yavaş kalıyo direksiyon kutusundan çıkan körüklerden birinde de damlama şeklinde bi yağ kaçağı var ama 12.000km de hiç direksiyon hidroliği azaltmaması ve çok ölümcül bi sorun olmaması sebebiyle onu bi süre daha erteledim. bu 12.000km benim için çok keyifli geçti sürüş hissiyatı olsun full analog olması olsun. arabaya fazlasıyla bağlandım. uzun bi süre de satmam gibi duruyo. bursa izmit arasında otobanda denediğim kadarıyla da sağlam yokuş aşağı yakında 230km hızı da görüp kadran bitirdim. şuan araba hakkında canımı sıkan tek şey yağ yakıyo olması. alırken asla duman atma vs yoktu büyük ihtimal eski sahibi duman engelleyici yağ katkısı kullanmış diye düşünüyorum satarken. ilk yağ eksiltmeye başlaması 3000 4000 km sonra olmaya başladı arabayı çok fazla sıkıştırmadan kullanıp motor ısınmadan 2500 3000 devirleri geçmeme rağmen. eski sahibi yeni bakım yaptırdığı için bakım yaptırmamıştım. acaba kalitesiz yağ mı koydu acaba düşünüp mobil 10w40 yağımı alıp bakıma gitmiştim. kesmedikten sonra 7000km öyle kullanıp liqui moly mos2 katkılı 10w40 yağa geçtim son bakımda. ondan sonra daha kullanamadığım için bi etkisi oldu mu bilmiyorum. onun dışında tek çıkardığı sıkıntı debriyajdandı. bi sabah arabaya oturduğumda debriyajda kimseler yoktu. boşa basıyodum resmen. hidroliğini de kontrol ettiğimde eksilmemiş gibiydi. hemen ustamı arayıp danıştım. hava yapmış olabilir dedi. gidip dot4 hidrolik alıp çok az ekleyip debriyajı pompalayıp havasını aldıktan sonra o sorun da çözüldü ve bidaha aynı sorunu yaşamadım. biraz fazla uzun oldu ama 1 sene içinde yaşadığım çoğu duygumu heyecanımı paylaşmak istedim. önerilerinizi ve bu arabayla yaşadığınız tecrübelerinizi duymayı çok isterim

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız kullanın. Ehliyet olayından kendinize çıkarttığınız ders çok iyi olmuş. Replik jant yerine saç jant ve orijinal kapak takılmış olsa daha hoş durabilirmiş tabii zevkler ve renkler tartışılmaz
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah hayırlı olsun ön eki ve panjuru yakıştıramadım eski hali daha iyiymiş,jantlar ise orjinal gibi durmuyor ama geçen baktım sahibindende 20 bin yazmış biri orjinal vti jantlarına şaşırmış yani insanlar gerçekten sanki v3 jant satıyor ilginç.bu zamanda araba yapmak zor gerçekten herşey uçuk fiyatlar.kazasız belasız sürüşler.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kardeşim talihsiz olaylar için üzüldüm ama tecrübe böle bişey
    kafana takılan bişey olursa haber et
    ayrıca orijinal jant olayını düşünürsen bizim hondanın üstündeki jantları satıcaz bilgin olsun

http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=
    Konu 16EC813 tarafından (11-10-2022 Saat 08:30 ) değiştirilmiştir.
    PROSTOCK GARAGE

Aliburakb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşALLAH hevesli kardeşimize emeğine sağlık ilerlemeler güzel olmuş. benimde ilk arabam 1.6 ies dir bendede mugen panjur falan vardı o günlerim geldi aklıma
    İnstagram
    @aliburakbatmaz_
    @brkhobbygarage

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, kazasız belasız. Bütçe dahilinde daha çok oynama gelir
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız. Ama Türkçe imla kurallarına da uysak fena olmaz. Örneğin noktadan sonra büyük harfle başlanması gibi.
    Okumadan imzalamam.....

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gule gule kazasiz belasiz kullan.

arabayla her turlu apaciligi yapmis bir insan olarak tek tahammül edemeyeceğim sey alkollu araba kullananlar, senin erken yasta ve kendin disinda kimseye zararın olmadan bu tecrübeyi yasaman iyi olmus.

bence araba guzel, yerinde olsam tamponu boyatirken su surucu kapisi renk farkına da bir el atardım, bence bundan sonra onceligin motor ve kapi olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _driver_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız kullanın. Ehliyet olayından kendinize çıkarttığınız ders çok iyi olmuş. Replik jant yerine saç jant ve orijinal kapak takılmış olsa daha hoş durabilirmiş tabii zevkler ve renkler tartışılmaz
    Teşekkürler ileriki aşamalarda 195 45 16 ya geçip güzel bi 16 jant almayı düşünüyorum sac jantla kapak nedense hiç içime sinmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EmreBC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah hayırlı olsun ön eki ve panjuru yakıştıramadım eski hali daha iyiymiş,jantlar ise orjinal gibi durmuyor ama geçen baktım sahibindende 20 bin yazmış biri orjinal vti jantlarına şaşırmış yani insanlar gerçekten sanki v3 jant satıyor ilginç.bu zamanda araba yapmak zor gerçekten herşey uçuk fiyatlar.kazasız belasız sürüşler.
    Teşekkürler. Panjuru da bi tık piyasadaki araçlardan farklı olsun diye yaptım hepsi aynı olduğu için belki amerikadaki em1 coupeler gibi bunun logolusunu yaparım ilerde. Jant konusunda da orjinal vti jantların piyasası şaka gibi gerçekten ve hiç durmadan artmaya devam ediyo aslında para olsa kenara 2 3 takım koymak lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kardeşim talihsiz olaylar için üzüldüm ama tecrübe böle bişey
    kafana takılan bişey olursa haber et
    ayrıca orijinal jant olayını düşünürsen bizim hondanın üstündeki jantları satıcaz bilgin olsun

http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=
    Çok teşekkürler abi senin de 1.4is konusunu takipteyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aliburakb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşALLAH hevesli kardeşimize emeğine sağlık ilerlemeler güzel olmuş. benimde ilk arabam 1.6 ies dir bendede mugen panjur falan vardı o günlerim geldi aklıma
    Çok teşekkürler her şeyin analog olması çok büyük keyif veriyo bu yaşlarda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, kazasız belasız. Bütçe dahilinde daha çok oynama gelir
    Daha 2 3 sene içinde yavaş yavaş bi çok şey gelicek gibi
    Orta seviye bi ses sistemi, kırmızı halı paspaslar, direksiyonu kaplatıcam, belki güzel bi vites topuzu ondan sonra da motora yavaştan dokunuşlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız. Ama Türkçe imla kurallarına da uysak fena olmaz. Örneğin noktadan sonra büyük harfle başlanması gibi.
    Teşekkürler bundan sonra daha çok dikkat edeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gule gule kazasiz belasiz kullan.

arabayla her turlu apaciligi yapmis bir insan olarak tek tahammül edemeyeceğim sey alkollu araba kullananlar, senin erken yasta ve kendin disinda kimseye zararın olmadan bu tecrübeyi yasaman iyi olmus.

bence araba guzel, yerinde olsam tamponu boyatirken su surucu kapisi renk farkına da bir el atardım, bence bundan sonra onceligin motor ve kapi olsun.
    Kapının renk farkını pasta cilayla kurtarabilir miyim onu düşünüyorum. Zaten pasta cila yapmayı düşünüyorum ondan sonra kurtaramazsak bi müdahale gelicek. Ama motor için yakın zamanda bir şey yapmam gibi duruyo.

131mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öğrenciyken aracına pek para harcama git hayatını yaşa Mezun olduktan sonra gerekirse komple sıfırdan yaparsın ama öğrencilik yılları geri gelmiyor.

Bursa da bir ihtiyacın olursa söylemen yeter.
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    itin köpeğin maskarası değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçisi, askeriyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 131mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öğrenciyken aracına pek para harcama git hayatını yaşa Mezun olduktan sonra gerekirse komple sıfırdan yaparsın ama öğrencilik yılları geri gelmiyor.

Bursa da bir ihtiyacın olursa söylemen yeter.
    Teşekkür ederim. Zaten bi tık öyle oluyo okul dışında benzin parası dışında harcama yapmıyorum arabaya genelde yazdan yaza gelişme geliyo.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkeyzn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler abi senin de 1.4is konusunu takipteyim.
    bu arabayı satmaya niyetlenirsen ilk beni ara kardeşim ,tekrardan kazaszı belasız
    PROSTOCK GARAGE

burcinkarabacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız kullanasın.
    Punto Evo Mjet - ANKARA (Sold)
    Bravo 1.6 120Hp Sport Style Dua.(Sold)
    Passat Variant 16 1.6 TDI DSG Highline...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler