User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
76 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Alfa Romeo 147 mk2 Coupe macerası

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jantlara önce acaba mı desem de araç üstünde görünce ehh seni be dedim

keyifle kullan, prof fotoları bekliyoruz merakla

Kutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız günlerde kullanın inşallah, yaptığınız her şey yerinde olmuş, en çok bremboları beğendim Bir de linç yemeyeceksem önceki jantları daha çok beğendim ben
    Estafurullah ne linçi, herkesin zevki düşüncesi farklıdır. Tasarım olarak 17” GTA lar evet çok kendine has, çok “Alfa ruhu” olan bir jant. Oem olsa belki kalabilirdi. Ama hem Replika, hem biraz yorgundular, hem de Polo da doblo da kullanılan, yani çevrede görme ihtimalimin çok olduğu bir janttı.18” Gt jantının belki tasarım olarak benzerleri olabilir ama benim için, Alfacılar için bulunmaz hint kumaşı olan bir jant. Ve 17” replika gta dan daha hafif olan bir 18” jant
    Depo da bir set de 17” 147 ti jantı var. Onlar da seneye 2.0 a geçebilirsem sırf pist odaklı kullanmayı düşünüyorum(tanesi 8,6 kg) ki onlarda GTA lar kadar yakışıklı değil)) gta ların farklı bir cazibesi var kabul ediyorum

Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jantlara önce acaba mı desem de araç üstünde görünce ehh seni be dedim

keyifle kullan, prof fotoları bekliyoruz merakla
    Bir çok insan benzer tepkileri verdi. Ama 147 ye takınca ve canlı görünce… fikirler değişiyor
    Prof foto çekmeyi çok istiyorum ama önce canon un bi bakıma girmesi lazım:/
    Yoksa eski alfalarım ile çok keyifli amatör fotolar çekmiştim eskiden. Hiç bir fotoda ps veya düzeltme yok. Çünkü hiç bilmiyorum programları kullanmayı

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kutay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muazzam...
    öyle işte.

scudetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kutay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Estafurullah ne linçi, herkesin zevki düşüncesi farklıdır. Tasarım olarak 17” GTA lar evet çok kendine has, çok “Alfa ruhu” olan bir jant. Oem olsa belki kalabilirdi. Ama hem Replika, hem biraz yorgundular, hem de Polo da doblo da kullanılan, yani çevrede görme ihtimalimin çok olduğu bir janttı.18” Gt jantının belki tasarım olarak benzerleri olabilir ama benim için, Alfacılar için bulunmaz hint kumaşı olan bir jant. Ve 17” replika gta dan daha hafif olan bir 18” jant
    Depo da bir set de 17” 147 ti jantı var. Onlar da seneye 2.0 a geçebilirsem sırf pist odaklı kullanmayı düşünüyorum(tanesi 8,6 kg) ki onlarda GTA lar kadar yakışıklı değil)) gta ların farklı bir cazibesi var kabul ediyorum

Bir çok insan benzer tepkileri verdi. Ama 147 ye takınca ve canlı görünce… fikirler değişiyor
    Prof foto çekmeyi çok istiyorum ama önce canon un bi bakıma girmesi lazım:/
    Yoksa eski alfalarım ile çok keyifli amatör fotolar çekmiştim eskiden. Hiç bir fotoda ps veya düzeltme yok. Çünkü hiç bilmiyorum programları kullanmayı

Bu kırmızıyı bir yerden hatırlıyorum )

Hayırlı olsun tüm işlemler.

Sevgiler.

~TN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı scudetto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kırmızıyı bir yerden hatırlıyorum )

Hayırlı olsun tüm işlemler.

Sevgiler.

~TN
    Uzuuunn zaman sonra Selamlar Tuncay

Senin hatırladığın Mk1 olmasın sakın. Mk2 varken buluştuğumuzu hatırlamıyorum. Ama sizin forumda konusu vardı gerçi. Görüşelim vallahı

scudetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mk2 147'ydi kırmızı. Tek kapı olabilir, yanlış hatırlamıyorsam. Maltepe sahilde bir yerdeydik ama sebebini tam hatırlamıyorum GT aldım bende, uzun aradan sonra Alfa'ya döndüm. Şu meşhur wp gruplarının iki tanesinde varım, servise de aynı yere gidiyoruz, başka bir yerde konuna denk geldim, oradan gördüm. Görüşürüz tabii

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Minik ama göze batan, hatta bazen tırmalayan minik bir ayrıntı.
    Jantlar Işıl Işıl parlarken paslı eski bijonlar hiç yakışmıyordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arada ona küçük süprizler yapıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kutay abi haziran ayında seninle instagramdan mesajlaşmıştık, Ankara'dan Enes ben belki hatırlarsın, şimdi forumda konuyu gördüm ve bütün mesajları keyifle tek tek okudum. Aynı otomobile sahip ve ülkedeki ortalama çoğu 147'yi bilen biri olarak şunu net olarak söyleyebilirim ki en güzeli seninki valla Yaptığın bütün modifikasyonlar işin nirvanası tebrik ederim. O taktığın 18" cloverleaf jantlar baya iyi durmuş, sanırım ülkede o janttan başka yok ya da ben hiç görmedim. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

benimkinin fotosunu da şuraya bırakayım, bu arada ti jantlarını elden çıkartmak istersen haber verebilirsin abi hafiflik önemli

Konu alfista tarafından (09-09-2023 Saat 13:56 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selamlar…

Pazar günü Driven34 ün organize ettiği Cars on Sundays buluşmasına gittiğimde boş otopark bulunca 3-5 foto çektim. Telefon çekimi idare edin artık

Maşallahı eksik etmeyelim 😬

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi maşallah, hem çok elit hem de bu kadar agresif duran başka araç görmedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selamlar, bir küçük güncelleme yaptık.
    Coiller ile beraber aldığım ama takmanın bu pazar gününe kısmet olduğu shortshifter montajını yaptık. Kendime alırken birkaç tane de fazla almıştım. Benden önce takan 2.0 manuel 147 li arkadaşımla beraber akü, akü tablası ve filtre kitini sökerek parçayı monte ettik. Biraz uğraştırdı ama sonuç gerçekten çok başarılı oldu. Hem vites yolları kısaldı, hemde vites kolunda ki boşluklar gitti. Elimde 1 adet daha fazla mevcut, bu da ek bilgi olsun

Montaj yapılan yerin fotoğrafı, belki ileride birilerine lazım olur

Boşta kalan top baş oem parçanın olduğu yer.

Gün sonu shifter lı kardeşler birlikte poz verdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese tekrardan merhabalar
    Orjinal saten krom aynaları uzunca süre kovaladım ama maalesef yok. Aynısı olmasa da yakın tonda kaplama yaptırdım. Göze kötü gelmiyor kanımca.

Pedallarda ki iki lastikte aşınıp yerinden çıkıyordu sürekli. Yaklaşık 1.5 yıldır bagajda duran momoları montajladım.
    Sarı momo yazıları yakında iç kısımda ki değişimden sonra daha uyumlu olacaktır. Recaro Gt koltukları bana hayırlı olsun diyelim

Birkaç hafta sonra yeni fotolar ile güncellerim umarım iç kısmı

onre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah yapılan işlerle 147 ayrı bi boyuta gelmiş. Üniversite okurken banada 2008 1.6Ts Blackline eşlik etmişti 2 sene boyunca. Genelde sorunlu araçlar olarak görülsede bana rutin bakımları hariç hiç masraf açmamıştı. Sattığıma ciddi anlamda pişman olduğum bi arabaydı.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koltuklar çok tatlı görünüyor, üstünde nasıl duracak merakla bekliyorum.

Taban halısı göz tırmaladı, bir an evvel girişilmeli bence

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah aracınıza kazasız belasız
    yanlız öndeki çok fenaa renk yaldırr yaldır çok hoşuma gitti jantlar filan harika olmuş
    PROSTOCK GARAGE

Nameless34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah araciniz gercekten çok güzel jantlar ayrı bir güzellik katmış o kadar alfa bakmış ve ilk aracı mk1 147 olan biri olarak daha once hiç görmemiştim ve bu kadar yakisabilecigini hiç tahmin etmezdim, hala cogu güncel hatchback ten çok daha güzel ve güncel duruyor 147 ler, kazasız belasız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah yapılan işlerle 147 ayrı bi boyuta gelmiş. Üniversite okurken banada 2008 1.6Ts Blackline eşlik etmişti 2 sene boyunca. Genelde sorunlu araçlar olarak görülsede bana rutin bakımları hariç hiç masraf açmamıştı. Sattığıma ciddi anlamda pişman olduğum bi arabaydı.
    Teşekkür ederim, yavaş yavaş kafamda ki projeyi ilerletmeye çalışıyorum. Evet benim de ilk arabam mk1 147 idi. Herkes engellemeye çalışmıştı fakat benden sonra çevremde 3-4 kişi daha 147-156 sahibi oldu düzgün bakım ve doğru usta ile sıkıntı yaratan araçlar değiller aslında.

Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koltuklar çok tatlı görünüyor, üstünde nasıl duracak merakla bekliyorum.

Taban halısı göz tırmaladı, bir an evvel girişilmeli bence
    Evet o koltuklar için baya bekledim, yurt içi/yurt dışı kovaladım. 1.5 yılın sonunda kavuştuk şükür temizleyip bakımlarını yaptım. Henüz evin salonundalar ama yakın zamanda Alfa ya montajını yapıcam kısmetse. Şuan tavan ve kapı içleri döşemecide bende hazır araç sökülüyken kapı içleri ve tavana izolasyon yapıyorum.
    Taban halısını da Orjinal siyah kovalıyorum. Onu da bulursam set tamamlanacak inşallah

Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah aracınıza kazasız belasız
    yanlız öndeki çok fenaa renk yaldırr yaldır çok hoşuma gitti jantlar filan harika olmuş
    Teşekkürler güzel yorum için.
    Evet öndeki 147 de özel bir araç. Tr de ki 2 adet 2.0 manuel 3 kapı 147 den biri. Brembo fren, 147 için üretilen supersprint vb eklemeler mevcut. Jantları da benim eski jantlarım, yabancıya gitmedi

Alıntı Nameless34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah araciniz gercekten çok güzel jantlar ayrı bir güzellik katmış o kadar alfa bakmış ve ilk aracı mk1 147 olan biri olarak daha once hiç görmemiştim ve bu kadar yakisabilecigini hiç tahmin etmezdim, hala cogu güncel hatchback ten çok daha güzel ve güncel duruyor 147 ler, kazasız belasız.
    Jantların beğenilmesine sevindim, keza gta lardan bu cloverleaf lere geçtiğimde çok negatif yorum da aldım ama hem oem hem nadir olan bu jantların gözümde yeri başka. Tasarım olarak 147, özellikle mk2 gerçekten hiç 20 yaşında gibi durmuyor

barracuda426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ne güzelliktir ya. Merakla takip ediyoruz abi sevgiler...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler