User Tag List

Sayfa 3/29 İlkİlk 1234513 ... SonSon
537 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 2014 BMW 520i / Kürkçü dükkanı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkese güzel dilekleri için teşekkür ederim.

Al satçı dediniz üzdünüz gençler be , bu üzüntüye dayanamadım 2023 7. hafta üretim Michelin Pilot Sport 4S lastik takım aldım ) Akşam taktıracağım.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:25 ) değiştirilmiştir.

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence en guzelini yapiyorsun, deniyorsun, sevdigine biniyorsun, sikilinca satiyorsun, baskasini alip vaktini gecirip baskasini aliyorsun.

f10 bence cok ideal bir araba, hem gorece modern ozelliklere sahip, ekrandır vs, hem de son jenerasyon arabalarin uzay gemisi tasarimlarindan degil. benden once yazmislardir sen de ayni seyi dusunuyorsundur, ilk adres jantin rengini acmak olur heralde. gule gule kullan. benim de aklimda bu aralar ucuz yollu bir f10 vardi senin yuzunden ucuzunu alamiycam canim cekicek konuna baktiktca

fatihdurutuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese güzel dilekleri için teşekkür ederim.

Dün akşam Borusan oto satış danışmanlığı dönemimden beri dostum olan arkadaşımla arabayı teste çıktık , bu araba bana yazılımlı gibi geliyor bir bak bakayım sen daha çok sattın bunlardan dedim.
    sporta alıp yapıştırmasıyla ohaa dedik araba baya baya yazılımlı , gaddar gidiyor. Büyük ihtimal RSA , 2Cr , superchips'ten birisi. çünkü önceki sahibi teknoparkta çalışan yazılımcı ve arabaya meraklı birisi. Gidip merdiven altı tuning yaptıracak birisi olmadığına eminiz.
    Neyse yazılım işi için de ekstra çabaya girmeyeceğim.

Al satçı dediniz üzdünüz gençler be , bu üzüntüye dayanamadım 2023 7. hafta üretim Michelin Pilot Sport 4S lastik takım aldım ) Akşam taktıracağım.
    Bu alsatcı kavramını hiç anlamıyorum. Çocukken de legolarımız vardı hatta hala alıyoruz bitirdiğimiz her legoyu söküp söküp tekrar mı yapıyoruz? Biten lego bir köşeye kaldırılıyor. Bunlarda meraklı bir otomobilcinin oyuncakları her arabayu bitirip bir köşeye kaldıramayacağımıza göre mecbur satıcaz. Son parçayı takana kadar heves devam ediyor son parçayı takınca mecbur değişmesi gerekiyor.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu terlik tam senlik

Just a moment...
    Güzel cidden, ama gümrük çıkışlı araçların km leri bana güven vermiyor.

500 bin den 193 bin olmuş olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihdurutuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu alsatcı kavramını hiç anlamıyorum. Çocukken de legolarımız vardı hatta hala alıyoruz bitirdiğimiz her legoyu söküp söküp tekrar mı yapıyoruz? Biten lego bir köşeye kaldırılıyor. Bunlarda meraklı bir otomobilcinin oyuncakları her arabayu bitirip bir köşeye kaldıramayacağımıza göre mecbur satıcaz. Son parçayı takana kadar heves devam ediyor son parçayı takınca mecbur değişmesi gerekiyor.
    yok yok ben takılmıyorum çünkü al satçı değilim , yap işlet devret benimkisi.
    3 ay kalan araba da oldu ama onların da presslenmiş yaylarını söküp eibach prokit taktım 19" s line jant taktım, zincir değiştirdim vs. Hangi al satçı bunlarla uğraşıyor ki.
    Ha bir takım instagram galericisi gençler var o ayrı, arabaların tümü aynı zaten, fix menü, kafadan şaşıran coilover, arkalar soğuk press, max ebatta herhangi bir replika jant, aynaya o dönem hangi koku popülerse ondan tak geç.

leon içime sinmediği için çok hızlı satış gördü o kadar , ki araba motor şanzıman uyumu donanımı harikaydı, formentordan da devam edecektim bu F10'u görmeseydim
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:25 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Volkan hocam hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Ağustos 2020 - Nisan 2022 tarihleri arasında sedef beyaz hatasız bir 2014 Premium'da bende vardı, o dönem ki furya kaynaklı ben yatırımlık alıp sadece 1.000 km kullanmıştım Bir sefer kuzenin nikahı için Eskişehir'e gidip geldik, araçlarla çok arası olmayan annem bile aman bunu satma ha demişti sonrasında da binilmedi zaten yattı araç Sport'a çektikten sonra stock araçlarda hızlanmalar aracın kilosu ve geç gelen turbodan dolayı yavaş kalıyordu 1-2 sn kadar ama turbo geldiğinde yazılımsız bile keyfini fazlasıyla hissetiriyordu.

Bu motor 184 Hp'lik 2 litrelik versiyonun sağ veya sol üstten çapraz downsizing yapılmış hâli dolayısıyla yazılım vs. gibi güçlendirmelere fazlasıyla cevap veriyor. Genelde kullanıcıların problem yaşadığı olay şanzıman oluyor ileriye dönük çünkü servisler yağ değişimi yapmaktan çekiniyorlar ama siz bu konuda eski konularınızdan da okuduğum kadarıyla fazlasıyla tecrübelisiniz zaten gerekeni yapacaksınızdır. Hazır aklıma gelmişken şöyle bir anekdot da paylaşmak isterim: Ben aracı aldıktan sonra birebir aynı emsaline bir galericiden amca oğlum talip oldu. Dükkana gittik konu 525'lerden vs. açılınca esnaf arkadaş "Abi 520 benzinlilerde aracı sattıktan sonra ufak tefek bir şey çıkınca alıcı arıyor hemen aramızda hallediyoruz ama 525'lerde böyle bir durum olsa dükkanı kurşunlarlar vallahi" demişti. Uzun lafın kısası, problemsiz ve Ar-Ge'si şahane yapılmış ömürlük bir motor 1.6 170 Hp'lik ünite.

2014'lerin tek eksiği elektrikli bagaj benim gözümde çünkü ısıtmalı direksiyonun çok ekstrem bir farkı olmuyor bence. Sizin aracı gördükten sonra şöyle bir piyasasına bakayım dedim de, doğru düzgün F10 bile kalmamış, BMW'lerin kaderi bu oluyor maalesef..

Güncel durumda aracı satınca yatırımları başka yerlere kaydırdık vs. derken '93 orta kasa broadwaye biniyorum o da kendi çapında fakir premiumu sayılır ön iki cam otomatik vs. vs. :P

Keyifli günlerde kullanmanız dileğiyle..

ST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yüzyüze tanışmamış olmamıza rağmen,

leon/wolkanku ikilisi bir araya getirememiştim kafamda,

sizin adınıza çok sevindim, maşallah.
    Serdar TURGUT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volkan hocam hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Ağustos 2020 - Nisan 2022 tarihleri arasında sedef beyaz hatasız bir 2014 Premium'da bende vardı, o dönem ki furya kaynaklı ben yatırımlık alıp sadece 1.000 km kullanmıştım Bir sefer kuzenin nikahı için Eskişehir'e gidip geldik, araçlarla çok arası olmayan annem bile aman bunu satma ha demişti sonrasında da binilmedi zaten yattı araç Sport'a çektikten sonra stock araçlarda hızlanmalar aracın kilosu ve geç gelen turbodan dolayı yavaş kalıyordu 1-2 sn kadar ama turbo geldiğinde yazılımsız bile keyfini fazlasıyla hissetiriyordu.

Bu motor 184 Hp'lik 2 litrelik versiyonun sağ veya sol üstten çapraz downsizing yapılmış hâli dolayısıyla yazılım vs. gibi güçlendirmelere fazlasıyla cevap veriyor. Genelde kullanıcıların problem yaşadığı olay şanzıman oluyor ileriye dönük çünkü servisler yağ değişimi yapmaktan çekiniyorlar ama siz bu konuda eski konularınızdan da okuduğum kadarıyla fazlasıyla tecrübelisiniz zaten gerekeni yapacaksınızdır. Hazır aklıma gelmişken şöyle bir anekdot da paylaşmak isterim: Ben aracı aldıktan sonra birebir aynı emsaline bir galericiden amca oğlum talip oldu. Dükkana gittik konu 525'lerden vs. açılınca esnaf arkadaş "Abi 520 benzinlilerde aracı sattıktan sonra ufak tefek bir şey çıkınca alıcı arıyor hemen aramızda hallediyoruz ama 525'lerde böyle bir durum olsa dükkanı kurşunlarlar vallahi" demişti. Uzun lafın kısası, problemsiz ve Ar-Ge'si şahane yapılmış ömürlük bir motor 1.6 170 Hp'lik ünite.

2014'lerin tek eksiği elektrikli bagaj benim gözümde çünkü ısıtmalı direksiyonun çok ekstrem bir farkı olmuyor bence. Sizin aracı gördükten sonra şöyle bir piyasasına bakayım dedim de, doğru düzgün F10 bile kalmamış, BMW'lerin kaderi bu oluyor maalesef..

Güncel durumda aracı satınca yatırımları başka yerlere kaydırdık vs. derken '93 orta kasa broadwaye biniyorum o da kendi çapında fakir premiumu sayılır ön iki cam otomatik vs. vs. :P

Keyifli günlerde kullanmanız dileğiyle..
    selamlar ,

elektrikli bagaj hiç bir aracımda olmayan bir donanımdı, bu f10 ile vakumlu kapı + elektrikli bagaj da geldi. İkisi de muhteşem güzel donanımlarmış, umarım kolay bozulmazlar da onarımları kalın gelmez anahtardan ve içerideki tuştan bagajı kapatmak gerçekten rahatlık. kapıları bam güm diye kapatmadan sadece değdirerek kapatmak huzurlu hissettiriyor.

1.6 170lik ünite + yazılım gerçekten güzel yürüyor, donanımları güzel, ekleyeceğim parçalarla "içinden geçilmemiş, nargileciye hiç uğramamış F10" yapmaya gayret edeceğim

yatırımlarınız bol kazançlı olmasını dilerim.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:26 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Speedman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yüzyüze tanışmamış olmamıza rağmen,

leon/wolkanku ikilisi bir araya getirememiştim kafamda,

sizin adınıza çok sevindim, maşallah.
    Serdar Bey,
    iyi dilekleriniz için teşekkür ederim, yüz yüze de tanışmak nasip olur inşallah.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:26 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son cümleye kadar iyi gittin, ama o iş yalan sen de biliyorsun. Ben de böyleyim, maymun iştahlıyız biz araba konusunda.

Arabayla ilgili kafamızdaki işler bitince bizi bi kaşıntı tutuyor. Benimki tamamen şunu da denemeden ölmeyeyim kafası, senin de ayrı bir iç motivasyonun vardır.

Tam galerici olacak adammışım meraktan her marka modeli alır denerdim ben

Araba görünen zaten fazlaca iyi, ufak tefek kişiselleştirmeler sonrasında gönlünce binersin mis gibi.

bu 1.6 olanlar kırılmasıyla meşhur olanlar değil dimi ?
    abi bunlarda kırılma ben hiç duymadım çünkü bu thp ünite değil, 2.0'dan 1.6'ya downsize yapılan motor. Aman ağzını hayra aç

seni de yakın zamanda ya cabrio ya da bir D segment ile bekliyoruz
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:27 ) değiştirilmiştir.

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın..

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bunlarda kırılma ben hiç duymadım çünkü bu thp ünite değil, 2.0'dan 1.6'ya downsize yapılan motor. Aman ağzını hayra aç

seni de yakın zamanda ya cabrio ya da bir D segment ile bekliyoruz
    aman güzel, thp düşman mabadına resmen, öyle enteresan bir araba. 207 gt beğendik thp almadık, cooper s beğendik thp almadık, rcz beğendik thp almadık.

hacmine göre hp si güzel aletin, sorunsuz motor olması da ayrıca çok güzel. Maşallah nazar değmesin diyelim sağlıkla huzurla bin.

Sen gibi talan ediyorum ilanları armudun sapı üzümün çöpü diye diye baktığım kategorilerdeki araçların yarısını gizlemişim

Tam alınacak 3-5 fav vardı ardı ardına gitti hepsi. Artık zaman aciliyet yok satı alış keyfi, şu 107 yi çıkardıktan sonra belki vites büyütürüz biraz daha yüksek fiyatlı alternatifler bakarız.

Önümüzü görelim azıcık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Ben yetişemiyorum bu değişimlere. Nokta atışı olmaları tek tesellim ama yakında bu konu yeni bi 525 ya da 530 konusuna evrilirse de şaşırmam.
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlanı alternatif olması için paylaşıyorum.

Ayırdığın bütçeyi bilmiyorum ama kesinlikle led far inanılmaz değiştiriyor f10 ları Volkan. Bir çok şeyin önüne koyardım ben olsam.

Just a moment...

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlanı alternatif olması için paylaşıyorum.

Ayırdığın bütçeyi bilmiyorum ama kesinlikle led far inanılmaz değiştiriyor f10 ları Volkan. Bir çok şeyin önüne koyardım ben olsam.

Just a moment...
    Kesinlikle katılıyorum.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konuyu yakinen takip edeceğim belli oldu. Benim F10 ' u yıkatmaya zor götürüyordum, sayende belki gaza gelirim de kolay işlemlerden bir iki şey bende yaparım
    Hayırlı olsun E60 dan sonra bambaşka gelecek çok güzel bir tercih olmuş. Sağlıklı, güzel günlerde kullan

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu terlik tam senlik

Just a moment...
    Koray abi yakında forumda konusunu görürsen şaşırma

Gözü kararttım ya herro ya merro

Zaten favorimdeydi manuel olduğu için üzerinde çok durmuyordum ama dün gaza geldim çok pis.

Volkanın da böyle alıp satması denemesi tekrar satması filan pis gaza getirdi. 301e de müşteri var bugün.

Bu hafta ist yolu görünür bana. Km umurumda değil isterse 1 milyon olsun. Zamanla düzeltiriz volkan ve denizden destek alarak..
    Konu darkred tarafından (23-08-2023 Saat 08:42 ) değiştirilmiştir.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın eski sahibi, aracın üzerinde kıymetli bir jant lastik takımı kullanmış, Suadiye Birmot'tan gidip sıfır alfa romeo stelvio almış , aracı da takasa vermiş. Ancak verirken üstündeki kıymetli jant lastik takımını satmış, üzerine bu sıfır replikaları ve çıkma pirelli takım takmış. Önler 2017 , arkalar 2019 pirelli idi.
    düşük hızda bir şey belli olmasa da , 120 üzerine çıkınca direksiyon haricinde koltukları da titretecek kadar belirgin titreşim vardı.
    Balans yaptırmaya gittim, baktılar, "abi lastikte atlama var, balans yapsak da kurtarmaz ama sen bilirsin dediler." 4 lastik balans yaptırdım , yola çıktım, gram değişen bir şey olmadı.

Dedim o zaman lastik alacağız, Michelin Pilot Sport 4 sordum , fiyatı duyunca , hankooka'a döndüm, oradan good year eagle f1 asymetric3 konuştuk ama almadan ayrıldım.
    tabi gece o titreşimi düşünmekten uykum yine biraz sekteye uğradı. yine beyinde arkada 8 sekme açık , lastiği nasıl alırım ederim derken biraz hesap kitap çalıştırdım, arabaya yazılım yaptırmama gerek kalmadı 5 lira cepte , leonun trafik sigortası iptali gelecek 3 lira cepte, e60'ın orj amortisör yaylarını birisi alacak 1 lira cepte. E zaten 10 lira cepte hazır lastik için para var. Goodyear asym takım için 28 bin fiyat almıştım, aklıma yatar gibi oldu. Dedim sahibinden de düzgün takım pilot sport bulur muyum bir bakayım.
    Baktım, doğru ölçüde, Önler 2022 PS4 , Arkalar 2023 PS4S olarak takım var, kim satıyor, eski kuzey rot , şimdiki denge lastik Metin abi & kenan ... 13 yıldır tanırız birbirimizi.
    Birçok esnaf beni e60 volkan olarak bilse de, metin abi alfa 159 volkan olarak ezberindedir
    Sabahın 08:30'unda atladım motora gittim, lastiklere baktım, dedim bak araba aldım, lastikte atlama var, bu takımı almaya niyetim var, ama beni biliyosun, en ufak atlama zıplama olursa tadım kaçar, lastikte fitildir yamadır tel kırığıdır bişey varsa söyle hiç girmeyeyim dedim.
    Lastikleri gösterdi, lastikler zaten üzerinde yıldız işareti olan Yetkili Servis malı michelinler. Birisi G30 aracı genç birinden almış amortisörler pressli falan. Memnun kalmamış, yetkili serviste sıfır 4 amortisör taktırmış, yine istediği yumuşaklığa gelmemiş, Triangle lastikleri çıkartıp serviste bu takımı takmış. Konfor yine tam istediği düzeye gelmeyince bu dükkanın yolunu tutup derdini anlatmış , onlar da adama orijinal 18" jant ve michelin lastik takmışlar , çıkarttığı jantlar da orada duruyordu hatta.
    Küçük bir pazarlıkla istediğim rakamı da verince , kaporasını verdim, akşam taktırmaya geliyorum dedim.

Valla ilginç bir şekilde hayatımdaki tüm şansı bu arabada kullanıyorum sanırım, allah nazardan korusun diyelim burada.

Akşam gittim önce lastikleri taktırdım, takarken sürülen o yağlı madde sebebiyle biraz kirli bir görüntü oluştuğu için çekmedim.

Oradan çıktım, expertiz kağıdını da yanıma almıştım, V kayışı + bilya + yağ kaçaklarını kontrol ettirmek için Çisem'e gittim Semih 'in yanına.

V kayışı bilyasında ses olmadığı için değiştirmedik, V kayışında ufak çatlaklar vardı onu hemen Bosch marka olanla değiştirdim. Continental tüylü olanlardan özellikle takmadım çünkü daha önce Deniz'in e90'da 6 ayda ses yapmaya başlamış, bosch takıp 1 sene sorunsuz kullanmıştı, oradan tecrübe olarak piyasanın en iyisi diye satılsa da Conti takmıyorum.

Yağ kaçağına baktık, karter tapası değişecek oradan sızdırıyor, önümüzdeki ay zaten kendim Liqui Moly yağ + ceratec uygulaması yaparak yağ filtre bakımı yapmayı düşünüyordum, o zamana kadar böyle kullanabilirsin sorun yok dedi. Onun dışında motorda herhangi bir yerde yağ kaçağı yok , külbütör contası bunlarda kronik kaçırıyor 60.000 km civarı, benimki yeni değişmiş dolayısıyla oradan da şanslıyım, yine para cepte D

Araba yazılımlı olduğu için, tek bujiyi bir sök duruma göre değiştiririz dedim. Çıkan buji rezaletti. NGK Laser Iridium Bujlier ile 4 bujiyi de yeniledik.

Önde plakalıksız dolaşmak , park manevralarında yaslananlar sebebiyle tampona zarar getireceği için öne plakalığı taktım. Arkada ise M.O.S plakalığın ismimle vs. alakası olmadığı için arka plakalığı da yeniledim ( sağ tarafı çok az aşağıda kalmış, onu haftasonu düzeltirim.)
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:27 ) değiştirilmiştir.

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Krom çerçeveleri siyaha çevirme niyetin var mı ?
    #eksikpazar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler