User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
64 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Yeni yol arkadaşım

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vites topuzu sanirim sadece benim gozumu tirmaladi. 9N kasa Polo'larin vites topuzuna fena benziyor, ve sanirim orjinali de degil. Baska da yorum yapabilecegim noktasi yok, agzimizin suyunu akita akita bakiyoruz ekrana
    öyle işte.

GökhanÖzkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Delisin sen
    2014 - VW GOLF MK7 R 3K
    2002 - BMW X5 4.6is
    2005 - CITROEN C2 VTR

hobi instagram @thegarageoffical_

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o lastik paspaslar aldığından beri değişmemiş
    o kadar işe giriştin , paspaslar halen sabit

ihtiyar çok güzel ilerliyor maaşallah
    göz alıcı

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vites topuzu sanirim sadece benim gozumu tirmaladi. 9N kasa Polo'larin vites topuzuna fena benziyor, ve sanirim orjinali de degil. Baska da yorum yapabilecegim noktasi yok, agzimizin suyunu akita akita bakiyoruz ekrana
    Aaaa kalbimi kırıyorsun o bi kere ışıklı vites topuzu gayette şık Var daha eksikleri toparlıyoruz işte ince ince

Alıntı GökhanÖzkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Delisin sen
    Pek de akıllı olduğum söylenemez

Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o lastik paspaslar aldığından beri değişmemiş
    o kadar işe giriştin , paspaslar halen sabit

ihtiyar çok güzel ilerliyor maaşallah
    göz alıcı
    Abi eksiklerimiz çok zamanla yavaş yavaş buldukça ettikçe toparlıyoruz.

Genel olarak bir soru olsun o zaman.Jant tavsiyelerinizi paylaşırsanız ona göre devam ederiz
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

OmerBLN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elimden geleni keyifle her zaman yaparım abi biliyorsun.. E30 benim için ayrı bir tutku.. Direksiyonuna geçtiğim her an yüzümde gülümseme yaratıyor.. Sende o tadı aldın görebiliyorum.. Kasa olarak çok şanslı bir araba elden ele gezmemiş , yıkılmamış, çürümemiş.. O bakımdan harcanan parayı hak ediyor benim gözümde.. Kapı içleri bile dokunulmamış bir kez temizlik amaçlı boyanmış anlatmamıza gerek yok bence.. Yapılan tüm müdahalelerin oem kalitede olması asıl amaç.. Proje olarak çizdiğimiz rota da bu yönde.. Acele etmeden ilmek ilmek yapacağız.

Ön taşıyıcılarımız 325 kalın tipe döndü böylece hem coiloverlarımız uyumlu oldu hem de bonus olarak frenlerimizde hava kanallı ve daha büyük disklere sahip oldu fren performasımız da iyileşti bu önemli bir detay.. Coiloverlar takılırken gözümüze batan ömrü hakkında şaibe yaratan herşeyi de yeniledik.. Bu konuda sağolsun IŞIK Performans Celil bize destek sağladı.. Bu zamanda eski arabayla ilgilenen usta bulmak da çok zor biliyorsunuz sizlerde.. Sanayi de para çok şu an o yüzden ustalarda burnundan kıl aldırmaz durumdalar.. Gerek tecrübe gerekse teknik donanım olarak kendi garajımızda yapamadık bu işlemleri sanayide tornacılık işler oluyor, sıkışan cıvatalar oluyor, garajımız hobi garajı olduğundan lift koyamadığımız da eklenince Tuzla sanayide işlerimizin büyük çoğunluğunu hallettik..

Önümüzdeki gelişmelerden bahsedecek olursak niyetimiz OEM kalitede bir swap projesi yapmak freninden, süspansiyonuna, elektrik tesisatından termiğine, gereken doğru geliştirmelerle yapacağız işi.. Motor ve şanzıman netleşti elimize ulaştığında tüm seti eksiksiz yere serdikten sonra montaja geçeceğiz. Aracımız hali hazırda yürür durumda ve keyfi de yerine geldi..

Parça konusuna gelicek olursak evet E30 eskisi gibi değil ama Dünyada da eskisi gibi değil.. Artık klasik değeri gören insanların gözü gibi baktığı bir araç oldu.. Bu sene Romanya'da 2 ay kadar zaman geçirdim ve E30 FEST 2023'e katılma şansım oldu.. Verilen değeri gözümle gördüm kısmet olursa araçlarımızla bizde gideceğiz bittiğinde.. Arabanın değersiz olduğu ülkede bile kapalı otoparklarda mutlaka rastladım,parça alışverişi yaptığım insanlar hep gözü gibi bakıyor şahit oldum.. Bu bakımdan güzel E30 artık eskisi gibi çakal aracı değil aksine kıymetli bir araç..

Proje bittiği zaman hem gündelik binilecek bir araç hem de istenildiğinde pistte eğlenilecek bir oyuncak olucak.. Eksiklikler illa ki olucak bir kerede bitse zaten keyifli olmazdı.. 2 yıldır kendi aracıma parça topluyorum 1 yıldır da aktif olarak kullanmayı bıraktım şu sıralar da kuru kasaya kadar soydum ama inanın aracın bitmiş halini getirip verseler istemezdim sanırım.. Bu yolda tanıdığım insanlar, sohbetler ,hayalini kurmak bence paha biçilemez.. Birçok proje yaptım hatırlayanlar HILTI 106 GTI+ dan bilir severim bu işleri ve bazı şeyleri parayla pulla da değerlendirmeye karşıyımdır.. O projeyi yapmasam Emre abi Doğukan gibi Abdullah abi gibi ve daha adını yazmadığım bir çok insanla tanışamazdım.. E30 da benim için çok daha fazlası oluyor.. Emre abide yaşıyor bunu istemsiz bir network oluşuyor..

Biraz uzun oldu son olarak BURT MUNRO'nun şu sözüyle bitireyim..

If you don't follow through on your dreams, you might as well be a vegetable.

Hayallerinin peşinden gitmezsen bir sebzeden farkın kalmaz..

Burt MUNRO

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmerBLN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elimden geleni keyifle her zaman yaparım abi biliyorsun.. E30 benim için ayrı bir tutku.. Direksiyonuna geçtiğim her an yüzümde gülümseme yaratıyor.. Sende o tadı aldın görebiliyorum.. Kasa olarak çok şanslı bir araba elden ele gezmemiş , yıkılmamış, çürümemiş.. O bakımdan harcanan parayı hak ediyor benim gözümde.. Kapı içleri bile dokunulmamış bir kez temizlik amaçlı boyanmış anlatmamıza gerek yok bence.. Yapılan tüm müdahalelerin oem kalitede olması asıl amaç.. Proje olarak çizdiğimiz rota da bu yönde.. Acele etmeden ilmek ilmek yapacağız.

Ön taşıyıcılarımız 325 kalın tipe döndü böylece hem coiloverlarımız uyumlu oldu hem de bonus olarak frenlerimizde hava kanallı ve daha büyük disklere sahip oldu fren performasımız da iyileşti bu önemli bir detay.. Coiloverlar takılırken gözümüze batan ömrü hakkında şaibe yaratan herşeyi de yeniledik.. Bu konuda sağolsun IŞIK Performans Celil bize destek sağladı.. Bu zamanda eski arabayla ilgilenen usta bulmak da çok zor biliyorsunuz sizlerde.. Sanayi de para çok şu an o yüzden ustalarda burnundan kıl aldırmaz durumdalar.. Gerek tecrübe gerekse teknik donanım olarak kendi garajımızda yapamadık bu işlemleri sanayide tornacılık işler oluyor, sıkışan cıvatalar oluyor, garajımız hobi garajı olduğundan lift koyamadığımız da eklenince Tuzla sanayide işlerimizin büyük çoğunluğunu hallettik..

Önümüzdeki gelişmelerden bahsedecek olursak niyetimiz OEM kalitede bir swap projesi yapmak freninden, süspansiyonuna, elektrik tesisatından termiğine, gereken doğru geliştirmelerle yapacağız işi.. Motor ve şanzıman netleşti elimize ulaştığında tüm seti eksiksiz yere serdikten sonra montaja geçeceğiz. Aracımız hali hazırda yürür durumda ve keyfi de yerine geldi..

Parça konusuna gelicek olursak evet E30 eskisi gibi değil ama Dünyada da eskisi gibi değil.. Artık klasik değeri gören insanların gözü gibi baktığı bir araç oldu.. Bu sene Romanya'da 2 ay kadar zaman geçirdim ve E30 FEST 2023'e katılma şansım oldu.. Verilen değeri gözümle gördüm kısmet olursa araçlarımızla bizde gideceğiz bittiğinde.. Arabanın değersiz olduğu ülkede bile kapalı otoparklarda mutlaka rastladım,parça alışverişi yaptığım insanlar hep gözü gibi bakıyor şahit oldum.. Bu bakımdan güzel E30 artık eskisi gibi çakal aracı değil aksine kıymetli bir araç..

Proje bittiği zaman hem gündelik binilecek bir araç hem de istenildiğinde pistte eğlenilecek bir oyuncak olucak.. Eksiklikler illa ki olucak bir kerede bitse zaten keyifli olmazdı.. 2 yıldır kendi aracıma parça topluyorum 1 yıldır da aktif olarak kullanmayı bıraktım şu sıralar da kuru kasaya kadar soydum ama inanın aracın bitmiş halini getirip verseler istemezdim sanırım.. Bu yolda tanıdığım insanlar, sohbetler ,hayalini kurmak bence paha biçilemez.. Birçok proje yaptım hatırlayanlar HILTI 106 GTI+ dan bilir severim bu işleri ve bazı şeyleri parayla pulla da değerlendirmeye karşıyımdır.. O projeyi yapmasam Emre abi Doğukan gibi Abdullah abi gibi ve daha adını yazmadığım bir çok insanla tanışamazdım.. E30 da benim için çok daha fazlası oluyor.. Emre abide yaşıyor bunu istemsiz bir network oluşuyor..

Kardeşim eline klavyene sağlık.Son dönemde araba camiasının tanıştırdığı ender insanlardan birisi kardeşimden ayırmıyorum seni.20 yıl önceki kadayıf tayfayı saymıyorum
    Senin benden çok emeğin var.keşke senin kadar elim belim beynim çalışsa bu konularda.Maşallah sana, seviyorum seni.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günaydınlar..

Sabah sabah tık doğdu güneşim diye uyandık. 08:30 da motorumuz da geldi.Şimdilik bu kadar, bundan sonrası ince işçilik parça tedariği vs.Buraya kadar koşarak ilerledi bundan sonrası yazı bulur gibi.Bana kalsa haftasonu arabayı bitirip önümüz hafta piste girelim derim de THE HOCA sağolsun tane tane abi aceleye gerek yok diyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SELAMLAR

Yazı bulur demiştik dimi bulamadı başladık..
    Öncelikle şunu söylemek istiyorum.İlk kez bir aracımda harcama listesi tuttum.Aracın fiyatını geçtik ve devamı da geliyor.Tabi bunda benim payım çok büyük.Aabi şunun derken ben direk değiştirelim diyorum.Mantıklı olan o.Arabayı topladıktan sonra olmuyor olmadıkça da daha çok yara veriyor.
    Çok güzel bir liste yaptık ve çok güzel parçalar aldık.Aldığımız güzel parçalarda görülen eksikleri de sıfırları ile değiştirdik.Henüz işleri bitmedi, kısmet olursa önümüzdeki haftasonuna doğru motoru koymuş olacağız.Derdimiz çok sert bir araba olmadığı için klimasına varana kadar herşeyi aktif olacak.
    Motoru sökülmeye başladı şimdilik ilk tanıtım gibi olsun.Önümüzdeki hafta detaylı fotolarla gelirim

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hadi ilk anahtar değişi hayırlı uğurlu olsun

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kolay gelsin, bu devirde araba toplamak parça + işçilik hele ki bmw gibi bir markada gerçekten büyük yekünler tutar.

Zaten araba parasını geçtik cümlesi her şeyi anlatıyor. Kesene bereket olsun güzel bir iş çıksın ortaya. Klima çalışma hadisesi çok güzel.

Tastamam olmalı bence de araba.

DogukanYILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazı bulur dedık kıs gelmeden işi yarıladın kral cok sukur tıkır tıkır ılerlıyor ısler.sağlıkla mars basmak nasıp olsun

PaSHa-brk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keyif alarak takip ediyorum, kazasız belasız hızlıca bitirmek nasip olsun.
    BMP

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın kondisyonu güzel görünüyor. Muhtemelen düşünmüşsünüzdür ancak bende hatırlatma yapayım. B25 emme manifoldu , aftermarket headers ve çift hat egzoz ile çok verimli oluyor
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi ilk anahtar değişi hayırlı uğurlu olsun
    Teşekkürler abi

Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin, bu devirde araba toplamak parça + işçilik hele ki bmw gibi bir markada gerçekten büyük yekünler tutar.

Zaten araba parasını geçtik cümlesi her şeyi anlatıyor. Kesene bereket olsun güzel bir iş çıksın ortaya. Klima çalışma hadisesi çok güzel.

Tastamam olmalı bence de araba.
    Senide forumdan ve instagramdan takip ediyorum.Bizim hocam ile çok iyi iki deli olabilirsiniz

Alıntı DogukanYILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazı bulur dedık kıs gelmeden işi yarıladın kral cok sukur tıkır tıkır ılerlıyor ısler.sağlıkla mars basmak nasıp olsun
    Araba yazı bulurdu da biz bulamadık kardeşim ilk 3 pedal sende

Alıntı PaSHa-brk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyif alarak takip ediyorum, kazasız belasız hızlıca bitirmek nasip olsun.
    Amin inşallah.Bizde hemen bitsin istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın kondisyonu güzel görünüyor. Muhtemelen düşünmüşsünüzdür ancak bende hatırlatma yapayım. B25 emme manifoldu , aftermarket headers ve çift hat egzoz ile çok verimli oluyor
    Teşekkürler onları da aldık.Diyorum ya olması gereken ne varsa hepsi dolu dolu var.Derme çatma olmasın diye bugün enjektör ve kütük aldık.İnce ince nakış gibi dokunuyor

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmerBLN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Eyvallah hoca bu piyasada tanidigim ender beyfendi çizgisini bozmayan insanlardansın

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SELAMLAR

Yazı bulur demiştik dimi bulamadı başladık..
    Öncelikle şunu söylemek istiyorum.İlk kez bir aracımda harcama listesi tuttum.Aracın fiyatını geçtik ve devamı da geliyor.Tabi bunda benim payım çok büyük.Aabi şunun derken ben direk değiştirelim diyorum.Mantıklı olan o.Arabayı topladıktan sonra olmuyor olmadıkça da daha çok yara veriyor.
    Çok güzel bir liste yaptık ve çok güzel parçalar aldık.Aldığımız güzel parçalarda görülen eksikleri de sıfırları ile değiştirdik.Henüz işleri bitmedi, kısmet olursa önümüzdeki haftasonuna doğru motoru koymuş olacağız.Derdimiz çok sert bir araba olmadığı için klimasına varana kadar herşeyi aktif olacak.
    Motoru sökülmeye başladı şimdilik ilk tanıtım gibi olsun.Önümüzdeki hafta detaylı fotolarla gelirim
    Yûrü beeeeee ��������

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biliyordum bu konunun beni üzeceğini niye girdiysem ...
    Ellerine emeğine sağlık dostum keyifle ilerliyor sonunu merakla bekletiyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar

Artık sona geliyoruz dedikçe biri sonu uzaklaştırıyor sanırım.Aldığımız sandık motorun altına bir bakalım yatak yorgan değişelim diye açtıkça onuda bunu şunu hadi buda değişsin derken motor içinide sıfırladık.Bukadar harcamışken yakışıklı bir beyinde aldık.Sona yaklaşamıyoruz sonu yok..Düşmeye doyamadığım dipsiz kuyumdun şarkısını armağan ettim kendilerine

Artık toplama aşamasına geçtik.Bakmıyorum.Göz görmeyince gönül katlanıyor, yoksa şunu da bunu da derken m3 parasına geleceğiz
    Egzozdu janttı bunlar kaldı..Egzoz tabiki şart ama jant konusunda hala çok kararsızım, standartın dışına çıkmak istiyorum yapma bozarsın diyor sevenlerim.Üzerindeki jantlara güzel bir lastik ile devam edeceğiz gibi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler