User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
70 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Tesla Model Y Long Range

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videoyu baştan sona izledim, tavan camının kırılması cidden büyük sıkıntı ve çoğu araçta var demekki bu. Türkiye’de değişince su bile alabilir araç , daha ön camı takamıyoruz.

Güle güle kullanın

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    icerise ses duymak cok zor ama fark oldu mu,
    cikan lastiklerin ici nasil fotograf ekleyebilirmisin, tam yalitimlimi
    Bendeki 21'lerin içi süngerli mesela.

Bu arada T ibaresi olmayan yani Tesla Sertifikasyonlu bir lastiğiniz yok ise yürüyen akam ile ilgili bir durumda garanti dışı kalıyor araç bilginiz olsun. Marka model fark etmez ama T standardı olmak zorunda.

23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla hocam evde değilim de gidince eklerim fotosunu. Dümdüz lastik zaten, EV lastiği değil. EV lerin iç yapısı şöyle:

Şeytan diyo, bas epdm süngeri geç, başka bi esprisi yoktur. Allahın süngeri, maks ne olabilir 😀

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bendeki 21'lerin içi süngerli mesela.

Bu arada T ibaresi olmayan yani Tesla Sertifikasyonlu bir lastiğiniz yok ise yürüyen akam ile ilgili bir durumda garanti dışı kalıyor araç bilginiz olsun. Marka model fark etmez ama T standardı olmak zorunda.

Bazilarinda suger yerine arac ici yalitimda kullanilan malzeme ile uretmisler,
    Patlak tamirinde sungeri sokup geri takan var kopuk kullanamayacagiz gibi duruyor.

Lastik jant icin bbs cup2 ayarlamistim, bu tesla grubu ile asla takmam cok degisik insanlar var,
    Siparis saati farkli gec erken aldi diye o kisinin ismini konusmalarini alip mail atan sikyet eden var,
    Arabayi goren kesin bana garanti disinkalir dediniz o takmis neden kalmiyor nasil taksr diye almanya amerikaya mail atar elon muslu etiketlerler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Evet ben Model Y Club Whatsap grubunda 255 ile otobanda bir süre gittim diye maganda ilan edildikten sonra çıktım ben 19'' düşünüyorum yedek olarak kışlık vs.

Instagramda edriver_35 olarak paylaşıyorum istersen takip edebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet ben Model Y Club Whatsap grubunda 255 ile otobanda bir süre gittim diye maganda ilan edildikten sonra çıktım ben 19'' düşünüyorum yedek olarak kışlık vs.

Ekledim, 19 konfor ve menzin icin sehir icinde gerekli bence, pist organizasyon olursa gene 19 avantajli.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet ben Model Y Club Whatsap grubunda 255 ile otobanda bir süre gittim diye maganda ilan edildikten sonra çıktım
    255 az diye linç edelim bari

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla zamanında bmw de falan da rft kullanmazsanız alt takımınız, poryanız vs. bozulur, garanti dışı kalır dediler, 4 sene pofuduk pofuduk standart lastik kullandım, rft nin sertliğini çekmedim, sıfır sıkıntı bindim. EV lastik de, tamamen opsiyonel bi olay, almak isteyen alır, istemeyen almaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Videoyu baştan sona izledim, tavan camının kırılması cidden büyük sıkıntı ve çoğu araçta var demekki bu. Türkiye’de değişince su bile alabilir araç , daha ön camı takamıyoruz.

Güle güle kullanın
    İzlediğiniz için teşekkürler Valla biri değişti grupta, sanki eskisinden daha çok ses alıyor falan diyince galiba cam tavanın iyice kırılmasını beklicem gibi duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Xpelde uygulama yaptirirken cam tabana distan koruma yaptiklari baska model y vardi ama ben karar veremedim,
    icten film yapanlarda sikinti olabiliyormus ama 2 katman sanirim ic ve dis cam var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Xpelde uygulama yaptirirken cam tabana distan koruma yaptiklari baska model y vardi ama ben karar veremedim,
    icten film yapanlarda sikinti olabiliyormus ama 2 katman sanirim ic ve dis cam var.
    ön cam ppf'i diye yeni bir icat çıktı. uzun yol yaptığımız arabaya yaptırdım, belki tesla'cılar öyle bir çözüme yönelebilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İçten cam filmi yaptırınca garantide problem çıkarıyolarmış, ne alakaysa yani yaptırılabilir öyle filmler ama ne kadar işe yaradığını nası ölçeriz bilemedim. Şu an 1.5 aydır kırık camla geziyorum, problem yok. Sürücü olarak görmüyorum bile. Camın içte kalan kısmı polikarbonat. Zırh yapımında kullanılan küçük bir tabakadır diyeyim. O yüzden bir şey olmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar,

Ailem 3 aydır tatildeydi, 308’i Tesla ile beraber sürme fırsatım olmamıştı.

Sürdüğüm zaman yalıtımsal olarak aşağı yukarı aynı araçlar gibi gelse de genel grafik aynı sonucu çıkarmıyor gibi, anlık veriye değil, aynı andaki grafiğin genel çizgisine odaklanın lütfen:

Not: Aynı telefonla, aynı çevresel koşul, aynı hız, aynı rotada, orta konsola sabitlenmiş şekilde kullandım. Soldaki Tesla, sağdaki 308

308 sonuç olarak overall da daha iyi sonuç çıkarmış, 308 in süspansiyon çok daha iyi yalıtıyor kendini çukurlarda.
    Konu Özgür Güneş tarafından (05-10-2023 Saat 22:09 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    dB ölçümünün katlanarak arttığını düşünürsek aradaki farkın zaten bu şekilde olması imkansız. Bir yerde bir hata var. Kaldıki bütün camları çift cam olan ve korna çaldığında bile dışardan zor duyulan bir arabanın 308 gibi bir araçtan db olarak bu kadar farklı olması da ölçümde hata olduğunu gösteriyor. Ben A3'ten geçtikten sonra ki arabamın her yeri CTK yatılımlı idi yol ve rüzgar sesi olarak S600'e binmişim gibi oldum.

Grafikteki fark ancak ve ancak süspansiyonun sert oluşu ile çukurlardan oluşabilir ki onda da bu kadar fark oluşmaz. Benim aracım P olmasına ve 21 olmasına rağmen bunları sölüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni lastiklerden demekki ev lastik kullanmak lazim
    Bende reno pug gurubuna biniyorum, camlar motor gurultusu ciddi anlamda tesladan daha yuksek.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Techturkey neyinize yetmiyor da whatsapp gruplarında maganda ilan ediliyorsunuz oysa biz burada en fazla makarnacı filan ilan ediyoruz

It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni lastiklerden demekki ev lastik kullanmak lazim
    Bende reno pug gurubuna biniyorum, camlar motor gurultusu ciddi anlamda tesladan daha yuksek.
    süngerli lastikler EV'lere özel değil, Conti PC lastiklerde vs var normal arabalar için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dB ölçümünün katlanarak arttığını düşünürsek aradaki farkın zaten bu şekilde olması imkansız. Bir yerde bir hata var. Kaldıki bütün camları çift cam olan ve korna çaldığında bile dışardan zor duyulan bir arabanın 308 gibi bir araçtan db olarak bu kadar farklı olması da ölçümde hata olduğunu gösteriyor. Ben A3'ten geçtikten sonra ki arabamın her yeri CTK yatılımlı idi yol ve rüzgar sesi olarak S600'e binmişim gibi oldum.

Grafikteki fark ancak ve ancak süspansiyonun sert oluşu ile çukurlardan oluşabilir ki onda da bu kadar fark oluşmaz. Benim aracım P olmasına ve 21 olmasına rağmen bunları sölüyorum.
    308 gerçekten yalıtım olarak epey iyi ama gerçekten ses yalıtım ölçümü nasıl yapılmalı bi süredir kafa yoruyorum, çok değişken durumlar var. Tesla’nın yalıtımı epey iyi, inip birinden birine geçince farkı anlamak zor. Kırmızı çizgileri süspansiyona bağlıyorum. Profesyonel bir cihazla farklı rotada tekrar karşılaştırmaya çalışacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ön cam ppf'i diye yeni bir icat çıktı. uzun yol yaptığımız arabaya yaptırdım, belki tesla'cılar öyle bir çözüme yönelebilir
    link vs var mı alabilir miyim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler