User Tag List

Sayfa 11/29 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
537 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: 2014 BMW 520i / Kürkçü dükkanı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9 yaşındaki d1s xenonların aydınlatmasından memnun olmadığın için @Deniz. in dükkanı densworkshopta daha önce denizin tavsiyesiyle kullanıp aşırı memnun kaldığım photon milestone d1s ampulleri takalım dedik.

F10 lci öncesi araçlarda davlumbazın içindeki kapaklardan kolayca ampul değişimi yapılabilirken , lci araçlarda farın arka kapak tasarımı değiştiği için en içte kalan vidasına ulaşabilme olanağı olmadığından mecburen farların sökülmesi gerekiyor, farı sökebilmek için de tamponun sökülmesi gerekiyor.
    Sökünce ortaya çıkan görüntü leş gibi olduğu için bu kadar sökmüşken yıkayalım dedi Deniz.
    Tüm soketleri güzelce bantlayıp yıkamaya hazırladık.

Alternatörün üstünü kapatıp, Motor temizleme ürününü her yere sıkıp fırçalayıp giriştik.

Tertemiz, yağdan çamurdan arınmış bir motor bölümü.

Toplamaya geçmeden önce tüm soketlere hava tutup , soketlerin pinlerine kontak temizleyici sıkarak ileride oluşabilecek oksitlenmelerin ve arızaların da önüne geçtik.

Hazır tampon sökülmüşken , plakanın solunda içte kalan park sensörünü arkadan güzelce oturtup sabitledik, tamponun altındaki sürtmeleri çizikleri güzelce boyadım , boya kururken farların mercek içlerini parmağımızın girebildiği kadarı ile tozunu alıp, ampulleri takıp, farları da yerine takıp 10-15 dakika çalıştırdık herhangi bir sönme vb gibi durum oluşursa tekrar sökmeyelim diye , far yükseklik ayarı hatalı uyarısı aldık , kodlamadan low beamleri led olarak kodlayınca hata ortadan kalktı , herşeyi silip kurutup topladık.

Eve geldiğimde otoparkta duvardaki kesilme çizgisinin netliği, ampulün renk tonu herşeyi yine her zamanki gibi mükemmeldi. Tekrar eline sağlık @Deniz.

Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:49 ) değiştirilmiştir.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F10 araclar icin uygulanacaklar listesi gibi konu, ustelik uygulama tarifleri ve ne nerede yaptirilir gibi konular da var. Konunun adinin F10 101 olarak guncellenmesini talep ediyorum
    öyle işte.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    @Deniz. yani densworkshop

İstanbul için bir şanstır nimettir. BMW kullanıcısı olup gerçek bir mühendisten ve adam gibi adamdan hizmet alabilmek günümüz koşullarında altın değerindedir. Volkan da Denizin ekmeğini yemektedir. Yesin hakkıdır
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Deniz. yani densworkshop

İstanbul için bir şanstır nimettir. BMW kullanıcısı olup gerçek bir mühendisten ve adam gibi adamdan hizmet alabilmek günümüz koşullarında altın değerindedir. Volkan da Denizin ekmeğini yemektedir. Yesin hakkıdır
    biz denizle 2012 den beri tanışıyoruz, ekmeklik bir mevzu hiç olmadı olmaz , evimi arabamı paramı gözü kapalı emanet edebileceğim 3kişi var hayatımda anam babam hariç, bunlardan birisi denizdir.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:49 ) değiştirilmiştir.

m.kaan46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    liqui moly top tec 4100 olması lazım 5w-40.

Molygen kullanmadım.
    ben aktif olarak molygen kullanıyorum. içindeki katkı özel, tavsiye eden uzmanlar var. bence kullanılabilir
    Yaptıklarımızı ve yapacaklarımız için inceleyebilirsiniz

youtube.com/kaankara

www.instagram.com/tosi_mitology/

fatihdurutuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı m.kaan46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben aktif olarak molygen kullanıyorum. içindeki katkı özel, tavsiye eden uzmanlar var. bence kullanılabilir
    Direk luqui moly izmir distribütörünün söylediği;molygenin esprisinin sadece çok düşük ısıdaki ülkelerdeki donma pronlemlerinin önüne geçmesiymiş. Bende her aracıma toptec kullanıyorum özellikle istememe rağmen toptec kullanmamı tavsiye etti.

batu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihdurutuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direk luqui moly izmir distribütörünün söylediği;molygenin esprisinin sadece çok düşük ısıdaki ülkelerdeki donma pronlemlerinin önüne geçmesiymiş. Bende her aracıma toptec kullanıyorum özellikle istememe rağmen toptec kullanmamı tavsiye etti.
    toptec candır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilanlarda gezinirken kağıt filtre parasına K&N 2963 kutu içi filtre bulunca gidip aldım.

Eve gelip 2 tur K&N recharger kit ile yıkayıp kuruduktan sonra yağladım.

Ertesi gün yağ iyice emildikten sonra takmak için yandaki lastikçiden 16mm lokmayı aldım. ( evet f10'da hava filtresi kutusunu açabilmek için kule gergisini sökmek gerekiyor dünyanın en saçma şeyi.)

gergiyi söktüm, kutuyu açtım... Hay ananııı dedim... K&N kutu içi filtre çıktı içinden DD

Çıkan filtre elimde tuttuğum filtre, yanlış tarafı ( manifolda bakan kısım) yağa boca edilmiş ve epey kirlenmiş. Zaten kutunun manifold tarafına baktığımda hep o yağın sıçramaları vardı. Her araç alımımda yaptığım ilk iş sensörleri temizlemek olduğu için bujileri değiştirirken maf sensörünü de söküp temizlemiştim, o sebeple tekrar temizlemedim bu sefer. Bakımda bir daha temizlerim belki.

Arabanın üstünde duran ise benim yağladığım, manifold kısmı belli belirsiz yağlı. Emiş tarafı ise tam yağlanıp tam kurutulmuş halde montajını yaptım.

Araba ilk kontakta gazı alışı bile fark etti.

Cumartesi günü Vweekend'e 13:00 gibi gidip sonuna kadar kaldım 18:15 gibi çıktığımızda yol bilgisayarı otomatik sıfırlanmıştı, güzel bir trafikle kurtköye geçtim. Trafik biraz rahatladıktan sonra 19:40 gibi 36-37 dakikada tem'den göztepeye döndüm.

Bu şekilde araç 6,9 litre ortalama tüketimle yolu bitirdi.

265 yazılımlı + downpipe'lı + 19 jant 275 tabanlı 1600 kg arabanın 5 litre yakması zaten olası değil.

Bakımda engine flush + liqui moly + ceratec sonrası biraz daha rahatlayacaktır.

aracın içinden çıkan filtreyi de yine recharger kitle yıkadım kurutup yağladım.

K&N 2963 kutu içi filtre Sıfır halde duruyor. İsteyen olursa DM'den ulaşabilir.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:50 ) değiştirilmiştir.

ST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kadar büyük bir aracın, extraları olmasına rağmen 1.6 multijet gibi yakması da şaka gibiymiş.
    Serdar TURGUT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Speedman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kadar büyük bir aracın, extraları olmasına rağmen 1.6 multijet gibi yakması da şaka gibiymiş.
    tam şehiriçi dur kalkı bağdat caddesi gibi trafiklerde 14 lere varıyor ortalama tüketim çok rahatlıkla. Multijet orada baya bi bileğini büker )

Ancak yoğun akıcı trafikte sabırlı kullanımla 7 litre tüketim yakalamak çok da zor değil. Eco pro modda akmasına izin vermek gerek.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:50 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Volkan Bey aracı kullanmıyor zaten süsten hallice daha çok yıkama için garajdan çıkıyor araba ya da retrofit için. 100lt de yaksa sorun yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volkan Bey aracı kullanmıyor zaten süsten hallice daha çok yıkama için garajdan çıkıyor araba ya da retrofit için. 100lt de yaksa sorun yok.
    D dün akşam yapacak bir şey bulamadım şampuanı süngeri hızlı cilayı aldım gittim benzincide yıkadım ,kapalıya geri koydum. Cuma akşam belki çıkartacağım temiz çıksın dedim
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:51 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Benimkini de gelip yıkasana arada araban da yol yapmış olur sana bir cin tonik yaparım yorgunluğun gider.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakım günü geldi çattı , premium olmayan markaların yetkili servis fiyatlarını duyunca yetkiliyi aramaya korktum

1 ay ufak ufak parçaları topladım ve soluğu @Deniz. in dükkanda aldım. İşçilik kısmını kusursuz yapacağını bildiğim için ben polen filtresini değiştirmek dışında hiç dokunmadım.

Klima fan hızı tuşlarının soldaki tuşu biraz aşınma gösteriyordu , siparişi verirken off yazısız olan versiyondan sipariş vermişim ama napayım dedim taktım , çok da sırıtmadı , silik durmasından iyidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Kışa hazırsın hadi bakalım.

Gerçi arabayı kullanmıyorsun ama olsun

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Krom böbrekler kalp ben

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eline emeğine sağlık volkan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F10 LCI ‘lerdeki sis far kapaklarına oldum olası kılım, ilk sayfada bile hatırlarsanız m550d kapakları ile değiştirmeyi düşünüyorum demiştim. Alt orta ızgara ile alakasız bir tasarımı ve lci öncesi araçlarda köşede konumlanan sisler lci araçlarda ortada konumlandığı için arabayı daha yumuşak gösteriyor.
    Zaten lci öncesi araçlardaki petek petek duran sinyal kısımlarını lci de basit bir ampule çevirerek arabayı iyice ucuzlatmışlar , bu sis kapakları ile tasarımı da bozmuşlar bana göre.

Dün öylesine parça bakarken çok uygun fiyatlı sis farı iptal kapaklarını gördüm hemen sipariş geldi ve gelir gelmez operasyonu yaptım.

Standart hali;

Yeni balpeteği kapaklar ve standart kapak farkı;

Sis farlarını söktüm;

Arkada kalan beyaz iki tırnağı würth mat siyah ile boyadım. Çaprazdan bakıldığında beyaz gözükebilecek yerleri de boyayıp montajını yaptım.

Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F10 LCI ‘lerdeki sis far kapaklarına oldum olası kılım, ilk sayfada bile hatırlarsanız m550d kapakları ile değiştirmeyi düşünüyorum demiştim. Alt orta ızgara ile alakasız bir tasarımı ve lci öncesi araçlarda köşede konumlanan sisler lci araçlarda ortada konumlandığı için arabayı daha yumuşak gösteriyor.
    Zaten lci öncesi araçlardaki petek petek duran sinyal kısımlarını lci de basit bir ampule çevirerek arabayı iyice ucuzlatmışlar , bu sis kapakları ile tasarımı da bozmuşlar bana göre.

Dün öylesine parça bakarken çok uygun fiyatlı sis farı iptal kapaklarını gördüm hemen sipariş geldi ve gelir gelmez operasyonu yaptım.

Standart hali;

Yeni balpeteği kapaklar ve standart kapak farkı;

Sis farlarını söktüm;

Arkada kalan beyaz iki tırnağı würth mat siyah ile boyadım. Çaprazdan bakıldığında beyaz gözükebilecek yerleri de boyayıp montajını yaptım.

Tamamen zevk meselesi ama ben olsam sisli binerdim yinede çok iyi maşallah.
    13' 6R Polo "HLG"
    10' E60 "ETJ"
    14' F20 "FJM"
    13' Rocco "FEP"

18' Civic DTEC "BGD"

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler