User Tag List

Sayfa 11/13 İlkİlk ... 910111213 SonSon
240 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: Peugeot 107 Otomatik / Mini restorasyon MMT hakkında bilgilendirme.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alttan sarkanlara bakiyorken tampon ekinin sofor tarafina da bi el at istersen, biraz cikik duruyor Bir de on plaka hafif donuk mu? Yolcu tarafi ucu sanki 1-2 mm yukarida gibi
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kuru ıslak kavramını anlamadım açıkçası.

Benim bildiğim buji sökülür manometre bağlanır. Yakıt pompa sigortası sökülür marş yapılır. Değer kayıt edilir. Tabi işin tam şeklini net araştırıp öyle ölçüm yapacağım.

Benzinli ölçüm kiti aldığım firma yanlışlıkla dizel ölçüm seti göndermiş, onu iade edip yenisini sipariş ettim. O da pazartesi günü teslim olacak.
    Şöyle ki;

Diyelim kompresyon değerleri düşük çıktı. Peki sebebi ne?

Islaktan kasıt yağlı kompresyondur. Segmanlar mı kaçırıyor valfler mi anlamak için yapılır. Segmanlar yağla doldurulduktan sonra düşüklük devam ediyorsa valfler ya da conta sorunludur. Yağlıyken basınç artıyorsa segmanlar yavaştan ömrünü doldurmaya başlamış demektir. Valfler de sağlamdır.

Yan yana 2 pistonda benzer düşüklük görülür ve yağlı halinde de devam ediyorsa bu da muhtemelen contanın iki piston arasından kaçırdığının göstergesidir.

Islak/yağlı kompresyonda normal değerlere çıkan araç yaşı km si bakımından doğal kabul edilebilir. Kaliteli yağ da sorunu azalatacaktır.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle ki;

Diyelim kompresyon değerleri düşük çıktı. Peki sebebi ne?

Islaktan kasıt yağlı kompresyondur. Segmanlar mı kaçırıyor valfler mi anlamak için yapılır. Segmanlar yağla doldurulduktan sonra düşüklük devam ediyorsa valfler ya da conta sorunludur. Yağlıyken basınç artıyorsa segmanlar yavaştan ömrünü doldurmaya başlamış demektir. Valfler de sağlamdır.

Yan yana 2 pistonda benzer düşüklük görülür ve yağlı halinde de devam ediyorsa bu da muhtemelen contanın iki piston arasından kaçırdığının göstergesidir.

Islak/yağlı kompresyonda normal değerlere çıkan araç yaşı km si bakımından doğal kabul edilebilir. Kaliteli yağ da sorunu azalatacaktır.
    Tamam şimdi oldu, pistona üstten yağ döküyorlar o da basınçla segmanlara doğru gidiyor. Basınç yüksek çıkarsa segmanlar aşınık diye yorumluyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alttan sarkanlara bakiyorken tampon ekinin sofor tarafina da bi el at istersen, biraz cikik duruyor Bir de on plaka hafif donuk mu? Yolcu tarafi ucu sanki 1-2 mm yukarida gibi
    dremelle düzeltirim onu ben, dikkat etmedim ama bi alıcı gözle bakayım yeniden.

Alttan sarkanları çözemedim nereye bağlanıyor ya da orj de de böyle mi. Ama sarkmaması lazım gibi sanki.

plakayı çok ölçe biçe taktım ama yine ona da bi alıcı gözle bakayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dremelle düzeltirim onu ben, dikkat etmedim ama bi alıcı gözle bakayım yeniden.

Alttan sarkanları çözemedim nereye bağlanıyor ya da orj de de böyle mi. Ama sarkmaması lazım gibi sanki.

plakayı çok ölçe biçe taktım ama yine ona da bi alıcı gözle bakayım.
    bazen fotograf ile canli arasinda cok fark ediyor. Canlida gorunmeyen seyler fotografta gorulebiliyor, ya da aslinda olmayan seyler fotografin azizligine ugrayabiliyor, o yuzden fark edilmemis olabilir, ya da aslinda oyle bir sey olmayabilir bile ben yine de yorumda bahsettiklerimi gordugum fotoyu soyle birakiyorum:

öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bazen fotograf ile canli arasinda cok fark ediyor. Canlida gorunmeyen seyler fotografta gorulebiliyor, ya da aslinda olmayan seyler fotografin azizligine ugrayabiliyor, o yuzden fark edilmemis olabilir, ya da aslinda oyle bir sey olmayabilir bile ben yine de yorumda bahsettiklerimi gordugum fotoyu soyle birakiyorum:

Şu lipi monte etmek eziyet bu arabaya, çünkü tamponun altında uzanan bir parçası yok. Eğe büke kese biçe monte etmiştim 1512 tane vida ile

O kısım bu açıdan net şekilde dışarıda duruyor. Ama çamurluk yanında ayakta durunca pek böyle görünmüyor. 107 ile geldim işe bu gün, inersen aşağıya bir bakayım tekrar.

Bu fotoda mesela bana aslan arması ve çerçevesi de yamuk görünüyor ama değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu lipi monte etmek eziyet bu arabaya, çünkü tamponun altında uzanan bir parçası yok. Eğe büke kese biçe monte etmiştim 1512 tane vida ile

O kısım bu açıdan net şekilde dışarıda duruyor. Ama çamurluk yanında ayakta durunca pek böyle görünmüyor. 107 ile geldim işe bu gün, inersen aşağıya bir bakayım tekrar.

Bu fotoda mesela bana aslan arması ve çerçevesi de yamuk görünüyor ama değil.
    2010 oncesi Peugeot amblemi zaten takintili insani hasta edecek cinsten. Aslanin bir ayagi digerinden daha asagida duruyor ve aslan cerceveye tam ortali degil. O yuzden ambleme fazla takilmamak gerek Peugeot'ta, Fransiz abilerin bir bildigi olsa gerek diyerek es gecmek lazim bence
    öyle işte.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne zaman

gapışıyoruz genç ))

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hahaha @mikelazi haftaya intercity ye geleceksen ben 107 le geleyim orada paylaşırız kozlarımızı Full sökerim ama bagaj camı dahil :P

Sakaryaya geldiğinde bi deneyelim ya merak ettim, kamera falan da al yanına ama.

Kırmızısı çok güzel ya, valla 3 kuruş fazla olsun kırmızı olsun dedikleri kadar var.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İsteyene değil, istediğimize satarız

Nakit çiçeğim be, ama rakamda güzellik yapabilirim sana. Motorla 1 saat gezerim ama
    Motor senin kopeen olsun da bizimkisi lafı guzaf

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor senin kopeen olsun da bizimkisi lafı guzaf
    piyasa zayıfladı sanırım, biz ilana çıktık soran eden yok

Satarsın soran olmaz, Satınca e abi biz alırdık olur ufak tefek satış alış cilveleri sanırım bunlar

hayır bir de adam jantlı ve kırmızı arabasını atıyor buraya, bizim satışı da baltalıyor
    @mikelazi abi hahahah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Satarsın soran olmaz, Satınca e abi biz alırdık olur ufak tefek satış alış cilveleri sanırım bunlar

hayır bir de adam jantlı ve kırmızı arabasını atıyor buraya, bizim satışı da baltalıyor
    @mikelazi abi hahahah
    yine sana yararki

her türlü gelir seninkini alırım elinden )))))))

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

@mikelazi abi hahahah
    Favorime eklediğim hiçbir araç satılmadı neredeyse. Herkes de fiyat kırıyor. Ciddi bir durgunluk var sanırsam. Üstelik sıfır araç sıkıntısı da bitti diyorlar. Genel olarak 1-2 aya siparişler geliyormuş...
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Favorime eklediğim hiçbir araç satılmadı neredeyse. Herkes de fiyat kırıyor. Ciddi bir durgunluk var sanırsam. Üstelik sıfır araç sıkıntısı da bitti diyorlar. Genel olarak 1-2 aya siparişler geliyormuş...
    Ülke adına güzel gelişmeler bunlar, bireysel olarak bizim gibi satıcı adama yaramadı ama.

Neyse ki alayım 3 ay sonra "çakarım" birine diyerek alanların elinde kalacak bazı arabalar o iyi olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam sag tarafta iki tane su haznesi var. Biri soğutma suyu radyatöre gidiyor. Diğeri ne için, bendeki araçta içi boş onun. Bir de yağ olarak ne kullanıyorsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2010 oncesi Peugeot amblemi zaten takintili insani hasta edecek cinsten. Aslanin bir ayagi digerinden daha asagida duruyor ve aslan cerceveye tam ortali degil. O yuzden ambleme fazla takilmamak gerek Peugeot'ta, Fransiz abilerin bir bildigi olsa gerek diyerek es gecmek lazim bence
    peugeot'daki abiler temsili

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Amac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam sag tarafta iki tane su haznesi var. Biri soğutma suyu radyatöre gidiyor. Diğeri ne için, bendeki araçta içi boş onun. Bir de yağ olarak ne kullanıyorsun.
    plastik kapaklı radyatöre giden radyatör taşırma kabı.başka nerde var.

camsuyu sağ far arkasında mavi kapak

10w40 motul 6100+ öneririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın bu gün kompresyon testini yaptım, işlem basit. Buji bobin enjektör soketi sök, test aletini bağla marşa bas.

Şurada çok güzel de bir döküman buldum, ekliyorum yeri gelir ihtiyacı olan olur.

https://apps.techcollege.dk/autoqr/v...anical%201.pdf

Gelelim duruma. 3 silindir de 180-190 psı civarı değer verdi. Silindirler arası fark neredeyse sıfıra yakın.

Aracın fabrikasyon değeri ( Yukarıdaki link sayfa 22) 1.45 bar 210 psı olarak belirtilmiş.

Şimdi ekspere gönül rahatlığıyla söylenebilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın bu gün kompresyon testini yaptım, işlem basit. Buji bobin enjektör soketi sök, test aletini bağla marşa bas.

Şurada çok güzel de bir döküman buldum, ekliyorum yeri gelir ihtiyacı olan olur.

https://apps.techcollege.dk/autoqr/v...anical%201.pdf

Gelelim duruma. 3 silindir de 180-190 psı civarı değer verdi. Silindirler arası fark neredeyse sıfıra yakın.

Aracın fabrikasyon değeri ( Yukarıdaki link sayfa 22) 1.45 bar 210 psı olarak belirtilmiş.

Şimdi ekspere gönül rahatlığıyla söylenebilirim

Abi dyno'ya çıkıp aracı bağırta bağırta saçma sapan bir test yapıyorlar,dyno kalibre mi dyno doğru düzgün bir marka mı takan yok. Nereden çıktı, kim çıkardı belli değil. Kim bilir kimler senin duruma düşmüştür?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler