User Tag List

Sayfa 3/18 İlkİlk 1234513 ... SonSon
336 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Aklımda kalacağına kapımda dursun arabası.

GuNeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız cezasız binmek nasip olsun.
    Bende biraz düzlüğe çıkabilirsem w208 clk320 veya w210 e320 hayalim var. Sizleri gördükçe daha da cesaretleniyorum.
    Yapacağınız işlemleri merakla bekleyeceğim.
    Okuma alışkanlığı
    olmayan toplumların
    ömrü lâklâkla geçer!

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ahanda bekledigim konu

Ugrasirken soylenirsin, parca lazim olursa (ki umarim olmaz) soversin, sonra isin duser, binersin, agzin kulaklarina varir. Oyle toksik bir iliskin olacak bu arabayla, pesin pesin soyleyeyim. Ben mi goremedim, araba umarim manueldir, manuelse zevkten 4 kose olacaksin kullanirken. Kotu, asinmis lastikle sakin ha sakin gazlamaya kalkma. Araba halihazirda cok oynak, gidip bir yerlere yapisma. Ustundeki lastiklerle ilgili kafanda en ufak soru isareti varsa ilk ve en onemli onceligin duzgun lastiklerle degistirmek olsun.

Neyse, arabanin genel olarak elektrik aksamini elden gecireceksin anladigim kadariyla, cok iyi yaparsin. Bunlarda da butun her seyi (silecek, sinyal, cruise control vs.) tek bir koldan yapiyorsun, o kolun ici zamanla bozuluyor, bazi fonksiyonlar calismiyor. Sendeki tamamen calisiyorsa bile elden gecir, trafikte bozulursa can sikar. Tam derdi neydi su an hatirlamiyorum, ustunden cok zaman gecti.

Arabanin eksik parcalarini bulmakla ugrasmayip kendin uretme karari alman cok yerinde olmus. Arayip bulmaya calismak emin ol sinirlerini daha cok yipratirdi.

Acilir tavanin krom cam cerceveleriyle olan alakasini muhakkak gozle, sorun olusmadan onlem almaya bak. Surtmeye baslarsa gecmis olsun, o cam citalari yok. Ve surtmeye baslarsa oyle ufak cizikler falan olmuyor, bildigin kaziyor orayi.

ESP asla tamamen kapanmiyor, ABS sigortasini sokersen tamamen devre disi birakabiliyorsun. Tavsiye etmem. Arabaya alistiktan sonra pazar yeri gibi buyuk ve trafige kapali bir alanda eglenmek istersen diye not olarak ilistireyim bu bilgiyi buraya.

Hep olumsuz seyler yazdim gibi duruyor, farkindayim. Evet, akil isi degil bu arabaya binmek, ama kesinlikle tadi damaginda kaliyor insanin. Bir sekilde sahibi olmak isteyecegim arabalarin arasinda kesinlikle. O yuzden iyi ki almissin. Keyfini cikart bol bol. Araba zaten senin elinde seviyeler atlayacak, ona hic suphem yok. Kazasiz belasiz
    öyle işte.

fatihob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Geçenlerde ilanını atmıştınız, anlaşmıssınız sonunda. Hayırlı olsun. Güzel duruyor. Forumda okuyacak yeni proje konusu oldu, sevindim.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hayırlı uğurlu olsun,çok diri duruyor maşallah.Senin elinde çok daha güzelleşecektir Kazasız belasız sürmen dileği ile
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın..merakla bekliyorum neler yapacaksınız buna da
    Teşekkür ederim, elden geldiğince iyileştirmek için çabalayacağız. Bize de kış aylarında vakit geçirecek bir meşgale olacak.

Alıntı Speedman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinalliği bozmaya hiç gerek yok bence, böyle gayet güzel duruyor.
    %90 boyasız bir yerinden numune alıp boya yaptıracağım. Ya da kapı derileri biraz daha bordoya dönük o tonu sevdim.

O Tonu bastırıp onunla trimleri boyayabilirim. Klima panelini tamir edebilirsem eğer onu da astarlayıp sulu transfer ile orj gibi karbon kaplatacağım.

Hiç sevmesem de bu karbon desenini, arabanın orj de olması gereken neyse onu yapacağız.

Alıntı GuNeS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız cezasız binmek nasip olsun.
    Bende biraz düzlüğe çıkabilirsem w208 clk320 veya w210 e320 hayalim var.
    Sizleri gördükçe daha da cesaretleniyorum.
    Yapacağınız işlemleri merakla bekleyeceğim.
    Ben bu konuda referans alınmaması gereken insanım Ayran gönüllüyüm araba konusunda, bu gün alır yarın biri ister veririm Başka bakarım.

Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahanda bekledigim konu

Ugrasirken soylenirsin, parca lazim olursa (ki umarim olmaz) soversin, sonra isin duser, binersin, agzin kulaklarina varir. Oyle toksik bir iliskin olacak bu arabayla, pesin pesin soyleyeyim. Ben mi goremedim, araba umarim manueldir, manuelse zevkten 4 kose olacaksin kullanirken. Kotu, asinmis lastikle sakin ha sakin gazlamaya kalkma. Araba halihazirda cok oynak, gidip bir yerlere yapisma. Ustundeki lastiklerle ilgili kafanda en ufak soru isareti varsa ilk ve en onemli onceligin duzgun lastiklerle degistirmek olsun.

Neyse, arabanin genel olarak elektrik aksamini elden gecireceksin anladigim kadariyla, cok iyi yaparsin. Bunlarda da butun her seyi (silecek, sinyal, cruise control vs.) tek bir koldan yapiyorsun, o kolun ici zamanla bozuluyor, bazi fonksiyonlar calismiyor. Sendeki tamamen calisiyorsa bile elden gecir, trafikte bozulursa can sikar. Tam derdi neydi su an hatirlamiyorum, ustunden cok zaman gecti.

Arabanin eksik parcalarini bulmakla ugrasmayip kendin uretme karari alman cok yerinde olmus. Arayip bulmaya calismak emin ol sinirlerini daha cok yipratirdi.

Acilir tavanin krom cam cerceveleriyle olan alakasini muhakkak gozle, sorun olusmadan onlem almaya bak. Surtmeye baslarsa gecmis olsun, o cam citalari yok. Ve surtmeye baslarsa oyle ufak cizikler falan olmuyor, bildigin kaziyor orayi.

ESP asla tamamen kapanmiyor, ABS sigortasini sokersen tamamen devre disi birakabiliyorsun. Tavsiye etmem. Arabaya alistiktan sonra pazar yeri gibi buyuk ve trafige kapali bir alanda eglenmek istersen diye not olarak ilistireyim bu bilgiyi buraya.

Hep olumsuz seyler yazdim gibi duruyor, farkindayim. Evet, akil isi degil bu arabaya binmek, ama kesinlikle tadi damaginda kaliyor insanin. Bir sekilde sahibi olmak isteyecegim arabalarin arasinda kesinlikle. O yuzden iyi ki almissin. Keyfini cikart bol bol. Araba zaten senin elinde seviyeler atlayacak, ona hic suphem yok. Kazasiz belasiz
    çok majör dertleri olmadıkça elden geldiği kadar ben üretirim parçasını. 107 için yaptığım ayna çamurluk arası kapak gayet iyi oldu.
    Bunun da 2 tane eksiği var kapak olarak, menfez almışlar içinden çıktı arabanın, onların çapını genişletmem lazım o kadar. Elle yaparız macun tesfiye boya fabrikadan mühendis gelse onu da kandırırız

Alıntı fatihob Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde ilanını atmıştınız, anlaşmıssınız sonunda. Hayırlı olsun. Güzel duruyor. Forumda okuyacak yeni proje konusu oldu, sevindim.
    Doğru ilana düştüğünden beri takip ediyordum. İlk etapta takas için anlaşamamıştık, sağlık olsun diyip geçmiştik. Sonra satan arkadaş ile c5 + nakit şeklinde konuştuk orada da rakam da anlaşamadık. Sonra kendisi döndü biz de biraz rakamda iyileştirme yaptık ve bu konu açıldı.

Giden c5 güzel bir araba, 25 bin km boyunca beni hiç üzmedi, gittiği yeri de memnun eder ziyadesiyle. Hayrını görsünler.

Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi hayırlı uğurlu olsun,çok diri duruyor maşallah.Senin elinde çok daha güzelleşecektir Kazasız belasız sürmen dileği ile
    Sağolasın kardeşim teşekkür ederim.

AyrtonSenna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaan abi hayırlı olsun güle güle kullan inşallah Z3 yerine iyi bir tercih bence abi benimde merak ettiğim bir araba İstanbul'a SLK ile gelirsen abi merakımı gidermek isterim
    Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 2.0Tquattro Manuel B7-Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 1.8Tquattro Manuel B6
    Garanti Otomotiv Bosch Car Service
    Kaporta&Mekanik&2.EL

emre.ates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun çok güzel bir tercih olmuş yaşına göre çok diri yapılacaklar arasına bence ön panjurlarında komple krom olması sanki arabayı daha moderrn ve premium hava katacakmış hissiyatı var bir tane örnek koydum belki fikir verir

CabrioMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam senin kalemin bir otomobil almışsın abi, hayırlı uğurlu olsun. Elinde çok daha iyi olacağına eminim.
    @kilicworkss

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabaya bi polisaj yapılmış ama netice çok iyi olmamış. Hare çok fazla. Bendeki makina + 3m cilası ile deneme yapacağım.

Olmadı hare giderici ürün ve pad tavsiyesi verir misin bana ?
    Çok zor ve sıkıntılı bir boya yenilerinde ama eskilerinde umarım değildir.
    Dk Chemie'nin pastalarını öneririm, kesinlikle iş bitirici ürünler.
    Zor bir boya reçete şu şekilde olur;

Önceden pasta yapıldığını söylediğiniz için güzelce alkol ile silin muhtemelen çizikler geri gelecektir.

Dk Chemie Da01 veya Elixir ultra 900 + yumusak kece + Rotary makine

Cutting için aea kat ısı ile dar hucreli çalışarak. Puruzsuz bir sunger ile Dk Chemie elixir heavy + orbital makine

Finalde yeni 303 veya elixir fine yumuşak sünger + orbital makine ile

Sonra birde güzel bir wax

Ama çok dikkatli çalışmak lazım sıkıntılı iş onu belirteyim

Şöyle birşey ortaya çıkar (tabi biraz daha güncel bir model):

Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok zor ve sıkıntılı bir boya yenilerinde ama eskilerinde umarım değildir.
    Dk Chemie'nin pastalarını öneririm, kesinlikle iş bitirici ürünler.
    Zor bir boya reçete şu şekilde olur;

Önceden pasta yapıldığını söylediğiniz için güzelce alkol ile silin muhtemelen çizikler geri gelecektir.

Dk Chemie Da01 veya Elixir ultra 900 + yumusak kece + Rotary makine

Cutting için aea kat ısı ile dar hucreli çalışarak. Puruzsuz bir sunger ile Dk Chemie elixir heavy + orbital makine

Finalde yeni 303 veya elixir fine yumuşak sünger + orbital makine ile

Sonra birde güzel bir wax

Ama çok dikkatli çalışmak lazım sıkıntılı iş onu belirteyim

Şöyle birşey ortaya çıkar (tabi biraz daha güncel bir model):

Çok iyi bilgiler, ama bu biraz benim yeterliliğimi ve ekipmanı aşan bir durum olmuş Rotary makinam yok.

Ben önce bi ipa alayım, güzel de bir pad alayım eldeki ürünler ile bir deneme yapayım. Sanırım adım adım gitmek tecrübe açısından daha faydalı olacak.

Ama zahmet edip yazman büyük incelik teşekkür ederim.

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok iyi bilgiler, ama bu biraz benim yeterliliğimi ve ekipmanı aşan bir durum olmuş Rotary makinam yok.

Ben önce bi ipa alayım, güzel de bir pad alayım eldeki ürünler ile bir deneme yapayım. Sanırım adım adım gitmek tecrübe açısından daha faydalı olacak.

Ama zahmet edip yazman büyük incelik teşekkür ederim.
    Estalfurullah nedemek
    Göze çok batmayan ufak panellerde deneme yaparak ilerleyin, baktınız sonuç güzel işe devam Keskin köşelerden uzak durum ilk etapta boyaya zarar vermeyin
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senin için de bizler için de zevkli ve detaylı bir proje olacaktır mutlaka
    hayırlı uğurlu olsun , kolaylıklar dilerim

Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, yeni bir proje geliyor gibi hadi hayırlısı takipteyiz.
    13' 6R Polo "HLG"
    10' E60 "ETJ"
    14' F20 "FJM"
    13' Rocco "FEP"

18' Civic DTEC "BGD"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarla benim belletirim, g.t benim elletirim deyip kibarca sana ne de diyebilirsin ama bana sorarsan orijinal kalsın
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun abi, İstedin istedin sonunda aldın

Keyifli bir konu olacağı kesin, sabırsızlıkla gelişmeleri bekliyorum.

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun güzel donanımlarda ve diri duruyor. Senin elinde çok daha iyi hale geleceğinden eminim
    2015 yılında eski patronumda vardı aynı donanımlara sahip bir araçtı o zaman çok niyetlenmiştim direkten dönmüştüm şuan çok pişmanım almadığıma

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun keyifli günlerde kullanırsın inşallah..
    2000 A3 8L

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @tuner faruk renk efsaneymiş. Bayılırım mavi ve lacivert tonlarına.

Bu arabanın hakkı kesinlikle gri ve lacivert. Keşke şu renk olsaymış bizdeki de. Ben siyah araba sevmiyorum dedikçe gidip siyah araba alıyorum
    @kalipson sen cansın efsanesin Kenan Temiz abimiz gibi bir tanesin
    @AliGizda bakacağız Son zamanların meşhur lafı, amcamız Turan GAYA değil ama olsun biz de bakacağız
    @Deepblue, teşekkür ettim. Yeni bi çalışma alanı, hiç bilmediğimiz bir alet.

Sol ayna ısıtma sürekli aktif, normalde rezistans çalıştırınca çalışırmış mesela.

Ayna lar elektrikli ama şuan manuel kimse yok aynalarda, ya anahtarı arızalı ya tesisat ya ayna içi.

İçeriden merkezi kilit tuşu arızalı, far yıkama keza. Tane tane çözebildiğimiz kadar halledeceğiz.
    @8.000rpm işin her zaman keyif tarafındayız. Yapılacaklar listesinden 1 satır daha sildik manayla.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun, diri duruyor maşallah. bence camlardaki krom çıtalardan kurtulmak lazım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler