User Tag List

Sayfa 1/29 12311 ... SonSon
537 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2014 BMW 520i / Kürkçü dükkanı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2014 BMW 520i / Kürkçü dükkanı

Herkese selamlar

Ccz e60 ile yüksek km Bmw macerasına girip , onu sattıktan sonra yaşanan pişmanlıklardan sonra 3 araba dönüp dolaşıp tekrar E60 alıp , bitirme tezi olarak hazırlamıştım.

2010 BMW 520d Premium / Bitirme Tezi

Bitirme tezini bitirip satınca , sıfır km Cupra Leon ile 13 günlük bir tatile çıktım

2023 Cupra Leon 1.5 eTsi

Çevremdeki herkes sen ve leon ne alaka minvalinde konuşsa da esas amacım formentor almaktı ancak bütçemi oraya çıkartamadığım için Leon ile mutlu olabileceğimi düşünmüştüm.

Leon kullanırken sürekli formentor ilanlarına bakıyordum, araç daha 375 km de ama benim aklım da gönlüm de orada değildi, bir kez daha soluklandım ve bir formentor için hesap kitap yaptım, leonu ilana koydum.

Daha ne alacağımı kesinleştirememişken leon için birisi aradı ve ertesi gün aracı almak için kredi başvurusu için ruhsat görüntüsü istedi.

Madem o bütçelere çıkıyorum , başka ne alabilirim diye gece sadece 4 saat uyuyarak araba baktım. 2 coupe, yeni kasa 1 serisi , 2022 sportage, troc, GLA vb araçlar havada uçuşuyordu.

@BARR ı da bu ilanlarla darlarken kendisi dedi ki , bu araçlara bakıyorsan leonu niye satıyorsun. Doğru tabi hepsi C segment üzerine inşa edilmiş araçlardı. G.tü g.tle değiştikten sonra manası ne..

F10 bakayım dedim , kriterim minimum 2014 ( bari 10 yaşa kdr okey diyeyim) km kesinlikle 90.000 i geçmemiş … süzdürdüm ilanları 51 tane ilan var.
    Araçların fiyatları 1700-1500 arasında değişiyor. 1700 olanlar hiç dokunulmamış standart f10 m paketsiz, 1500 olanlar içinden geçilmiş 5 parça boya 3 parça değişen vb.

Arada iki araç gözüme çarpıyor , yaş km donanımlar neredeyse aynı, boya durumu ikisinde de 1 parça, birisi 120bin tl tramer diğeri tramersiz..aralarında 125 bin tl fark var..

F10 bakayım dedim , kriterim minimum 2014 ( bari 10 yaşa kdr okey diyeyim) km kesinlikle 90.000 i geçmemiş … süzdürdüm ilanları, 51 tane ilan var.

Araçların fiyatları 1700-1500 arasında değişiyor. 1700 olanlar hiç dokunulmamış standart f10 m paketsiz alıp kıvama getirmek için bi 100 daha harcamak lazım , 1500 olanlar içinden geçilmiş 5 parça boya 3 parça değişen vb.

Arada iki araç gözüme çarpıyor , yaş km donanımlar neredeyse aynı, boya durumu ikisinde de 1 parça, birisi 120bin tl tramer diğeri tramersiz..aralarında 125 bin tl fark var..
    pahalı olan kurumsal firmadan otokoçtan satışta, diğeri şahıstan.
    ucuz olan uzakta pahalı olan yakında..

Şu otokoçtakine bir gideyim dedim, gitmeden önce 2.elveri sitesinden ilan no bi girdim, ilan benim leon aldığım gün ilana yüksek fiyatla girmiş, yani o dönemde elimdeki bütçeyle yine F10 aynı kriterlerde aramış olsam bu araç süzgecime yine takılmayacakmış... fiyat 12 gün sonra makul seviyelere çekilmiş. Allah dedim bu hemen gidecek elimi hızlı tutmalıyım.
    sabahın 08:15inde atladım motora, küçükyalı otokoç kapısını açarken ben kapıdaydım

İlk görüş;

İçine oturdum kapısını kapadım ve gerçekten içimde sanki bir başkası beynime “oh be araba işte amk” diye fısıldadı. Resmen ben bunu düşünmedim, birisi kulağıma fısıldadı.

Son fiyat sordum, çok da uzak değildik , dedim ben akşamüstü gelicem bitiricez, o gün leonun noter işi alıcının kredi işinden uzun sürdü ve kapanışa yetişemedim, aradım yarın geliyorum vermeyin kimseye dedim.

Ertesi sabah 08:30 da girdim, fiyat teklifinde bulundum ve çıktım, üst yönetimin onayı öğlen gibi geldi, ödememi geçtim , öğleden sonra ruhsat çıkmıştı. Oğlan artık bizimdi. O gün ofis aşırı yoğun olduğu için çıkıp teslim almaya gidemedim, gece heyecanla uyuyup ertesi sabah teslim almaya gittim.

Bu arada otokoç'un 2.el satış sürecini gerçekten çok beğendim, expertizi gayet net, soru işareti oluşturmayacak şekilde , en ufak gördükleri şeyler bile yazılmış şekilde beyan ediliyor, ruhsat işlemleri için git gel vb. oluşmuyor, parayı gönderiyorsun, akşamına teslim alıyorsun. Şahıstan aldığın durumda expertize ayrı nakit ve vakit ayırmak , noterde sıra beklemek, para geçti geçmedi beklemek vb. gibi şeylerden sıyrılıyorsun. Şansıma arabanın muayenesi de Temmuz ayında yapılmış, 2025 Temmuzda sonraki muayene

Gelelim oğlanın detayına;
    2014 model 520i
    77.700km
    Kaputun tümünde mikron değeri 140-150, avuç içi kadar bir yerde 180-190 veriyor, o yüzden tel parça boyalı diyoruz.

Hayalet kadran
    NBT
    M direksiyon
    Harman Kardon
    4 kapı vakum
    Elektrikli bagaj
    Orijinal parçalarla M pakete çevrilmiş ( tamponlar + marşpiyel)
    Deri+ısıtma+hafıza

Sonradan ambiyans aydınlatma yapılmış, nbt menüden kontrol ediliyor, modern beyaz , classic turuncu olarak. Parlaklık ayarı da aktif.

19” jant lastik ( bu jantlar değişecek merak etmeyin )

Arabayı teslim alıp eve geldikten sonra Anadolu yakasında 10 tırnak krom böbrek aradım.
    12 tırnak olanlar her yerde var ama arabanın önü rende gibi duruyor, orijinal m550d de 10 tırnak olarak geldiği için 10 tırnağı aradım ve tek bir yerde bulup hemen aldım taktım

Böbrek sonrası ilk abdestini aldırdım)
    Boyası gerçekten kılcal çiziksiz, ön camda taş izi silecek izi yok. İç mekanda soyulmuş tuş yok , derilerde yıpranma yok direksiyonda parlama yok. Araba gerçekten sıfır hissiyatını güzel yaşatıyor.

Tabi uğraşacak araba aldığım için duramadım , farları stopları ve iç aksamdaki parlak siyah detayları waxlayıp ışıl ışıl hale getirdim, bu esnada egzos uçları gözüme çarptı.
    Onlara da selsil pak ile el attım.

Arkadaki plakalık ve o plakalığa göre kesilmiş plaka gözümü çok tırmalıyor, önde de plakalık yok , park manevrasında yaslayan tampona yaslar. O sebeple borusan oto plakalıkları sipariş verdim, sıfırdan app plaka bastıracağım.

Standart otopark pozumuz;

Yakın zamanda buji + liquimoly yağ + ceratec uygulaması yapıp , k&n kutu içi filtre + yazılım ile taçlandıracağım.
    Şanzıman yağı değişimi km’si gelmese de yaptıracağım.

Tüm mekanik işlerden sonra aynalı cam filmi ve sonrasında silver/cnc tonlarda bir jant düşünüyorum.

Style 464 çok beğeniyorum ancak 20” pek giresim yok. 19” replicası ise kötü duruyor. Zaten replica söküp replica takmam.

Şimdilik düşündüklerim bunlar.

2 yıllık bir birliktelik düşünüyorum kendisiyle.

Herkes F10 yaptı , bakalım bizim de fikir ve önerilerinizle yapacağımız bir F10umuz oldu, izleyelim görelim.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:12 ) değiştirilmiştir.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayirlara vesile olsun, kazasiz belasiz elinizde guzelleseceginden eminim
    öyle işte.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Forumdaki konuların %90 senin konuların olduğu için artık yorum yazmayacağım
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumdaki konuların %90 senin konuların olduğu için artık yorum yazmayacağım
    uzunca bir süre yeni konu gelmez benden, yaz yiğidim yaz
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:14 ) değiştirilmiştir.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun, bu tarz araçlara alıştıktan sonra yeni ve bol oyuncaklı araçlar mutlu etmiyor maalesef. Sürüş zevki dediğimiz olay illa ki hatırlatıyor kendini.

Bu araca da ilk yapılacak aksiyon güzel bir jant olacaktır. Eibach pro kit lede duruşu güzelleşir. Sonrası pastadaki krema, çilek fin olur artık

Beyaz içi krem olduğu için çok aşırı sportif detaylar göz yorabilir, sen bi bakarsın duruma artık Volkan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, bu tarz araçlara alıştıktan sonra yeni ve bol oyuncaklı araçlar mutlu etmiyor maalesef. Sürüş zevki dediğimiz olay illa ki hatırlatıyor kendini.

Bu araca da ilk yapılacak aksiyon güzel bir jant olacaktır. Eibach pro kit lede duruşu güzelleşir. Sonrası pastadaki krema, çilek fin olur artık

Beyaz içi krem olduğu için çok aşırı sportif detaylar göz yorabilir, sen bi bakarsın duruma artık Volkan.

kesinlikle katılıyorum.
    iç mekan bej olunca karbon vs. girmemek gerek, tadında parlak siyah detaylar yeterli oluyor , ki arabanın içinde oldukça fazlaca var. Spor pedal kiti bile almam , ama vk e60'daki spor pedallardan alabilirim. onlar sonraki incik boncuk işler.

önce mekanik bakım , yağ değişimi, yazılım.

jant en en son. jantı değiştirene kadar, daha önce a5'imde yaptığım gibi parlak vernik bastırıp içine büyük gri simler attırıp jantı o şekilde boyarsam, gunmetale doğru rengi açılır. şimdilik ellemeyeceğim dursun bakalım.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:14 ) değiştirilmiştir.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler araba tek kişiden kullanılmış gibi diri duruyor. ambiyans standartta yok mu ben standart diye biliyordum, rft lastik kalacaksa bence 19 üstüne gerek yok, bizim araç 18" rft o haliyle bile kısa çukurlar konforsuz hissettiriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler araba tek kişiden kullanılmış gibi diri duruyor. ambiyans standartta yok mu ben standart diye biliyordum, rft lastik kalacaksa bence 19 üstüne gerek yok, bizim araç 18" rft o haliyle bile kısa çukurlar konforsuz hissettiriyor.
    teşekkür ederim.

ambiyans standartta var ama bu kadar güçlü yanmıyormuş. bu sonradan gıdıklanmış.

lastiğim RFT değil, konforu güzel. jant lastik kısımları ileride düşüneceğim, şu an görseli bozan bir durum pek yok.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:17 ) değiştirilmiştir.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.Dün kuzey marmarada altın rengi,kum beji gibi bir f10 gördüm dibim düştü.Jant renginden midir bilmiyorum ama beyaz renk o güzel hatları belli etmiyor gibi geldi bana.
    Bi'de yazınızda bir fısıldadı cümlesini görünce bir anda aklıma bu sahne geldi;

Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süksesine bakarsak;

Arkadaş çevresi arabadan anlayan erkekler ; çok iyi seçim , dolu araba.. süren arkadaşım , sürüşünü çok beğendi.

Arkadaş çevresi arabayı A 'dan B'ye kullanan erkekler ; bmw'den sonra olmadı sanki , kanka şunu alsaydın vb.

Kız çevresi ; leon hiç senlik değil , nasılsa 2-3 aya satar bmw alırsın vb.
    Diğer konudan alıntı yapmanın günahı yoktu umarım

Kızlar yine haklı çıktı ...

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yine bu da hayırlı olsun, kazasız cezasız
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diğer konudan alıntı yapmanın günahı yoktu umarım

Kızlar yine haklı çıktı ...
    valla öyle..

kız arkadaşım cuprayı aldığımda , e iyi güzel olmuş yenilemişsin işte, ticari olarak da mantıklı bir karar vermişsin hayırlı olsun demişti. şöyle yanından etrafından bir dolaşıp bakmamıştı bile.

F10u yıkarken gelip etrafında döndü durdu, üff çok güzel ya , balina gibi ya .. methiyeler düzdü

dedim cuprayı beğenmediğini baştan söleyeydin ya, bak alıyorum diye sana foto attığımda söyleyeydin hiç uğraşmamış olurdum dedim... kendi içinde mantıklıydı ama dedi ) , neyse ki arabanı buldun sakın bunu satmaya kalkma dedi
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:18 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazaszı belasız. Beyazın yakıştığı ender arabalardan bence.

Otokoç web sitesi fiyatından yüzde kaç indirim ile alabildiniz?

Araç LCi mi?
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazaszı belasız. Beyazın yakıştığı ender arabalardan bence.

Otokoç web sitesi fiyatından yüzde kaç indirim ile alabildiniz?

Araç LCi mi?
    Teşekkür ederim. Renk göreceli bir kavram, sıfır alacak olsam beyaz tercih etmezdim muhtemelen de, kilometre ve kondüsyon için 2. elde renge pek bakmıyorum.

2014 LCI.

alış satış rakamlarıyla ilgili herhangi bir bilgi paylaşmıyorum, sonra bazı arkadaşlar çok biliyorlar.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:19 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu sis iptali çok güzel oluyor F10'da , ama kapakları satan bi yer bulamadım.

gerçi parça no'ları buldum burada dursun..

51118055133
    51118055134

Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:19 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu sis iptali çok güzel oluyor F10'da

Sis iptali hakikaten cok guzel olmus. Ben ayna kapaklarinin rengini de sevdim, ileride benzer bir hamle gelir mi acaba
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sis iptali hakikaten cok guzel olmus. Ben ayna kapaklarinin rengini de sevdim, ileride benzer bir hamle gelir mi acaba
    ben de ona baktım desem D

hayırlısı diyelim
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 11:20 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de ona baktım desem D

hayırlısı diyelim
    yanlis gormuyorsam, bobrekler, sis iptaldeki cita ve ayna kapaklari ayni renk. Oyle bir detay nirvanaya cikarabilir kafadan goruntuyu
    öyle işte.

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah diyerek giriş yapalım

Şu arabaları alış - satış ve tekrar alış sürecine bayılıyorum.

Hayır birde senin gibi incik boncuğu takan bir adam nasıl şıp diye buluyor tertemiz arabayı. Arabaların çoğu çöp özellikle BMW'de. Yine de samanlıkta iğneyi buluyorsun.

Neyse leon konusu sarmamıştı zaten yorum bile yapmamıştım burdan zevkle devam ederiz artık

Allah kesene bereket versin ki bizde hızlıca takipte kalalım Bu arada 464 çok iyi duruyormuş baktım şimdi google amcadan. Piyasadaki tüm F10 larda aynı jant var zaten 464ün 20 si çok güzel olur.

Kazasız belasız iyi günlerde kullanman dileğiyle.
    Konu darkred tarafından (21-08-2023 Saat 13:01 ) değiştirilmiştir.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler