User Tag List

Sayfa 7/13 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
240 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Peugeot 107 Otomatik / Mini restorasyon MMT hakkında bilgilendirme.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amcacım koltuk için dikişi öyle yapmak yerine üstüne dolgu yapıp kumaş boyasıyla benzer renge boyamak daha düzgün olacaktır. muhtemelen yapan birilerinin videosu vardır.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    05.09.2023 Günceli olsun,

Size bir FAR'ın hayata dönüş hikayesini anlatacağım. Açık söylüyorum bu kadar iyi olacağını beklemiyordum. Farın eski halini bulabildiğim en yakından çekilmiş fotosu ile başlayalım.

Yapım aşamasında 500-600-800-1000-1500-2000 kum zımpara + kloroform kullandım.

500 zımpara ile başladık,

2000 kum sonrası silip kuruttum,

Kloroform ile alt kısımı halletim üst kısım bekliyor.

Bunu beklemiyordum yalan yok,

E haliyle akşam oldu, kafayı yıkadım kuruladım bir foto aldım. Ama samsung a71 artık yeteri kadar güzel kareler yakalayamıyor.

Şunları da komşum çekti, onun telefon baya yeni nesil, güzel kareler onları da ekleyeyim.

Şu çamurluk kapama parçası yok, duyan gören varsa bana bir mesaj atsın lütfen.

Bu gün askı rotları geliyor, yarın onları takarım. Cumartesi muayene + egzos emisyon ölçümü yapılacak. Pazar günü bitirebilirsem de pasta cila işi ve jant boyası kaldı.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dun aksam instagram'da gordum, basta aciklamayi okumadan yeni far alip taktin sandim, o kadar guzel olmus. Valla elini dokundurdugun arac can buluyor, beser onar seviye atliyor resmen. Bravo. Muthis
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dun aksam instagram'da gordum, basta aciklamayi okumadan yeni far alip taktin sandim, o kadar guzel olmus. Valla elini dokundurdugun arac can buluyor, beser onar seviye atliyor resmen. Bravo. Muthis
    Dün biraderi kandırdım, dedim farı kırdım gittim sıfır aldım. Nasıl kırdın diyor. Sıfır olduğuna ikna oldu cidden.

Zımpara işinin hakkını verince gerçekten netice baya baya iyi oldu beni de şaşırttı. Çok far yaptım ama bu şimdiye kadar yaptıklarımın arasında açık ara en iyisi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün biraderi kandırdım, dedim farı kırdım gittim sıfır aldım. Nasıl kırdın diyor. Sıfır olduğuna ikna oldu cidden.

Zımpara işinin hakkını verince gerçekten netice baya baya iyi oldu beni de şaşırttı. Çok far yaptım ama bu şimdiye kadar yaptıklarımın arasında açık ara en iyisi.
    genelde bu tip islerde fotograf yapilani tam olarak yansitmaz, fotograflardan boyleyse canlida biraderin kanmasi gayet normal. Tekrar tekrar olacak ama valla buyuk gipta ile bakiyorum yaptiklarina, muazzam isler gercekten
    öyle işte.

m.kaan46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pasta cila ve jant boyasından sonra otur izle olacak araba resmen

müthiş gidiyor adım adım. elinize kolunuza emeğinize sağlık
    Yaptıklarımızı ve yapacaklarımız için inceleyebilirsiniz

youtube.com/kaankara

www.instagram.com/tosi_mitology/

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kloroform işi geçici oluyor diye biliyorum, ama sende de uzun vadedeki etkisini görmek mümkün olmayacak zaten o kadar zımparaladıktan sonra güzel bir pastayla da aynı görüntü gelmeliydi mantıken ve daha uzun süreli olacaktır. bi de PPF al farı kapla bari uğraşmışken, ömrü uzar öyle. böyle böyle kaplama işlerine de elin alışır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kloroform işi geçici oluyor diye biliyorum, ama sende de uzun vadedeki etkisini görmek mümkün olmayacak zaten o kadar zımparaladıktan sonra güzel bir pastayla da aynı görüntü gelmeliydi mantıken ve daha uzun süreli olacaktır. bi de PPF al farı kapla bari uğraşmışken, ömrü uzar öyle. böyle böyle kaplama işlerine de elin alışır
    Ben cam filmini zor çekiyorum daha o kaplama işi beni çok aşar. O konudaki kabiliyetim ya da sabrım olmayabilir

107 nin arka camı film yapayım dedim ama elimde patladı düz topçuyum ben düz cama güzel film çekiyorum.

UV vernik baktım ama o da 700+ TL çok pahalı geldi açıkçası. Garajda duran bir takım far folyosu var ama onu bir deneyeyim bakalım %kaç yapabileceğim.

Kendimizi test edelim.

Dün sipariş ettiğim damla stickerlar geldi, onları da taktım. Bence hoş bir detay oldu.

Çamurluk önü üçgen parça aldığımda da yoktu, sıfırı şaka gibi ama 2400+ TL çıkmasına da 850 TL istedi bir yer. Bu rakamları ödemeyi düşünmüyorum şimdilik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Camurluktaki aynanin devami olan ucgen kaplama bence bu kadar ugrasilmis bir arabada olmali, goze gelmeyecek bir yerde olsa salla derdim de dikkat ceken bir yerde. Ben olsam cikmasini alir takardim. Ayrica boyanin ciddi ilgi ve sefkate ihtiyaci varmis, yakin cekimlerden belli oluyor. Kalani hakkindaki dusuncelerimi zaten mutemadiyen belirtiyorum
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boya cidden çok ilgi bekliyor, ama boyanın altındaki ton müthiş. Siyah araba sevmem ben normalde, ama bunun o güneş altındaki parlayan tonu efsane.

Kapak için araftayım şuan, mental olarak kendimi hazır hissetmiyorum

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başkan yine coşmuş. Durdurulamıyor. Farlar efsane olmuş gerçekten. Zımparayı güzel yapınca sonuç çok iyi oluyor ama malesef uzun vadeli olamıyor bu işlem.
    Cmax te 2-3 ay sonra solmalar başlamıştı benim. ppf denemek lazım.

Ayna altındaki kapağı yoğurt kabından falan yaparız aslında Şaka bi yana sağlamından bulsak kalıp çıkartıp 3d baskı + güzel bi macun + boya da olur ama bunlar 2. el maliyetini geçer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boya cidden çok ilgi bekliyor, ama boyanın altındaki ton müthiş. Siyah araba sevmem ben normalde, ama bunun o güneş altındaki parlayan tonu efsane.

Kapak için araftayım şuan, mental olarak kendimi hazır hissetmiyorum
    metalik siyah boyalar genelde gunes altinda bambaska gorunurler. Vaktiyle Almera'm vardi metalik siyah, gunes altinda hardal ile kahverengi arasi gecisler olusurdu, tam otur izle modunda. Keza BMW'nin de siyahlari bir acayip oluyor gunes altinda. Boyaya ilgi gostermeyi planliyor musun bilmiyorum, ama gosterdigine degecektir.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başkan yine coşmuş. Durdurulamıyor. Farlar efsane olmuş gerçekten. Zımparayı güzel yapınca sonuç çok iyi oluyor ama malesef uzun vadeli olamıyor bu işlem.
    Cmax te 2-3 ay sonra solmalar başlamıştı benim. ppf denemek lazım.

Ayna altındaki kapağı yoğurt kabından falan yaparız aslında Şaka bi yana sağlamından bulsak kalıp çıkartıp 3d baskı + güzel bi macun + boya da olur ama bunlar 2. el maliyetini geçer
    Ben ona bi çalışma yapıcam ya, ikna olmadım rakamlara

Orj bulsam aslında ben yaptırırım onu, c5 in jant kaapklarından 1 tane gönderip yaptırmıştım adamlar baya detaylı şekilde yapmışlardı sorunsuz da kullanıyorum.

c5 in kapağı 100 TL ye yaptırmıştım, hadi bunu yapsın 200 TL Ye, dümdüz parça, 850 TL (Çıkması) benim ölçütümde o rakamı etmiyor maalesef.

Saaryadaki c1 107 lere bakayım birinden rica ederiz olmadı sökeriz alırız geri takarız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    metalik siyah boyalar genelde gunes altinda bambaska gorunurler. Vaktiyle Almera'm vardi metalik siyah, gunes altinda hardal ile kahverengi arasi gecisler olusurdu, tam otur izle modunda. Keza BMW'nin de siyahlari bir acayip oluyor gunes altinda. Boyaya ilgi gostermeyi planliyor musun bilmiyorum, ama gosterdigine degecektir.
    Tabi tabi, zaten az işi kaldı, motor içinde akü braketi takıp temizlik yapacağım.

Jantları boyayacağım.

Sonra da pasta cila yapacağım, umarım beklediğim şekilde dönüş alırım boyadan.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ona bi çalışma yapıcam ya, ikna olmadım rakamlara

Orj bulsam aslında ben yaptırırım onu, c5 in jant kaapklarından 1 tane gönderip yaptırmıştım adamlar baya detaylı şekilde yapmışlardı sorunsuz da kullanıyorum.

c5 in kapağı 100 TL ye yaptırmıştım, hadi bunu yapsın 200 TL Ye, dümdüz parça, 850 TL (Çıkması) benim ölçütümde o rakamı etmiyor maalesef.

Saaryadaki c1 107 lere bakayım birinden rica ederiz olmadı sökeriz alırız geri takarız
    şimdi anladım niye sorduğunu

yolda uçuyor muh. duyduktan sonra basmıştım silikonu.

yakın olsak belki söküp denerdik.

FTHBRK28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar abi ellerine sağlık mükemmel bir emek ve işçilik. Benimde bu tarz işlere hevesim oluyor, sonra bozarım daha pahalıya patlar diye dokunamıyorum maalesef Keyifle takip ediyoruz, kolay gelsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FTHBRK28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar abi ellerine sağlık mükemmel bir emek ve işçilik. Benimde bu tarz işlere hevesim oluyor, sonra bozarım daha pahalıya patlar diye dokunamıyorum maalesef Keyifle takip ediyoruz, kolay gelsin.
    Valla arada oluyor öyle, eski c5 in arka camı, megane rs in de ön camı kırdım silecek ve piston değiştirirken Baya da pahalıya patlayan işler oldu açıkçası.

Ama hepsi birer tecrübe oluyor haliyle. Daha az kırarak dökerek çalışmaya çalışıyorsun.

FTHBRK28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla arada oluyor öyle, eski c5 in arka camı, megane rs in de ön camı kırdım silecek ve piston değiştirirken Baya da pahalıya patlayan işler oldu açıkçası.

Ama hepsi birer tecrübe oluyor haliyle. Daha az kırarak dökerek çalışmaya çalışıyorsun.
    Tabi ki abi, bir sonraki araçta nelere dikkat edeceğin konusunda tecrübe olur. Genel ortalamaya baktığımızda karda olabiliyorsan ve stresini atabiliyorsan sıkıntı yok bence

Edit: Yazım hatası.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

şeffaf vernik yaklaşık 4-5 sene sararma yapmıyor folyo yapamazsan tavsiye ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler