User Tag List

Sayfa 2/13 İlkİlk 123412 ... SonSon
240 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Peugeot 107 Otomatik / Mini restorasyon MMT hakkında bilgilendirme.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunun ikileminde kaldım çok, DIY konumda çok bölük pörçük oldu orası, ama onun da tadı fotoroman gibi her sayfa da ayrı hikaye.

Yeni mesajla devam fikri bana da sıcak geldi öyle devam edeyim, öneri için teşekkürler
    @TarikS 'a katiliyorum ben de. Yapilanlarin bir arada durmasini istemeni anliyorum, ama bence aradaki muhabbetler, sorular, cevaplar, sonrasinda yeni islemin fotograflari ve anlatimi, sonra yeni islemin muhabbeti seklinde daha da keyifli oluyor okumasi. Yani, sifirdan girip okuyunca da bana boylesi daha hos geliyor
    öyle işte.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ellerine sağlık başkan, kitap gibi okudum valla. rezervelerin en kısa sürede dolması ümidi ile.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayirlisi olsun bence almakla cok iyi yapmissin mantikli is. Arabada temiz, bu kadar ellenmemisini bulmak zor bu devirde. Boyle spesifik arizalari hallederek mantikli ticaretler yaparsin. İnsallah istedigin gibi olur.

Yanlis hatirlamiyorsam onun ogrenme işi balatanin kavrama noktasini, boslugunu fln kalibre ediyor(ölçüyor)
    Konu Omak tarafından (08-08-2023 Saat 23:30 ) değiştirilmiştir.
    e60 535d & THE A45 AMG

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @TarikS 'a katiliyorum ben de. Yapilanlarin bir arada durmasini istemeni anliyorum, ama bence aradaki muhabbetler, sorular, cevaplar, sonrasinda yeni islemin fotograflari ve anlatimi, sonra yeni islemin muhabbeti seklinde daha da keyifli oluyor okumasi. Yani, sifirdan girip okuyunca da bana boylesi daha hos geliyor
    Denedik ama olmadı dediğin gibi güncelleme oldukça takip eden adam için buradan son mesajdan takip etmek daha keyifli oluyor.

Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ellerine sağlık başkan, kitap gibi okudum valla. rezervelerin en kısa sürede dolması ümidi ile.
    Rezerveleri doldurmadan yeni mesaj şeklinde ilerleyelim dedik Daha yazılacak çok sayfamız var, zamanla satır aralarını ince ince işleyip güzel bir hikaye yazacağız

Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirlisi olsun bence almakla cok iyi yapmissin mantikli is. Arabada temiz, bu kadar ellenmemisini bulmak zor bu devirde. Boyle spesifik arizalari hallederek mantikli ticaretler yaparsin. İnsallah istedigin gibi olur.

Yanlis hatirlamiyorsam onun ogrenme işi balatanin kavrama noktasini, boslugunu fln kalibre ediyor(ölçüyor)
    En kötü bi gezer geliriz dedik, (bu yakıt fiyatlarıyla artık gezme tozma işleri de eziyet oldu ya neyse) gittik baktık.

Mantığımıza da oturdu aldık geldik. Gerçekten araba sadece yatmaktan pislenmiş, öyle büyütülecek bir hadisesi yok. Tüm fitilleri ilk ben söktüm o kadar ellenmemiş.

Elektrik tesisatında ekleme , dola bırak tarzı işler yok. Tüm soketleri de orj şekilde duruyor, yazmıştım daha önce satın alma kararımın en büyük etkeni bu oldu.

Zira kablolama kısımları ellenmiş araçlarda arıza bulmak düzeltmek çok zor oluyor. Mondeo dan biliyorum baya uğraştırmıştı beni.

Araca bakmadan önce araştırdım arızayı bolca, p900 genelde aktüatör den yapıyor. Ama ben aktüatörü söktüğümde içi temiz çıktı. Sadece burçları km ve kullanım kaynaklı deforme olmuştu.

Burçlar teflon kaplı ama söktüklerimin teflonları kalmamıştı haliyle. Dün ecu tamirden geldi, hemen açtım içini baktım ne yapılmış diye, tam da tahmin ettiğim gibi sadece mosfetler değişmiş.

İşlemi burada kendimiz de yapardık ama olaya yabancı olduğumuz için riske atmadım konya da bu işi yapan yalçın elektronik diye bir yer var oraya gönderdim.

Enteresan şekilde memnun edici bir ticaret oldu, adam ecu yu yaptı kargoladı ürünü aldık. Adama para ödeyemiyoruz iban at kardeşim diyorum, abi sen arabanı tak çalıştır yürüt sonra para işini hallederiz diyor. İyi o zaman dediğin gibi olsun dedim.

Araba akşam şanzımanı sökmek için ustaya gitti, aslında ben de sökerdim ama vakit sıkıntım çok fazla bu ara, o yüzden daha hızlı çözüme kavuşturmak için böyle bir yola girdik.

Aktüatörü, seçiciyi ve ecu yu ustayla birlikte montaj yapacağız, öğretme işi kritik onu da orada çözeceğiz. Adam zaten aktif servis çalışanı bu işlemi yapmıştır, o yapmasa servis içinde yapan bir arkadaşı vardır, nokta atışı bir tamir süreci olacak gibi duruyor.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yine oynıyacagın bişey bulmuşun bütün ailecek severek izliyoruz
    kolay gelsin
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    08.08.2023 de aracı attık çekiciye gönderdik. Göndermeden önce içinde sökebildiğim ne varsa yağmaladım

Sürücü koltuğu hariç koltukları söktüm. Komple sökmek koltukları 12-13 dk sürüyor. c1 / 107 bu konuda müthiş arabalar. Gerçekten tam lego gibi.

Arabaya sadece binmişler, arada bir zahmet olacak ama temizleyelim diye düşünmemişler. Neyse ki emin ellerde

Yolcu koltuğu, çok ağır kir yok, üstten derine inmeden sildim temizledim güzel netice alacak gibiyiz. Kumaş eprimemiş sünmemiş sadece bakım istiyor.

Bu arada döşeme temizliği için öneri varsa hi-end ürünler hariç fiyat performans ürünü önerisi istiyorum. @imprezaWRC sanki sen bu konuda destek olursun bana ?

Sildikten sonra,

Tam istediğim kadar temiz değil ama bu zaten ön izleme gibi düşünelim.

Bu arada c1 in içinden daha güzel 107 nin içi, Daha doğrusu urban move olan donanım koltukları ve iç trim boya detayları çok hoş.

Sürücü ayak altı, bunun üstündeki paspastan bir kir çıktı aman tanrım dedim.

İnce detaylar isteyen yerlerden, konsolu zaten sökeceğim bardak aydınlatma ve arka ayak aydınlatma için.

Evet bir apaçilik yaptım kumandalı aydınlatma aldım bu araba için bakalım nasıl duracak montajdan sonra.

Burası sinyal kolu, göstergeyi kepini söktüm altında sigorta kutusu var, daha doğrusu gösterge ve sigorta kutusu aynı yerde. Adamlar yerden tasarruf etmek için güzel icat çıkarmışlar.

Ama gel gelelim sigorta atsa bu kepi söküp değiştirmek düz bir kullanıcı için sıkıntı olabilir.

Yolcu tarafı koltuk altı, nispeten daha az kirli. Akü tablası sökük olduğundan aküyü araba içinde bıraktım.

Buraya bir şeyler dökülmüş, taban döşemesini sökersem komple dışarıda yıkayabilirim hazır havalar sıcakken, nasıl yapacağıma henüz karar vermedim ama dışarıda yıkama ihtimali %70

Bardaklık ve el freni konsolu. Bu bardaklıklara c1 de aydınlatma yapmıştım çok şık olmuştu bunda da yapacağım benzerini.

Arabanın içi genel olarak mavi (gösterge teyp truncu) mavi mi yapsak truncu mu devam etsek acaba ?

Arka koltuk altı ciddi bir temizlik gerekli buraya da. Aslında sökmüşken yalıtım da mı yapsak bilemedim.

Şimdilik bu kadar, vakit buldukça koltukları temizleyeceğim. Araba ustanın evinde sökülüyor o yüzden gelecek 1 hafta en azından araçla uğraşamayacağım.

Bende kalan parçalarını temizleyip bekletirim garajda.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arac ici aydinlatma konusunda, bence, olmasi gereken arabanin aydinlatma rengine uymak. O yuzden ben oyumu gosterge rengi olan turuncudan yana kullaniyorum. Haricinde yorum yapabilecegim bir sey yok, eline emegine saglik
    öyle işte.

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @KÖROĞLU Koltuklar için halı yıkama makineniz yada ıslak çeken bir süpürgeniz var mı?
    Şöyle anlatayım vakum bir şekilde tedarik ederseniz işiniz epey kolaylaşır ve tam manalı bir temizlik olur, eğer yoksa yüzeysel temizlik yapacaksanız, bir süre sonra kusma olacaktır. Vakum varsa Valet Pro Carpet cleaner güzel iş görür, makine yoksa K2 Velor öneririm sık sil şeklinde bir ürün. K2 ürünlerine bakın derim F/P markasıdır.
    Kir yok dediğiniz şöför koltuğunda emin olun çok çok fazla kir vardır. İstanbul da olsaydınız yardımcı olurum tüm ekipman ve ürünler mevcut, hallederdik 2-3 saatte mis gibi olurdu

Ben aracıma her sene düzenli iç temizlik yapıyorum, koltukları söküp, gören ne gerek var tertemiz diyor son iç temizlik videomu paylaşıyorum çıkan kiri bir görün

Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @KÖROĞLU Koltuklar için halı yıkama makineniz yada ıslak çeken bir süpürgeniz var mı?
    Şöyle anlatayım vakum bir şekilde tedarik ederseniz işiniz epey kolaylaşır ve tam manalı bir temizlik olur, eğer yoksa yüzeysel temizlik yapacaksanız, bir süre sonra kusma olacaktır. Vakum varsa Valet Pro Carpet cleaner güzel iş görür, makine yoksa K2 Velor öneririm sık sil şeklinde bir ürün. K2 ürünlerine bakın derim F/P markasıdır.
    Kir yok dediğiniz şöför koltuğunda emin olun çok çok fazla kir vardır. İstanbul da olsaydınız yardımcı olurum tüm ekipman ve ürünler mevcut, hallederdik 2-3 saatte mis gibi olurdu

Ben aracıma her sene düzenli iç temizlik yapıyorum, koltukları söküp, gören ne gerek var tertemiz diyor son iç temizlik videomu paylaşıyorum çıkan kiri bir görün

Güzel destek teklifi için teşekkür ederim, makinam var (Fakir 9000s) ama bi filtresi lazım alayım onu madem yapmışken adam gibi yapalım.

valet pro rakamı yüksek geldi o rakamı vermek istemiyorum, k2 velor fiyatı daha makul duruyor onu alayım olmadı.

Hatta buha makinam bile var ama bozuk onu da tamire edip videodaki gibi girişeyim güzel bişi çıksın ortaya.

Video da çok iyi bu arada göz atmıştım ama tekrar bakayım detaylı olarak.

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @KÖROĞLU eğer makina varsa K2 lotar daha uygun olacaktır
    Seyreltme oranları ise;
    Koltuk döşemeleri ve kumaşları için 1:10 - 1:20, Periyodik halı temizliği için 1:10 - 1:25, Aşırı kirli veya yağlı kumaşların temizliği için 1:3 - 1:10

Rica ederim
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

jojo59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @KÖROĞLU Takipteyim hocam kolay gele 🤚🏻

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapıyorsun bu sporu abi Bu arada 107 benim ehliyet sınavı aracım.Gerçi benimki 1.0 manuel versiyonuydu. Sınavda 4 kişi ve klima açık olarak gayet iyi gitmişti.
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jojo59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @KÖROĞLU Takipteyim hocam kolay gele ����
    Eyvallah, teşekkür ettim.

Alıntı ::ZaFeR:: Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapıyorsun bu sporu abi Bu arada 107 benim ehliyet sınavı aracım.Gerçi benimki 1.0 manuel versiyonuydu. Sınavda 4 kişi ve klima açık olarak gayet iyi gitmişti.
    Seni geçen geldiğinde çalıştıramadım çok, evlatla ilgilenmekten, bir dahakine tek gel yardım et

Ben daha süremedim haliyle, araba süper mario gibi bi o çekici tepesinde bi bu çekici tepesinde

Haftaya cumartesi bitecek umarım, sonra mekanik bakım sonra da temizlik boya badana işlerimiz olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O kadar güzel anlatmışsınız ki ellerinize sağlık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yigit06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar güzel anlatmışsınız ki ellerinize sağlık.
    Eyvallah, seviyoruz yazı çizi işlerini bu da bizim hobimiz

Araba usta da bekliyor, haftaya cumartesi bitecek umarım. Hala parça toplamaya devam.

Yapılacaklar oldukça yüklü bir liste yazayım

1- koltuk temizliği
    2- iç temizlik
    3-dış temizlik, kil, pasta cila,
    4-jant boyama kaliper boyama
    5- ön lip / arka paçalık / kapı kolu / cam filmi montajları.
    6- Arka tampon bandı boyama
    7- fren disk / balata değişimi
    8- motor yağ filtre bakımı
    9- ayak altı aydınlatma / bardaklık aydınlatma iç trim eksik giderme
    10- gündüz farı yapımı / motor içi eksik hatalı yerlerin revizesi, akü tablası boyası vs.

Baya güzel bir listemiz var, bakalım ne kadar zamanda tamamlayıp nasıl bir şey çıkaracağız ortaya.

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah, seviyoruz yazı çizi işlerini bu da bizim hobimiz

Araba usta da bekliyor, haftaya cumartesi bitecek umarım. Hala parça toplamaya devam.

Yapılacaklar oldukça yüklü bir liste yazayım

1- koltuk temizliği
    2- iç temizlik
    3-dış temizlik, kil, pasta cila,
    4-jant boyama kaliper boyama
    5- ön lip / arka paçalık / kapı kolu / cam filmi montajları.
    6- Arka tampon bandı boyama
    7- fren disk / balata değişimi
    8- motor yağ filtre bakımı
    9- ayak altı aydınlatma / bardaklık aydınlatma iç trim eksik giderme
    10- gündüz farı yapımı / motor içi eksik hatalı yerlerin revizesi, akü tablası boyası vs.

Baya güzel bir listemiz var, bakalım ne kadar zamanda tamamlayıp nasıl bir şey çıkaracağız ortaya.
    Bunu okuyunca üff ne güzel birsürü iş var diye yorumlar mı bilmiyorum yada bizim psikolojimiz cidden bozuk

Halı yıkama için bende makina bakıyorum bu arada letgodan şöyle ucuz yollusundan bir çözüm bulursam harika olur.
    Kullanacağın ürünle ilgilide dönüşlerini bekliyorum açıkçası. Koltukları temizlenecek 3 adet araba var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu okuyunca üff ne güzel birsürü iş var diye yorumlar mı bilmiyorum yada bizim psikolojimiz cidden bozuk

Halı yıkama için bende makina bakıyorum bu arada letgodan şöyle ucuz yollusundan bir çözüm bulursam harika olur.
    Kullanacağın ürünle ilgilide dönüşlerini bekliyorum açıkçası. Koltukları temizlenecek 3 adet araba var.
    Bendeki makina fakir 9000 s, baya araba yıkadım ettim, sulu da kuru da güzel çekiyor. Biraz büyük ve gürültülü çalışıyor haliyle, tek eksisi o.

Biz eğlence olarak görüyoruz başkası listeyi eziyet olarak görebilir. Sırf klips sökerken rahat edeyim diye metal klips sökücü aldım garaj yetmeyecek yakında

Ürünü üst mesajlarda arkadaşımızın önerdiği k2 velor'u alacağım muhtemelen. HB da da 185 TL 1 LT si.

Ya da Valet Pro Genel Temizleyici Classic All Purpose Cleaner 1 lt. alacağım. Bunun sulandırılma hadisesi güzel 1:10 diyor genel olarak.

10lt temizlik sıvısı yapar kabaca.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu atmıştında geniş geniş okurum demiştim.kısmet buguneymiş.

aracın ilanı görünce ilk aklıma sen geldin.dedim bunla uğraşırsa kaan uğraşır.çok çok iyide denk geldi gerçekten.

arabayıda h.sonu biradere bırakıcam,acaba yanına bir uğrasamı ))

4 senem bitmek üzere acayip aileden oldu benimkide.çokta satasım yok.14 yaşındaki oğlumda üniv. onunla gider gelirim diyor

tek korkum şanzımanı.bende elimden geldiğince bakımlarını aksatmadım.ama senin kadar tekniğine giremedim tabiki.

eminim tüm işlerini bitip çıkardığında mermi olucak masallah...

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi hayırlı olsun.
    kız arkadaşıma c1 aldık eylül ayında. içine android ekran taktım gayet güzel oldu.

şanzımanda titremesi var hatta sallaması var ilk soğuk çalışmada, bu konuda bir fikrin var mı? yakın zamanda bi şanzımancıya götüreceğiz , senden fikir alayım dedim.
    şanzımanmı,motormu???

kelebek-map temizliği
    doğru ve yeni buji
    10w40 yağ
    km. sini bilmiyorum ama volandan

titreşim yapar.ustalar 3 silindir bu normal der ama takma

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler