User Tag List

Sayfa 15/29 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon
537 sonuçtan 267 ile 285 arası

Konu: 2014 BMW 520i / Kürkçü dükkanı

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Volkan, aman abi yapma

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu whiteline stoplara biraz yükseliyorum bu ara.

elektrikli araçlarda göre göre gözüm alıştı, ama biraz da eski saab'ları hatırlatıyor.. bilemedim

sen şaşırdın iyice

Şahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aman diyim abicim
    Zihin fukara olursa, fikir ukala olur..

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Hadi al ya beklemekten sıkıldık
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi al ya beklemekten sıkıldık
    stoplardan vazgeçtim ya

dün 12mm spacer sipariş verdim mgd'den , bugün yarın gelir , arkalara takacağım. ET 25 olacak, et 24-25-26 görselli F10'ları epey bir inceledim, çok kaslı duruyor, bakalım nasıl olacak.

krom cam çerçeveleri parlak siyah yapacağım yakın zamanda , onun sonrasında da siyah cam filmlerimi her zamanki spec aynalı tona çevireceğim. siyah cam çıtası ile aynalı filmin kontrastına aşığım ben Belki bunlar yapılınca difüzörün rengini siyah tonundan , jant renginin tonuna doğru açan bir renkle folyo ile kaplatabilirim bunda kararsızım.

sonrasında da pek yapacak bir şey kalmıyor.

bunları photoshop olarak yaparsan 1 aralıkta geldiğinde sana günah gecesi yaparım D @BARR
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:59 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu whiteline stoplara biraz yükseliyorum bu ara.

elektrikli araçlarda göre göre gözüm alıştı, ama biraz da eski saab'ları hatırlatıyor.. bilemedim

şu an okuyorum başlığı, henüz hala 13. sayfadayım

umarım bu beyaz stop işine girmemişsindir ve de girmezsin

şu ana kadar na yaptıysan harika oldu ama beyaz stop & f10, nayır nolamaz...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yapmamışsın ve de vazgeçmişsin çok şükür

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğru karar beyazda olmazdı ama çok içinde kalcaksa benim arabaya hediye al takalım bakalım koyu renge yakışabilir ��

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yay montajı öncesinde arabada hiç titreşim yoktu, yay montajı sonrası denemeye bir türlü fırsatım olamadı derken geçen hafta gece çıkıp 110-120-140 özellikle titreşimlerin oluştuğu hız aralıklarlnda denemelerimi yaptım, baktım hiç titreşim yok , 12mm spacerları her zamanki gibi mgd spacerdan sipariş verdim.
    Neden aşama aşama gidiyorum? Şimdi ben hepsini bir arada hızlıca yapıp , ilk denemede titreşim alsam sanayi esnafımız b.ku hemen spacera atacak işin kolayına kaçacak, bunları çok duyduğum için işimi sağlama alarak gidiyorum.

Neyse lafı çok uzattık;

Spacerlar kargodan geldiği gibi montajı gerçekleştirdim.

Araba 2 haftadır yıkanmadı, jant lastiğin kiri aldı başını gitti.

Eski otoparkımızda da bir kare çektim;

Bence gayet güzel oldu.
    Dün çıktım kullandım, 120-140-170 gram titreşim yok çok huzurlu.
    Yaylar da ilginç, taktığım gün konfor farketmemişti, geçenlerde denemeye çıktığımda hava soğuktu içim dışıma çıktı bu ne ya sökeceğim dedim, e dün akşam denemeleri yaparken hava daha da soğuktu araba pofidik pofidik gidiyordu sanırım yaylar tam olarak şimdi oturdu.

Bu aldığım 12mm spacerları ön tarafa geçirip arkalara 13 ya da 14 yaptıracağım. Oem jant takımı alana kadar en iyi görünüşü bu şekilde yakalarım.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:59 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Deniz. 'in yazılımını yaptığı, charger pipe kitli , dumpvalve'li F20 116i , arkadaşımın arabasını dün kullandım. Araba downpipesız şekilde gayet stabil ve kadranı indire indire hızlanıyordu çok hoşuma gitti. Benim araba bu kadar gitmiyor dedim, bu sefer F20 sahibi arkadaşım benim arabayı aldı biraz kullandık.

O esnada obd'den carscanner'a bağladık. Pro sürüm olduğu için tüm sensörleri okuyabiliyoruz, araç çok yüksek EGT derecelerinde çalışıyor onu anladık.

Comfort- Sport mod'da sabit 110-120 giderken bile 850-950 bandında geziniyor , eco proda ise sabit sürüşte 780-820'lere düşebiliyor. Yazılımı yapan firmaya yazdım hemen, muhtemelen egzos dolmuştur dedi, aynı şeyi düşünmüştük.

Sonradan aklıma geldi, ben bu aracı aldığımda muayenesi henüz 10 gün önce yapılmıştıç
    Aracın 265 hp yazılım + şanzıman yazılımı + kataliktik konvertör iptali , muayene öncesi orijinal katalitik takılarak orjinale çevrilmiş muhtemelen ve sonrasında araç otokoç'a bırakılacağı için downpipe'ı geri takılmamış. O yüzden içeride oluşan yüksek güç, yüksek egt'yi beraberinde getiriyor.

@Dragger senin egt nerelerde geziniyor bir aydınlatabilir misin? diğer yazılımlı N20 kullanıcılarından da bilgi almak isterim.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 12:00 ) değiştirilmiştir.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e f20'nin zaten daha iyi gitmesi lazım f10 gibi bir balinanın yanında

BKaya35i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F20' de ki motor ile F10 da ki motorlar farklı.
    F10' da ki BMW' nin kendi 2.0 motorunun türevi, F20' deki motor PSA ile geliştirilen motor.
    Yazılımlı bir F20 116i, yazılımlı bir F10 520i' nin yanına bile yaklaşamaz, bırakın daha hızlı olmasını.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [IMG][/IMG]
    İş çıkış trafiğinde gördüm, sizinkinin aynısı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Comfort- Sport mod'da sabit 110-120 giderken bile 850-950 bandında geziniyor , eco proda ise sabit sürüşte 780-820'lere düşebiliyor. Yazılımı yapan firmaya yazdım hemen, muhtemelen egzos dolmuştur dedi, aynı şeyi düşünmüştük. Bu yüksek EGT 'ye rağmen , yağ ısısı 93-98 arası, soğutma sıvısı 92-105 arası geziniyor , bunlar oldukça sağlıklı gözüküyor.
    *** bilgili olmayip fikir sahibi olmayayim ama... ***

araba dizel degil mi?
    sensor egzos manifoldu uzerinde (uzakta degil) oldugu durumda 800-900 dereceler EGT icin normal degil mi?
    tekrar sorayim, bu durumda yuksek mi? yuksek ise normali standart seyirde kac, 200/400/600 (hic bu kadar dusuk EGT duymadim) ?
    EGT sensoru bu motorda nerede?

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Deniz. 'in yazılımını yaptığı, charger pipe kitli , dumpvalve'li F20 116i , arkadaşımın arabasını dün kullandım. Araba downpipesız şekilde gayet stabil ve kadranı indire indire hızlanıyordu çok hoşuma gitti. Benim araba bu kadar gitmiyor dedim, bu sefer F20 sahibi arkadaşım benim arabayı aldı biraz kullandık.

O esnada obd'den carscanner'a bağladık. Pro sürüm olduğu için tüm sensörleri okuyabiliyoruz, araç çok yüksek EGT derecelerinde çalışıyor onu anladık.

Comfort- Sport mod'da sabit 110-120 giderken bile 850-950 bandında geziniyor , eco proda ise sabit sürüşte 780-820'lere düşebiliyor. Yazılımı yapan firmaya yazdım hemen, muhtemelen egzos dolmuştur dedi, aynı şeyi düşünmüştük. Bu yüksek EGT 'ye rağmen , yağ ısısı 93-98 arası, soğutma sıvısı 92-105 arası geziniyor , bunlar oldukça sağlıklı gözüküyor.

Sonradan aklıma geldi, ben bu aracı aldığımda muayenesi henüz 10 gün önce yapılmıştıç
    Aracın 265 hp yazılım + şanzıman yazılımı + kataliktik konvertör iptali , muayene öncesi orijinal katalitik takılarak orjinale çevrilmiş muhtemelen ve sonrasında araç otokoç'a bırakılacağı için downpipe'ı geri takılmamış. O yüzden içeride oluşan yüksek güç, yüksek egt'yi beraberinde getiriyor.

@Dragger senin egt nerelerde geziniyor bir aydınlatabilir misin? diğer yazılımlı N20 kullanıcılarından da bilgi almak isterim.
    Volkan Selam,

Benim n20 de Özgün'ün yazdığı stage 1 yazılım. Orjinal kat, sonrasında 76mm krom egzoz var dizayn egzoz yapımı. Sistemde bir rezanator sonda da 76mm Voortek var kumandalı.

N20 motor 328i ler ve 320i ler arasındaki farklardan biri de 320i nin 60mm, 328i nin 76mm egzoz sistemi çapı olması. Ben bunu öğrendikten sonra yazılım sonrası 76mm egzoz a geçtim.

Bunu yaptırdığım içinde EGT ye hiç bakmadım sonrasında sorun olmayacağını düşünerek. Bi gün buluşalım istersen sen de obd den bak egt ne seviyede diye.

520i n20 lerde egzoz çapı ne bilmiyorum ama 60mm olması muhtemel. Yazılım sonrası ki yazılım downpipe a göre yapıldıysa bir tık boğması muhtemel.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BKaya35i Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F10' da ki BMW' nin kendi 2.0 motorunun türevi, F20' deki motor PSA ile geliştirilen motor.
    Yazılımlı bir F20 116i, yazılımlı bir F10 520i' nin yanına bile yaklaşamaz, bırakın daha hızlı olmasını.
    Sağlıklı bir n13 yazılımla beraber 200-210 hp ler civarında oluyor sanırım,

Volkanın n20 de Downpipe yoksa 245-250 hp civarındadır. Aradaki ağırlık farkını göz önünde bulundurunca aşağı yukarı denk hızlanmaları olması lazım sanki.

116i de 17 jant 520i de de 19 jant varsa, 116i daha da atik olabilir.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BKaya35i Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok şükür 2 arabaya da bindim, n13 nedir n20 nedir iyi bilirim, binmesem şu yorumu görüp inanacağım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _EsaT_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İş çıkış trafiğinde gördüm, sizinkinin aynısı.
    aa yakalanmışız 2 haftadır yıkanmamasına rağmen yine temiz duruyomuş valla , ilk defa dışarıdan bir gözden çekim görünce inceledim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volkan Selam,

Benim n20 de Özgün'ün yazdığı stage 1 yazılım. Orjinal kat, sonrasında 76mm krom egzoz var dizayn egzoz yapımı. Sistemde bir rezanator sonda da 76mm Voortek var kumandalı.

N20 motor 328i ler ve 320i ler arasındaki farklardan biri de 320i nin 60mm, 328i nin 76mm egzoz sistemi çapı olması. Ben bunu öğrendikten sonra yazılım sonrası 76mm egzoz a geçtim.

Bunu yaptırdığım içinde EGT ye hiç bakmadım sonrasında sorun olmayacağını düşünerek. Bi gün buluşalım istersen sen de obd den bak egt ne seviyede diye.

520i n20 lerde egzoz çapı ne bilmiyorum ama 60mm olması muhtemel. Yazılım sonrası ki yazılım downpipe a göre yapıldıysa bir tık boğması muhtemel.
    can selam,
    bilgi için teşekkür ederim. Orj kat + 76mm epey rahatlatmıştır çıkışı diye tahmin ediyorum.

cumartesi günü aracın yazılımını yapan US performance ile log alıp duruma bakacağız, sorun kat mı , oksijen sensörü mü bozuk nedir ne değildir anlayacağız. Duruma göre senin araçla da bir egt bakabiliriz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler