User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: CNN, 2017 SEAT Leon TDI DSG

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

CNN, 2017 SEAT Leon TDI DSG

Selam arkadaşlar. Uzun süredir forumun takipçisiyim. İlk hesabımı 2010 yılında fotoları vs görmek için açmıştım ancak mail adresi geçici mail olunca bu hesabım ilk hesabım olmak zorunda kaldı.

Çok fazla değişiklik seven birisi değilim sanırım 2009 yılından beri 3. aracım oluyor kendisi. Bundan önce ihtiyaç için memlekete ev yaparken aldığımız 2010 Ford connect sonrasında ihtiyaç bitince satıp yerine fazla piyasası olmasa da beni çok memnun eden Toyota avensis 2011 model ile yaklaşık 5 yıllık bir beraberlik.

Ve konusunu açtığım şimdiki aracım 2018 den beri devam eden birlikteliğimiz. Aracı eşim de arada sırada kullanabilsin diye manuelden otomatik bir araca geçmek için aldım. Style paket e ilave olarak cam tavan, led paket, yarı deri alcantara koltuk ve jant opsiyonu var. Aldıktan sonraki ilk hali bu şekildeydi

40 bin km de tıkır tıkır ses geliyordu bir yerden. Forumlarda araştırdım vs kronik leon vs sonuçlarıyla karşılaşınca dedim boş bir vakitte ses yalıtımı yapayım elimden ufak tefek işler gelir çalıştığım yerde de kademe olunca alet edevat konusunda sıkıntı yok izin günlerinde uğraş oluyor böyle. Ancak yaparken foto çekme işinde acemiyim sadece dinlenirken üç beş fotograf çekmişim her zaman.

önce orjinalde tabanda ses yalıtımı olmayan bağaj havuzu ve arka koltuk altına kendinden yapışkanlı bitüself üzerine kendinden yapışkanlı 10mm yanmaz kauçuk akustik sünger yapıştırdım. sonra tüm kapı saclarına bitüself yapıştırıp kapı pandizotlarına iç kısımdan yapıştırdım. Aracın yolda giderken içeriye aldığı ses ciddi şekilde azaldı. Tabi bu işlemleri yaparken tüm klipsleri yeniledim. Çünkü sökerken ister istemez özelliğini kaybediyor yada tırnakları kırılıyor. Ancak tıkır tıkır ses kesilmedi. Neymiş derseniz kapı tutacağının içinde vida kapağı var o biraz gevşek duruyormuş ses oradan geliyormuş. Kumaş bant ile bantladım ses filan kalmadı. Yol sesi azalmasaydı sanırım cidden üzülürdüm

Aracı aldıktan kısa bir süre sonra park halinde ön tampona çarpıp panjuru far ayaklarını vs kırmış çok muhterem birisi. O halde bırakıp kaçmış.

ilk halini çekmemişim epey sonra yine aynı olay başıma geldi ve nasıl olduğunu o zaman anladım. Kayınpedere gidince aracı nereyi bulursam park ediyordum kendisi yokuşu bol bir semtte oturuyor. O bölgede de acemi yada kadın şoför çokça mevcut kaldıramayıp güzelce bir yaslayıp öyle kalkıyorlarmış. şiddeti bazen çarpmış kadar çok olabiliyor. ikincisinde kaskodan yaptırdım o zaman çekmişim fotoların arasından buldum. Neyse destan anlatır gibi anlatıyorum sanırım yılların verdiği forum okuma alışkanlığından olsa gerek. ilk panjur kırıldığında gece yolculuk yaparken farların titrediğini hissettim. dedim bu böyle olmayacak söküp bakayım.

far ayaklarını kırık buldum maalesef. ve eldeki imkanlarla yapıştırdım karbonat+japon yapıştırıcısı oluyor tabi bu malzeme. titremeyi ve sallantıyı komple kestim. Hazır açmışken panjurdaki kırık ayakları vs de yapıştırdım geçici çözüm olarak. toplanmış halini de paylaşayım

bir arkadaşım sağolsun spoiler yan ekler ve difüzör u hediye etti. plastik olarak yan sanayi olunca ne kadar kalite olarak iyi olmasa da manevi olarak kıymeti büyük 4 yıldır üzerinde duruyorlar.

Sonrasında araç gözüme çok yüksek gelmeye başladı spor yay araştırırken almanyadan bir arkadaşım geliyordu st nin yaylarını istedim getirdi sağolsun. Ancak kurun bu hale geleceğini bilemiyor insan. Pişman oldum coilover almadığım için. Yayların montajından sonra jantlar çok içerde kaldı önlere 12mm arkalara 15mm spacer taktım. Zaten polislerin gözünde mimli araç başka il plakasıyla da her çevirmede kombinemiz var gibi takılınca 34 plakaya çevirdim aracı.

bir süre bu şekilde kullandım sonrasında jantları boyasam olur mu olmaz mı derken giriştim jant boyama işine jantları boyarken ayna kapaklarını da aynı renge çevirdim hazır vernik varken plakaları da vernikledim

günler geçti derken kayınpederde arabayı bu sefer yokuş aşağı park ediyorum bu sefer de arka tampona yaslamışlar sol arka fren lambasının içinde su gördüm dedik şansımıza bak ya ama Allahtan çözümü kolay oldu iç kısımda ufak bir çatlak vardı ufak bir akvaryum slikonu ile çözdüm

zaman geçti ön panjurdaki kırık gözüme batmaya başladı. panjur da iyi paraydı dedim ya kasko niye yaptırıyoruz kaskodan yaptırayım. her kaskoda ilk hasar hasarsızlığı etkilemesin klozu koyduruyorum. yaptırdım tabi bir ara zindan spec ön camda film vardı devamlı eşim kullanmaya başlamıştı rahatsız eden oluyor diye yaptırdım. rahatsız etmeler azaldı filmden sonra.

devamı az sonra

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "kaskoda ilk hasar hasarsızlığı etkilemesin klozu " bunu bilmiyordum.
    Hangi firma yapıyor?
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    40.000km civarı aldım aracı. performans olarak aslında yeterliydi ancak daha fazla neden olmasın diye düşünerek 2cr de yazılım yaptırdım. pandemiye kadar herşey güzeldi. Yakıt olarak uzun yolda 4.5 litrelerde ortalama tüketimim vardı hatta 100 110 sabit gidebilirsem 1200 km tek depoda yolculuk yaptığım da bir kaç kere mevcut. istanbulda fazla trafik olmadan 5.5 yoğun trafikte 6 litre pompada denk geliyordu. 100.000 km ye kadar sıkıntısız geldim. Ancak pandemi sonrası partikül filtrem çok çabuk şekilde doldu. her depoda 4 5 kere rejenerasyon yapmaya başladı araç. ne kadar dikkat etsem de 100.000 den 116.000 km ye kadar zor geldim. Sonrasında ne yapsam etsem diye düşünürken hazır triger set değişimi yapılacak araca da bişeyler yapayım. 1449 için araştırmaya başladım. mgremaps avrupa dikkatimi çekti forumda da üye arkadaş @63owen63 konuştuk aklıma yattı anahtar teslim anlaştık yaptılar

Triger set devirdaim ile birlikte değişti. 4 disk balata sıfırlandı. Downpipe + 1449. dsg yazılımı ile birlikte yazılım yapıldı. 6.000 km dir kullanıyodum ki forumda da youtubede de bolca karşılaştığım güçlendirilmiş mekatronik basınç tüpü kafamı karıştırmaya başladı. n11 üzerinden yorumlara bakarak tüp ü temin ettim. febi marka mekatronik yağını aldım 90 bin de değiştirmiştim mekatronik yağı ve şanzıman yağını. bu değişimden sonra vites düşüşlerinde vuruntu yapmaya başlamıştı ufak ufak. tüp değişiminden sonra vuruntular gitti. şimdilik iyi hissettiriyor.

mekatroniği açtığımda tüp komple gevşemiş ve oringi yırtılmış haldeydi. elimle rahatça söktüm yerinden. normalde 120 tork olması gereken tüp yerinden çıkmak üzereydi nerdeyse

sonra tabi boş kalır mı yine park halinde tampona dokunmuşlar farların ayakları yapıştırdığım yerden tekrardan ayrılmış. bu sefer kaportacıda düzgünce far ayaklarını tamir ettirdim.

elbet anlatmadığım şeyler de vardır ancak 5 senede ufak tefek yapılanlar bunlar.

bu arada almanyadan kn kutu içi filtre getirttim yaklaşık 1050 liraya geldi. 200 bg civarı kendi halimizde takılıyoruz. Son halimiz de böyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "kaskoda ilk hasar hasarsızlığı etkilemesin klozu " bunu bilmiyordum.
    Hangi firma yapıyor?
    sanırım hasarsızlık koruma klozu diye geçiyor. çoğu firmada diye biliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız, belasız sürmek nasip olsun. Ufak tefek şeyleri sizin yapmanız çok güzel. Ben koyu renk jant sevmiyorum. Geri kalanı güzel olmuş bence.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız

Marşpiyel eki, ön tampona müdahale gerektirmiş yalnız.

Ön tamponda bir şey olmayınca marşpiyel daha aşağıda kalmış, çizgi devam edecek şekilde bir dokunuş istiyor kanımca

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oztk24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız, belasız sürmek nasip olsun. Ufak tefek şeyleri sizin yapmanız çok güzel. Ben koyu renk jant sevmiyorum. Geri kalanı güzel olmuş bence.
    aslında çok koyu değil jantlar güneşte daha açık görünüyor. ama renk değişimi düşünüyorum yakın zamanda daha açık bir gun metal yapabilirim

Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız

Marşpiyel eki, ön tampona müdahale gerektirmiş yalnız.

Ön tamponda bir şey olmayınca marşpiyel daha aşağıda kalmış, çizgi devam edecek şekilde bir dokunuş istiyor kanımca
    önde ek vardı aslında. ilk gördüğüm an söktüm marşbiyel spoiler ön ek ve difüzör ü bir arkadaşım hediye olarak takmıştı araca. boyama işini vs de o yaptı ancak ön ek hiç hoşuma gitmeyen bir türdendi. o sebeple hemen sökmem gerekti.

bu ara yan ekleri söküp arka difüzör ü de orjinal fr difüzörü ile değiştirmeyi düşünüyorum aslında. ama kafamda oturtamadım daha.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah.Oldukça efendi duruyor.Bence olması gerektiği gibi.Ayrıca reçete de uygulanmış 1449 ilaç gibi vag grubu için.Emeklerinize sağlık.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Oznc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, yapılan işler kendiniz uğraşmanız hepsi çok güzel ama başına gelen için çok sinir bozucu bir durum ama sürekli yokuşta ablaların sizin aracı destek olarak kullanmaları güldürdü, Allah beterinden korusun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznc35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, yapılan işler kendiniz uğraşmanız hepsi çok güzel ama başına gelen için çok sinir bozucu bir durum ama sürekli yokuşta ablaların sizin aracı destek olarak kullanmaları güldürdü, Allah beterinden korusun
    İlk başta eşime çok sordum dedim bak sen çarptıysan canın sağolsun başkalarının günahını almayayım sektirip duruyorum vurup kaçana. Gördükçe gözüme batıyor saydırıyorum filan bir gün balkonda çay içiyorum bir ses geldi baktım ablanın biri geri vitese takmış tam gaz yapmış gibi arkadakine vurdu öyle kaldırabildi arabayı hiç bişey olmamış gibi gitti. Farlara sebep başka yere de park edemiyorum filan. Baya dikkatli takılıyorum artık tek park yerleri var sokakta oraları kovalıyorum filan. Elimden gelen işleri de severek yapıyorum yapamazsak bakarız çaresine diyerek. En son spoiler in boyası atmıştı bir boyacıya yaptırayım dedim renk tutturamamış gözüme batıyor bir daha da gitmedim o tarafa ne biçim iş yapıyorsun demeye. Onu boyayacağım yapabilecek miyim bakalım

Eli iş tutan komşum da yok ki kafa kafaya verip halledelim ufak tefek işleri @KÖROĞLU

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah.Oldukça efendi duruyor.Bence olması gerektiği gibi.Ayrıca reçete de uygulanmış 1449 ilaç gibi vag grubu için.Emeklerinize sağlık.
    Teşekkürler olabildiğince sade olması hoşuma gidiyor. Yinede her çevirmede kombinem var. Torbacılar başka modele geçsin diye bekliyorum. 1449 dan önce de iyiydi aslında ta ki dpf dolana kadar. Pandemiden sonra dizel yakıt kalitesi bile çok bozuldu bence. Çünkü aynı kullanımda birden farketti sonuç kaçınılmaz olunca. Dpf i kırdırmak yerine 1449 ile birlikte DP yaptık şuan çok başka oldu tabi. Baran ın 1449 A3 ve smoke motion Mehmet'in 1449 Leon u biraz gaz verdi diyebilirim

SGurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam kazasız belasız. bence siz kayınpedere gitmeyin 5 seneye 2. arabayı alırsınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SGurbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam kazasız belasız. bence siz kayınpedere gitmeyin 5 seneye 2. arabayı alırsınız
    bir ara dedim ki sakınan göze batıyor herhalde bu çöpler. önemsemedim daha beter oldu

mecbur gidiyoz ya kaçarı yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok güzel bir aracınız var iyi günlerde kullanın

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız sürüşler

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah 1449 tam reçete olmuş.Yalitim malzemelerini nereden temin etmistiniz ögrenebilirmiyim ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence Fr body kit yapıp air takmalısın. Şeker kırmızısı öneririm ama bunları lütfen sokakta yapın

Kazasız belasız kullanın çok güzel eklentiler yapılmış.

Not:Şaseyi traşlamayı unutmayın lütfen.
    Sultan SAKA

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah güle güle kullanın, araba kadar el beceriniz de iyi.
    Size tavsiyem bir çift araç kamerası edinin.

SGurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Saka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence Fr body kit yapıp air takmalısın. Şeker kırmızısı öneririm ama bunları lütfen sokakta yapın

yarasa ayna kapağı olmasın mı ? bir de ek üstüne ek falan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GÖKTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah çok güzel bir aracınız var iyi günlerde kullanın
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim umarım hepimiz kazasız belasız cezasız keyifle kullanırız

Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız sürüşler
    Teşekkür ederim umarım hepimiz kazasız belasız cezasız keyifle kullanırız

Alıntı sweap07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah 1449 tam reçete olmuş.Yalitim malzemelerini nereden temin etmistiniz ögrenebilirmiyim ?
    Bostancı da bir yerdi ama şuan mobilim bulunca adresini paylaşırım

Alıntı S.Saka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Çıkma Air satan bir yer biliyor musunuz? Beraber yapar mıyız tek yapamam sanırım. bide zıplama filan özelliği oluyo mu onlarda zenci styla yapsak

Alıntı _EsaT_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah güle güle kullanın, araba kadar el beceriniz de iyi.
    Size tavsiyem bir çift araç kamerası edinin.
    Aslında kameram vardı da bozuldu bir daha da almadım şuan aracı mümkün oldukça garajda tutuyorum 10 dk bile eve çıksam

Alıntı SGurbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yarasa ayna kapağı olmasın mı ? bir de ek üstüne ek falan
    Hatasız Scirocco modeli bir şekil yapsam olur mu? Üt tayfa kabul eder mi bizi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler