User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Bmw 116i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bmw 116i

Selamlar herkese,

3. Scirocco'mu sattıktan sonra artık farklı bir araca yönelmek isteyip yakın bir arkadaşımdan 2012 model F20 1.16i thp satın almıştım.

Alır almaz kronik problemlerin önüne geçmek için devirdaim, termostat, radyatör hortumları, turbo oringleri, trigeri, bujileri ve bobinleri yeniledim. Ardından liqui moly 4200 toptec ile bakımını yaptırdım. Şuanlık mutlu mesut geziyoruz kendisi ile

Jantları şuanlık Msw taktım fakat gözüme çok sinmedi. Belki klasik Bmw kafası jantlara yönelebilirim.

İlerleyen günlerde daha büyük intercooler, 1.18i veya 3.20i'deki oem yağ soğutucuyu takmak istiyorum. Bununla ilgili yardımlara açığım. Yağ soğutucunun sıfırı 12-13 bin tl arası. 2. el kütükle beraber arayışlarım sürüyor.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah hayırlı olsun. Scirocco'dan sonra küçük geldi mi araç iç hacmi? Her ne kadar tek kapı arabadan dört kapı arabaya geçmiş olsanız da.

Jantlar bence güzel duruyor, artık klasik BMW modifiyesinden sonra farklı şeyler daha güzel duruyor.

Bir de HGS etiketi çok göz tırmalıyor, bu zamana kadar hiçbir aracıma takmadım, hep plakadan okuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim. Kesinlikle Scirocco’dan daha dar iç hacim olarak. Msw’ler kalsın o zaman dediğiniz gibi her bmw aynı jantlı olmasın

Hgs etiketi benim de gözüme batıyor, sökerim onu da aynen.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    OEM yağ soğutucu uygulayanların majör bir iyileşme almadığını duydum.

Ondan önce bence intercoolera el atın, yazılım olmasa bile n13 cooler istiyor.

NOT: oem 335 coolerı alıp da paranızı çöpe atmayın.

Kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jantlar gayet güzel maşallah. masraf yapmadan önce araba değerlerine bakmak mantıklı. yağ yeterince soğumuyor mu ? intercooler yetersiz mi ? oem cooler yerine frost intercoller araştırın bence. bu arkadaşlar yağ soğutucu yapıyor ve testleri falan kullanıcı yorumları iyi gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağ soğutucusu taksanda çözemeyen insanlar var. Frost cooler takabilirsin memnun olan cok.
    Şanzıman yağ soğutucusu değişmeli
    Külbütör kapağı ve zincir.
    Manifold contası kaçırıyor zamanla o değişebilir (ses yapmıyorsa dursun)
    Yakıt rolesi ucuz
    Yakıt pompası
    Dumpvalve diyaframı yırtılıyor tek diyafram satılıyor turuncu plastik parça komple almanıza gerek yok araçta dursun bir tane alyanla beraber. Yırtılınca yolda kalabilirsiniz
    Molygen 5-40 kullanıyorum sıcaklık cok artmıyor rsa stage 1 170 hp civarı kullanıyorum. Şanzıman yazılımı kaderini değiştiriyor.
    Araca maşallah kazasız belasız binersiniz inşallah

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız hocam.

Motor gücü olarak 1,16 Dizel olanlarla performans farkı nasıl acaba onu merak ediyorum
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız hocam.

Motor gücü olarak 1,16 Dizel olanlarla performans farkı nasıl acaba onu merak ediyorum
    gece ile gündüz gibi

136lık stok hali bile 116d'nin stage 1 halinden iyi

Gerçi stok 136 hp nin dynoda 150 hp geldiğine dair rivayetler de var, ben süre üstünden bilgi veriyorum sadece

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese teşekkürler

Yukardaki listeye ek olarak;

Şanzıman yağ soğutucu önceki sahibinde değişmiş ama onu takipteyim. Motor suyu devirdaim ile birlikte Motul AutoCool ile değiştirmiştim. Her akşam bakıyorum suda yağ vs var mı diye. Şanzıman soğutucuyu öncesinden fark edebiliyor muyuz patlayıp patlamayacak olmasını acaba?

Yağ soğutucu takıp 3-5 dereceden fazla fark yapmıyor diyen var. Dediğiniz gibi acaba o kadar para vermeye gerek var mı diyorum bu dereceler için.

Yakıt rölesi, dv ve 4 bosch enjektör yeni değiştirdim ileriye dönük olsun diye. Hatta enjektörlerin kafaları full kurumdu, iyi ki değiştirmişiz dedik. Bunun dışında üst kapağı açtık subaplarda kurum var mı diye, ***** thp ler subapları kurumluyor. Ama 160 bin km'deki araca göre hiç kurum çıkmadı. Muhtemelen ya motor yeni, ya da üst kapak. Biz de toplayıp kapattık. Intercooler coolerfrost almayı düşünyorum 10,5 lt galiba o da.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Victiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese teşekkürler

Yukardaki listeye ek olarak;

Şanzıman yağ soğutucu önceki sahibinde değişmiş ama onu takipteyim. Motor suyu devirdaim ile birlikte Motul AutoCool ile değiştirmiştim. Her akşam bakıyorum suda yağ vs var mı diye. Şanzıman soğutucuyu öncesinden fark edebiliyor muyuz patlayıp patlamayacak olmasını acaba?

Yağ soğutucu takıp 3-5 dereceden fazla fark yapmıyor diyen var. Dediğiniz gibi acaba o kadar para vermeye gerek var mı diyorum bu dereceler için.

Yakıt rölesi, dv ve 4 bosch enjektör yeni değiştirdim ileriye dönük olsun diye. Hatta enjektörlerin kafaları full kurumdu, iyi ki değiştirmişiz dedik. Bunun dışında üst kapağı açtık subaplarda kurum var mı diye, ***** thp ler subapları kurumluyor. Ama 160 bin km'deki araca göre hiç kurum çıkmadı. Muhtemelen ya motor yeni, ya da üst kapak. Biz de toplayıp kapattık. Intercooler coolerfrost almayı düşünyorum 10,5 lt galiba o da.
    Motul Autocool bilmiyorum ama BMW ler mavi renk antifiriz kullanıyor bilgin olsun. Serviste Castrol Radiocool koyuyorlardı sanırım mavi renk olan.
    Farklı renk antifriz kullanınca kalorifer petekleri vs tıkanabiliyor böyle enteresan sorunlar ortaya çıkıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet evet benimki de mavi. Motul bayisinden alirken özellikle verdiler bakın kırmızı değil mavi diye ��

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler