User Tag List

Sayfa 9/29 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon
537 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: 2014 BMW 520i / Kürkçü dükkanı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazılım işinde kötü bir durum var, mesela önceki sahibi RSA yaptırmış olabilir, ancak seçtiğim başka bir yazılımcıya gitsem kimin yazılımı yaptığını göremiyor. Ya da telefonla arayıp bilindik yazılımcılara plakamı versem bu araç sizde yazılım yapıldı mı desem, cevap tamamen yazılımcının insafına kalıyor, yok abi yapılmadı gel yapalım yazılımını dese, boşa 5-6 bin para verip çıkıyorsun.

Hafif jant konusuna kesinlikle katılıyorum , özellikle güçsüz arabada çok farkedilyor, leonumda 17" orjinalleri söküp 18" oz ultraleggera takınca kaderi değişmişti sürüş dinamiklerinin.
    Araç 520d olsaydı 20" belki düşünürdüm, ama 520i zaten güzel yakarken, 20" takıp 1-1,5litre daha şehirdışı tüketimi yukarı taşımak artık işi saçma bir noktaya getirir, o yüzden bu araba 20" görmez. Hatta 18" Lci msport jantlar görsel olarak çok hoşuma gidiyor, lastikleri yenilememiş olsaydım muhtemelen onları alırdım.

Prokit düşünmüyor değilim ama öncelikle arkaya 12mm spacer ekleyip genel duruş nasıl olacak bir bakacağım.
    ben f10'da şıklık + kullanışlılık + konfor + sportiflik v.b. açılarından en ideal ölçünün 245/40/19 olduğunu düşünüyorum

530d'yi satın aldığımda araç üstünde ön 245/40/19 arka 275(ya da 285)/35/19 orjinal jant + michelin kombinasyonu vardı

ben onları satıp, 245/40/19 kare'ye geçtim, 4'ü de 245/40/19 artık 2 senedir

hem tutuş iyi, hem de tüketime ters bi durum yok, ayrıca 245'ten fazla genişliğin aracı hantallaştırdığını da düşünüyorum genel olarak, ve de 40 yanak ne kalın ne de ince

tavsiye ederim

ama tabi zevkler renkler ayrı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makethewayforme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben f10'da şıklık + kullanışlılık + konfor + sportiflik v.b. açılarından en ideal ölçünün 245/40/19 olduğunu düşünüyorum

530d'yi satın aldığımda araç üstünde ön 245/40/19 arka 275(ya da 285)/35/19 orjinal jant + michelin kombinasyonu vardı

ben onları satıp, 245/40/19 kare'ye geçtim, 4'ü de 245/40/19 artık 2 senedir

hem tutuş iyi, hem de tüketime ters bi durum yok, ayrıca 245'ten fazla genişliğin aracı hantallaştırdığını da düşünüyorum genel olarak, ve de 40 yanak ne kalın ne de ince

tavsiye ederim

ama tabi zevkler renkler ayrı
    e60 da ideal ölçüler 245 35 19 / 275 30 19 'du.

Ben m6 tadında etli dursun diye 245 40 19 / 275 35 19 takmıştım, aslında F10'un da standart ölçüsü.

Araba anında hanttallaşmıştı, ve tüketim çok fazlaydı, sonra arkaları yine 275 30 19'dan etli durması ama arabayı yormaması adına 255 35 19 ' a çekince arabanın kaderi değişmişti, anında rahatlamıştı.

Şu anda da F10 da 275 35 19 söküp 245 40 19 dediğin şekilde kare setup yapsam rahatlıkla eminim ki 1-1,5 litre yakıtı düşürür, ancak F10'un iri cüssesinde arkalar 245 40 19 nasıl durur görmeden bir şey demek zor.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:44 ) değiştirilmiştir.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    x drive olmayan bmw lerde fabrikasyon arka ön farkı oluyor özellikle m paketlerde.

Benim f30 da bende m pakette gelen 255/40/18 arka 225/45/18 önü kullanıyorum. ön arka aynı olduğu takdirde yol tutuş açısından negatif etki olmaz mı ?

Ayrıca arkadan görüntü de bi tık daha kalın tabanla çok daha güzel duruyor.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılım işinde kötü bir durum var, mesela önceki sahibi RSA yaptırmış olabilir, ancak seçtiğim başka bir yazılımcıya gitsem kimin yazılımı yaptığını göremiyor. Ya da telefonla arayıp bilindik yazılımcılara plakamı versem bu araç sizde yazılım yapıldı mı desem, cevap tamamen yazılımcının insafına kalıyor, yok abi yapılmadı gel yapalım yazılımını dese, boşa 5-6 bin para verip çıkıyorsun.

Hafif jant konusuna kesinlikle katılıyorum , özellikle güçsüz arabada çok farkedilyor, leonumda 17" orjinalleri söküp 18" oz ultraleggera takınca kaderi değişmişti sürüş dinamiklerinin.
    Araç 520d olsaydı 20" belki düşünürdüm, ama 520i zaten güzel yakarken, 20" takıp 1-1,5litre daha şehirdışı tüketimi yukarı taşımak artık işi saçma bir noktaya getirir, o yüzden bu araba 20" görmez. Hatta 18" Lci msport jantlar görsel olarak çok hoşuma gidiyor, lastikleri yenilememiş olsaydım muhtemelen onları alırdım.

Prokit düşünmüyor değilim ama öncelikle arkaya 12mm spacer ekleyip genel duruş nasıl olacak bir bakacağım.
    yazılım çıkmazını f30da yaşadım ve önceki sahibine ulaşamamıştım. aracın geçmişine bakınca çiğ köftecide yaptırmamıştır diye kendimi telkin etmeye çalışsam da dayanamayıp yetkili serviste orjinale çevirmiştim.

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapı çıtaları ve iç kısıma antrasit tavan gelirse tadından yenmez f10 güzel oturaklı bi araç gerçekten jantlarıda orjinal 18m janta dönerseniz mükemmel olur konfor açısından ve görüntü için
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e60 da ideal ölçüler 245 35 19 / 275 30 19 'du.

Ben m6 tadında etli dursun diye 245 40 19 / 275 35 19 takmıştım, aslında F10'un da standart ölçüsü.

Araba anında hanttallaşmıştı, ve tüketim çok fazlaydı, sonra arkaları yine 275 30 19'dan etli durması ama arabayı yormaması adına 255 35 19 ' a çekince arabanın kaderi değişmişti, anında rahatlamıştı.

Şu anda da F10 da 275 35 19 söküp 245 40 19 dediğin şekilde kare setup yapsam rahatlıkla eminim ki 1-1,5 litre yakıtı düşürür, ancak F10'un iri cüssesinde arkalar 245 40 19 nasıl durur görmeden bir şey demek zor.
    Buluştuğumuzda bakarım artık.
    =======

Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    x drive olmayan bmw lerde fabrikasyon arka ön farkı oluyor özellikle m paketlerde.

Benim f30 da bende m pakette gelen 255/40/18 arka 225/45/18 önü kullanıyorum. ön arka aynı olduğu takdirde yol tutuş açısından negatif etki olmaz mı ?

Ayrıca arkadan görüntü de bi tık daha kalın tabanla çok daha güzel duruyor.
    =======

245/40/19 kare, 530d de bile gayet uyumlu, tutuş sorunu yaşatmıyor, arkadan kayma ancak ben istediğimde oluyor, öyle arka kolay kayarmış falan gibi düşünmeyin

530d'de sıkıntı yok, f10 520i'de (ve g30 520i & g20 320i & f30 320i'de ) hiç ama hiç sorun olmaz, çünkü arka tarafın başetmesi gereken yüksek tork yok

245/40/19 kare deneyenlerin daha da memnun kalacağından neredeyse 100% eminim diyebilirim

ben bmw'nin bu araçlara 245'ten daha geniş ölçüleri tutunmadan ziyade şık olsun albeni artsın diye koyduğunu düşünüyorum

lakin 245'ten daha geniş setlerin, aracın performansını törpüleyip tüketimini de arttırdığını düşünüyorum

benim aracımda da satın aldıktan kısa süre sonra 275-285'lerden kurtulunca, araç bi rahatladı daha bi kıvrak-çevik oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makethewayforme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    =======

=======

245/40/19 kare, 530d de bile gayet uyumlu, tutuş sorunu yaşatmıyor, arkadan kayma ancak ben istediğimde oluyor, öyle arka kolay kayarmış falan gibi düşünmeyin

530d'de sıkıntı yok, f10 520i'de (ve g30 520i & g20 320i & f30 320i'de ) hiç ama hiç sorun olmaz, çünkü arka tarafın başetmesi gereken yüksek tork yok

245/40/19 kare deneyenlerin daha da memnun kalacağından neredeyse 100% eminim diyebilirim

ben bmw'nin bu araçlara 245'ten daha geniş ölçüleri tutunmadan ziyade şık olsun albeni artsın diye koyduğunu düşünüyorum

lakin 245'ten daha geniş setlerin, aracın performansını törpüleyip tüketimini de arttırdığını düşünüyorum

benim aracımda da satın aldıktan kısa süre sonra 275-285'lerden kurtulunca, araç bi rahatladı daha bi kıvrak-çevik oldu
    265 30 19 dan 245 40 18 0 brigstone a geçtim 70-80 le giderken tam gaz yapınca arkasını salladığı oluyor 265 de aynı yolda starmaxx gibi bir lastiklr aynı şeyler olmuyordu. Çevikliği canlanması ayrı bir olay ben ona yoruyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    f30 ve g20 de işler daha farklı ama. 3 serisi daha ufak ve hafif olduğu için öne 225 tabanı uygun görmüş bmw. 5 lerdeki gibi 245 taban yok önde

Böyle olunca kare set olacaksa 225 tabanlı bir set olması lazım o da arkası için çok dar olacaktır. 1.6 170 hp için belki oda kurtarır sorun olmaz ama benim araç 260hp 400nm.

arkalar 255 bence gayet sınırda ha 245 de olabilir tabi neden olmasın ama önler her koşulda 225 taban zaten.

5 serilerinde 275 ya da 285 taban çok fazlaymış ama zaten, o ne öyle porsche gibi 5 serilerinin standart güçleri belli nasıl kaldırsın 275 tabanı o konuda haklısınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayı aldığımda lastikleri patates olduğu için hemen lastikleri 245 40 19 / 275 35 19 ölçüleriyle sıfırladığım için lastik konusunda daha fazla bir değişime gidebilme olasılığım yok malesef.

Bir ihtimal 18" lci m sport jantlarına dönebilirim, kapı içinde yazan ölçü 18" ler için de 275 35 18 bu arada arka ölçü o esnada bakarız artık.

şimdilik 19" 275 35 devam diyerek kendi aracım için lastik konusunu noktalamak isterim, önerilere istinaden denemek isteyen denesin tabi.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:45 ) değiştirilmiştir.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Volkancım ne zaman yay takıyorsun böle leylek leyler olmuyor.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volkancım ne zaman yay takıyorsun böle leylek leyler olmuyor.
    ) iban gönderdim whatsapptan. Ateşle de neşemizi bulalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben şimdi atarım da senin prim yatınca da ben IBAN atarım sana kabulse gönderem hatta hiç zahmet emte @Dragger Yavuz başkandan alayım senin için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben şimdi atarım da senin prim yatınca da ben IBAN atarım sana kabulse gönderem hatta hiç zahmet emte @Dragger Yavuz başkandan alayım senin için
    yatmamış primi çoktan yedik başkan arabayı alırken

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracımın eski sahibine ulaşıp, yazılım konusunda bilgi aldım.

US performance 'da yazıldığını öğrendim ve US performance 'a plakayı verip gerekli bilgiyi aldım.

Sıkı durun

Araç 265 HP güçte stage 1 olarak açık + Katalitik konvertör iptali var + ZF8 Şanzıman yazılımı stage1 olarak mevcut.

Kısaca köküne kadar açık )

Ben de diyorum , ayvalık dönüş yolunda skoda superb 2.0tdi 4 motionı öne salıp salıp tamponuna yaslanmayı nasıl başardı sadece stage 1 ile , araba bildiğimiz köküne kadar açıkmış yahu.

Aracın sağlığı için, kutu içi filtre ekleyip + Forge Dump Valve ( sessiz versiyon) +16Litre Intercooler eklemeliyim bu araca kesinlikle.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:46 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

US performance 'da yazıldığını öğrendim ve US performance 'a plakayı verip gerekli bilgiyi aldım.

Sıkı durun

Araç 265 HP güçte stage 1 olarak açık + Katalitik konvertör iptali var + ZF8 Şanzıman yazılımı stage1 olarak mevcut.

Ben de diyorum , ayvalık dönüş yolunda skoda superb 2.0tdi 4 motionı öne salıp salıp tamponuna yaslanmayı nasıl başardı sadece stage 1 ile , araba bildiğimiz köküne kadar açıkmış yahu.

Aracın sağlığı için, kutu içi filtre ekleyip + Forge Dump Valve ( sessiz versiyon) +16Litre Intercooler eklemeliyim bu araca kesinlikle.
    Tam kinder süpriz yumurta olmuş bu

Katalitik konvertör iptal derken, downpipe mı var catless onu anlamadım. Orjinal katalizör mü üstünde değil ?

İntercooler çok iyi olur kesinlikle, bende düşünüyorum hatta ekstra güç vermese de stabilite ve gücün korunması için gerekli kesinlikle.

Frost intercooler güzel ürünler yapıyor ankara da.

Bir diğer sorum zf8 şanzıman yazılımı ? şanzıman yazılımı ile ne değişiyor vites geçiş hızları ve redline eğrisi mi ?

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sıkı durun

Methanol ile de desteklenebilir
    #eksikpazar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    3. Körü yolunda gece rolle çıkarsın artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3. Körü yolunda gece rolle çıkarsın artık.
    D gecelerimi öyle boş şeylere ayıramam beni bilirsin
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:46 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam kinder süpriz yumurta olmuş bu

Katalitik konvertör iptal derken, downpipe mı var catless onu anlamadım. Orjinal katalizör mü üstünde değil ?

İntercooler çok iyi olur kesinlikle, bende düşünüyorum hatta ekstra güç vermese de stabilite ve gücün korunması için gerekli kesinlikle.

Frost intercooler güzel ürünler yapıyor ankara da.

Bir diğer sorum zf8 şanzıman yazılımı ? şanzıman yazılımı ile ne değişiyor vites geçiş hızları ve redline eğrisi mi ?
    vites geçişleri S ve Manuel de cok hızlı dsg fart geliyor. Manuelde vites atmıyor kesiciye giriyor. D konumunda biraz hızlanıyor olabilir. f30 da 1 den 2 ye geçerken sündürüyor orjinalinde o geçti. Manuelde down shiftler dkg ya benzer. Launch control geliyor onun harici bir artısı yok daha ne olsun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler