User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
76 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Alfa Romeo 147 mk2 Coupe macerası

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diğer araçlarınız gibi bu da çok iyi duruyor maşallah. Yapılan işlemler çok yerinde.
    Bi tek ön kısım hareket istiyor, panjurun siyah olması bi tık boğmuş gibi geldi bana.
    Bayram öncesi tek kapı MK1 147 2.0 SS 'imi sattım, özlemiyorum desem yalan olur
    Bir zaman sonra denk gelirse bir de 156 almak istiyorum, MK1 2.0 düz mümkünse..
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

Kutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diğer araçlarınız gibi bu da çok iyi duruyor maşallah. Yapılan işlemler çok yerinde.
    Bi tek ön kısım hareket istiyor, panjurun siyah olması bi tık boğmuş gibi geldi bana.
    Bayram öncesi tek kapı MK1 147 2.0 SS 'imi sattım, özlemiyorum desem yalan olur
    Bir zaman sonra denk gelirse bir de 156 almak istiyorum, MK1 2.0 düz mümkünse..
    Teşekkürler. Ön kısım için en fazla scudettoyu orijinale çevirebilirim zaten. Plastidip ile kapladım çünkü geri dönmek isteyebilirim diye.
    Benimde hedefim bu arkadaşı 2.0 a çevirmek. Çünkü TR de 2.0 manuel 3 kapı mk2 yok.. mk1 de de 2 tane var. Biri pert oldu toplandı. Diğeri de arkadaşımda sağlam. bazen takas şakalaşması yapıyoruz onunla da
    156 ve 147 de kesinlikle 2.0 tercih edilmeli. Yakıt farkı zaten 1-1.5 litre oynuyor. Umarım keyfinize göre bir 156 bulursunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selamlar
    Heves ettiğim, 147 yi daha özel ve kaliteli yapacak bir adıma daha merhaba diyoruz
    1.5 aydır İskoçya da görevdeydim. Oradan bulup aldığım ve gümrük riskini göze alıp bavulla getirdiğim güzellikler. Vogtland coilover lar 147 ye hayırlı olsun. 2 ay önce internette 147 sini satan birinden aldığım, elinde kalan 12 parça komple ön takımla birlikte montajı yapılacak. Tabi arkalarda komple kontrol edilecek.

İlk fotonun üst kısmında ki poşetli malzeme de direk araca özel üretilmiş shortshifter
    Bulunca kaçırmak istemedim

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alfa benim için her zaman ayrı bir yeri olmuştur.

tüm yaptığınız dokunuşlar kararında ve tadında olmuş.elinize sağlık kesenize bereket

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selamlar
    Coiloverların montajı ile birlikte komple ön takımı da sıfırlayacaktım zaten. Parçaları önceden almıştım. Arka denge kollarında da yamukluk görünce onlara da bi el atalım dedik. Sonuç : arka taraf da komple sıfırlandı ) ön ve arka takımı komple sıfırlayıp üzerlerine coilleri takmış olduk.
    Coiller tahmin ettiğim kadar sert/konforsuz olmadı. Yürüyende hiç boşluk olmayınca ani manevralarda ve uzun viraj dönüşlerinde kule gergilerinin eksiği daha çok hissedildi. Bilindiği üzere 147/156 larımızın şaseler pek de rijit değil
    Şimdilik kabaca bir yükseklik ayarı yaptım. Biraz çökünce ve kullandıkça ince ayarı yapılır
    Gelsin fotolar…

Çeyiz dizmece

Arka tarafta siyah gözüken herşey yepisyeni

Ön taraf toparlanırken

Otoparkta ilk ayardan sonra ki ilk foto

Otoparktan sürtmeden çıkabildiğini görmenin sevinci

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mukemmel olmuş. gule gule kullanın.

ben olsa on camlardaki film ve arkalardaki stickerlari sökerdim, arabayi bence daha da albenili gosterebilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mukemmel olmuş. gule gule kullanın.

ben olsa on camlardaki film ve arkalardaki stickerlari sökerdim, arabayi bence daha da albenili gosterebilir
    Teşekkür ederim düşünceleriniz için. Camlar fotoda göründüğünün yarısından daha az karanlık aslında içerisi baya net gözüküyor mesela. Ama fotoda çok koyu haklısınız. Stickerlar geçici zaten, yana abartısız bir marsbiyer gelicek inşallah. Onları da sökerim gibi.

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşalah allah kaza bela göstermesin yapılalar tam yerinde ve tadında olmuş araç çok sade ve şık alfa çizgisini bozmadan asi bir duruş kazanmış araç
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o kadar güzel olmuş ki 147 ilanlarını açtırdı.
    maşallah @Kutay kesene bereket.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muratburunce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşalah allah kaza bela göstermesin yapılalar tam yerinde ve tadında olmuş araç çok sade ve şık alfa çizgisini bozmadan asi bir duruş kazanmış araç
    Teşekkür ederim.. Eylemlerimiz devam edecek inşallah

Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o kadar güzel olmuş ki 147 ilanlarını açtırdı.
    maşallah @Kutay kesene bereket.
    Signore 156 dan sonra bu 147 ye de aynı yorumu yaptırdıysak sana oluyor demektir

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok beğendim ben de kesenize bereket, güle güle kullanın

Fabrikasyon merceksiz xenon farlı araba yok zannediyordum, bunu görene kadar, yeni bir şey öğrenmiş oldum

Bir de GTA jantları takınca fark ettim acaba jantlar bir tık geniş mi lastiklere göre? Michelin PS serisinin jantı koruyucu şekilde çıkıntıları olur yanak düz basar genelde ama sizde yanakları yuvarlanmış gibi görünüyor sanki?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok beğendim ben de kesenize bereket, güle güle kullanın

Fabrikasyon merceksiz xenon farlı araba yok zannediyordum, bunu görene kadar, yeni bir şey öğrenmiş oldum

Bir de GTA jantları takınca fark ettim acaba jantlar bir tık geniş mi lastiklere göre? Michelin PS serisinin jantı koruyucu şekilde çıkıntıları olur yanak düz basar genelde ama sizde yanakları yuvarlanmış gibi görünüyor sanki?
    Teşekkürler güzel yorum için.
    Fabrikasyon merceksin birkaç araç varmış 2000 li yılların başında. Far çanağı ve ampulun üzerinde ki şapkası farklı oluyor bu farların. Ama performans tabiki merceğin gerisinde kalıyor. Mesela 2004 156 ımda mercekli Xenon vardı oem olarak. 2006 147 de merceksiz.. İtalyan yani sonuçta, mantıksız şeyleri her zaman beklerim )

Oem jantları 7” , bu replika gta lar 7.5” genişliğinde. Yandan bir foto ekliyim, daha iyi bi fikir verir sizede

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah

Çok güzel konuymuş.

Fotoğrafları keyifle uzun uzun inceleyerek okudum.

Emeğinize kesenize bereket. Siyah 156 benimde çok hoşuma gitti çok güzel duruyormuş.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kutay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.. Eylemlerimiz devam edecek inşallah

Signore 156 dan sonra bu 147 ye de aynı yorumu yaptırdıysak sana oluyor demektir
    valla şakasız söylüyorum , kız arkmn arabayı satıp selespeed bir 147 alıp oynamak güzel olur diye düşündüm lianları gezdim

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ilk fotolari gorurken "ulan su arabaya bir brembo olsa ne guzel dururdu beee" derken brembo'lari gordum Muazzam gorunuyor, kazasiz belasiz
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah

Çok güzel konuymuş.

Fotoğrafları keyifle uzun uzun inceleyerek okudum.

Emeğinize kesenize bereket. Siyah 156 benimde çok hoşuma gitti çok güzel duruyormuş.
    Teşekkür ederim. Daha ayrıntılı birçok foto var aslında yapılan işlemler ile ilgili. Ama konu kota canavarı olmasın dedim 156 sadece 14 ay bende kaldı ama 800/850 civarı fotosu var. Çok özel dolu bir araçtı gerçekten. İlk sahibi kimse herşeyi istemiş aracı sipariş ederken

Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla şakasız söylüyorum , kız arkmn arabayı satıp selespeed bir 147 alıp oynamak güzel olur diye düşündüm lianları gezdim
    Valla ben ki 2 selespeed alfa sahibi oldum. Artık cesaret edemem çünkü düzgün SS kalmadı ve parça fiyatları çok uçuk, o da bulabilirsen. Benim planım seneye 2.0 swap yapmak. 1.6 nın şanzımanı da kısa oranlı kalıyor tam benlik olur. Son hız derdim yok çünkü, ver elini virajlar

Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ilk fotolari gorurken "ulan su arabaya bir brembo olsa ne guzel dururdu beee" derken brembo'lari gordum Muazzam gorunuyor, kazasiz belasiz
    Haha teşekkürler.. Brembolar aracı ilk aldığımda hedef ve planlarımın arasındaydı zaten. Ama tr de bu tarz parça bulmak çok zor Alfa için. Bulursanız da inanılmaz fiyatlar isteniyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar
    Orijinal 17” ti jant denk getirip almıştım aslında. Ona spacer ayarlamayı düşünürken (Brembolar sığmadı ) asıl kovaladığım iki janttan birini Belgraddan getirebilme şansı oldu.. şimdilik temizleyip seramik kaplarken çektiğim bir foto atayım bir nevi spoiler. 1-2 güne araca takılınca genel fotolarını atarım

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten alet ates ediyor spek idi. Oem jantla kusursuz olacak. Hayirli olsun.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MaşAllah' ı var aracın, jantlar bir tık koyu kalıyor diyecektim tam yeni jant postu gelmiş Yeni jantlardan sonra bunların orjinal krom ayna kapakları var diye biliyorum, onlardan takılırsa çok daha tatlı duracaktır.

Kazasız belasız sürüşler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler