User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Corsa D 1.2 Twinport Essentia

burakkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Corsa D 1.2 Twinport Essentia

Yeniden merhaba,

Picantoyu elden çıkardıktan sonra yeniden araç arayışına girmiş bulunduk. 2022 yaz aylarında İstanbul piyasasında ortalama 200-210k bandında araç aradım. Ne yazık ki gittiğim her araçtan hüsranla döndüm. Ardından biraz daha bütçeyi arttırarak Karaman'da birazdan bahsi geçecek arkadaşı bulduk. Çok da uzun sürmeyen kafa patlatmanın ardından ruhsata ismimi yazdırdım çok şükür

Adettendir giden arkadaşı son fotoğrafıyla analım.

Gelelim yeni araca. Kendisi başlıktaki gibi bomboş paket Corsa D.
    -2013 model
    -Essentia paket
    -97.xxx km
    -1.2 litre 85hp motora sahip

Sağı solu pek kurcalanmamış. Birçok orijinal parçası hala yerli yerinde olan bir araç. Picanto ile düşük hacim atmosferik motorlu araçlara karşı sempatim var. Bu sebeple LPG tercih etmiyorum. Ayrıyeten gerek malzeme kalitesi gerek sınıf farkı ile bir önceki araçlarım arasında en iyisi diyebilirim. Yakıt konusunda da üzmüyor. Şehirler arası 4.5 - 5 lt lere kadar düşebiliyorum. Şehir içinde de max 7 lt bandında geziyoruz. Bunun haricinde yılbaşında MTV ile de yüzümü güldürdü. Bunların hepsini bir araya getirip km düşüklüğünü de göz önüne alınca uzun soluklu bir beraberliğimiz olacağını düşünüyorum.

Ekspertizden bu güne fotoğrafları sizlerle paylaşıyorum.

Ekspertiz sonrası noter ve ardından ilk yıkama.

Memleketten meşhur poz

Ardından Urfa'ya döndük. Bakım vakti gelen aracımızın sıvı ve filtre bakımlarını yaptırdım. Yağ için Liqui Moly, filtreler için Filtron markasını tercih ediyorum. Antifriz ekspertiz sırasında -30 bandında çıkınca bir sonraki bakıma erteledim.

Ardından ufaktan sökmeye başladım. Tamponda ufak bir ayarsızlık vardı bunu düzeltmek için söktüğümde stopların ardına kadar temizledim. Sonrasında motor ve iç temizlik ile günü kapattım.

Bu arada APP plakalar ve ilk arabamdan beri sakladığım plakalıklarım yerini aldı. Sonrasında T20 turuncu gündüz farları ile amerikan park havası verdik.

Çok geçmeden 100k olduk

Son güncellememiz, arkadaşımın Astra J'sinde gördüğüm bagaj rafı meğerse Corsa D üst paketlerde de mevcutmuş. Çok ihtiyacım olan bu ürünü ikinci el olarak edinip detaylıca temizledikten sonra sıfır kondüsyonuna kavuşturdum. Bagajdaki dağınıklığı kaybettik oem görüntüsüyle de gözümüzü doyurdu.

Birkaç serbest fotoğraf ile konuyu burada noktalıyorum.

Konu şimdilik bu kadar, yavaş yavaş orijinal parçalar ile aracımı doldurmayı planlıyorum. Herkese keyifli forumlar
    Konu burakkaradag tarafından (29-04-2023 Saat 20:02 ) değiştirilmiştir.
    95' Renault 9 Spring
    97' Peugeot 106 XR
    05' Citroen C3 SX
    06' Kia Picanto 1.1 EX
    13' Opel Corsa D

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Görselde eksiği jant sis gibi
    Maşallah kazasız belasız
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

SGurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız. bütçe yetiyorsa opc far yetmiyorsa 2013 2. yarı siyah çerçeve far kafayı çok değiştirir. ön tampon sis yuvası tırnaklı yerinden çıkıyor sis farı ve çıkma sis farlı anahtarla ön tamamlanır. keyifli sürüşler.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kazasız belasız

kabin cidden kaliteli ve ses izolasyonu iyidir süspansiyon sönümlemesi de iyidir. Fakat bende ki derttronic şanzıman olduğu için tam keyifle binemedim.

Manuel sürüşünü hep merak etmişimdir.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _driver_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Görselde eksiği jant sis gibi
    Maşallah kazasız belasız
    Teşekkür ederim dediğiniz gibi en acili güzel bir jant ile kombinlenmesi. Elektronik olarak kesip biçmeyi pek istemiyorum. Urfa şartlarında bu işin altından kalkabilecek usta bulmak zor.

Alıntı SGurbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah kazasız belasız. bütçe yetiyorsa opc far yetmiyorsa 2013 2. yarı siyah çerçeve far kafayı çok değiştirir. ön tampon sis yuvası tırnaklı yerinden çıkıyor sis farı ve çıkma sis farlı anahtarla ön tamamlanır. keyifli sürüşler.
    Çok teşekkür ederim, farlar yağmurlu günlerde damla damla su alıyor. Kaynağını henüz çözemedim. Uygun bir atölye buldum komple farları açtıracağım. Büyük ihtimalle açıkken karartma yapacağım. Mercek işini de beraberinde yapmak için biraz beklemedeyim. Sis işi yukarıda belirttiğim gibi tesisata müdahale etmek zor burada ondan ötürü böyle kalacak gibi.

Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız

kabin cidden kaliteli ve ses izolasyonu iyidir süspansiyon sönümlemesi de iyidir. Fakat bende ki derttronic şanzıman olduğu için tam keyifle binemedim.

Manuel sürüşünü hep merak etmişimdir.
    Teşekkür ederim, kesinlikle rakiplerine göre tok bir hissiyat var. Bunu alma arefesindeyken clio,207 hatta sandero bile baktım içlerinde bariz bir şekilde en tok hissettiren buydu. Otomatiklerden bu masraflardan ötürü uzak duruyorum açıkçası. Manuel çok keyifli, tek eksiğimiz hız sabitleme. Gidişi de güzel eğimsiz yolda 200 e kadar çıkabiliyor. Tabi bu hıza 2 günde ulaşıyoruz ayrı konu
    95' Renault 9 Spring
    97' Peugeot 106 XR
    05' Citroen C3 SX
    06' Kia Picanto 1.1 EX
    13' Opel Corsa D

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim dediğiniz gibi en acili güzel bir jant ile kombinlenmesi. Elektronik olarak kesip biçmeyi pek istemiyorum. Urfa şartlarında bu işin altından kalkabilecek usta bulmak zor.

Çok teşekkür ederim, farlar yağmurlu günlerde damla damla su alıyor. Kaynağını henüz çözemedim. Uygun bir atölye buldum komple farları açtıracağım. Büyük ihtimalle açıkken karartma yapacağım. Mercek işini de beraberinde yapmak için biraz beklemedeyim. Sis işi yukarıda belirttiğim gibi tesisata müdahale etmek zor burada ondan ötürü böyle kalacak gibi.

Teşekkür ederim, kesinlikle rakiplerine göre tok bir hissiyat var. Bunu alma arefesindeyken clio,207 hatta sandero bile baktım içlerinde bariz bir şekilde en tok hissettiren buydu. Otomatiklerden bu masraflardan ötürü uzak duruyorum açıkçası. Manuel çok keyifli, tek eksiğimiz hız sabitleme. Gidişi de güzel eğimsiz yolda 200 e kadar çıkabiliyor. Tabi bu hıza 2 günde ulaşıyoruz ayrı konu
    vites geçişleri nasıl ? 1.3 multijet 5 vitesi gibi pendik-beylikdüzü arasımı ? yoksa ataşehir-sultanbeyli mi ?
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel sağlam araçtır Opel.

Özellikle OPC corsalar inanılmaz hoşuma giderdi.

Buna ileri doğru güzel bir kombinasyon ile vitrin aracı güzelliği yapılabilir..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok temiz araç bulmuşsunuz, kazasız belasız. yapılacak eklemeler ile görsel oldukça geliştirilebilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vites geçişleri nasıl ? 1.3 multijet 5 vitesi gibi pendik-beylikdüzü arasımı ? yoksa ataşehir-sultanbeyli mi ?
    Ataşehir-Sultanbeyli diyebiliriz

Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel sağlam araçtır Opel.

Özellikle OPC corsalar inanılmaz hoşuma giderdi.

Buna ileri doğru güzel bir kombinasyon ile vitrin aracı güzelliği yapılabilir..
    Kesinlikle haklısınız, güzel parçalar ile iyi bir noktaya geliyor örnekleri fazlasıyla var. Mümkün mertebe oem parçalar ile doldurmaya çalışacağım. Bakalım zaman ne gösterecek artık

Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok temiz araç bulmuşsunuz, kazasız belasız. yapılacak eklemeler ile görsel oldukça geliştirilebilir
    Çok teşekkür ederim sağ olun
    95' Renault 9 Spring
    97' Peugeot 106 XR
    05' Citroen C3 SX
    06' Kia Picanto 1.1 EX
    13' Opel Corsa D

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel alet. 2007 Corsa D kullandım 1.3 dizel. Bebek gibiydi. Sattığıma pişman oldum. Parça, aksesuar vs. her şeyi mevcut. Güle güle kullanın. Kronik rahatsızlıkları var elbet ama çok keyifli kullanımı var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel alet. 2007 Corsa D kullandım 1.3 dizel. Bebek gibiydi. Sattığıma pişman oldum. Parça, aksesuar vs. her şeyi mevcut. Güle güle kullanın. Kronik rahatsızlıkları var elbet ama çok keyifli kullanımı var.
    Sağ olun ben kullandıkça daha da sevdim Şükür kronik bir şey olmadı, aldığımdan beri 2 kere periyodik bakım yaptım, 3.bakıma da 3bin km kaldı. Başka da bir şey çıkarmadı maşallah
    95' Renault 9 Spring
    97' Peugeot 106 XR
    05' Citroen C3 SX
    06' Kia Picanto 1.1 EX
    13' Opel Corsa D

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Henüz araca yapabildiğim bir güncelleme olmadı, bu ara hayatımda farklı gelişmeler oldu. Şimdilik bol bol km yapıyoruz, yollardan kalan anılarımı buraya yüklüyorum.

Burada da kabaca bir yol harcamamı görmektesiniz.

Koşturmaya devam

Kmler sular seller gibi akıp gidiyor, galerimdeki son kadran fotosu. Lakin güncel olarak 114 bin olduk

Aracı alalı 8 ay oldu, şimdilik yolculuk ve sorunsuzluk deneyimlerim süper. İmkanlar daha iyisine el vermedikçe beraberliğimiz sürecek
    95' Renault 9 Spring
    97' Peugeot 106 XR
    05' Citroen C3 SX
    06' Kia Picanto 1.1 EX
    13' Opel Corsa D

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En çok dert yandığım konu clionun bagaj hacmi. Oradaki ayırıcı raf çok işe yaramış.

Muş'tan geçmişsiniz sanırım bir çay ısmarlardım size, pulli.
    Aracınız temiz görünüyor, güle güle kullanın.

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam bende hanıma aldım 1.2 otomatik essentia, enjoya biraz olsun çevirmeyi düşünüyorum görsel olarak.
    Arka rafı nereden temin ettiniz
    #eksikpazar

m.kaan46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah

yeni farları merakla bekliyoruz
    Yaptıklarımızı ve yapacaklarımız için inceleyebilirsiniz

youtube.com/kaankara

www.instagram.com/tosi_mitology/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jön Türk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam bende hanıma aldım 1.2 otomatik essentia, enjoya biraz olsun çevirmeyi düşünüyorum görsel olarak.
    Arka rafı nereden temin ettiniz
    Dolap uygulamasından denk gelmişti 400tl gibi bir miktara almıştım hocam. Şuan yine 1000tl civarı bulunabiliyor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Burayı da bayağıdır unutmuşuz. Hayatımda keskin değişiklikler oldu, farklı bir göreve atandım çocuğumuz oldu derken 2 ayda 1 kez araba yıkar olduk

Gelelim farlara,

Aracın sağ önden hasarı mevcut bundan dolayı, far ve çamurluk zaten değişmiş. Takılan far da yan sanayi olunca sararmalar başlamıştı. Hem temizlik hem de görsellik açısından farları komple açtırdım. Önce far karartma yapıldı, gündüz farı kısmına da kırmızı ile karışık turuncu renk boyama yapıldı. İç dış yüzey temizliği yapıldıktan sonra da kısalara limon sarısı farlar takıldı. Uzunlara led yapmak istedim lakin kapak kapanmayınca vazgeçtim, uzunlar orijinal haliyle duruyor.

Farları sökmek için tamponu komple söktüm, 9 tane vida ile hem farlar hem de tamponu sökebiliyorsunuz.

O hırçın bakış

İkiz kardeşimizle fotoğraf

Farlar açıkken bu şekilde görünüyor

Sonrasında kaputu açınca araçta antifriz sızdığını farkettim, kontrol edince termostat hortumu ve gövdesinin çatladığını gördük. Değişimler yapıldı, antifriz eklendi. Sağ çamurluk sinyalimiz de sebeple yenilenmiş oldu.

Araçla Meriç Nehri'ne kadar geldik. Ülkenin doğusundan batısına bütün şehirleri gezdik desem yeridir.

Nasipse inşallah bu yaz ilk yurtdışı seyahatimizi gerçekleştireceğiz. Son halimiz bu şekilde, güncel sayaç bilgimiz 127.xxx km oldu

95' Renault 9 Spring
    97' Peugeot 106 XR
    05' Citroen C3 SX
    06' Kia Picanto 1.1 EX
    13' Opel Corsa D

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, farlar ön tarafı biraz boğmuş gibi, benim tercihim orijinalden yana olurdu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oztk24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, farlar ön tarafı biraz boğmuş gibi, benim tercihim orijinalden yana olurdu.
    Teşekkürler hocam. Bu şekilde hoşumuza gitmişti. Böyle de satıldı

Güncel olsun, aracımın muayenesini yaptırdım. Sonrasında da biraz daha yeni bir şeyler alalım hevesiyle aracı ilana koydum. Sonrasında Erzurum'dan gelen bir ağabeyimiz bugün aracı aldı gitti. Her iki tarafa da hayırlı olsun. Yeni konuda görüşmek üzere.

Güle güle 20 ay - 35k km'lik anıların sahibi Corsa
    95' Renault 9 Spring
    97' Peugeot 106 XR
    05' Citroen C3 SX
    06' Kia Picanto 1.1 EX
    13' Opel Corsa D

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler