User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: T-jet egea

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

T-jet egea

2016 model, 40 binde benzinli tjet egea satın aldım. daha önce kullandığım araçlar (Fiat Albea, BMW E91 318d, BMW E90 LCI 320d, Fiat 500L)
    Yaşından dolayı triger, devirdaim, v kayışını geçen hafta değiştirdim.

T-jet egea piyasasına baktığımızda sadece en dolu paket olan Lounge Plus ile piyasa sunulmuş. Araçta Adaptif Cruise Control ve çarpışma önleyici frenleme sistemi mevcut.
    3 hafta kadardır kullanıyorum, yakıtı dışında çok memnunum, şehir içi normal kullanımda 9 litrelerde dolaşıyor ama aracın herhagi bir yerinde t-jet yazmamasından dolayı dalga geçmeye çalışan çok fazla arkadaşa denk geliyorum, böyle oluncada yakıt 9 litrelerde kalmıyor

Egea HB ve SW'lerde koni tarafından üretilen çift borulu amörtisörler yer alıyor. Benden önceki sahibinin lastik seçiminide göz önünde bulundurursak (continental premiumcontact 6) aracın yol tutuşu beklediğimden daha iyi. Ama güzel bir spor yay ile daha da iyi olacağını düşünüyorum.

Aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Bu yüzden bazı modifikasyonlar yapmak istiyorum, hem yürüyen hem de motor için.

Sıralama şu şekilde olacak gibi;
    →Spor yay
    →Hava filtresi
    →Egzoz
    →Yazılım

Spor yay olarak daha öncesinde E90 aracıma Eibach Pro kit spor yaylardan takmıştım. Sanki spor yay yokmuş gibi rahatça kullanıyordum. Egea araçlar içinde aynı model yaylar mevcut. 25mm kadar düşüyor, yeterli olacağını düşünüyorum ama vogtland 40mm düşüren yaylar ile arasında kaldım. Aracı eşimde kullanacağı için çok da düşürmek istemiyorum ama varsa görüşü olan veya kullanan yorumlarınızı alabilir.

Hava filtresi olarak Kutu içi KN filtreye yöneleceğim gibi duruyor ama açık hava filtreside bir yandan göz kırpıyor. Açık kullandığımda motor sıcaklığından etkilenir mi diye düşünüyorum, forumda baya bir t-jet kullanan arkadaş var, yorumlarınızı bekliyorum.

Egzoz olarak gündelik kullanımda polisle uğraştırmayacak ve muayene için tamir gerektirmeyen bir sistem düşünüyorum. DP yerine spor cat (200cell) orta susturucu iptali ve orjinal son susturucu veya spor susturucu düşünüyorum ama varsa yorumunuz yine bekliyorum. Anlayacağınız hem aracı rahatlatayım hem de zevk alayım aracın gidişinden.

Bunlardan sonra bir güzel bir yazılımla aracı taçlandırmak istiyorum. Bursada yaşıyorum, bursa ve çevresinde bu konuda yardımcı olabilecek referans arayışındayım, araçtaki sistemlerin çalışması ilk önceliğim. Yazılım konusunda eğer bulabilirsem Marelli tuning box veya race chip gbi aplikasyonlarada yönelebilirim gibi duruyor. Bu konuda yorumu olan arkadaşlarıda dinlemek isterim.

Teşekkürler

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence herşeyden önce frenlere el atılmalı
    akabinde de süspansiyon gelmeli

hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun aracınız eski bir tjet kullancısı olarak yazılımı @leventle paslaş derim,
    benim punto tjetin egzoz setubu 60mm dp+ortada custom rezanatör ve son oem olarak kullanıyordum sesi sedası yoktu,
    hayırlı olsun tekrardan,resimleri bekliyorum

FTHBRK28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar, aracınız hayırlı olsun öncelikle kazasız belasız sürüşler dilerim.

Çok merak ettiğim bir araç, sonuçları merakla bekliyorum

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FTHBRK28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, aracınız hayırlı olsun öncelikle kazasız belasız sürüşler dilerim.

Çok merak ettiğim bir araç, sonuçları merakla bekliyorum
    +1, takipteyim.
    öyle işte.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence herşeyden önce frenlere el atılmalı
    akabinde de süspansiyon gelmeli

hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan
    Koni FSD amortisörler var fabrikasyon olarak, yay ile yanal yatma azaltılınca çok daha iyi olur yol tutuş dengesi abi. Öyle komple birşeye gerek yok.

Eibach yada azcık daha alçak isterseniz H&R öneririm yay olarak Egea için.

Fren ilerde gerekirse direk doblo maxi 305mm bolt on takılabiliyor, istenirse custom braket yapılarak 4 piston Brembo (alfa romeo) kaliperleri de aynı disk ile kullanılabilir.

Şahsen stg1 den stg3 e (330 hp yaklaşık) tjet ler hazırladım yazılımsal anlamda,

dp yada spor kat ile birlikte 2 tane spor susturucu ile tatmin eden, polisle sorun yaşatmayan bir egzoz sistemine erişebilirsiniz. Yazılım ile de desteklenirse oem turbo max 160 hp ye kadar güç ürettirebiliyor. Gayet tatminkar olur.

Bolt on olarak ise Giulietta 1.4 170 turbosu, + ona uygun kat ile 200 hp bandı gayet mümkün. Aracınız eu6 olduğu için fabrikasyon abarth kalın conta ve 330 cc enjektörler ile geliyor hali hazırda altyapısı mevcut. Abarth 595 Competizione den tek farkı o turbo ve egzoz sistemi özetle
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cidden koni mi var üstünde? vallahi helal
    evet bu durumda sadece inceden bir yay desteği iyi olacaktır
    + doblo 305mm güvenliği tamamlar
    şu eklemeler + yazılım bile bu hafif kasaya çok iyi gelir tahminimce

ben her zaman herşeyden önce yürüyen ve frenler derim
    zamanında vti yaparken önce alt-üst ön arka komple gergi getirmiştim amerikadan
    sonra eibach yay + omni diskleri takmıştım
    sonra sonra girdim motora

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koni FSD amortisörler var fabrikasyon olarak, yay ile yanal yatma azaltılınca çok daha iyi olur yol tutuş dengesi abi. Öyle komple birşeye gerek yok.

Eibach yada azcık daha alçak isterseniz H&R öneririm yay olarak Egea için.

Fren ilerde gerekirse direk doblo maxi 305mm bolt on takılabiliyor, istenirse custom braket yapılarak 4 piston Brembo (alfa romeo) kaliperleri de aynı disk ile kullanılabilir.

Şahsen stg1 den stg3 e (330 hp yaklaşık) tjet ler hazırladım yazılımsal anlamda,

dp yada spor kat ile birlikte 2 tane spor susturucu ile tatmin eden, polisle sorun yaşatmayan bir egzoz sistemine erişebilirsiniz. Yazılım ile de desteklenirse oem turbo max 160 hp ye kadar güç ürettirebiliyor. Gayet tatminkar olur.

Bolt on olarak ise Giulietta 1.4 170 turbosu, + ona uygun kat ile 200 hp bandı gayet mümkün. Aracınız eu6 olduğu için fabrikasyon abarth kalın conta ve 330 cc enjektörler ile geliyor hali hazırda altyapısı mevcut. Abarth 595 Competizione den tek farkı o turbo ve egzoz sistemi özetle
    Şu saydıklarınız VW, Audi de vs olsa ortalık yıkılırdı....

Milletimiz Fiat'ı sadece kötülesin... Şu imkan altyapıya bakar mısın...
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

FTHBRK28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acaba bu araca kilit eklenebilir mi?

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öok mantıklı ve beendiğim bir araba hayırlısı olsun. malzeme çeşitliliği ve fiyatlarıda inanılmaz uygun parçaları var
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu egea aldırır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayadır giremiyordum buraya, yorumlarınız ve iyi dilekleriniz için teşekkürler.
    önceliklerim biraz değişti aldığımdan beri,
    Aracımda seyir halindeyken direksiyon kilitliyor, city modu yüzünden okudum bir kaç yerde, direksiyonun elektrik modülü komple değişecekmiş, değiştirmek kesin çözüm ama tamir oluyor mu acaba? Daha önce başka fiat grubu araçta başına gelen oldu mu?

Dün ki yağmurda biraz fazla su birikintisine girdim, seyir halindeyken çarpışma önleyici sistem devre dışı kaldı. Ön tampondaki radarın konumu bozulduğuyla alakalı yorumlar okudum. Buna bir bakmam gerekiyor.

Bunun dışında Eibach pro kit sipariş vereceğim amazon almanyadan, black friday indirimi olur mu diye bekliyorum.
    K&N RG-1001 aldım, ters konik filtre, güzel bir sesi oldu ama kutu içine dönebilirim bunu satıp. Daha tam kullanma şansım olmadı ama trafikte sanki boğuluyor araç, direkt sıcak havayı çekiyor gibime geldi. Deneyip karar vereceğim.
    Konu koala tarafından (21-11-2023 Saat 07:30 ) değiştirilmiştir. Sebep: Türkçe karakterler düzeltildi

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eibach alacaksanız kurumsal bir yerden aracın motoruna ağırlığına uygun olan kodlusunu alın. Bende e90’ da kullandım sportline yayları gerçekten dediğiniz gibi mükkemmeldi. Ama farklı marka modellerde şikayet edenlerde olabiliyor yanlış motora yanlış yay verilmesinden kaynaklandığını düşünüyorum bu durumun çünkü e90 için alırken 3.20i-3.16i-3.20d hepsi için ayrı ayrı kodlu kutular vardı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı koala Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önceliklerim biraz değişti aldığımdan beri,
    Aracımda seyir halindeyken direksiyon kilitliyor, city modu yüzünden okudum bir kaç yerde, direksiyonun elektrik modülü komple değişecekmiş, değiştirmek kesin çözüm ama tamir oluyor mu acaba? Daha önce başka fiat grubu araçta başına gelen oldu mu?

Dün ki yağmurda biraz fazla su birikintisine girdim, seyir halindeyken çarpışma önleyici sistem devre dışı kaldı. Ön tampondaki radarın konumu bozulduğuyla alakalı yorumlar okudum. Buna bir bakmam gerekiyor.

Bunun dışında Eibach pro kit sipariş vereceğim amazon almanyadan, black friday indirimi olur mu diye bekliyorum.
    K&N RG-1001 aldım, ters konik filtre, güzel bir sesi oldu ama kutu içine dönebilirim bunu satıp. Daha tam kullanma şansım olmadı ama trafikte sanki boğuluyor araç, direkt sıcak havayı çekiyor gibime geldi. Deneyip karar vereceğim.
    yazıklarınızın karakteri bozuk çıktığından pek anlayamamakla beraber sanırım,radar sensörü ve city modu arızanız var?
    eğer radar sisteminde kopukluk çırık çatlak bir şey yoksa kalibrasyonu ile toplar,
    city modu arızanız varsa onu tamir ettirebilirsiniz
    birde konuya resim eklerseniz sevinirim aracı bi görmek isterim

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı koala Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önceliklerim biraz değişti aldığımdan beri,

Bozuk gorunen Turkce harfleri duzelten site! - TurkceKarakter.com kullanin, kullandirin
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E90'da dediğiniz gibi hepsi için ayrı ayrı mevcut. bende E90 aracımda pro kit kullanmıştım, 320d için olan referansı almıştım. şuanda egea için baktığım yay hb, sw tüm motorizasyonlar için kullanılan modeli. "Eibach E10 – 30 – 020 – 01 – 22"

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler