User Tag List

Sayfa 3/13 İlkİlk 12345 ... SonSon
240 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Peugeot 107 Otomatik / Mini restorasyon MMT hakkında bilgilendirme.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel destek teklifi için teşekkür ederim, makinam var (Fakir 9000s) ama bi filtresi lazım alayım onu madem yapmışken adam gibi yapalım.

valet pro rakamı yüksek geldi o rakamı vermek istemiyorum, k2 velor fiyatı daha makul duruyor onu alayım olmadı.

Hatta buha makinam bile var ama bozuk onu da tamire edip videodaki gibi girişeyim güzel bişi çıksın ortaya.

Video da çok iyi bu arada göz atmıştım ama tekrar bakayım detaylı olarak.
    Aradığın destek benden önce Arda'dan gelmiş @mirafiori

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @KÖROĞLU aynı yerde oturuyor olsak ürün almana da gerek kalmazdı, bendeki temizlik ürünlerinden aklına yatanı kullanırdın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şanzımanmı,motormu???

kelebek-map temizliği
    doğru ve yeni buji
    10w40 yağ
    km. sini bilmiyorum ama volandan

titreşim yapar.ustalar 3 silindir bu normal der ama takma
    Eyvallah abi dediklerinin hepsi ilk aklıma gelendi
    Hepsini yaptım geriye şanzıman kaldı
    Ucuzdan pahalıya gidiyoruz

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o kadar sökmüşken yalıtımsız geri takmak olmaz bence.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kolay gelsin.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aradığın destek benden önce Arda'dan gelmiş @mirafiori
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @KÖROĞLU aynı yerde oturuyor olsak ürün almana da gerek kalmazdı, bendeki temizlik ürünlerinden aklına yatanı kullanırdın
    Eyvallah teşekkür ederim, evde kosla varmış koltuk için bi spot deneme yapıp eğer iş görmüyorsa malzemeyi alacağım

Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volan taşlama mevzusu olabilir, yağ olabilir. Çok rahatsız edici düzeyde mi olay ?

Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o kadar sökmüşken yalıtımsız geri takmak olmaz bence.
    Onu da artık yeni sahibi yapar, 107 için en son bile düşünmediğim şey yalıtım şuan

Ama çok şey katar 107 gibi bir araca ona eminim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah teşekkür ederim, evde kosla varmış koltuk için bi spot deneme yapıp eğer iş görmüyorsa malzemeyi alacağım

Volan taşlama mevzusu olabilir, yağ olabilir. Çok rahatsız edici düzeyde mi olay ?

Onu da artık yeni sahibi yapar, 107 için en son bile düşünmediğim şey yalıtım şuan

Ama çok şey katar 107 gibi bir araca ona eminim
    Deri ve kumaş için ben de Koch Chemie Pol Star Hepsiburada.com | Guvenlik öneririm. Evet fiyatı pahalı ama deri için özellikle korkmadan kullanılır.

Zamanında detailturkey de @imprezaWRC den öğrenmiş bile olaiblirim

Arabanın boyasındaki pürüzü de zımparayla girişmeden önce sert kil ve demir tozu sökücüyle (Iron Out) Hepsiburada.com | Guvenlik temizlemeyi dene derim.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir iki ufak düzeltme tadilat tamirat işlemi yaptık, hafta sonu dolu geçmedi ama hepten boş da geçirmedik.

Arka koltuğun oturak kısmında nargile kömürü düşmüş diyeceğim büyüklükte bir yanık vardı, normal sigara ile bunu yapamazsın

Hem onu onardım hem de evde bir koltuk leke çıkarıcısı varmış onu denedim neticeler aşağıda.

öncelikle %50-50 bir temizlik deneyeyim dedim, eğer işe yaramıyorsa boşuna uğraşmamış olurum.

Olabildiğince farkı gösterecek kare ler çekmeye çalıştım,

Burada biraz daha net belli,

Sol taraf iyi sağ taraf pis, delik de maşallah uzaydan görünüyor.

Bir de garajın dışında çekeyim dedim, RS in de plakaları söktüm altında 2kg kadar slikon bant vs çıktı, app leri taktım. Diğer konuya yazacağım.

güzelce sildik, kosla güzel iş çıkardı bence.

Daha önce de yazmıştım 107 nin (urban move) iç döşemeleri c1 den daha güzel. Kumaşı da daha kaliteli geldi bana nedense.

yırtık yere makro çekimde böyle görünüyor,

Kıyıda köşede duran süngerden 1 parça kesip altını doldurdum.

Sonra evden çaldığım bir miktar ip ile deli bağlar gibi sağdan soldan deliği kapatmaya çalıştım.

Makro çekimde görüntü çok hoş değil, telefondan bende bakınca ulan bu ne biçim oldu dedim, ama sonra uzaklaşınca çok göze batmıyor.

En azından sünger görünen bir delik yok artık.

Yavaşça uzaklaşıyoruz

Ve son foto, ilk bakışta onarılan yeri bulana benden gazoz

Sonra arabanın akü tutucusu dışarıdaydı üstü başı çok paslı pisti, önce yıkadım temizledim sonra da boyadım. Boya öncesi tel fırça ile paslı yerleri iyice aşındırdım.

Araba hala usta da, zaten içinde bulunduğumuz hafta sonu teslim alacağız diye anlaştık.(19.08.2023)

Beklemedeyiz, malzemeler hazır, yürütüp garaja çektikten sonra asıl iş o zaman başlayacak, bu yaptıklarımız çerez niyetine.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doseme tamiri makro cekimde goz tirmalasa da uzaktan bakinca hakikaten gazoz hediye etmelik kivama gelmis, arabanin icine yerlesince iyice dikkat cekmez hale gelecektir.

Nacizane bir onerim olacak. Pasli parcalarin restorasyonu icin, bir pas sokucu/donusturucu kullansan? Yani ustunu boyamak oradaki pasi, ve dolayisiyla curumeyi engellemiyor, sadece disaridan gorunmez hale getiriyor, o da bir sureligine.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doseme tamiri makro cekimde goz tirmalasa da uzaktan bakinca hakikaten gazoz hediye etmelik kivama gelmis, arabanin icine yerlesince iyice dikkat cekmez hale gelecektir.

Nacizane bir onerim olacak. Pasli parcalarin restorasyonu icin, bir pas sokucu/donusturucu kullansan? Yani ustunu boyamak oradaki pasi, ve dolayisiyla curumeyi engellemiyor, sadece disaridan gorunmez hale getiriyor, o da bir sureligine.
    Doğru diyorsun aslında, bunun için ben direkt pas üzerine sürülen hammerite denen bir boya almıştım KA için, onu uygulamak zor geldi, sprey ile iş çok kolay oluyor.

Şimdi bakınca ürünün sprey formu da varmış, bundan alayım 1 tane. Bu tür alanlarda kullanırım güzel olur.

Hammerite Direkt Pas Uzeri Cekiclenmiş Sprey Boya 400 ml.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu gün temizliğe devam ettim, arka koltuk tamamen bitti gayet de güzel oldu sanki

Pandizotu da aradan çıkardım tabi, kemerleri de yıkadım güzel oldu.

Suyunu sıyırdım güzelce, hava da sıcak mis gibi kurudu.

Görüntü kirliliği için kusura bakmayın, ama bu nedir arkadaş insan arabayı arada bi temizlemez mi yahu.

Abandık kosla ya, gayet de güzel temizledi meret. Fiyatına baktım baya da pahalıymış, dedim normal o zaman temizlemesi

Temiz temiz tertemiz,

Garajda gir çık toz pislik olmasın diye büyük boy çöp poşetini kestim üzerine bantladım. Temiz kalsın, arabaya takmaya çok zaman var daha.

Kemerler de kenardaydı, dedim şunları da yıkayayım.

Paçalıklar, kapı kolları, ön lip vs aksesuarları da çekmiş olalım.

Garajda son durum şöyle, garaj çok karışık farkındayım onu da 107 yi bitirdikten sonra düzelteceğim.

Baya malzeme birikti arabaya takılacak.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Azmine hastayım abi, ampul degistirmeye sanayiye giden biri olarak hayranlıkla ve hayretle takipteyim

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek kelimeyle helal olsun
    Tango-1 never dies.

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine rahat durulmamış

Bu iş bizim elimize iğne iplik te aldırdı ya başka bişi demiyorum. :P Bende Seat leon da koltuğun kenarını dikmiştim. Hatta saolsun hanım bi dünya söylenmişti.

Hammerite in sprey olanından bende alayım birtane atayım kenara. Lazım olur alakasız yerlerde.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine rahat durulmamış

Bu iş bizim elimize iğne iplik te aldırdı ya başka bişi demiyorum. :P Bende Seat leon da koltuğun kenarını dikmiştim. Hatta saolsun hanım bi dünya söylenmişti.

Hammerite in sprey olanından bende alayım birtane atayım kenara. Lazım olur alakasız yerlerde.
    abi sebat oto kuaför'de görmüştüm meşhur alt yıkama yapan yerde, würthün pas dönüştürücüsü var sıkıyorsun maviş maviş pasları dönüştürüyor baya sonrası temizlik ve üzerine boya şeklindeydi diye hatırlıyorum, bir bakın ona da

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi sebat oto kuaför'de görmüştüm meşhur alt yıkama yapan yerde, würthün pas dönüştürücüsü var sıkıyorsun maviş maviş pasları dönüştürüyor baya sonrası temizlik ve üzerine boya şeklindeydi diye hatırlıyorum, bir bakın ona da
    Bende onun storylerini hayranlıkla izliyorum valla. Yürür aksamda sökülemeyen yerler için vs. çok iyi ürün. Bir deneyelim bizde bakalım. Belki dönüştürücü güzel iş yapabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gününde ve zamanında yapılan teslimata çok az denk geldim ustalık işlerinde.

Sözüm ona aracın baskı balata işi geçen pazar bitecekti (19.09.2023) ama ustanın hasta olması elinde iş olması falan fişman derken bitmedi.

Sevmediğim tarz da telefon görüşmeleri yaparak ancak 25.08.2023 de bitecek şekilde uzlaştık.

Bu hafta içinde şanzıman ve volanı söktü. Tahmin ettiğim gibi baskı balata kötü durumda, volan da pek iyi sayılmaz.

Sökülmüşken tabi ki şanzıman yağı ve aks keçeleri de değişiyor. Sıfır sorunla kapatalım istiyorum kutuyu.

Şanzıman kovanının içinden de az buçuk belli, balata ada dan 3 evet ile ayrılmış.

Volan da taşlanmadan önce son fotosu.

Fotoları usta atıyor, pek de hevesli değil foto konusunda tahmin edeceğiniz üzere.

Bir de sanayiye gittim jant boyası için, kapı kolunu da götürdüm kaliper ve kampana için boya yaptırdım.

Baya güzel tutturmuşlar tonu bence, bunlarla aynaları da boyasak boğar mı acaba çok ?

bir aksilik olmaz cuma akşam aracı teslim alırsak cmt pazar şenlik var

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya hacı abi, sen ne zaman sadece yıkama, cilalama yapacağın bir araba alacaksın?
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya hacı abi, sen ne zaman sadece yıkama, cilalama yapacağın bir araba alacaksın?
    sanırım hiçbir zaman Gerçi dur bu gün gittim DS4 baktım 142 bin km de, gerçekten sadece kozmetik işi vardı arabanın. İyi ki cepte para yoktu yoksa alıp çıkmıştım DS4'ü

Neyse gelelim büyük başarısızlıklar söz konusu temalı olaylar silsilesine

Öncelikle usta sağ olsun yan yattı çamura battı, hastane deyim, elimde iş var, diye diye bu güne kadar salladı bizi. Geçen cumartesi bitmesi lazımdı.

Bu gün de sözümona 15 de sözleştik ama saat 17 oldu 20 kere aramama rağmen açmayınca kalktım gittim, çekici bulup arabayı almaya.

O arada ya ben de sana dönemedim, telefon şurada kalmış vık vık yalan muhabbetlerden sonra eksik de olsa şanzımanı takmış.

Seçici ve aktüatörü verdim onları da taktı, zaten 9 tane cıvata sıktı. Soketlerini de ben taktım, tcm=şanzıman beynini de ben taktım ve lexia yı bağladım.

bingo: Kimse yok. p0900 aktüatör hatası buz gibi duruyor karşımda. Göstergede de çark simgesi mevcut.

lexia daki parametrelere göre çatal ile aktüatör mili arasında 4.3 mm ile bilmem kaç mm kadar boşluk olacakmış, aktüatörü söktüm göz kararı biraz boşluk bıraktım, tekrar bağlandım ve

lexia üzerinde p0900 hatası ve ekrandaki çark simgesinden kurtuldum.

Ama gel gelelim vites seçici bir türlü hareket etmiyor. Lexia üzerinden vitesleri 1-2-3-4-5-R olarak geçirmeye yarayan bir ekran var, pc den 1 e geçir diyorum yok, 2 yok 3 -4- 5- R yok.

En son akü den şüphelendim ve saat de geç olunca pes ettim aküyü söktüm aldım geldim eve. 2 gün önce de dursun lazım olur diye şarj aleti almıştım, gerçekten lazım oldu aküyü şarja bağladım.

Bu arada km göstergesinin içinde kutu içinde N / R vs yazan bir yazı olması lazım o çıkmıyor bir türlü.

Ecu yu tamir eden arkadaşı aradım konuştuk, dedi ist da biri var o çok uğraştı bunla o çözer işini, iyi dedim numara verir misin.

Aradım açmadı, sonra döndü bana. Meramımı anlattım yukarıda yazdığımdan biraz daha detaylıca, dedi neredesin dedim sakarya.

Ben de dedi sakaryadayım, haydaa dedim iyi olacak hastanın ayağına dr gelirmiş.

Neyse ücreti mukabilinde bize destek olur musun, pazar 15 için sözleştik. Bakalım gelirse eğer, (Usta sözüne itimat etmiyorum artık) yarın bakıcaz.

Eğer olmazsa kapı önü kendin yap şeklinde çözmeye çalışacağım.

Mekanik kısımda bir sorun yok bundan eminim, zira aktüatörü kendim topladım. Vites seçiciyi de kendim topladım.

Kırık dişli vs yok, tüm motorları dışarıda test ettim olması gereken 2.x amper çekecek şekilde çalışıyorlar.

Yazılımsal tarafta sorun var o noktada da tecrübemiz yok, eğer yarın araç yürürse çok sevineceğim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler