User Tag List

Sayfa 7/29 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
537 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: 2014 BMW 520i / Kürkçü dükkanı

Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta mesajlaştım aslında kendisiyle )
    Ancak aydınlatma konusunda çok başarılı olmadıkları konusunda yorumlar duyuyorum, canlı görmeden de yorum yapmak doğru olmaz.
    Photon milestone d1s takıp devam edebilirim , e60 da çok memnundum
    İşletme sahibi arkadaşım, daha öncesinde F10 için aynı fardan taktırıp deneme fırsatım olmuştu, orjinale nazaren pek bir farkı yok bence aydınlatma konusunda gözler çok zayıf değilse problem yaşayacağınızı düşünmüyorum, ama görsel olarak arabanın kaderini değiştireceğinden zerre şüphem yok
    13' 6R Polo "HLG"
    10' E60 "ETJ"
    14' F20 "FJM"
    13' Rocco "FEP"

18' Civic DTEC "BGD"

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta mesajlaştım aslında kendisiyle )
    Ancak aydınlatma konusunda çok başarılı olmadıkları konusunda yorumlar duyuyorum, canlı görmeden de yorum yapmak doğru olmaz.
    Photon milestone d1s takıp devam edebilirim , e60 da çok memnundum
    Abi canlıda bakabilme fırsatın varsa bir bak. Senden çok ben istiyorum bu farları arabanda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tatil için Ayvalık’a geldim.

Giderken 06:30 da çıkıp İstanbul iş trafiğine biraz yakalandığım için 70-80 dur kalklı gittim Osmangaziye kadar. Geri kalanında 110-119 arası cruise sabit eco pro modu, ayvalığa yaklaşırken bi 10km sport mode viraj gazlamalı şekilde 8 litre tüketimle ulaştım.
    Aynı kullanım şekli ile e60 520d 6,4-6,7 gibi değerler yakalıyordu. 100-110 arası sabitleyerek 1-1,5 litre daha düşürebilirim belki ama yol çok sıkıcı olacaktır.

Yoldan bir kaç kare;

Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:38 ) değiştirilmiştir.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yakışlı makina yapacak bişey yok. Gazlasan da tahminim 10-11 yakardı.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

wiesmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tuketime bakayim derken ekrandaki ciziklere takildim..(dizelden benzine gecip ortalama tuketime alisamayan kullanicinin konuyu degistirme cabasi)
    i'm not a monster i'm just ahead of the curve..

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gemi gibi benzinli araba sonucta bence gayet guzel deger daha ne olsun.

e60la konfor farki nasıl?

Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yoldan bir kaç kare;

Çok iyisin be..
    13' 6R Polo "HLG"
    10' E60 "ETJ"
    14' F20 "FJM"
    13' Rocco "FEP"

18' Civic DTEC "BGD"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tatil dönüşü 1000km genel bir değerlendirme yazacağım.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:39 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    500km yol pisliği ve ayvalığın kasırgasına denk gelip arabayı yıkayamamış halde gün batımına denk gelince foto çekeyim bari dedim.
    Beyaz araba gerçekten hep temiz gözüküyormuş

Şu fotodan sonra yay konusuna bir sıcak baktım

Şahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah süper duruyor, aman ekrandaki çiziklere müdahale etme, alttan çatlamalar oluyor rezalet hale geliyor. E90'da yaşadım çok sinir bozucuydu.
    Bu fotoda bir miktar belli oluyor.

Zihin fukara olursa, fikir ukala olur..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Şahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah süper duruyor, aman ekrandaki çiziklere müdahale etme, alttan çatlamalar oluyor rezalet hale geliyor. E90'da yaşadım çok sinir bozucuydu.
    Bu fotoda bir miktar belli oluyor.

bilgi için teşekkürler abicim.

ekrandaki çizikler köşelerde olduğu için aracı kullanırken zaten gölgede kalıyor , nadiren arkadan güneş gelirse belli oluyor, beni rahatsız etmediği için hiç dokunmayı düşünmüyorum , hele senin bu önerinden sonra hiç dokunmam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1100 km yol deneyimimi yazayım;

F10 tam bir uzun yol canavarı demek yanlış olmaz. Araç içi ergonomisi, saklama gözü alanlarının sayısı ve kullanım kolaylığı, klima performansı, koltuk yumuşaklığı , direksiyon hissiyatı kesinlikle E60'dan önde , ANCAK rüzgar sesi yalıtımında gerek 143.000deki E60'ım, gerekse de 206binkm de sattığım E60'ım kesinlikle çok daha öndeydi. Özellikle dikiz aynalarından ve camın B sütunuyla birleştiği noktalardan gelen rüzgar sesi kesinlikle F10'da daha fazla. Taban ve çamurluk içi yalıtım F10'da biraz daha iyi hissettiriyor.

F10 m paket olmayan araçlarda özellikle yüksek hızlarda alttan aldığı rüzgarla yolda havalanma hissi oluşturduğu yorumlarını çok duymuştum, M paketlerde bu daha az farkediliyor deniliyordu, 210 km hıza kadar çıktım, açıkçası öyle bir hissiyat oluşmadı, fakat kaput ayarlarım düzgün olmasına rağmen 210 ile giderken kaputun uç köşelerinin rüzgarla titremesi "ulan ya kaput açılırsa" hissi oluşturdu, bu durumu açıkçası hiç sevmedim. Yakın zamanda bir inceleyeceğim bu durumu.

Konfor olarak H&R yaylı E60 ya da M sport e60 ile , stok amortisörlü F10 kıyaslamak çok doğru olmaz. F10 bu ikisinin yanına su yatağı gibi kalıyor, özellikle arnavut kaldırımı yollarda ve bu yollardaki çukurlarda pofuduk geçiyor tabi burada michelin pilot sportların da etkisi büyük, E60 buralarda daha kırılgan hissettiriyordu. Bir de hem insigniam'da hem de E60 da tecrübe ettikten sonra vardığım net sonuç , bir daha ASLA H&R YAY ALMAM. leylek gibi binerim ama H&R almam. Bu çok net. Evet iyi düşürüyor ancak konfora dair çok bir şey kalmıyor. Stok F10 ile yıllardır girdiğim virajlara aynı sertlikte daldım, 275 tabanlı michelin lastikler ile çok keskin ve net tepkiler ile gram oynama olmadan tren gibi çıktım.
    Yol tutuşuna bayıldım, yatmıyor, dönüyor, sektirmiyor rahatsız etmiyor. Eibach prokit bunu ileri mi taşır, konforu geriye mi götürür , denemeden karar verme riskine giremeyeceğim kadar keyifli konforu. Prokitli F10 kullanmam şart

Tüketimlere geldiğimizde ise N20 tasarruflu bir motor dememiz pek mümkün değil. Özellikle güncel teknoloji 1.5tsi passat gibi bir otomobille kıyasladığımızda, passat ile ayvalık yolunu çok da tüketim için kastırmadan, ortalama 110-120 süratler ile 5,4-6 litre gibi tüketimlerle bitirmek mümkün iken, N20 1.6 yazılımlı F10 ile bu mümkün değil. Çok sakin , nadiren sollamalı ecopro ile 110-120 giderek 8 litre altına indiremedim, dönüş yolunda zaten sıkılacağımı biliyordum, ortalama 120-140 bandında ilerleyip, yolda bir noktada 8-10km kadar 2.0tdi superb ile ittir kaktır oynadık , istanbula geldiğimde ortalama 9,4 tü.
    skodayı istanbula kadar tampondan ittirmece oynasam adamın tüketim değeri muhtelemen istanbula vardığında 8 litre bile görmezken ben rahatlıkla 16-17 litreyi bulurdum.
    Bu arada ofisten arkadaşım da citroen c5 aircross 1.6turbo 180 hp aldı, o da balıkesirden dönerken 8 litrenin altına indirememiş, 1.0tsi polosu ile 4 litreleri rahatlıkla yakalarken 8 litre ona çok gelmiş.

N47 dizel bu noktada harika bir motormuş onu anladım, 160-170 ortalamalarla bile dönsem 7,4 gibi değerlerde kalıyordu.

F10 n20 aracımı sevdim mi, çok sevdim çünkü ayda 500-600 km şehiriçi kullanıyorum, yılda max 2 kere uzun yola gidiyorum. Bu kadar az kullanımda ne yakıyor hesabına girmeye gerek yok, hadi dizel e60'a göre bu ayvalık seyahatinde 1500 lira fazla yaktı diyelim, 3-4 kokteyl parası delikanlıyı bozmaz

Yeni kasa 5'lere pek gözüm alışamadığı için F10 'u 530d düşük km'li bir araç alıp , yıllarca binmek çok güzel olurdu diye düşünüyorum.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:40 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    .....

Yeni kasa 5'lere pek gözüm alışamadığı için F10 'u 530d düşük km'li bir araç alıp , yıllarca binmek çok güzel olurdu diye düşünüyorum.
    merhaba Volkan

e60 520d konusunda da yazmıştım, seneler geçti nerden nereye (https://www.techturkey.com/forum/oto...2009_a-17.html)

Tesadüfe bak ki; 2022 ocak ayında ben de e60 520d m sport + superchips'li 0km satın alıp 375 bin km'ye getirdiğim çok sevdiğim arabam yerine, tam da senin dediğin gibi sadece 70 bin km'de kazasız değişensiz bi F10 530d bulup aldım

Çok memnunum, aslında g30 530i de alabilecek olmama rağmen, maserati ghibli/quattroporte 3.0d ile f10 530d arasında gittim geldim, sonra benimsediği arabaya uzun yıllar binen konservatif bi kullanıcı olarak daha sorunsuz ve kolay binerim + artı tanıdık markam diye 530d'yi tercih ettim, memnun mesut gidiyoruz

Ama F10'a ilk geçtiğimde orjinal M sport e60'ı bazı açılardan aradım.

Motor ve konforu ayrı bi yere koyuyorum, ama sürüş dinamiği ve çeviklik olarak e60 kesinlikle f10'dan daha üstün

f10, küçültülmüş 7 serisi gibi, ki zaten aynı şaseyi küçültmüşler miydi öyle bişey olması lazım

f10'u ilk alınca e60'ı baya özledim, karışık duygular yaşadım , ki e60'ı satmamıştım garajda durdu 2-3 ay, e60 ne zaman kullansam, içimden dedim ki "keşke f10'daki 3.0lt sıralı altı dizel motor ve zf 8hp şanzıman, e60'da olsaydı". e60'ın direksiyon hissi tepkileri falan bambaşka.

Baktım içime sinmiyor bi türlü; f10 için kw v3 yürüyen sipariş ettim, geldi ve montajı yapıldı, ve arabanın kaderi değişti, sertlik/konfor harika oldu, e60'ı aramaz oldum, ama şunu söyliyim, kw v3 ile f10 ancak m sport e60'ın dinamiklik ve çeviklik seviyesine yaklaşabildi, e60'ı referans alarak; orjinal m sport e60 10 üzerinden 10 ise, kw v3 sonrası f10 10 üzerinden 9 oldu. eksi 1 puanın yürüyenle alakası yok, süspansiyon geometrisi ve şase geometrisi ile alakası var, dolayısıyla ona yapacak bişey yok, kabul ettim artık mutluyum

Şunu yazarsam özet olacaktır;

e60, büyütülmüş bir e90 gibiydi dinamiklik ve çeviklik olarak

f10 ise küçültülmüş f01 7 serisi gibi dinamiklik ve çeviklik olarak. Neyse ki kw v3 ile toparladık durumu.

Çok memnunum, kaza bela olmasın inşallah

f10'a eklenen kw v3 + superchips stage 1 yazılım sonrası, nihayet içime sinmesi ile beraber de e60'ımı bi arkadaşıma sattım, 1 senedir çok memnun o da.

f10 530d + superchips + kw v3 ile + ayhan ustanın LSD kilitli diferansiyeli ile, Istanbul'un parlak asfaltlarında 3. hatta 4. viteste bile yan yan yola devam ediyorum

Yeni araban hayırlı olsun, Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

Çok güzel dokunuşlar yapacağından süphem yok.
    Konu makethewayforme tarafından (12-09-2023 Saat 11:26 ) değiştirilmiştir.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    f10 530d + superchips + kw v3 ile + ayhan ustanın LSD kilitli diferansiyeli ile, Istanbul'un parlak asfaltlarında 3. hatta 4. viteste bile yan yan yola devam ediyorum

Sizinde aracınıza maşallah diyelim, Sonradan LSD mi taktırdınız ? Ben burayı çok merak ettim, açıklama şansınız olur mu süreci ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sizinde aracınıza maşallah diyelim, Sonradan LSD mi taktırdınız ? Ben burayı çok merak ettim, açıklama şansınız olur mu süreci ?
    eywallah

evet sonradan takıtırdım

foruma da üye olan @I-HANN Ayhan usta ( https://www.techturkey.com/forum/member.php?u=3774 ) orjinal bmw lsd'lerini uyarlayarak takıyor

e60'ıma da Ayhan usta lsd takmıştı, f10'a da takıldı
    Konu makethewayforme tarafından (12-09-2023 Saat 12:00 ) değiştirilmiştir.

mimarsertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makethewayforme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba Volkan

e60 520d konusunda da yazmıştım, seneler geçti nerden nereye (BMW 520d ///Msport - LCI 2009 - Sayfa 17)

Tesadüfe bak ki; 2022 ocak ayında ben de e60 520d m sport + superchips'li 0km satın alıp 375 bin km'ye getirdiğim çok sevdiğim arabam yerine, tam da senin dediğin gibi sadece 70 bin km'de kazasız değişensiz bi F10 530d bulup aldım

Çok memnunum, aslında g30 530i de alabilecek olmama rağmen, maserati ghibli/quattroporte 3.0d ile f10 530d arasında gittim geldim, sonra benimsediği arabaya uzun yıllar binen konservatif bi kullanıcı olarak daha sorunsuz ve kolay binerim + artı tanıdık markam diye 530d'yi tercih ettim, memnun mesut gidiyoruz

Motor ve konforu ayrı bi yere koyuyorum, ama sürüş dinamiği ve çeviklik olarak e60 kesinlikle f10'dan daha üstün

f10, küçültülmüş 7 serisi gibi, ki zaten aynı şaseyi küçültmüşler miydi öyle bişey olması lazım

f10'u ilk alınca e60'ı baya özledim, karışık duygular yaşadım , ki e60'ı satmamıştım garajda durdu 2-3 ay, e60 ne zaman kullansam, içimden dedim ki "keşke f10'daki 3.0lt sıralı altı dizel motor ve zf 8hp şanzıman, e60'da olsaydı". e60'ın direksiyon hissi tepkileri falan bambaşka.

Baktım içime sinmiyor bi türlü; f10 için kw v3 yürüyen sipariş ettim, geldi ve montajı yapıldı, ve arabanın kaderi değişti, sertlik/konfor harika oldu, e60'ı aramaz oldum, ama şunu söyliyim, kw v3 ile f10 ancak m sport e60'ın dinamiklik ve çeviklik seviyesine yaklaşabildi, e60'ı referans alarak; orjinal m sport e60 10 üzerinden 10 ise, kw v3 sonrası f10 10 üzerinden 9 oldu. eksi 1 puanın yürüyenle alakası yok, süspansiyon geometrisi ve şase geometrisi ile alakası var, dolayısıyla ona yapacak bişey yok, kabul ettim artık mutluyum

f10 ise küçültülmüş f01 7 serisi gibi dinamiklik ve çeviklik olarak. Neyse ki kw v3 ile toparladık durumu.

f10'a eklenen kw v3 + superchips stage 1 yazılım sonrası, nihayet içime sinmesi ile beraber de e60'ımı bi arkadaşıma sattım, 1 senedir çok memnun o da.

Merhaba,

520d 0 alip 375k km kullandim dediniy. Sorunsuzluk olarak nasildi? Dubai'de yasarken 120k km'de bir 2012 X5 35 benzinli aracim vardi. Hayatimda kullandigim en keyifli araba olmasina ragmen ayni zamanda en kötü arabaydi. Her ay baska bir yeri bozulurdu. Acaba o modele mi özgü. O arabadan sonra sadece Japon arabasi kullanir oldum. Simdi Münih'te yasiyorum F10 gördügümde cok hosuma gidiyor ama X5'in kötü anilari, ödedigim tamir faturalari gözümün önüne gelince uzak duruyorum. Temiz bir 520d ya da 530d F10 alinir mi acaba?

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eywallah

evet sonradan takıtırdım

foruma da üye olan Ayhan usta ( Profil bilgileri: I-HANN - TechTurkey ) orjinal bmw lsd'lerini uyarlayarak takıyor

e60'ıma da Ayhan usta lsd takmıştı, f10'a da takıldı
    Süpermiş gerçekten, nasıl peki kullanım yorumunuz ? Ses ya da başka bir dezavantaj yaşanıyor mu lsd sonrası ? Benim aracıma yaptırmak istediğim bir işlem, aracın kaderinin değişeceğini düşünüyorum ama hiç cesaret edememiştim bu zamana kadar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba Volkan

e60 520d konusunda da yazmıştım, seneler geçti nerden nereye (https://www.techturkey.com/forum/oto...2009_a-17.html)

abi selamlar.

E60ın sürüş karakteristiği daha sportif o doğru ama yaş ilerledikçe konfor kriterleri ağır bastığından ben F10'un sürüşünü daha çok sevdim sanırım. Ayvalık'a yaklaşan yolda her aracımın dinamiklerini test ettiğim ezbere bildiğim virajlarda F10'dan beklentim E60'a göre düşük olması iken , keskin iki hareketimde çok güzel tepkiler verdi, benden geçer not aldı.

M sport E60'dan , m sport olmayan F10 a geçtiğinde bazı tatlar eksik kalmıştır ona eminim, çünkü M sport E60 gerçekten herşeyin optimum noktasıydı benim için de.. Hatta öyle ki , VK e60'ı alıp yola çıktığımda yolda çok kopuk / yol ile iletişimsiz hissediyordum. Koni + HR yay kombinasyonundan sonra iletişimi sağlamış olsam da HR yay e60 m sport sertliğinden çok daha sert hale gelmişti. Ki yürüyündeki m sport burçların farklılıkları vb zaten dinamizmi başka noktaya taşıyordu. M sport olmayan F10 ise tam yönetici-makam arabası kıvamında pofuduk bir şey. 2 adet e60 ile , e60 da yapılabilecek mantıklı şeyleri deneyimledikten sonra F10'a geçince , E60'ın özlediğim hiç bir noktası yok şu anda ( tüketim hariç, ancak birisi elma birisi armut, kıyaslamak bile yanlış)

Sen 530d F10 + + KW Coil + stage 1 + LSD ile zaten god mode açmışsın, bunun ötesinde seni mutlu edebilecek otomobil sayısı bir elin parmağını geçmeyecektir artık. Küçük 7 serisinin E60 kadar dinamik hale gelmesi ile keyfi de eminim bambaşka bir keyif katmıştır. Kazasız belasız huzurla binmeni dilerim.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:40 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi selamlar.

E60ın sürüş karakteristiği daha sportif o doğru ama yaş ilerledikçe konfor kriterleri ağır bastığından ben F10'un sürüşünü daha çok sevdim sanırım. Ayvalık'a yaklaşan yolda her aracımın dinamiklerini test ettiğim ezbere bildiğim virajlarda F10'dan beklentim E60'a göre düşük olması iken , keskin iki hareketimde çok güzel tepkiler verdi, benden geçer not aldı.

M sport E60'dan , m sport olmayan F10 a geçtiğinde bazı tatlar eksik kalmıştır ona eminim, çünkü M sport E60 gerçekten herşeyin optimum noktasıydı benim için de.. Hatta öyle ki , VK e60'ı alıp yola çıktığımda yolda çok kopuk / yol ile iletişimsiz hissediyordum. Koni + HR yay kombinasyonundan sonra iletişimi sağlamış olsam da HR yay e60 m sport sertliğinden çok daha sert hale gelmişti. Ki yürüyündeki m sport burçların farklılıkları vb zaten dinamizmi başka noktaya taşıyordu. M sport olmayan F10 ise tam yönetici-makam arabası kıvamında pofuduk bir şey. 2 adet e60 ile , e60 da yapılabilecek mantıklı şeyleri deneyimledikten sonra F10'a geçince , E60'ın özlediğim hiç bir noktası yok şu anda ( tüketim hariç, ancak birisi elma birisi armut, kıyaslamak bile yanlış)

Sen 530d F10 + + KW Coil + stage 1 + LSD ile zaten god mode açmışsın, bunun ötesinde seni mutlu edebilecek otomobil sayısı bir elin parmağını geçmeyecektir artık. Küçük 7 serisinin E60 kadar dinamik hale gelmesi ile keyfi de eminim bambaşka bir keyif katmıştır. Kazasız belasız huzurla binmeni dilerim.
    eyw

bu arada ayvalık benim favori tatil mekanım

ayrıca izmir otobanından çıkınca, edremit'e kadar olan duble yol da serte yakın uzun hızlı virajlarıyla ayrı keyif oluyor, bu sene 2 haftasonu gidebildim ayvalığa

yalnız araban çok şık, jantlar da çok iyi

bu arada ben 10-12 tırnak böbrek olayını bilmiyordum, sayende öğrenmiş oldum ve 10 tırnak çok daha iyi duruyor, benim araba da 12 tırnak olanmış meğer, bana da ateş düşürdün şimdi...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler