User Tag List

Sayfa 10/13 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
240 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: Peugeot 107 Otomatik / Mini restorasyon MMT hakkında bilgilendirme.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    on camda yazan DKI ve arka tarafta yazan Y ne anlama geliyor?
    öyle işte.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    on camda yazan DKI ve arka tarafta yazan Y ne anlama geliyor?

Y: YOK ( Arka çamurluk yok ya arabada, bagaj kapağı da cam)

DKI = D: Değişim Kİ: Kırık çatlak taş izi demekmiş. Rapor üstünde böyle yazıyor.

Gereksiz laf kalabalığı, raporda çok i yaptık gibi göstermek

Yaz oraya ön cam çatlak geç.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

DKI = D: Değişim Kİ: Kırık çatlak taş izi demekmiş. Rapor üstünde böyle yazıyor.

E abi senden 4500 TL' cik almış. Yazacak tabi

Yemin ederim Otorapor kadar saçma bir işletme görmedim. Son aldığım araba Otorapor X şubesi eksperliydi, kaput lokal boyalı yazıyodu. Satarken alıcı arkadaş Otorapor Y şubesine götürdü kaput tam boyalı dedi Alıcı arkadaş çakallığa yatınca küçük çaplı tartışma yaşamıştım Bu sebeple daha Otorapora araba götürmem

Mazda' yı alırken PPF olan parçalara boya yazıyodu, PPF var onlarda diyince yok abi diye iddia etmişlerdi Gösterince hee atlamışım pardon oldular

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

On cam haricinde, diger camlara neden bakmamis arkadas? On cam degisebilir, tas gelir catlar, catlak gezmeyi gectim, muayeneden gecmez, buna takilan var mi gercekten? Benim icin mesela "hasarsiz" aracta, yanlardaki camlarin uretim yilinin aracin model yiliyla tutarli olmasi daha onemlidir. Zira araba hasarsiz ama bu camlar aractan daha yeniyse kafamda soru isaretleri aninda belirir

Neyse, tam "dostlar alisveriste gorsun" olmus senin bu eksper isi. Suyu cikti zaten bu boya mevzularinin bence, hatta cok oluyo. Sokakta duran, gezen seyler bunlar, sagi soluk cizik arabayla mi gezeyim? Avrupada insanlar boyanmis arabalari ozellikle belirtir, ki hele 3-5 yasindan itibaren arabanin degeri artar boyasi yeniyse. Bizde gunesten yanmis, saca kadar inmis, arabada boya namina bir halt kalmamis arabalar, ayni aracin komple distan boyalisindan daha degerli, neden hatasiz-boyasiz. Biraz icimi dokmus gibi oldum, kusura bakma Kaan
    öyle işte.

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şasede direklerde oynama yoksa kaporta konusunda boya yada değişen konusunda takıntılı değilim. önceki aracımda sağ 2 kapının sacı değişmiş durumdaydı kazalı fotolarını görerek aldım. sokakta duran yada devamlı trafikte olan araçlar için gereksiz bir hatasız kusursuz fantezimiz var maalesef.

mekanik olarak tüm sorunları çözülmüş bu yaşta bir araç için de gayet güzel bir tercih aslında ama yinede her malın bir alıcısı vardır elbet elbet denk gelir.

son 1 senedir tüm yollar çakıl taşı dolu. çalıştığım kurumda ön camı çatlamayan araç kalmadı. hepsinde birer ikişer çatlak var. ön cam orjinal cam olduktan sonra o da çok önemli değil. ama bunlara da takılan çok var.

son olarak tarcanlar bursa da arkadaşımın aracına direksiyon airbag i değişmiş diye yazmışlar. boya vs olmayan araçta airbag değişmiş olarak görünce satın alan vazgeçmiş. tabi satıcı olan mahçup ekspertiz parasını ödemiş çıkmış doğru servise. bu aracın airbag orjinal değil diyorlar nasıl olur vs servis orjinal diye rapor vermiş kaşeli mühürlü. şimdi hangisi doğru bilemiyorum eksperler ne kadar yetkin bu konuda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E abi senden 4500 TL' cik almış. Yazacak tabi

Yemin ederim Otorapor kadar saçma bir işletme görmedim. Son aldığım araba Otorapor X şubesi eksperliydi, kaput lokal boyalı yazıyodu. Satarken alıcı arkadaş Otorapor Y şubesine götürdü kaput tam boyalı dedi Alıcı arkadaş çakallığa yatınca küçük çaplı tartışma yaşamıştım Bu sebeple daha Otorapora araba götürmem

Mazda' yı alırken PPF olan parçalara boya yazıyodu, PPF var onlarda diyince yok abi diye iddia etmişlerdi Gösterince hee atlamışım pardon oldular
    Konu firma özelinde değil de, ekspertiz olayının işleyiş mantığında bir sorun var bence.

C2 yi ümran da ekspertize soktuğumda orj truncu döşemeye adamlar kılıf yazmıştı. Bu gün 107 nin ekspertizinde trim sesi var demişler, arka kelebek açıkmış uyarınca ya kusura bakma onu görmedim olmuş. Sabit duran arabaya dipgaz yapıp, duman atıyor diye yazmışlar
    Bir standardı yok, ve aman bizden sorumluluk gitsin diye olan olmayan yazıyorlar.

Mesela triger kontrolü acil demişler, söktün mü ? yok. Motor kompersyon acil yazmış. E 4.5k alıyorsun müşteriden yap kompresyon testini de, en azından soru işareti olmasın.

Ha ben garaja aldım kompresyon test cihazı, beni masrafa soktular durduk yere.

Biradere sordum, kanka diyor bana bassalar o kadar ben de duman atarım güldürdü kerata.

Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    On cam haricinde, diger camlara neden bakmamis arkadas? On cam degisebilir, tas gelir catlar, catlak gezmeyi gectim, muayeneden gecmez, buna takilan var mi gercekten? Benim icin mesela "hasarsiz" aracta, yanlardaki camlarin uretim yilinin aracin model yiliyla tutarli olmasi daha onemlidir. Zira araba hasarsiz ama bu camlar aractan daha yeniyse kafamda soru isaretleri aninda belirir

Neyse, tam "dostlar alisveriste gorsun" olmus senin bu eksper isi. Suyu cikti zaten bu boya mevzularinin bence, hatta cok oluyo. Sokakta duran, gezen seyler bunlar, sagi soluk cizik arabayla mi gezeyim? Avrupada insanlar boyanmis arabalari ozellikle belirtir, ki hele 3-5 yasindan itibaren arabanin degeri artar boyasi yeniyse. Bizde gunesten yanmis, saca kadar inmis, arabada boya namina bir halt kalmamis arabalar, ayni aracin komple distan boyalisindan daha degerli, neden hatasiz-boyasiz. Biraz icimi dokmus gibi oldum, kusura bakma Kaan
    Doğru diyorsun, RS in ön camını ben çatlattım mesela, elimin ayarsızlığından ötürü.

Bizim toplum olarak "boyasız araba" fetişimiz tavan durumda maalesef. c5 i aldığım gibi tavan bagaj kaput boyattım ciddi güneş yanıkları vardı. Boyasız diye damalı eşek gibi mi dolaşmalıydık. Çektik fotoğrafını boyattık, bu arabaçöp mü şimdi.

Değişene takılınır ben de takılırım ama tavan ya da kaynaklı parça değişimine takılırım. Fabia varken ışıklarda gelip motor çarpmıştı, kapı sacı değişti ne kaybetti araba hiçbir şey.

Benim görüşüm genel piyasa ile örtüşmüyor bu konuda maalesef. Keşke araba yerine başka hobim olsaydı diyorum bazen

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ülkede kimse işini layıkıyla yapmıyorki.

parça parça lokal boyalı arabaya sen nasıl yazarsın sol komple boyalı.

trigerin km. ve yaşına göre vakti gelmiş bahh bahh...arabada triger zincirli.bırak vaktini,km. sini motor yapılmadıkça,conta yanmadıkça kimse değişmez bu makinada zinciri..bu araçların ing-belçika-hollandada 6-12-24 saat yarışları var.sağlamlığı kanıtlanmış toyota makinası.yoksa bende binmezdim,pist kovalamazdım :P

jant olayı iyice saçmalık ,yorum gereğide duymuyorum.

hele sabit duran araçta boş viteste, dip gaz verip motor hakkında bilgi vermek,bu araba duman,yağ buharı atıyor demek ekstra saçmalı.

bu yaşta bu km.de otm. arabada olabilecek makul değişen veya boyalar var.bunlar bizede süpriz oldu.en baştan en sona bu işin içerisindeyim.arabadaki emeği herkez görüyor biliyor.

özellikle şanzımanı hakkında eksperde tek yorum yok.

her iki tarafıda tanırım araç opsiyonlanan arkadaşa gitsin isterdim.
    her iki taraf içinde hayırlısı olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ülkede kimse işini layıkıyla yapmıyorki.

parça parça lokal boyalı arabaya sen nasıl yazarsın sol komple boyalı.

trigerin km. ve yaşına göre vakti gelmiş bahh bahh...arabada triger zincirli.bırak vaktini,km. sini motor yapılmadıkça,conta yanmadıkça kimse değişmez bu makinada zinciri..bu araçların ing-belçika-hollandada 6-12-24 saat yarışları var.sağlamlığı kanıtlanmış toyota makinası.yoksa bende binmezdim,pist kovalamazdım :P

jant olayı iyice saçmalık ,yorum gereğide duymuyorum.

hele sabit duran araçta boş viteste, dip gaz verip motor hakkında bilgi vermek,bu araba duman,yağ buharı atıyor demek ekstra saçmalı.

bu yaşta bu km.de otm. arabada olabilecek makul değişen veya boyalar var.bunlar bizede süpriz oldu.en baştan en sona bu işin içerisindeyim.arabadaki emeği herkez görüyor biliyor.

özellikle şanzımanı hakkında eksperde tek yorum yok.

her iki tarafıda tanırım araç opsiyonlanan arkadaşa gitsin isterdim.
    her iki taraf içinde hayırlısı olsun.
    Abi ağzına sağlık gayet güzel ifade etmişsin konuyu. Aykut benim kardeşim biz onla her türlü anlaşırız, 4 teker 1 kupa için muhabbetten feragat etmeyiz.

Benim itirazım işin yapılışındaki eksikliklere, yoksa araba 2 parça birleştirilmiş bile olsa yine bizim, bu konuları dert etmem ben.

Çıkarılan ders: Daha iyi bir boya makinası al, daha iyi incele.

Kompresyon test cihazını aldım bu gün geliyor, cumartesi istanbulpark a gidiyorum ***** fest var <3

Pazar günü ölçümünü yapacağım ve videosunu da çekeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şasede direklerde oynama yoksa kaporta konusunda boya yada değişen konusunda takıntılı değilim. önceki aracımda sağ 2 kapının sacı değişmiş durumdaydı kazalı fotolarını görerek aldım. sokakta duran yada devamlı trafikte olan araçlar için gereksiz bir hatasız kusursuz fantezimiz var maalesef.

mekanik olarak tüm sorunları çözülmüş bu yaşta bir araç için de gayet güzel bir tercih aslında ama yinede her malın bir alıcısı vardır elbet elbet denk gelir.

son 1 senedir tüm yollar çakıl taşı dolu. çalıştığım kurumda ön camı çatlamayan araç kalmadı. hepsinde birer ikişer çatlak var. ön cam orjinal cam olduktan sonra o da çok önemli değil. ama bunlara da takılan çok var.

son olarak tarcanlar bursa da arkadaşımın aracına direksiyon airbag i değişmiş diye yazmışlar. boya vs olmayan araçta airbag değişmiş olarak görünce satın alan vazgeçmiş. tabi satıcı olan mahçup ekspertiz parasını ödemiş çıkmış doğru servise. bu aracın airbag orjinal değil diyorlar nasıl olur vs servis orjinal diye rapor vermiş kaşeli mühürlü. şimdi hangisi doğru bilemiyorum eksperler ne kadar yetkin bu konuda
    Bence bu toplumun öteden beri biriktirdiği bir refleks ile oluşuyor.

Çünkü zamanında 2 parça birleşmiş, taklalı arabaları, airbag açmış içine sünger doldurulmuş arabaları "hatasız" diye sattılar millete.

Ekspertizler de arabadan anlamayan insanların bu eksiğini "fazlasıyla" doldurmaya başladı.

Bundan 10 sene önce böyle bir sektör yoktu, alırdın arbayı sanayide bi boyacıya götürürdün, oradan bi mekanikçiye götürürdün duruma göre alırdın.

Şimdi DYNO diye biz zıkkım çıkarmışlar duran arabayı önünde havalandırma vs olmadan, şanzıman oranlarını vs girmeden bir rulo üzerinde yarınlar yokmuş gibi gaza basıp sana da al kardeşim %87 %50 diye bir oran veriyorlar.

Hatta yanlış hatırlamıyorsam dyno da forum danbir arkadaşın arkadan iter bir arabasının lastiği falan yarılıp bir şeyler olmuştu.

Yurdum insanı da bu orana bakıp ama kardeşim bak araba bitik diyerek bunu pazarlık kozu olarak kullanıyor.

Sizin olayda da servisten alınan rapor ile ilgili firmaya gidip ücret iadesi talep edileiblir, hatta dava açılıp araç satışına engel oldunuz hatta abartarak ticari itibarımı zedelediniz diye uğraşılır mı ? Uğraşılır.

Ha bunun da çakallığı var, kıyıa köşe de bir yerde verilen rapor bilmem ne kadar geçerlidir diye.

Bu öncelikle bu işin eğitimini almamış ama parası olan adamlar tarafından açılan dükkanlarda "usta" adı altında eline makina alıp oraya buraya değdirip yorum yapan adamları işe almalarından ve para kazanma hırsından kaynaklanıyor.

Arabanın motor sağlığı benim bildiğim silindir içi basınç ile ölçülür, onunda bir aparatı vardır sökersin bujiyi, yakıt pompasını devre dışı bırakırsın marş yaparsın, orj değere yakın mı, silindirler arası fark var mı bakarsın. Fark varsa atıyorum 3. silindir de kompresyon kaçağı var dersin vs vs.

daha çok yazılır da gerek yok, biz söküp takmaya devam edelim keyfini alalım

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alacak ya da almayacak arkadasa degil lafim kesinlikle ustune alinmasin lutfen, ama hakikaten bu boyali araba almam takintisi cok rahatsiz edici ya. Millet arabasinin degeri dusmesin diye carpik curpuk cizik icinde arabalarla geziyor, almak isteyen adam cizikse e bu cizik diye laf ediyor, boyatsan vay boyali diye laf ediyor. Resmen olumcul bir kisir dongu.

ya boyaliysa boyali, al gotur adam gibi bir ustaya, baksin sokulmus takilmisina şasesine motoruna al devam et, lambo ya da ferrari almiyorsun sonuçta, 10 senelik sehir ici arabasi alacaksın, ustelik de burda konusu olan, her seyi fotolu kayitli olan araba.

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar niyetlenen arkadaş benim
    Yaklaşık 3 senedir Tolga abiyle bir diyaloğumuz-hukukumuz var ona da söyledim, art niyetli bir davranışı olduğunu düşünmüyorum. Boya değişen konusunda bende şaşırdım, Tolga abi elindeki makineyi bana verip al sen kafana göre takıl bak nereye istiyosan dedi. Benim baktığım değerlerde normaldi, farklı çıkmasının sebebinin boya ölçüm makinesinden kaynaklı olabileceğini söylediler, ki ben o kısımlarda büyük bişey görmedim illa ki onunla orta yolu bulurduk. Arabayı da eşime alacağım için onun da bi yerleri düzleme potansiyeli yüksek
    Motor ile ilgili bir yorum gelince beni şaşırtan konu o oldu. Uzmanı olduğum bir segment veya araba tipi olmadığı için yorum da yapamadım. Daha önce benzer mevzu pd passat variantta geldi çünkü. Yağ kapağını açtılar uzman arkadaşlar, ince ince yağ fırlatmaya başladı ama öyle pof pof dumanlık bişey yoktu. Bana laf vurdular sen motoru bitik araba mı aldın diye, arabayı çıkartıp esp kapalı önlerinde 2 kere sıktım. Dedim aynen motoru bitik bu kadar gidiyor. Neyse çok uzatmıyım, kompresyonla ilgili bir yorum gelince ben de arada kaldım. Netice de bu şekilde karar aldık.
    Tolga abiye de anlattım daha önce forumdan bir arkadaşımla ticaret yapıp pişman olmuştum ve sonunda da aramız bozulmuştu. Belki evham yapıyorum gereğinden fazla bilmiyorum, eksperin *** yemesi çıkma ihtimali de yüksek ama Tolga abi kırmadım seni umarım, eğer yanlış bir hareket yaptıysam da kusuruma bakma tekrardan. Onun da yazdığı gibi eksperin ücretini yok dersen eyvallah derim abi, he yollarım dersen de eyvallah derim dedim ona da sağolsun öyle şey olmaz dedi. Bir yandan da korktum işin açıkçası gider ekspere bişey yapar diye pişman da oldum keşke konuşmasaydık diye bu mevzuyu
    Yemekler benden olsun sorun değil, gönüller bir olsun
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alacak ya da almayacak arkadasa degil lafim kesinlikle ustune alinmasin lutfen, ama hakikaten bu boyali araba almam takintisi cok rahatsiz edici ya. Millet arabasinin degeri dusmesin diye carpik curpuk cizik icinde arabalarla geziyor, almak isteyen adam cizikse e bu cizik diye laf ediyor, boyatsan vay boyali diye laf ediyor. Resmen olumcul bir kisir dongu.

ya boyaliysa boyali, al gotur adam gibi bir ustaya, baksin sokulmus takilmisina şasesine motoruna al devam et, lambo ya da ferrari almiyorsun sonuçta, 10 senelik sehir ici arabasi alacaksın, ustelik de burda konusu olan, her seyi fotolu kayitli olan araba.
    bu sebeple kompresyon test cihazı aldım. Ürünü hatalı göndermeseler bu gün ölçüm yapacaktım aslında ama olmadı.

O döngü maalesef öyle, pazarlık payı için kullanılıyor genelde. Araba ilanda ve şunu yazdım. Hatasız arayan bayiye gidecek
    12 yaşında araba 139 bin km sağda solda gezmiş illaki bir şeyleri olur, olmuştur. Dediğin gibi düz gidiyor mu, duruyor mu. Hayati bölgelerde bir dert var mı, ya da motorunda sorun var mı bakarsın.

Olayı karıştıran eksperlerin tutumu bana kalsa. Değişen kısımları için zaten lafım yok ben kendi makinam ile baktım anlamadım. O yüzden de zaten üzerime düşeni yaptığıma inanıyorum.

Boya kısmı ise yanlış aktarım kurbanı oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar niyetlenen arkadaş benim
    Yaklaşık 3 senedir Tolga abiyle bir diyaloğumuz-hukukumuz var ona da söyledim, art niyetli bir davranışı olduğunu düşünmüyorum. Boya değişen konusunda bende şaşırdım, Tolga abi elindeki makineyi bana verip al sen kafana göre takıl bak nereye istiyosan dedi. Benim baktığım değerlerde normaldi, farklı çıkmasının sebebinin boya ölçüm makinesinden kaynaklı olabileceğini söylediler, ki ben o kısımlarda büyük bişey görmedim illa ki onunla orta yolu bulurduk. Arabayı da eşime alacağım için onun da bi yerleri düzleme potansiyeli yüksek
    Motor ile ilgili bir yorum gelince beni şaşırtan konu o oldu. Uzmanı olduğum bir segment veya araba tipi olmadığı için yorum da yapamadım. Daha önce benzer mevzu pd passat variantta geldi çünkü. Yağ kapağını açtılar uzman arkadaşlar, ince ince yağ fırlatmaya başladı ama öyle pof pof dumanlık bişey yoktu. Bana laf vurdular sen motoru bitik araba mı aldın diye, arabayı çıkartıp esp kapalı önlerinde 2 kere sıktım. Dedim aynen motoru bitik bu kadar gidiyor. Neyse çok uzatmıyım, kompresyonla ilgili bir yorum gelince ben de arada kaldım. Netice de bu şekilde karar aldık.
    Tolga abiye de anlattım daha önce forumdan bir arkadaşımla ticaret yapıp pişman olmuştum ve sonunda da aramız bozulmuştu. Belki evham yapıyorum gereğinden fazla bilmiyorum, eksperin *** yemesi çıkma ihtimali de yüksek ama Tolga abi kırmadım seni umarım, eğer yanlış bir hareket yaptıysam da kusuruma bakma tekrardan. Onun da yazdığı gibi eksperin ücretini yok dersen eyvallah derim abi, he yollarım dersen de eyvallah derim dedim ona da sağolsun öyle şey olmaz dedi. Bir yandan da korktum işin açıkçası gider ekspere bişey yapar diye pişman da oldum keşke konuşmasaydık diye bu mevzuyu
    Yemekler benden olsun sorun değil, gönüller bir olsun
    O C2 nin satış sonrası gerçekten dert sahibi yapar insanı.
    107 olmadı rs veririz sana senle anlaşamama şansımız yok çiçeğim

Birader bozmuş zaten eksperi orda. Hatta oğlum dedim duman mı attı araba. Evet attı dedi ama o kadar bana da bassan ben de atardım

İlginç bir yaklaşımı oldu.

Şu kompresyon aleti gelsin de ben de meraktayım ne çıkacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O C2 nin satış sonrası gerçekten dert sahibi yapar insanı.
    107 olmadı rs veririz sana senle anlaşamama şansımız yok çiçeğim

Birader bozmuş zaten eksperi orda. Hatta oğlum dedim duman mı attı araba. Evet attı dedi ama o kadar bana da bassan ben de atardım

İlginç bir yaklaşımı oldu.

Şu kompresyon aleti gelsin de ben de meraktayım ne çıkacak
    Kompresyon ilk kuru ölçülür düşük çıkarsa ıslak ölçülür diye biliyorum. İkisi de bakıldı mı?
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kompresyon ilk kuru ölçülür düşük çıkarsa ıslak ölçülür diye biliyorum. İkisi de bakıldı mı?
    Kuru ıslak kavramını anlamadım açıkçası.

Benim bildiğim buji sökülür manometre bağlanır. Yakıt pompa sigortası sökülür marş yapılır. Değer kayıt edilir. Tabi işin tam şeklini net araştırıp öyle ölçüm yapacağım.

Benzinli ölçüm kiti aldığım firma yanlışlıkla dizel ölçüm seti göndermiş, onu iade edip yenisini sipariş ettim. O da pazartesi günü teslim olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu kapama parçasını hallettim.

Pleksi den diğer tarafı şablon olarak kullanarak bir parça kestim.

Kaba halini oturtup ölçü aldım tekrar ince ayar için.

Bir ön izleme yaptım.

Sıcak hava tabancası ile parçayı biraz büktüm, daha net oturdu yerine böylece.

Astarını attım ama mat siyah boyamı kalmamış gittim aldım geldim.

Söktüğüm parça ile birlikte boyadım.

Sonra sıcak silikon + çift taraflı bant ile yerine sabitledim.

Vakit kalırsa gündüz farını da takıcam bakalım nasıl olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En son gündüz farlarını taktım ve yıkadım, sonrasında fotoğraflarını çektim. Daha da ellemem artık demek istiyorum ama kapı bantları çok hoşuma gitmedi onları da boyarım gibime geliyor.

Şu sarkanlar neymiş acaba bakayım bunlara bi.

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir an dedik basık haliyle ne güzel duruyor. Sonraki resime bir baktım Çukur Tuning Coliver
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben hala boyatamadım��
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler