User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
88 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Deeperblack's DIY Garage

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi eline sağlık çok güzel ve emek olan işler yapıyorsun. Ben de nacizane tecrübelerimi gerek oldukça aktarıyorum zira yürünmüş yolları tekrar keşfetmeye gerek yok

1 Önerim 1 de eleştirim olacak.

Öneri sağ koltuğun ayak basma yerinde şase numarası var. O numarayı görmeyince araba muyeneden geçirmiyorlar. Orası paslanır genelde ama sende iyi durumdaydı diye hatırlıyorum.

Onun üzerini aç mutlaka.

Eleştiri ise bitüself + sünger yapsaydın çok daha iyi bir iş olacaktı. Ama malzeme bulamayınca bu yolu seçmeni de anlıyorum.

Başka araca yaparsan ama bu kombini muhakkak kullanmanı tavsiye ederim. Ben KA da bunun aynısını yapmıştım, ama istediğim neticeyi elde edemedim.

Sonra diğer 2 aracıma da bitüself + 9mm sünger yaptım ciddi netice aldım. Daha önce de belirttiim bu iş için özel ürünleri kullanmak daha iyidir, ama rakamlar çok can yakıyor. Optimum olarak bu kombin iyidir.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani dosemeci degilim demissiniz ama sizden ucuk rakam isteyen "dosemeci"lerden fazlaniz vardir, eksiginiz yoktur. Gayet guzel gorunuyor. Daha onceki postlarda yazmakla yazmamak arasinda kalip sonrasinda suskun kalmayi tercih etmistim, kapi kartonlarindaki dosemelerle alakali, ama simdi yeri geldi. Keske onlari da koltuklara kullandiginiz kumastan kullansaydiniz, daha orjinal bir goruntu, ve butunluk elde ederdiniz, bence.

Kaan'in konusu haricinde merakla bekledigim, ve okurken buyuk keyif aldigim ikinci konu oldu konunuz. Yaptiklariniz takdire sayan. Elinize emeginize saglik
    öyle işte.

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline emeğine sağlık Cumhur abi valla keyifle okuyorum her postunu Döşemecinin istediği rakama yapacağı iş bence bu kadar bile olmayacaktı

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iki yerde ben döşemeci değilim demişsin ama bildiğin döşemecide yapılmış işçilik gibi olmuş. tek eksik ekipman olsa gerek yoksa gayet iyi.

ellerine sağlık çok iyi ilerliyor.

en son öncesi ve sonrası bakınca fark inanılmaz boyutta olacak
    Teşekkür ederim. Finalde öncesi - sonrası için güzel bi video hazırlamayı düşünüyorum.

Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi eline sağlık çok güzel ve emek olan işler yapıyorsun. Ben de nacizane tecrübelerimi gerek oldukça aktarıyorum zira yürünmüş yolları tekrar keşfetmeye gerek yok

1 Önerim 1 de eleştirim olacak.

Öneri sağ koltuğun ayak basma yerinde şase numarası var. O numarayı görmeyince araba muyeneden geçirmiyorlar. Orası paslanır genelde ama sende iyi durumdaydı diye hatırlıyorum.

Onun üzerini aç mutlaka.

Eleştiri ise bitüself + sünger yapsaydın çok daha iyi bir iş olacaktı. Ama malzeme bulamayınca bu yolu seçmeni de anlıyorum.

Başka araca yaparsan ama bu kombini muhakkak kullanmanı tavsiye ederim. Ben KA da bunun aynısını yapmıştım, ama istediğim neticeyi elde edemedim.

Sonra diğer 2 aracıma da bitüself + 9mm sünger yaptım ciddi netice aldım. Daha önce de belirttiim bu iş için özel ürünleri kullanmak daha iyidir, ama rakamlar çok can yakıyor. Optimum olarak bu kombin iyidir.
    Mesaj alındı. Haftasonu şase numarasını direk temizliyorum. Bir sonraki aracımda kesin önce bitüself sonra sünger yapıcam. Şuanki hali bile çok keyifli oldu ki daha bagaja yapamadım. Bagajıda bitirince çok daha iyi olacak diye tahmin ediyorum.

Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani dosemeci degilim demissiniz ama sizden ucuk rakam isteyen "dosemeci"lerden fazlaniz vardir, eksiginiz yoktur. Gayet guzel gorunuyor. Daha onceki postlarda yazmakla yazmamak arasinda kalip sonrasinda suskun kalmayi tercih etmistim, kapi kartonlarindaki dosemelerle alakali, ama simdi yeri geldi. Keske onlari da koltuklara kullandiginiz kumastan kullansaydiniz, daha orjinal bir goruntu, ve butunluk elde ederdiniz, bence.

Kaan'in konusu haricinde merakla bekledigim, ve okurken buyuk keyif aldigim ikinci konu oldu konunuz. Yaptiklariniz takdire sayan. Elinize emeginize saglik
    Teşekkür ederim. Kaan başkanımda kapı cepleri için aynı öneride bulundu. Teybin arkasına yada kotuğun altına güzel bi dijital amfi ayarlamaya çalışıyorum sonrasında kapı hoparlörlerini 6x9 larla değiştiricem. O sırada kapılarıda hallederim.

Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline emeğine sağlık Cumhur abi valla keyifle okuyorum her postunu Döşemecinin istediği rakama yapacağı iş bence bu kadar bile olmayacaktı
    .
    Saolasın kardeşim. Valla sürekli o işi yaptıkları için daha iyisini illaki yapacaklardır ama fiyat/performans olarak baktığımızda ben işi iyi kıvırdım diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İç kısımda koltuklarıda bitirdik. Gündüz vakti hiç fotoğrafını eklememişim. Şunu ekleyeyim.

Yavaş yavaş torpidoyada el atalım dedik.
    İlk etapta göstergeyi söktüm. Tabi adı gösterge fakat kendisi sadece yakıt ve hız göstergesi olarak iş yapmakta.
    İnsan bi devir koya bi bişi koyar Onu bırak adamlar km sayacını bile 5 hanede bırakmışlar. Kendileri bile inanmamış arabanın 100k üzeri km leri göreceğine heralde

Çok fazla kurcalamadan silip kapattım. Camın orta kısmında güzel bir çizik mevcut. İçinden güzelce sildim ala dış kısım için plastik parlatma olayına girmem gerekecek.

Havalandırma sisteminde 2 farklı sıkıntı vardı. İlk sıkıntı 4. kademeye geldiğinde sistem çalışmıyordu. İkinci sorun ise sıcak soğuk düğmesini çevirdiğimde tepki vermiyordu. Aldım dışarı arkadaşı.

4. Kademe olayı basitmiş. Uzun süre 4. kademede çalıştırıldığında düpmenin soketleri üzerinde ısı oluşuyor bu ısı nedeniylede soketin ön tarafındaki yaya baskı yapan bağlantı pabucu geri kayıyor. Ters taraftan havya ile ısıtıp eski yerine getirdim. Sonra switch i topladım ve test ettim. Herşey yolunda. Bakalım ne kadar süre gidecek.

Torpidonun altında gizemli bir düğme vardı. Tabanı temizlerkende gördüm ama kurcalamak istemedim. Kısmet bugüneymiş.
    Oda bizim sıcak - soğuk ayar düğmesini devre dışı bırakıyor kapalıyken sıcak açıkken soğuk. Aslında arada bir trimpot var ama direkt bağlayarak değişik bi çözüm sunmuşlar.

Gerçi bi konuda haklı olabilirler. Birkaç yerden sipariş verdim ama gelenlerin hiçbirisinin boyutu uymadı. Bende aramaya devam etmekteyim bu parçayı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olmassa olmazımız ayak aydınlatmamızı da yaptık ve aktif hale getirdik şükür

İç kısımda işler bitti sayılır. Çocuğu bir yıkayalım kendine gelsin .

Sonrasında birde güzel kil uygulaması yaptım. Dalin eşliğinde

Tertemiz oldu.

Barış bey e de boya yapmayı ufak ufak öğretiyorum. Erken yaşta el alışkanlığı iyidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İç kısımda koltuklarıda bitirdik. Gündüz vakti hiç fotoğrafını eklememişim. Şunu ekleyeyim.

Yine muhtesem isler cikmis, elinize saglik Kapi ceplerine el attiginizda koltuk kafaliklarina da el atarsiniz bence
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine muhtesem isler cikmis, elinize saglik Kapi ceplerine el attiginizda koltuk kafaliklarina da el atarsiniz bence
    Teşekkür ederim. Kafalıkları döşemeciye yaptırırım diye düşünüyordum ama 1 tanesi bırakma burda kaybolur dedi
    diğer ikiside yüksek sesle story bakıp çok yoğunuz 1 ay sonra başlarız gibi şeyler söyledi.
    Sanırım valideden dikiş makinasını alıcaz kendimiz ne kadarını yapabiliyorsak yapıcaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence koltuklar efsane güzel oldu, kapı içlerini de yapsan çok güzel takım olacak

Aydınlatma güzel bir detay olmuş ben çok beğendim, çok homojen, Ne kullandın led olarak ? düz şerit mi ?

Şu bahçe de bir lift olmaması gerçekten elem keder sebebi

ST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    deeperblack adını görünce aklıma beyaz FN2 geliyor güzel günlerdi.
    Serdar TURGUT

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Speedman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 kollu advanlar unutulmaz. Alırken ne muhabbetini yapmıştık
    şimdi de ölüleri diriltir hale geldi adam, severek izliyoruz.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    JUM Type R
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence koltuklar efsane güzel oldu, kapı içlerini de yapsan çok güzel takım olacak

Aydınlatma güzel bir detay olmuş ben çok beğendim, çok homojen, Ne kullandın led olarak ? düz şerit mi ?

Şu bahçe de bir lift olmaması gerçekten elem keder sebebi
    Kapıları tekrar söktüğümde halledicem inşallah. Aydınlatma için şerit led kullandım ama rengini bende çok beğendim. Kaç kelvin olduğunu hatırlamıyorum ama amber ile dün ışığı arası bir ton. O yüzden çok homojen oldu aydınlatması.

Alıntı Speedman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla özlemiyorum desem yalan olur . Güzel günlerdi gerçekten.

Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 kollu advanlar unutulmaz. Alırken ne muhabbetini yapmıştık
    şimdi de ölüleri diriltir hale geldi adam, severek izliyoruz.

Her türlü halı kilim ölü diri traveling

Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    JUM Type R
    Arlovyu...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine boş durmadım bir sürü şey yaptım ama vakit bulup ancak paylaşabiliyorum.

Arabayı aldığımdan beri obd ile başım dertte. Dışarda başka cihazlarla bağlantı kurabiliyorum fakat telefonla bir türlü bağlanamadım cihaza.

Bunların dışında 2 farklı obd daha aldım ama nafile. Derdim deviri ve su sıcaklığını görmek aslında çok bir beklentim yok. Ama bir türlü kısmet olmadı.

Neyse gelelim konulara...

Arabayı alır biraz biner adam eder sonra satarız niyetiyle aldım ama saolsun bisiklet gibi kolay kullanımı ve ekonomisi yüzünden bir türlü tepesinden inmez oldum.
    Şimdiye kadar tüm arabalarımda kağı gıcırtısı tadındada olsa bir müzik sistemim olmuştu e bunuda boş geçmeyelim dedik.

İşe teybi değiştirerek başladım. Önce pioneer ın eski yakışıklı serilerini araştırmayla başladım. Tabi klasik olarak adlandırıldıkları için fiyatları artık normal denemeyecek seviyelere ulaşmış. Araştırırken karşıma Forx in bir teybi çıktı. Çok fazla kullanıcı yorumu bulamadım ama app arayüzü hoşuma gitti en kötü ihtimalle biyerlere gizler telefondan kullanırım diye düşünerek aldım. Orjinal teybimiz 1.5 DIN olduğu için önce bir teyp çerçevesi sipariş ettim.

Teyp montajı sonrası görünüm şöyle oldu.

Kapılarda Alpine SPS570A 5x7 hoparlörler iyi durumdaydı. Direk teyp çıkışını kullandığımda tıngırdamaya yetti ilk etapta.

Sonraki gün yolda teybi bızıklarken araba gaz yememeye garip garip teklemeye başladı. Hayırdır ne oluyoruz dedim sağa sola bakındım birşey göremedim.
    Akşama biraz sağını solunu kurcalayınca 3 numaralı bujinin kablosunun ucunun çıktığını farkettim.

Buji kablolarını hallettikten sonra test sürüşüne çıktım ama sorun tam olarak düzelmemişti.

Bende komple yeni buji kabloları ve motocraft buji aldım ve hepsini değiştirdim.

Gecenin ikisi baba dan spyshot yemişiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor tarafındaki sorunları nihayet çözdüğümüze göre müzik sistemine devam edebiliriz.

Görsel olarak kötü işlevsel olarak iyi olan ve vazgeçemediğim tek şey bagajdaki subwoofer.
    Arabada bagaj yok denecek kadar küçük olması birde bagajda lpg tankının bulunması işimizi zorlaştırdı.

Tüp 1 sene önce değişmiş olmasa dışarıya istepneye takılan tüplerden almaya niyetim vardı ama başka bir çözüm bulmak için kolları sıvadım.

Lpg tankını takan arkadaş büyük tanklar için olan ayaklığı kullanmış saolsun. Bu nedenle tankın sağında hiç yerimiz kalmamış.
    İlk etapta yapılacaklar şöyle :
    - tank bagaj ve zemin temizliği
    - izolasyon
    - olmayan bagaj halısı yapımı
    - kısa tank ayağı montajı
    - tüp montajı
    - kalan boşluğa göre bir subwoofer kutusu

Bagaj içimiz şu haldeydi.

Tankı sıkıntısız söktüm.

Keşke uzun olan tank ayağı içinde aynı şeyi söyleyebilseydim. Vidaların alt kısımları direkt olarak dış mekanla korozyona uğramış ama ne gevşiyor ne sıkılıyor.
    Birçok delici - kesici alet kullandım. Finalde tilki kuyruğu testereye demir ucu takarak vidaların kafalarını dibinden kestim.

Temizlik sonrası bagajımız.

İzloasyon için bu hazır 50x50 malzemelerden aldım. Arkası kendinden yapışkanlı ve baya güzel şekil alabilyor olması işime geldi açıkçası.

Bitmiş hali :

Sonrasında 1cm süngerli izolasyon malzemesiyle kalan kısımlarıda kapladım.

Kalın siyah bir halıfleksi zemine göre keserek işlemi tamamladım .

Kısa tank ayağını bağladım. Vidaları sıktıktan sonra üstlerini siyah spreyle boyadım.

Tankıda yerine oturttum.

Arasına ince şilteyi koymayıda ihmal etmedik.

Bagajı bu kadar sökmüşken istepneyide boş geçmedim. Onuda söküp temizldim.
    Bir miktar paslanmıştı. paslarını tel fırça ile kazıyıp tekrar siyaha boyadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tankın sağ tarafında kalan boşluk tam olarak 31cm di. Elimde 25cm çift bobin fn2 zamanında aldığım bir mtx vardı. Sealed kutu hesabı yaptım. Yaklaşık 24 litre civarında bir hacim yakaladım. Kutu içine bolca elyaf doldurarak tonu biraz yumuşatmaya çalıştım. Gayet tatminkar oldu. Hatta alt frekanslara bile inmesi beni baya şaşırttı açıkçası.
    Kutumuz şöyle oldu :

Kapılardaki 5x7 hoparlörler yerine elimde önceden kalan mbquart 2 yollu hoparlörlerimi takmaya niyetlendim. Deneme amacıyla bir çerçeve kestim ama ilginç bir şekilde 5x7 alpine ın tonu 16cm e göre çok daha güzel geldi. Kapıların frekansını 120hz de kesiyorum bu nedenle bi nevi midbass gibi çalışacaklar.
    Tweeterlar konum nedeniyle çok pasif bir yerde kaldı. Allahtan bağlantı terminaline ayrı bir kablo ile geliyor. Burda onları iptal ettim.
    Biraz eş dost araması sonucunda elimdeki mbquart ları yukarıya alabilmek için focal in tweeter kasalarından buldum.
    Biraz zımpara ile içlerini inceltince içine tam oturdular.

Elimde 3 yollu bir sistem daha var ama malesef son dönemde eline geçen hoparlörü direklere takan apaçiler saolsun takmaya çekindim.
    Keza arabanın direğine tweeter bile büyük geldi İlerleyen dönemde yine kaşıntı tutarsa 3 yolluya geçebilirim.

Arabada telefonu koyacak bir yer yok malesef. Genelde sağ koltuğu kullanmak zorunda kalıyordum. Cama takılan yada havalandırma ızagaralarına takılan telefon tutucularda hiç bana hitab etmiyor. Bu nedenle teybin yanına telefon için bir tutucu yaptım. Yarım kızakla teyp arasına bir L demiri kesip büktüm. Üstünüde kalan parça kumaşla kapladım.

Buarada @KÖROĞLU başkanın sözünü dinlemeyip kapılara bitüself yapmadan sadece süngerle izole edip kapatmıştım. Tabi müzik sistemi işin içine girince süngerleri söküp zemine önce bitüself sonra tekrar sünger izolasyon yaptım. Bariz fark oldu. Önce bir kapıyı bir gün sonrada diğer kapıyı yaptım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buarada @KÖROĞLU başkanın sözünü dinlemeyip kapılara bitüself yapmadan sadece süngerle izole edip kapatmıştım. Tabi müzik sistemi işin içine girince süngerleri söküp zemine önce bitüself sonra tekrar sünger izolasyon yaptım. Bariz fark oldu. Önce bir kapıyı bir gün sonrada diğer kapıyı yaptım.
    Hayır sakalım da var, bilemedim ki

Valla süper işler yaptın, KA ya inanılmaz değer kattın. Arabanın kumaşı zaten iyiydi, (Benim gördüğüm en iyi kondüsyonda KA lardan birisiydi) şuan çok daha güzel oldu.

O arkaya yaptığın yalıtım sonrasındaki hissini yaz da duyalım. Araba bi anda sınıf atlamıştır diyeceğinden adım kadar eminim.

Şimdi sırada bence arka çamurluk içlerine güzel bir pütür, hatta uydurabilirsek birer davlumbaz ve davlumbaz kaporta arasına güzel bir yalıtım.

En az bir D sedan sessizliği yakalarız diye düşünüyorum. Zaten ses sistemin de var mis gibi tıngır mıngır gidersin.

Hatta pazar işin yoksa atla gel istanbulpark da festival var, hem sohbet eder hem bol bol araba geyiği yaparız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapabilecegim tek yorum telefon tutucuyla ilgili, ben olsam teyp cercevesi ve gogusle ayni renk boyardim, biraz daha etli bir parca kullanirdim. Sanki oyle daha bir OEM havasi yakalanir gibime geliyor. Tabi, fotograflar da yaniltiyor olabilir. Bunun haricinde yorum yapilabilecek bir nokta yok, buram buram emek var
    öyle işte.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    ASMR kıvamında bir konu çok zevkli ellerine sağlık.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler