User Tag List

Sayfa 10/29 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
537 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: 2014 BMW 520i / Kürkçü dükkanı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracımın eski sahibine ulaşıp, yazılım konusunda bilgi aldım.

US performance 'da yazıldığını öğrendim ve US performance 'a plakayı verip gerekli bilgiyi aldım.

Sıkı durun

Araç 265 HP güçte stage 1 olarak açık + Katalitik konvertör iptali var + ZF8 Şanzıman yazılımı stage1 olarak mevcut.

Kısaca köküne kadar açık )

Ben de diyorum , ayvalık dönüş yolunda skoda superb 2.0tdi 4 motionı öne salıp salıp tamponuna yaslanmayı nasıl başardı sadece stage 1 ile , araba bildiğimiz köküne kadar açıkmış yahu.

Aracın sağlığı için, kutu içi filtre ekleyip + Forge Dump Valve ( sessiz versiyon) +16Litre Intercooler eklemeliyim bu araca kesinlikle.
    İntercooler,bakım aralıkları kısaltmak (kaliteli yağ), buji kontrolü ve sık değiştirmek yeterli olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ertantamer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İntercooler,bakım aralıkları kısaltmak (kaliteli yağ), buji kontrolü ve sık değiştirmek yeterli olur
    ben de aynı bu şekilde düşünmüştüm. 10binde bir bakım yeterli gelir. Yağ Liqui Moly fanıyım biraz.
    900 km sonra yağ değişimim var, o zaman bir engine flush yapıp, ceratecle birlikte liqui moly yapacağım. Bujileri yeniledim alır almaz.

Yakın zamanda yapılacaklar;

Plastik yağ karteri sökülüp, aluminyum yağ karteri takılacak, bu şekilde ileri vadede yağ kaçaklarının önüne geçeceğim.

ikinci ömürlük upgrade, diferansiyel lastiği/takozunu powerflex takacağım , bir daha yırtılma vb yaşanmayacak.

kutu içi filtre eklenecek.

henüz km'si gelmemiş olsa da ZF'de şanzıman yağı ve filtresi değiştireceğim.

Kısaca 20 lira harcadığımda ömürlük akmaz kokmaz F10 yapmış olacağım, kulağa hoş geliyor
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:46 ) değiştirilmiştir.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)

Kısaca 20 lira harcadığımda ömürlük akmaz kokmaz F10 yapmış olacağım, kulağa hoş geliyor
    Bence de sonra 1 sene sonra başka bir araba bulduğum için satılıktır ve sonra onu ömürlük yapıp sonraki sahiplerini sevindirme faslına geçersin tekrar. Bi @akko bir sen
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence de sonra 1 sene sonra başka bir araba bulduğum için satılıktır ve sonra onu ömürlük yapıp sonraki sahiplerini sevindirme faslına geçersin tekrar. Bi @akko bir sen
    e tamam zaten mantık hep bu oldu.

bir işi bir kere yap, binerken de kafan rahat bin, satarken de sattığın maldan emin ol arkana bakma, dolayısıyla gelen adam da pazarlık için öldürmeye çalışmasın kafası rahat bineceği arabayı alsın.
    He ille ölü fiyat peşinde koşuyorsa gitsin saatli bombanın üstüne otursun
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:47 ) değiştirilmiştir.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Arabanıza 800 veririim ***** kriz var
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geride yazışmaları gördüm yeni öncelikle hayırlı olsun,
    f10 sürüşü biraz e39 u andırıyor aslında, e39 Ucan halı efektini en iyi veren araçtı, zamanın çok ilerisindeydi, sessizlik sürüş hissi malzeme kalitesi vs. f10 ona en yaklaşanı bence,
    sadece o kadar direkt sürüşe sahip değil daha hissiz gibi.,
    e60 ise yazıldığı gibi büyük e90. Bence diğerleriyle aynı seviyede değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de aynı bu şekilde düşünmüştüm. 10binde bir bakım yeterli gelir. Yağ Liqui Moly fanıyım biraz.
    900 km sonra yağ değişimim var, o zaman bir engine flush yapıp, ceratecle birlikte liqui moly yapacağım. Bujileri yeniledim alır almaz.

Yakın zamanda yapılacaklar;

Plastik yağ karteri sökülüp, aluminyum yağ karteri takılacak, bu şekilde ileri vadede yağ kaçaklarının önüne geçeceğim.

ikinci ömürlük upgrade, diferansiyel lastiği/takozunu powerflex takacağım , bir daha yırtılma vb yaşanmayacak.

kutu içi filtre eklenecek.

henüz km'si gelmemiş olsa da ZF'de şanzıman yağı ve filtresi değiştireceğim.

Bmw insana arabaya nasıl bakılması gerektiğini öğretiyor aslında
    Bende molygen kullanıyorum f30 da normalde 5.30 ama biz 5-40 kullanıyoruz yağ sıcaklığının önüne geçtik yağ soğutucu olmadığı için benimde şanzıman yağı ve yağ soğutucusu kaldı değişmesi gereken engine flash ve ceratec bende düşündüm ama kararsız kaldım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geride yazışmaları gördüm yeni öncelikle hayırlı olsun,
    f10 sürüşü biraz e39 u andırıyor aslında, e39 Ucan halı efektini en iyi veren araçtı, zamanın çok ilerisindeydi, sessizlik sürüş hissi malzeme kalitesi vs. f10 ona en yaklaşanı bence,
    sadece o kadar direkt sürüşe sahip değil daha hissiz gibi.,
    e60 ise yazıldığı gibi büyük e90. Bence diğerleriyle aynı seviyede değil.

e39 içinde seyahat ettim ama hiç kullanmadım, hissiyatı aynı f10 gibi pofuduk bir hissiyatı vardı. Malzeme hissi ve yalıtım çok güzeldi.

E60 varken, e90 a bindiğimde malzeme kalitesinin farkını, arabanın ağırlık farkını direkt anlayabiliyordum, e90dan hantal kalıyor diyordum. Ancak F10 , e60 kıyası yapıldığında e60 daha zıpır daha direkt bir otomobil oluyor sürüşte. F10 o kadar direkt değil, biraz yapay tatlar var direksiyon kutusunda. Ancak yönlendirmesi gayet güzel, arka taraf önü güzel takip ediyor , bir tek parlak asflatta arka taraf E60 a göre gelmeye daha istekli davranıyor. gerçi burada e60daki koni amortisör + HR yay ile , stok f10 süspansiyonu kıyaslamak çok da doğru değil.

konfor isteyen e39-f10

zıpır olsun uçsun kaçsın diyen e90 , ortası olsun diyen e60 alırsa herkes mutlu olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bmw insana arabaya nasıl bakılması gerektiğini öğretiyor aslında
    Bende molygen kullanıyorum f30 da normalde 5.30 ama biz 5-40 kullanıyoruz yağ sıcaklığının önüne geçtik yağ soğutucu olmadığı için benimde şanzıman yağı ve yağ soğutucusu kaldı değişmesi gereken engine flash ve ceratec bende düşündüm ama kararsız kaldım
    yağ sıcaklığının önüne geçmek için daha kalın yağ mı kullandınız ?

motul'ün sitesinde 5-30 da veriyor 5-40 da veriyor n20 motor için. ben de kararsızım o noktada. 5-30 bana göre çok ince bir yağ, zaten sıcak motoru stop edip yağ kapağını açınca anıda buharlaştığı gözle görülebiliyor. eğer 5-40 molygen daha düşük sıcaklıkta çalışmaya izin veriyorsa çok iyi, bakımda ona geçerim ben de.

ayvalık yolunda obd açık kontrol ederek gittim, yağ sıcaklığı 109-110 derece , coolant 105-110 derece , intake temp 36-39 derece olarak seyretti genel olarak.
    Bana göre coolant sıcaklığı 90 derecede sabit olmalı, 110 derece gibi sıcaklıklar motor içi contalar için zararlı, zaten genel olarak n20 kroniği külbütör contasından yağ kaçakları oluyor.

5-40 yağ ile yağ sıcaklığı düşürüp, Antifrizden gerekli miktarda çekip Motul Mocool ekleyerek motor suyu sıcaklığını düşürmek motor sağlığı açısından iyi olabilir.

N13 motor kullanan arkadaşım, Mocool ile ısıyı çok düşürdüğünü ve fayda gördüğünü söyledi. Bazı kullanıcılar da hiç bir fark görmediğini söylüyor, kafamı karıştıyor. Kesin fayda sağlayacaksa bugün koymak isterim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

motul'ün sitesinde 5-30 da veriyor 5-40 da veriyor n20 motor için. ben de kararsızım o noktada. 5-30 bana göre çok ince bir yağ, zaten sıcak motoru stop edip yağ kapağını açınca anıda buharlaştığı gözle görülebiliyor. eğer 5-40 molygen daha düşük sıcaklıkta çalışmaya izin veriyorsa çok iyi, bakımda ona geçerim ben de.

ayvalık yolunda obd açık kontrol ederek gittim, yağ sıcaklığı 109-110 derece , coolant 105-110 derece , intake temp 36-39 derece olarak seyretti genel olarak.
    Bana göre coolant sıcaklığı 90 derecede sabit olmalı, 110 derece gibi sıcaklıklar motor içi contalar için zararlı, zaten genel olarak n20 kroniği külbütör contasından yağ kaçakları oluyor.

5-40 yağ ile yağ sıcaklığı düşürüp, Antifrizden gerekli miktarda çekip Motul Mocool ekleyerek motor suyu sıcaklığını düşürmek motor sağlığı açısından iyi olabilir.

N13 motor kullanan arkadaşım, Mocool ile ısıyı çok düşürdüğünü ve fayda gördüğünü söyledi. Bazı kullanıcılar da hiç bir fark görmediğini söylüyor, kafamı karıştıyor. Kesin fayda sağlayacaksa bugün koymak isterim
    Bizdeki mantık n13 de yağ çok ısındığı için viskozitesi bozulacağından 5-40 koyduk aslında deneme yanılma yoluyla birazda kullananların yorumuyla karar verdik. 1 senede 35 bin km yapmış ve her 5 binde bakıma gitmiş biri olarak 2 bakım shell kullandım 120 derecelerin üstüne çıktığı oldu cok sıkıştırmada ama molygen 5-40 da genel olarak 110 bandında geziyor (shell de 120 sabit gibi bir şeydi) hemde yağı 5-30 a göre çabuk soğuyor ve herkes n13 yağ yakmasından bahseder ben bir kere yağ ekleme yapmadım iki bakım arası. Motul kullanmayı düşündüm molygene göre çakmasının çok olduğunu duydum bu şekilde de problem yaşamadığım için denemedim açıkcası.
    Konu ertantamer tarafından (22-09-2023 Saat 10:03 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motul 8100 5 40 bmw onaylı çok güzeldir tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e39 içinde seyahat ettim ama hiç kullanmadım, hissiyatı aynı f10 gibi pofuduk bir hissiyatı vardı. Malzeme hissi ve yalıtım çok güzeldi.

E60 varken, e90 a bindiğimde malzeme kalitesinin farkını, arabanın ağırlık farkını direkt anlayabiliyordum, e90dan hantal kalıyor diyordum. Ancak F10 , e60 kıyası yapıldığında e60 daha zıpır daha direkt bir otomobil oluyor sürüşte. F10 o kadar direkt değil, biraz yapay tatlar var direksiyon kutusunda. Ancak yönlendirmesi gayet güzel, arka taraf önü güzel takip ediyor , bir tek parlak asflatta arka taraf E60 a göre gelmeye daha istekli davranıyor. gerçi burada e60daki koni amortisör + HR yay ile , stok f10 süspansiyonu kıyaslamak çok da doğru değil.

konfor isteyen e39-f10

zıpır olsun uçsun kaçsın diyen e90 , ortası olsun diyen e60 alırsa herkes mutlu olur
    98 528 var bende;
    e39 hem yumuşak hemde stabil yapmayı başarmışlar bilmem kaç yılında Arabanın en şaşırdığım yönü yüksek hızlardaki stabilitesi oldu.Alumınyum alt yapı vs Oto park e39 M5 testinde de çokça bahsediliyor

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Volkan kullanacağın yag Liqui Moly 5w40. Ben kendi n20 aracım için Castrol de, motul de mobil de hepsini kullandım. En memnun kaldığım yağ 5w40 Liqui Moly oldu.
    Bariz çok farklı diğer markalardan. Yazın en sıcak günlerde bile sağ sıcaklığı 110 u geçmedi hiç. Ayrıca motorun sesi bile değişiyor daha sessiz sakin çalışıyor rolantide.

bakım aralıkları da araçtan takip edebiliyorsun biliyorsun, hep daha uzun km ler çıkıyor Liqui de. Ben 7k da bir en geç değişiyorum gerçi.

N20 de yağ değişimini kısa aralıklarla yapmak önemli. Birde buji-bobin ikilisi var dikkat edilmesi gereken o kadar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volkan kullanacağın yag Liqui Moly 5w40. Ben kendi n20 aracım için Castrol de, motul de mobil de hepsini kullandım. En memnun kaldığım yağ 5w40 Liqui Moly oldu.
    Bariz çok farklı diğer markalardan. Yazın en sıcak günlerde bile sağ sıcaklığı 110 u geçmedi hiç. Ayrıca motorun sesi bile değişiyor daha sessiz sakin çalışıyor rolantide.

bakım aralıkları da araçtan takip edebiliyorsun biliyorsun, hep daha uzun km ler çıkıyor Liqui de. Ben 7k da bir en geç değişiyorum gerçi.

N20 de yağ değişimini kısa aralıklarla yapmak önemli. Birde buji-bobin ikilisi var dikkat edilmesi gereken o kadar.
    Molygen mi kullanıyorsunuz düz liqui moly mi ? Farkı var mı ? Boştan yere 300-400 tl fazla veriyorum gibi hissettim şuan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

tamam , değerli bilgi için teşekkür ederim.
    sen ceratec eklemiş miydin?
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:48 ) değiştirilmiştir.

Şahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takip edilmesi gereken bir diğer mevzu da N20 için elektrikli su pompası Durum olursa komple soğutma tesisatını yenilemek en mantıklısı pompa termostat vs
    Zihin fukara olursa, fikir ukala olur..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Henüz 57k da benim araç o yüzden eklemedim hiç ceratec. max 7k da bir yağ değişimi ile temiz tutmaya çalışıyorum. Sık yağ değişimi yeter düşüncesindeyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Molygen mi kullanıyorsunuz düz liqui moly mi ? Farkı var mı ? Boştan yere 300-400 tl fazla veriyorum gibi hissettim şuan
    liqui moly top tec 4100 olması lazım 5w-40.

Molygen kullanmadım.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e tamam zaten mantık hep bu oldu.

bir işi bir kere yap, binerken de kafan rahat bin, satarken de sattığın maldan emin ol arkana bakma, dolayısıyla gelen adam da pazarlık için öldürmeye çalışmasın kafası rahat bineceği arabayı alsın.
    He ille ölü fiyat peşinde koşuyorsa gitsin saatli bombanın üstüne otursun
    @BARR abi ben de gerçekten her arabayı alırken satmayı düşünmeden alıyorum ama Volkan abinin de dediği gibi en azından da satarken istediği yerde istediği experi yaptırabilir alıcı kafam rahat oluyor hep uzun binicem diyorum, bir anlık boşlukta sahibinden de bir araba görüyorum gaza geliyorum
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler