User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: VW Golf 7 1.6 Tdi DSG

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

VW Golf 7 1.6 Tdi DSG

Uzun zamandır konu açmak aklımdaydı bu güne kısmetmiş

2006 Corolla HB'den sonra çocuk olmasından mütevellit bagajı ve kendi geniş bir araç alalım dedik 2014 Corolla ile 2 aylık bir birliktelik oldu.
    Fakat ben memnun değilim araçta benden memnun değil bir kıvılcım bekliyorum Hanımda bu araba bize çok büyük diyince dedim bu böyle olmayacak Corolla kardeş sen yoluna bak ben yoluma bakayım uzun süre hatchback kullandıktan sonra sedana alışmak zor geldi

2014 Corollayı da bir kare ile hatırlayalım;

Gelelim konunun asıl sahibine, kendisi 2016 Model Comfortline DSG aldığımda 115.000km' deydi şuan 117.500 olduk.
    Sıfırdan beri yetkili servis bakımlı 1 parça boyalı tungsten gri renge sahip, gönül isterdi ki cam tavanlı olsun ama şans diyelim

Servis kayıtlarını almak için Tamaş'a uğradığımda ilk fotoğrafını çektim plakayı özel almak istediğim için önce şehir dışı satış yaptık plaka 07 burada ;

Plaka ve noter işlemlerini hallettik Beşiktaş çarşıda tabi plaka önceden belli olduğu için appler bagajdaydı ;

2-3 hafta kadar Comfortline isminin hakkını vererek konforlu konforlu bindik;

Tabi sonrasında kaşıntı başladı İlk olarak zerindeki Dover jantlardan 1 takım daha kenarda duruyordu onları verip yerine 17'' İstanbul isimli Passat jantlarını aldım;

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonrasında lastik almak gerekti tercihi Michelin Pilot Sport 5 olarak yaptım;

Tabii leylek gibi olunca arkadaşın aracını satacağı için aracından sökeceği St- Kw yaylarına talip oldum konforu güzel oldu;

2016 Model arabada halojen far olmasın artık dedik Çift U led farlar ve led stopları taktık arkalarada 15mm spacer taktık;

İstanbul Park Pist Günlerine katıldık herhangi bir iddia yoktu tabi sırf keyfine girmeden 1 hafta önce Stage1 yazılım ve DSG yazılımı yaptık;

Güncel hali bu şekilde;

Fotoğrafları vakit buldukça genelde ya akaryakıt istasyonunda ya da yıkama yaparken dikey olarak çekmişim bir kaç kozmetik işleri var onları hallettikten sonra vakit olursa daha güzel şeyler çekerim.

Buraya kadar zaman ayırıp okuyan herkese teşekkürler
    Konu tuner faruk tarafından (31-07-2023 Saat 16:25 ) değiştirilmiştir.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantlarin degismis oldugunu yazmasaniz sanirim fark etmezdim, tasarimi cok benziyor oncekilere. Yaylar bence tam olmasi gerektigi kadar dusurmus, ne daha azi ne daha fazlasi olmaliydi. Farlara zaten denecek bir sey yok, goruntu olarak gercekten parasindan fazla degistiriyor arabayi. Tekerinize tas degmesin
    öyle işte.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah.Hayırlı uğurlu olsun hocam.Tam istediğim , düşündüğüm kombin olmuş valla.Yakın zamanda nasipse ben de düşünüyorum sıkı takipteyim.Vag grubunun yap-boz gibi kolaylığı beni çok cezbediyor.O yüzden böyle bişey düşünüyorum.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gule gule kullan, ozellikle on farlar inanilmaz fark etmis, cok begendim kesinlikle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jantlarin degismis oldugunu yazmasaniz sanirim fark etmezdim, tasarimi cok benziyor oncekilere. Yaylar bence tam olmasi gerektigi kadar dusurmus, ne daha azi ne daha fazlasi olmaliydi. Farlara zaten denecek bir sey yok, goruntu olarak gercekten parasindan fazla degistiriyor arabayi. Tekerinize tas degmesin
    Teşekkür ederim bu jantı seçmemin 2 sebebi vardı 1.si 16" Dover jantlar ile yapı olarak çok benziyor olması, 2.
    si konfor için 17" boyutun üzerine çıkmak istemiyordum o nedenle ya Highline pakette gelen Dijonlara geçecektim ki ET değerleri nedeniyle çok içerde kalıyor ön arka daha büyük ölçü spacer takmak gerekiyordu yada replika bir jant almam gerekecekti ki hiç gerek yok.

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah.Hayırlı uğurlu olsun hocam.Tam istediğim , düşündüğüm kombin olmuş valla.Yakın zamanda nasipse ben de düşünüyorum sıkı takipteyim.Vag grubunun yap-boz gibi kolaylığı beni çok cezbediyor.O yüzden böyle bişey düşünüyorum.
    Teşekkür ederim İnşallah en yakın zamanda çok daha güzel bir araç nasip olur Japon grubunun parça bulamama sıkıntısından sonra VAG iyi oldu elini sallasan parçaya denk geliyor

Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gule gule kullan, ozellikle on farlar inanilmaz fark etmis, cok begendim kesinlikle.
    Teşekkür ederim Kesinlikle katılıyorum farlar resmen kaderini değiştiriyor

Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel dokunuşlar olmuş ama jant için daha alternatif iddialı seçenekler olabilir.
    13' 6R Polo "HLG"
    10' E60 "ETJ"
    14' F20 "FJM"
    13' Rocco "FEP"

18' Civic DTEC "BGD"

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah kazasız belasız, jantlar guzel ama kendini cok belli edememis.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deepblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel dokunuşlar olmuş ama jant için daha alternatif iddialı seçenekler olabilir.
    Teşekkürler
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah kazasız belasız, jantlar guzel ama kendini cok belli edememis.
    Teşekkürler

Daha belirgin bir janta geçmek için ebat büyütmek gerekiyor, lastikleri sıfır aldım açıkçası maddi anlamda pek işime gelmiyor 17 içinde oem çok fazla seçenek yok replika jant takmayı da düşünmüyorum o nedenle bu jantlar ile devam

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Tam tadında olmuş güle güle binin Faruk.

Çocuk olunca görselden ziyade konfor odaklı jant seçimi gerekiyor 17 gayet ideal olmuş.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın
    Teşekkürler
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam tadında olmuş güle güle binin Faruk.

Çocuk olunca görselden ziyade konfor odaklı jant seçimi gerekiyor 17 gayet ideal olmuş.
    Teşekkürler Koray abi
    Çocuk konusuna kesinlikle katılıyorum abi hayatta ki öncelikler değişiyor

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız,sağ ön çamurluk kaput arası biraz boşluk mu yoksa açılardan mı öyle çıkmış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu 17 inch istanbul jantlarını ilk golf 6da gördüğümde şok olmuştum o kasaya inanılmaz yakışıyor bence, golf 7'dede bence çok hoş ve tadında durmuş, yayda kararında olmuş güle güle binin çok şık bir araç çıkmış ortaya.kazasız belasız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah kazasız belasız,sağ ön çamurluk kaput arası biraz boşluk mu yoksa açılardan mı öyle çıkmış
    Teşekkürler Evet aracın tek boya olan yeri kaput, onuda düzgün yapamamışlar eski sahibi karlı havada kayıp öndeki araca hafif dokunmuş boyasız göçükle halledilecek yeri boyatmış fakat ayarını ve boyasını güzel yapamamışlar.Arka tampon ve kaputu tekrar boyatacağım yakın zamanda.
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu 17 inch istanbul jantlarını ilk golf 6da gördüğümde şok olmuştum o kasaya inanılmaz yakışıyor bence, golf 7'dede bence çok hoş ve tadında durmuş, yayda kararında olmuş güle güle binin çok şık bir araç çıkmış ortaya.kazasız belasız
    Teşekkür ederim ben de modelini beğeniyorum jantların

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hayırlısı olsun, kazasız belasız kullanın. Araca yapılanlar çok zevkli ve yerinde olmuş. Farlar resmen aracın kaderini değiştirmiş ki genelde jant bu işi yapar
    İllaki listenizde vardır; arka difüzör ve egzoz çıkışına el atarsanız, bu iş tamamdır bence. Maşallah araca.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üzücü bir gelişme ile bir güncelleme yapayım;

Ağustos ayının başında Sabiha Gökçen'den gelirken FSM Köprüsü üstünde makas attığını zanneden kiralık bir araç (alkollü olması kuvvetle muhtemel) 100-110 km/h ile ilerlerken sağ önden vurup kaçtı kaporta anlamında çok bir şey gözükmese de yürüyen olarak zarar verdi. Aks rot başı rot kolu taşıyıcı değişti çamurluk değişmek zorunda kaldı nur topu gibi 60.000TL hasar kaydımız oldu maalesef.
    Yürüyen ile ilgili hasar olunca yetkili serviste yaptırdım sadece kaporta hasarı olsa muhtemelen serviste yaptırmaz çamurluğu değiştirtmezdim.

Neyse vardır bir hayır dedik 1 aya yakın serviste kaldı araç.
    Kazadan önce arkadan teker bilya sesi geliyordu tabii araç yatınca iyice bozulmuş, frenler konusunda da kötü durumda olduğunu söylediler pist kullanımından sonra değişmesi gerekeceğini tahmin ediyordum. Hazır teker bilyası değişecekken frenlerede el atayım dedim.
    Golf 7'nin frenleri nedense bana çok tatmin edici gelmiyordu biraz araştırmadan sonra 312mm frenlere geçmeye karar verdim.
    Kaliper ayaklarını ön hava soğutmalı zimmermann 312mm diskleri aldım arka diskleri Febi,balatalarıda Ferodo aldım.

K&N Kutu içi filtre almıştım onu da taktım;

Bir kaç tane gözüme güzel gelen foto ile sonlandıralım;

Bir sonraki adım 120.000km bakımı olacak, araç sıfır alındığından beri servis bakımlı ağır bakımı serviste yaptırıp servis bakımını devam mı ettirsem yoksa dışarıda mı yaptırsam diye ikilimdeyim. Yarın bir gün DSG ile ilgili problem yaşarsam servis bakımlı olması avantaj yaratır mı yoksa o kadar para vermektense dışarıda yaptırıp DSG sıkıntı çıkarttığında da dışarıda müdahale ettirmek daha mı mantıklı olur bilemiyorum.

Sonuna kadar sabırla okuyan herkese teşekkürler.
    Konu tuner faruk tarafından (16-09-2023 Saat 09:28 ) değiştirilmiştir.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok gemiş olsun Allah beterinden korusun. Maalesef birçok dengesiz sürücü dışarıda fink atıyor.
    Maşallah aracınıza da çok güzel.
    Yaş gereği kavrama da değişse iyi niyet falan kalmadı bilginiz olsun. Ben passattan sonra servis bakımlarına pek sıcak bakmıyorum artık açıkçası ama karar sizin
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok geçmiş olsun buna da şükür daha kötü bir durum olmadan atlatmışsınız.

2 sene önce iyi niyet adı altında benden istedikleri paraya dışarda kavrama değişimi yapılıyordu. Tabi çok başka fiyatlama yapıyorlar tamamen iyi niyetten ödeme yapmadan halledebilen de oldu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler