User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
30 sonuçtan 20 ile 30 arası

Konu: CNN, 2017 SEAT Leon TDI DSG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çıkma Air satan bir yer biliyor musunuz? Beraber yapar mıyız tek yapamam sanırım. bide zıplama filan özelliği oluyo mu onlarda zenci styla yapsak
    Abi boşver bence o apaçilik duygularını bastıralım

Jant boyama sprey ile rahat oluyor mu ? İç taraflarıda boyadınız mı ? Bende düşünüyorum boyatmayı ama dışarıdamı yaptırsam benmi yapsam emin olamadım

Cesaret edemedim açıkcası
    Sultan SAKA

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İç kısımları boyamadım zaten toz olarak atıldığı için oralar da boyanıyor. Tabi az kollu bir jant boyanacaksa ona göre boyanmalı. Astar öncesi zımparalama kısmında taban güzelce hazırlanırsa astar boya ve vernik yeterince kaliteliyse biraz da YouTube de video izlenip el de yatkınsa çok güzel yapılabilir.

Tabi boyayı ve verniği atarken toz uçuşmayan güzel bir yer şart

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baya emek harcadınız ama güzel oldu.

Jant renkleri benim çok hoşuma gitti, parlak gunmetal tarzı bir renk güneşte dönerken muhtemelen tatlı bir görüntü oluşacak.

Jant boya kodu nedir hocam ?
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah okurken çok keyif aldım yapılan bilinçli ve yerinde eklentileri görünce kazasız belasız kullanın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baya emek harcadınız ama güzel oldu.

Jant renkleri benim çok hoşuma gitti, parlak gunmetal tarzı bir renk güneşte dönerken muhtemelen tatlı bir görüntü oluşacak.

Jant boya kodu nedir hocam ?
    teşekkür ederim. imkanların kısıtlı olmasından sebep aslında yapılacak bir kaç güzelleştirmeyi yapamadık. coilover almayı çok istiyordum ama sanayi işi olsun da istemediğim için kaldı. yay ile idare ediyorum.

uzun süre kullanmayı düşündüğümden bakımları olsun lastikleri olsun masraftan kaçmıyoruz ama hanımdan izin alıp daha fazla bütçe de ayıramadık

ben verniği mat vernik attım çok parlamıyor. temizlen derin bir görüntüsü var. parlak vernik atılırsa parıl parıl olma ihtimali yüksek

renk kodu olarakta honda gunmetal rengi "nh676m" 3 sene önceki wp yazışmalarından buldum jant boyamayı yapalı 3 sene olmuş

Alıntı CüneytIşıkkent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah okurken çok keyif aldım yapılan bilinçli ve yerinde eklentileri görünce kazasız belasız kullanın.
    teşekkür ederim. gönül isterdi ki konuyu aldığımda açıp her yapılanı sıra sıra ekleyerek gitmek. topluca paylaştık. gerçi ne üstadlar var benim 5 senede yaptığımı 1 2 ay içinde tamamlayıp paylaşıyor ama onlardan göre göre özenip yapmaya çalışıyoruz işte

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Akşam hava güzel trafikte yok biraz dolaşayım diye çıktım hafif tempolu sürüşten sonra park ettikten sonra önden koku geliyodu. İlk başta soğutma suyu diye korkmadım değil. Ancak yakıt pompasının üzerindeki hortumlardan kısa olanı delinmiş inceden işeme yapıyordu. Şimdilik öylece bıraktık bakalım. Hafta içi hortum işimiz var. Parça koduna göre mi almam gerekir bu arada parça kodunda yakıt hortumu diye geçiyormuş sadece. Kaliteli bir yakıt hortumu da işimi görür mü ne dersiniz daha önce başına gelen var mı?

loiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok benzer bir yerden benimde hortum çatladı. Bende bir hortum değişirim ne olacak derken servis üstteki boruların 3ünün beraber değiştiğini (yakıt hattı) iletti. Sanayiyi aradım onlarda aynısını belirtti. Sanayi ile servis arasında çok bi fiyat farkı olmayınca serviste değiştireyim dedim. Mazot aktı yarın bir gün sıkıntı çıkartmasın diye alternatörüde değiştirdiler (ben biraz geç farkettim her yer mazottu), yakıt hattı ve alternatörü bir şekilde garantiye soktular, ben işçilik+ temizlik ücreti olarak geçen yıl nisan ayında 1250 tl ödemiştim. Servisten de bir görüş almanızı tavsiye ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanayide bir hortumcudan mazot hortumu alıp boyunu ayarlayıp montajı yaptım. görüntü biraz farklı oldu ama servis e göre bedavaya halletmiş oldum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bayramda memlekete gitmeden önce yolda kafam rahat etsin diye mazot hortumunu orjinal parça alarak yeniledim. ancak nasıl bir talihsizlik yaşadıysam hortum dış kısımdan delindi ve boluda giderken püfür püfür mazot kokusuyla beni mecburi molaya geçirdi. bolu sanayide şansıma açık bir hortumcu buldum ve 30psi yakıt için uygun hortum ayarlayıp kendim montajladım. o anların fotografı vs yok rezillik diz boyuydu. neyse ki sıkıntısız hallettik ve yola tekrardan düşebildik.

sonrasında aracı ilk aldığımda bir arkadaşım tarafından hediye olarak yapılan body kit parçalarını söktüm. parçalar dandik plastik tayvan malı montaj daha bir dandik olunca (montaj başka bir firmanın yetkili servisinde yapıldı bu arada) bizim de acemiliğimiz tabi içimize sinmese baya bir süre kaldı araç üstünde. en son yaz kış lastik değişiminde lastikçiler, bakıma gidince lift e dikkat etmeden kaldıran ustalar sağolsun sağdan soldan iyice silikonu atmıştı. dedim sökeyim altından çıkan silikonu temizlerim bir şekilde. ama pek kolay temizlenecek gibi durmuyor. önümüzdeki hafta içine kadar temizleme işini erteledim şimdilik böyle dursun.

tek taraftan çıkışı olan fr model in orjinal difüzörünü aldım ve montajladım. bir ara egzoz uçlarını da nikelaj olmayan çift çıkış uygun modele çevirip mümkün oldukça orjinal görünüme dönüyorum. biraz da sade olarak binelim

bakım için 4200 toptec + ceratec, engine flush ve filtreleri aldım uygun bir zamanda sanayide o işi de aradan çıkarıp bir süre inşallah sanayiye uğramadan geçiririz.
    Konu mcemrek tarafından (05-07-2023 Saat 14:11 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu hafta siyah silikonu temizledim. önce falçata ile inceltebildiğim kadar üstten kestim. sonrasında gazyağı ile sildim bir miktar. sonrası hız ayarlı spiral makineye kıl keçe takıp silikonu olabildiğince üstten aldım. çok ince katman bırakana kadar. bir yerde acaba hepsini kıl keçe ile alır mıyım dedim maalesef boyayı fazla ısıttığımdan dolayı çok küçük bir yerin boyasını aldık.

inceltebildiğim kadar incelttikten sonra gazyağı bez ve sünger yardımı ile kalan tortuları temizledim. yaklaşık 5 6 saat civarı sürdü tüm temizlik işi.

sonuç olarak sevmediğiniz birisi filan olursa aracına siyah silikon sürebilirsiniz. acı bir tecrübe oldu benim için.

işlemler sırasında fotograf alma şansım pek olmadı. hem yorgunluk hemde ellerin gazyağı olmasından sebep telefona pek dokunamadım. sonrasında da cuma geceden kendimi ormana kamp için attım. kamp alanında oturduğum yerden bir foto aldım okuyanlara teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam arkadaşlar. Forumu devamlı takip ediyorum. Diğer arkadaşlar kadar paylaşılmaya değer pek bişey yapmadığım için konuya güncel aralıkları da oldukça uzun oluyor tabi.

Eylül ayında
    engine flush
    tüm filtreler
    liqui moly toptec 4200 + ceratec ile bakım yapıldı.

2 hafta önce bir gaza gelme durumuyla birlikte jom blueline coilover i alırken buldum kendimi. izmir srkshop sağolsun ürünü hızlıca sorunsuz şekilde kargoladı. geçen hafta montajı yaptırdım coiloverler takılırken amortisör rulmanı sağlam göründü ama rulmanın takozlarında hafif çatlamalar vardı takozlar değişti. montajdan sonra bir kaç km kullandım ses seda yok konfor olarak rahatsız edici bir durum yok ama yükseklik fazla geldi bir kaç cm düşürdükten sonra sesler gelmeye başladı, araç yüksekken ses olmaması ilk olarak amortisör darbe takozundan şüphelendirdi.

bu hafta aracı rot ayarına götürdüm orada kontrol edildi ön takımda vs bişey çıkmadı. ama coillerin yanında gelen darbe takozu yayın üst kısmına sıkışmış o sebeple sesler geliyor. şimdilik sıvı sprey yağ ile yağladım ses kesildi ama ilk fırsatta daha ufak bir takozla değişim yapıp sorunu kökten çözeceğim.

ben gibi jom coil alanların da aklında bulunsun. üzerinden çıkan darbe takozlarını bir boyut incesi ve biraz kısasıyla değiştirmelerini tavsiye ederim.

geleyim ilk yorumlarıma. daha 100 km civarı anca kullandım ancak ilk yorumum yay sonrası konfor kaybım yok. araç boşken plastik tümseklerden geçerken arka tarafın zıplama hissi azaldı. direksiyon tepkileri daha net hissettiriyor. kendi adıma spor yay sonrası şimdilik jom blue dan memnunum. yükseklik olarak yayda kullandığım yükseklikte ayarladım. eşimle beraber kullanıyoruz arabayı daha fazla yere yakın kullanmak biraz riskli olur kanaatindeyim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler