User Tag List

Sayfa 1/8 123 ... SonSon
136 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Elektrikli Dünyaya Geçiş: Tesla Model Y Performance

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)

Lightbulb Elektrikli Dünyaya Geçiş: Tesla Model Y Performance

Evet öle dedik böle dedik, piyasaya küfürler ettik enflasyon seçim vs derken minik bir arkadaş kapımızı çalınca ve ailemiz büyüme arifesine girince bende seçimimi ona göre yapma kararını hızlandırdım. Özellikle çocuklu bir ailenin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir hacim, mümkünse yeni bir teknoloji sıçramasını yakalama kararı ve konforu öne çıkartarak Teslaya yöneldim.

Nisanda siyah Tesla Model Y LR sipariş verdim ancak Ekim teslim olarak. Doğum öncesi alırım, parayı dövizde tutarım vs dedik ancak değişen Türkiye ekonomi vergiler zamlar vs derken bekleme riskine girmek istemedim.

A3'ü forumda da bulunan Abdullaha satmanın huzuru ve rahatlığı ile kendimi bir an araba bakarken buldum. Beklememek için liste fiyatından bir miktar üstte para vermeyi de göze aldım.

http://www.techturkey.com/forum/otom...bablue-33.html

Neyse o bu şu derken bir Model Y Performance denk geldi bir THY Pilotu arkadaşımız almış ancak ev alacağı için satıyordu, fiyatta anlaştık ertesi gün gittim İstanbuldan aldım arabayı. Tabiki ilk almaya geldiğinde arkadaş beni 1-2 kere uyararak sıfırdan kaldırdı G-Shock yiyerek ayıldım ben o dk da arabanın ne *** olduğuna Noteri vs hallettik, direkt İzmire yola çıktım. araba leş gibi tabi ama o meşur foto çekilecek.

Öncelikle aylardır video vs izlediğim için menüleri ve arabanın ıvırını zıvırını biliyordum ama yola çıkmadan kısa bir briefing aldım Sonrasında sakin sakin gelmeye başladım alışana kadar. 1-2 kere yokladım 2 kere top speed yaptım 255te kesiciye giriyor.

Arada tek bir şarj molası verdim (32dk gibi) %90 yapıp İzmire vardım. Standart bir araba ile gelmekten bir farkı olmadı bana. Bütün oksijenlerde 180KW hızlı şarj var.

Eve geldik ilk yıkama vs derken bir eli yüzü açıldı sedefli beyaz kendini belli etti.

İzmirde baya bir Tesla görüyorum hatta şarjda denk geldik muhabbet ettik ayak üzeri.

Ekleme olarak ilk etapta ihtiyaç listesini hallettim işine yarayacaklar olabilir link olarak bırakıyorum;

OEM Tip havuzlu paspas seti: https://teslaparts.com.tr/products/m...lu-paspas-seti

Ön-Arka bagaj paspas seti: https://teslaparts.com.tr/products/o...aj-havuzu-seti

Lift için takoz seti: https://teslaparts.com.tr/products/model-y-lift-takozu

Orta konsol ahşap kaplama: https://teslaparts.com.tr/products/m...nsol-kaplamasi

Konsol rafı: https://teslaparts.com.tr/products/m...ol-duzenleyici

Bunları hallettim, hanım beyaz sevmediği için renk değişikliği düşünüyordum ama sonra vazgeçtim, şimdi komple Stek Dynoshield PPF ve tüm camlara Llumar IRX film için haftaya Detailingpoint Batuya bırakacağım.

Sonrasında bir aksiyona girmeyi düşünmüyorum. Eve şarj istasyonu kurulu için fizibilitemi yaptım onu da önümüzdeki hafta muhtemelen hallediyorum.

Şimdilik bu kadar güncellemeler ile devam edeceğiz.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun.. İlk başta renkten ötürü filo diye düşünce oluyordu ama göz alıştığından mıdır nedir hoşuma gitmeye başladı gördükçe

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tertemiz iş olmuş maşallah, özellikle eve şarj istasyonu kurulumu , izin ve maliyet detaylarını merakla bekleyenlerdenim

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kazasız belasız …
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun benimde hoşuma giden bir tesla modeli bu duruşu falan baya göze hoş geliyor aslında
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun canım, kazasız belasız güzel sürüşlerin olsun. değişikliklerini bekliyoruz sana bi güneş paneli gönderiyim yazlığa koyarsın beleşinggg

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Güle güle binin Baran'cım maşallah

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın..yakın gelecekte artık forumda baya elektrikli araçlar göreceğiz gibi

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun, ahşap trimler çok iyi olmuş

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayıldım, bu arabayı hiç canlı görmemiştim. Geçen bir yerde denk geldi, baya hoş gerçekten.

İçinin de detaylı görselleri gelse çok güzel olur. Bence çok iyi bir değişiklik oldu a3 de çok güzeldi ama bu apayrı.

Bunu aslında a3 rengine kaplatsak tr de tek olmaz mıyız

Kazasız belasız binmek nasip olsun, aksesuar fiyatları da beklentimden daha düşük kaldı bu arada iyiymiş. Maşallah, nazar değmesin.

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, hayırlı olsun.
    Lacivert veya bordo renk dış kaplama gider gibi
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bunun siyahını incelemiştim arkadaşın dükkanına kaplamaya gelmişti, fotoğraflardan çok daha büyük aletmiş cüsse olarak Siyah acayip yakışıyor, koyu renkler bunun tam ilacı gibi aslında, ama böyle de yenir tabii ki ağız tadıyla güle güle binmek nasip olsun

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun.Bence şu dönemde en güzel tercih.Tesla bu konuda çok daha iyi geliyor bana.Aksesuarlar da çok kaliteli göstermiş.Diğer Tesla konusunda Body kit önerisi vardı.Önden görüntüsü harika oluyor bence.

+ olarak canlıda gerçekten baya cüsseli şaşırmıştım görünce
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen takaşiye katılıyorum fotolarda küçük gibi duruyor ama oldukça cüsseli bir araba.

Hızlanması filanda çok çok çok başarılı. Geçtiğimiz gün ışıkta yan yana denk geldik. Önümüz dümdüz açık ve bomboş. Dedim ki kesin gazlayacak.

Gazlamadı, ışınlandı resmen Baran'ın eklemeleriyle çok çok daha iyi olacaktır.

Konu sayesinde forum olarak ta yabancı olduğumuz elektrikli dünyasında bir bilgiye sahip olacağız.

İnstagram dan da yazmıştım neden bir Scuba Blue Tesla olmasın şu forumda

BAR demek Scuba Blue demek

Bu arada Allah analı babalı büyütsün şansı bahtı açık olsun bebişin tebrik ediyorum.
    Konu darkred tarafından (23-08-2023 Saat 10:00 ) değiştirilmiştir.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aşırı mantıklı seçimin için tebrik ediyorum seni @BARR zo kardeşim.

bebiş öncesi çok doğru adım oldu, geleceği bugünden yakaladın, kazasız belasız kullan. Pilin biterse kimi arayacağını biliyosun

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah , çok güzel bir tercih olmuş.Tam F/P arabası..Hızlı , geniş ve az tüketiyor

İyi günlerde kullanın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Model X 100D ile aynı mı motoru gücü vs ?

Eğer aynıysa ivmelenmesi boyun kıran cinsten

Tesis içinde dolaşırken fırsat olsa da sıfırdan diksem diye hep kovalardım

Just a moment...

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı CüneytIşıkkent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun.. İlk başta renkten ötürü filo diye düşünce oluyordu ama göz alıştığından mıdır nedir hoşuma gitmeye başladı gördükçe
    Teşekkürler, ben de beğenmemiştim ilk ama sedefli olması ve cüssesiyle güzel duruyor bence.

Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tertemiz iş olmuş maşallah, özellikle eve şarj istasyonu kurulumu , izin ve maliyet detaylarını merakla bekleyenlerdenim
    Teşekkürler, netleşsin ve kurulsun detayları ileteceğim buradan.

Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız …
    Alıntı muratburunce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun benimde hoşuma giden bir tesla modeli bu duruşu falan baya göze hoş geliyor aslında
    Teşekkürler.

Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun canım, kazasız belasız güzel sürüşlerin olsun. değişikliklerini bekliyoruz sana bi güneş paneli gönderiyim yazlığa koyarsın beleşinggg
    Sağol yavrukuş gönder gelsin.

Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle binin Baran'cım maşallah
    Mersi dedem.

Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın..yakın gelecekte artık forumda baya elektrikli araçlar göreceğiz gibi
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, ahşap trimler çok iyi olmuş
    Teşekkürler.

Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayıldım, bu arabayı hiç canlı görmemiştim. Geçen bir yerde denk geldi, baya hoş gerçekten.

İçinin de detaylı görselleri gelse çok güzel olur. Bence çok iyi bir değişiklik oldu a3 de çok güzeldi ama bu apayrı.

Bunu aslında a3 rengine kaplatsak tr de tek olmaz mıyız

Kazasız belasız binmek nasip olsun, aksesuar fiyatları da beklentimden daha düşük kaldı bu arada iyiymiş. Maşallah, nazar değmesin.
    Teşekkürler, evet baya büyük bir araç. Fotoğraf ile gerçek hayatın ilgisi yok D Segment SUV olarak geçiyor. Baya heybetli ve hacimli. Kaplatma fikri yavan geldi PPF ağır bastı sonra.

Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, hayırlı olsun.
    Lacivert veya bordo renk dış kaplama gider gibi
    İlk başta ben de öle düşündüm vazgeçtim koruyuculuğu da yok renk filmlerinin çünkü.

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bunun siyahını incelemiştim arkadaşın dükkanına kaplamaya gelmişti, fotoğraflardan çok daha büyük aletmiş cüsse olarak Siyah acayip yakışıyor, koyu renkler bunun tam ilacı gibi aslında, ama böyle de yenir tabii ki ağız tadıyla güle güle binmek nasip olsun
    Çok teşekkürler aynen öle.

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.Bence şu dönemde en güzel tercih.Tesla bu konuda çok daha iyi geliyor bana.Aksesuarlar da çok kaliteli göstermiş.Diğer Tesla konusunda Body kit önerisi vardı.Önden görüntüsü harika oluyor bence.

+ olarak canlıda gerçekten baya cüsseli şaşırmıştım görünce
    Ben Startech aksesuarları hiç beğenmiyorum nedense. Tercih olarak alternatifi pek yoktu 3M bandında çok doğru bir karar oldu benim için.

Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen takaşiye katılıyorum fotolarda küçük gibi duruyor ama oldukça cüsseli bir araba.

Hızlanması filanda çok çok çok başarılı. Geçtiğimiz gün ışıkta yan yana denk geldik. Önümüz dümdüz açık ve bomboş. Dedim ki kesin gazlayacak.

Gazlamadı, ışınlandı resmen Baran'ın eklemeleriyle çok çok daha iyi olacaktır.

Konu sayesinde forum olarak ta yabancı olduğumuz elektrikli dünyasında bir bilgiye sahip olacağız.

İnstagram dan da yazmıştım neden bir Scuba Blue Tesla olmasın şu forumda

BAR demek Scuba Blue demek

Bu arada Allah analı babalı büyütsün şansı bahtı açık olsun bebişin tebrik ediyorum.
    Çok teşekkürler. Bu cüssede bu hızlanmda mantık dışı ama yapacak bişey yok alışıyorsun Beyaz kalacak vallahi

Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aşırı mantıklı seçimin için tebrik ediyorum seni @BARR zo kardeşim.

bebiş öncesi çok doğru adım oldu, geleceği bugünden yakaladın, kazasız belasız kullan. Pilin biterse kimi arayacağını biliyosun
    Sağol yavrucum. Valla biraz ileriye dönük oldu aynen öle.

Alıntı Eyüp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah , çok güzel bir tercih olmuş.Tam F/P arabası..Hızlı , geniş ve az tüketiyor

İyi günlerde kullanın..
    Teşekkürler.

Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Model X 100D ile aynı mı motoru gücü vs ?

Eğer aynıysa ivmelenmesi boyun kıran cinsten

Tesis içinde dolaşırken fırsat olsa da sıfırdan diksem diye hep kovalardım

Just a moment...
    X100D'den daha hızlı. 0-100: 3.7sn Model Y Performance. 534hp 660nm olması lazım.

Yani şu an trafikteki araçların belki %90'nından hızlı bir hızlanması var. Bu aslında çok fazla ama aldık artık
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Model X'i uzun süre kullanmış olmama istinden X'den hızlı diyorsan oha diyebiliyorum bende

X 2500 kg civarındaydı ve o ağırlığa rağmen yaşattığı G ile aklımız götümüzden çıkıyordu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler