User Tag List

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon
136 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Elektrikli Dünyaya Geçiş: Tesla Model Y Performance

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Dün işlerimi ayarlayıp fitilleri takma şansı buldum.

Fitiller kit olarak geliyor, arabanın kapı- bagaj yapısına göre yapılmış şekilde alt kısımları yan kısımları kesimi kalınlıkları vs hep farklı. Kesme biçme yok universal değil. İçinden montaj kılavuzu ve primerleri çıkıyor.

Düzgün montaj için Detailingpoint Batu yardımcı oldu sağolsun. Baya güzel oldu, bakalım deneyip sonuçları paylaşırım.

Öncesi;

Sonrası;

Detay;
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Öncelikle bir üst post etkisini yazayım, üst hızlarda %25 gibi bir rüzgar sesinde azalma var ama araba zaten çok sessiz yani benimki biraz fantezi oldu. Yine de etkisi var ayrıca bir de iç kısımların kirlenmesini ciddi oranda kesiyor.

---

Gelelim asıl değişikliğe. Cuma günü ekranın montajını yaptım. Sağolsun @berkaym ekranımızı temin etti. Montajı yaklaşık 20-30dk arası sürüyor gayet basit. Sök-tak şeklinde soket sokete öle kesme biçme vs yok eski haline 20dk dönebilirsiniz. Garantiyi etkilemiyor.

En şık olduğunu düşündüğüm, minimal ve ekran piksek kalitesi yüksek olanı seçtim. Bir sürü model var kocaman kocaman ama hepsi aynı bilgileri gösteriyor Sağda TV kadar büyük bir ekran varken önümde sadece hızı ve temel bilgileri görmek için vasıfsız kocaman bir ekran takmak bana saçma geldi.

Hız, temel bilgiler, şarj durumu, menzil, rejenerasyon, hız sınırı ve autopilot gibileri, lastik basıncı gibi bilgileri görebiliyoruz. Aslında eşim için almıştım ama benim daha çok hoşuma gitti

Montaj için ön ahşap trim sökülüyor. Bunun altı aslında havalandırma bölmesi Trim üstüne ayakları ile geçiyor kablosu ise alttan sağ yolcu bölümüne gidiyor. Bütün bilgisayar ve bağlantı bölgesi orada. AMD işlemciler için araya Y kablo ile bağlantı yapılıyor.

Takılmış hali;

Gece modu da bu şekilde otomatik kendisi geçiyor;

Ben çok memnun kaldım bütün Tesla kullanıcılarına öneririm @G_TT_I sana önermem

ST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok şık olmuş, ben bu kadar güzel duracağını hiç tahmin etmemiştim fotoğrafları ilk gördüğümde.

Güle güle kullanın.
    Serdar TURGUT

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fabrikasyon olması gereken bi parçaymış sanki, siz ekleyince araba tam olmuş gibi

insan bi hızı vs görmek ister tam önündeki göstergeden elektrikte olsa, yakıtta olsa bu böyle yani

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elon mask buraya bak örnek al, olması gereken tesla'yı izmirli bir yiğit yaptı bak

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rüzgarın oğlu yalıtım konusunda bu arabayı da boş geçmedi

fsm1996 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam selam elektrikli araç aldım bende şarj aleti alıcam ama goe ile sizin aldığınız Fronius Wattpilotun arasında kaldım etrafımda goe kullananlar baya var çevremde memnun ama karar veremiyorum hangisini alsam diye varmıdır tavsiyeniz ?

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu hafta sonu yaklaşık 150 km sürme şansım oldu yakın arkadaşımın Model Y Performance'sini.

Aklımda kalan notları paylaşayım;

1. Şarj sorunu
    Arkadaşım İstanbul'dan Ankara'ya, Bolu'da şarj molası verip geldi sorun yok.
    Ee Ankara'da ne yapacağız?

Shell'e gittik, Hızlı şarja bağladık. her şey çok güzel. Benim arabayla eve döndük. pat telefona bildirim geldi, 'Şarj durduruldu'.
    gittik arabaya, şarjdan çıkardık. tekrar şarja takacağız, araba şarj kapağını açıp hemen kapatıyor. o gece şarja takamadık.

arabayı aldık eve geldik, bizim siteye kurdukları Şarj istasyonu 22kW veriyor. o da akşama kadar şarj etmez diye ona da takmadık.
    taa gittik başka hızlı şarj istasyonuna, taktık şarja. beklerken çay kahve içerlim derken, bizim 400 liralık şarj, geldi 1000 liralara
    ee hani daha ekonomikti

2. Performans Kullanımı

Aktarma organı vs olmadığı için 130-140'lara kadar çok seri ama Taycan'daki spor araba hissiyatı vs kesinlikle yok.
    Launch Control olmaması üzdü...
    P zero lastikler aşırı yetersiz.
    i20N'le dip gaz döndüğüm yerlerde, bu araba kafadan açmaya meyilli şekilde yine dip gaz dönebiliyor.
    Emanet arabayla Drift Modu vs denemedim tabii ki.
    Işıklarda gürültü patırtı vites derdi olmadan tapa gaz kalkmayı özlemişim.

3. Günlük Kullanım ve Konfor

Performance için herkes konforsuz diyordu ama ben öyle bir konforsuzluk hissetmedim. i20N'den sonra zaten E-Class gibi geliyor
    Arabayla gazlarken rijitliği hissediyorsunuz ama sakin kullanımda da yeterince konforu size sunuyor.
    Beni kesinlikle rahatsız etmedi.

Günlük kullanım için eminim ki mükemmeldir. ısıtma-soğutma derdin yok, cold start derdin yok. kocaman Bagaj var. arka diz mesafesi baya var.
    güvenlik ekipmanları vs zaten bolca var.

Sonuç:
    Şehir içi olarak, aile kullanımında başarılı bir araba. ben alır mıyım? hayır almam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fitiller ve özellikle gösterge çok iyi olmuş.

kullanırken gözüm sürekli olmayan göstergeye kayıyordu, her Tesla'ya şart bence

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ama arabalarda ses yok ruhsuz,
    Nerde gazlican trafikte yermi kaldi,
    Ben mesela v8’e hic yakit almiyorum evin parinda hic bisey yakmiyor
    Gelecegi yok 40 sene sonra 2. Elde para etmicek,
    Yapsa toyota yapardi gelecek goremiyorum,
    Hidrojende degilde, micro nukleer enerjili sonsuz km gide araba olunca alinir,
    Suv ebatli bir arabadan anca bukadar verim alabilmisler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu hafta sonu yaklaşık 150 km sürme şansım oldu yakın arkadaşımın Model Y Performance'sini.

Aklımda kalan notları paylaşayım;

1. Şarj sorunu
    Arkadaşım İstanbul'dan Ankara'ya, Bolu'da şarj molası verip geldi sorun yok.
    Ee Ankara'da ne yapacağız?

Shell'e gittik, Hızlı şarja bağladık. her şey çok güzel. Benim arabayla eve döndük. pat telefona bildirim geldi, 'Şarj durduruldu'.
    gittik arabaya, şarjdan çıkardık. tekrar şarja takacağız, araba şarj kapağını açıp hemen kapatıyor. o gece şarja takamadık.

arabayı aldık eve geldik, bizim siteye kurdukları Şarj istasyonu 22kW veriyor. o da akşama kadar şarj etmez diye ona da takmadık.
    taa gittik başka hızlı şarj istasyonuna, taktık şarja. beklerken çay kahve içerlim derken, bizim 400 liralık şarj, geldi 1000 liralara
    ee hani daha ekonomikti

2. Performans Kullanımı

Aktarma organı vs olmadığı için 130-140'lara kadar çok seri ama Taycan'daki spor araba hissiyatı vs kesinlikle yok.
    Launch Control olmaması üzdü...
    P zero lastikler aşırı yetersiz.
    i20N'le dip gaz döndüğüm yerlerde, bu araba kafadan açmaya meyilli şekilde yine dip gaz dönebiliyor.
    Emanet arabayla Drift Modu vs denemedim tabii ki.
    Işıklarda gürültü patırtı vites derdi olmadan tapa gaz kalkmayı özlemişim.

3. Günlük Kullanım ve Konfor

Performance için herkes konforsuz diyordu ama ben öyle bir konforsuzluk hissetmedim. i20N'den sonra zaten E-Class gibi geliyor
    Arabayla gazlarken rijitliği hissediyorsunuz ama sakin kullanımda da yeterince konforu size sunuyor.
    Beni kesinlikle rahatsız etmedi.

Günlük kullanım için eminim ki mükemmeldir. ısıtma-soğutma derdin yok, cold start derdin yok. kocaman Bagaj var. arka diz mesafesi baya var.
    güvenlik ekipmanları vs zaten bolca var.

Sonuç:
    Şehir içi olarak, aile kullanımında başarılı bir araba. ben alır mıyım? hayır almam.
    1- Şarj sorunu kesinlikle yok sizinki biraz farklı bir senaryo olmuş. Ankarada heryerde DC şarj kaynıyor ve açıkçası bugüne kadar başıma sizinki gibi bir durduruldu olayı vs gelmedi. Not: Shell de zaten şarj etmeyin hem pahalı diğerlerine göre hem kötü sistemi neyse.
    22kw lik bir istasyondan 11kw ile aldığınızı düşünürsek fulleme ihtiyacınız olmadığı için 2-3 saatte yeterli şarjı elde edersiniz aslında. 20dk lık bir DC şarj ile eve vs gitmeye ihtiyacınız olmadan bunu yapabilirdiniz.

19.000km oldum daha böle bişey yaşamadım 25dk dan fazla da şarj da kalmadım.

2-Şimdi isminde Performance geçtiği için bunu Taycan ile aynı segmente sokmak biraz garip değil mi Bu bir aile arabası SUV. 150-160 bandına kadar çok keyifli hızlanıyor. Hatta ben Taycan 4 S ile denediğimde 200 e kadar kafa kafaya gidiyoruz. Hızlanması vs gayet güzel ama üst hızlar 180 sonrası 500hp gibi hissettirmiyor.

Sürüş dinamikleri çok aman aman olan bir araba olmasa da benim diyen benzer ebattaki arabayı bozar İ20N ile karşılaştırmak ta garip olur doğal olarak.

Laatikler bence de çok kötü ben Michelin e geçerim değişimde veya Contiye.

3- Katılılıyorum hep E segmenti kullanan birine tabiki sert gelebilir ama genel olarak bana öle çok sert gelmiyor ama bir sıkılığı var. Ama yurtdışı vs herkesin sölediği 35 yanak lastik ve 21 janttan kaynaklandığı. Lastik jant değiştirince gayet yumuşuyorMUŞ.

Final: Aile arabası değil de gazlıcam ben GARDAŞ diye alan adamı tatmin etmez, ama benim gibi hem aile arabası hem de basınca keyif versin derdi tasası olmasın diyen kişiler için biçilmiş kaftan. Açıkçası başka hiçbir arabada gözüm yok verdiği keyfi vermiyor çünkü sundukları ile birlikte.

fitiller ve özellikle gösterge çok iyi olmuş.

kullanırken gözüm sürekli olmayan göstergeye kayıyordu, her Tesla'ya şart bence
    Valla ben de alıştım güzel oldu

Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama arabalarda ses yok ruhsuz,
    Nerde gazlican trafikte yermi kaldi,
    Ben mesela v8’e hic yakit almiyorum evin parinda hic bisey yakmiyor
    Gelecegi yok 40 sene sonra 2. Elde para etmicek,
    Yapsa toyota yapardi gelecek goremiyorum,
    Hidrojende degilde, micro nukleer enerjili sonsuz km gide araba olunca alinir,
    Suv ebatli bir arabadan anca bukadar verim alabilmisler
    Gelecek hidrojende amünüm. Senin o kadar v8 araban var bak şarjın biter güneş patlar vs tut elinden nasa da eski kamyonetleri tutuyormuş doom day için sen de V8 tut ahuzahuzahuh :haha:

Alıntı fsm1996 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam selam elektrikli araç aldım bende şarj aleti alıcam ama goe ile sizin aldığınız Fronius Wattpilotun arasında kaldım etrafımda goe kullananlar baya var çevremde memnun ama karar veremiyorum hangisini alsam diye varmıdır tavsiyeniz ?
    İkisi de güzel ürün hangisi ucuz ise onu alın bir fark yaratmaz.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1
    Gruplarınızda yeni fakir teslası için konuşmalar dönüyormu veya sizin bilginiz varmı ? Farklı bir pil kullanılacakmış. Bunun dayanıklılığı performansı vs?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gruplarınızda yeni fakir teslası için konuşmalar dönüyormu veya sizin bilginiz varmı ? Farklı bir pil kullanılacakmış. Bunun dayanıklılığı performansı vs?
    1.2tsi tesla günlük kullanıcılar aile kullanıcıları için f/p rakipsiz bir araba.

Pili farklı evet, hem daha küçük hem de LFP batarya mevcut. Artıları eksileri var kendince ama soğuk iklimde değilseniz LFP nin çok eksisi yok artısı günlük %100 e kadar doldurabilmeniz sürekli. Performans standart bir kullanıcı için bence fazla fazla yeter 7.5sn 0-1002ü 217km de son hızı var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet, şarj sorunu benim de başıma hiç gelmemişti ama Tesla'yla ilk deneyimimde Tesla'dan alakasız şekilde geldi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni model 3 tanıtılmış. TR'ye gelirse o da başarılı bir satış yakalar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    evet, şarj sorunu benim de başıma hiç gelmemişti ama Tesla'yla ilk deneyimimde Tesla'dan alakasız şekilde geldi
    Sen bir İzmir'e gel de ben sana elektrik vereyim biraz

yeni model 3 tanıtılmış. TR'ye gelirse o da başarılı bir satış yakalar
    Gelmez kolay kolay çünkü daha Berlinde üretime geçmediler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ama yurtdışı vs herkesin sölediği 35 yanak lastik ve 21 janttan kaynaklandığı. Lastik jant değiştirince gayet yumuşuyorMUŞ.
    CMS40+ 85 yanak
    Konu drago tarafından (24-04-2024 Saat 08:59 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CMS40+ 85 yanak
    Direktör olunca bana yükseltme kitinin yanına 19 jant + AT lastik hediyesi de sana girdi bu posttan sonra . Hayırlı olsun hanemize.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direktör olunca bana yükseltme kitinin yanına 19 jant + AT lastik hediyesi de sana girdi bu posttan sonra . Hayırlı olsun hanemize.
    O değil de, bu arabanın en güzel yeri jantları, şaka yollu bile 19 geçirme aklından

Bu jantlarla mevcut profilden %2.5-3 daha büyük lastik kullanan var mı araştırmışsındır sen

Güzel bir GY lastik ve yanak büyümesi ile ben konforun sınıf atlayacağını düşünüyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler