User Tag List

Sayfa 5/18 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
336 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Aklımda kalacağına kapımda dursun arabası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Manyetik Kasnak mercedesin kompresör için getirdiği çözüm diye biliyorum.

Kompresörün alt devirlerde motoru öldürmesini bu şekilde önlüyordu. Yanlış bilmiyorsam klima kasnağı da aynı mantıkla çalışıyor.

Ayrıca kaliteli bir yazılım ve kompresörle 180 üstü güç rahat ve sağlıklı alınıyor diye biliyorum. Eskilerde bakmıştım bir ara ama unuttum. Sen işin derinlerine indiğinde hepsini göreceksin zaten
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kompresörün alt devirlerde motoru öldürmesini bu şekilde önlüyordu. Yanlış bilmiyorsam klima kasnağı da aynı mantıkla çalışıyor.

Ayrıca kaliteli bir yazılım ve kompresörle 180 üstü güç rahat ve sağlıklı alınıyor diye biliyorum. Eskilerde bakmıştım bir ara ama unuttum. Sen işin derinlerine indiğinde hepsini göreceksin zaten
    Araç zaten 193 veya 197 hp değil mi?
    Okumadan imzalamam.....

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu bomba gibi geliyor beyler tamirat tadilat bile bu kdar zevk vermeyecek artik haberiniz olsun
    Onlarda bir SLK toplamışlardı diye hatırlıyorum.

Tamirat Tadilat VS Kaan Köroğlu

etc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keyifle takip etmelik ve okumalık bir konu gelmiş, sizin adınıza çok sevindim. Bu nesil (90 sonu 2000 başı) Mercedes'lerin ayrı bir havası var. Mercedes'in büyük ticari araçları ile binek otomobillerini hiçbir dönemde olmadığı kadar benzer tasarım dilinde ürettiği yıllar. Mesela dönemin O403 otobüsüyle SLK gibi tamamen alakasız spor bir otomobilin hem iç hem dış tasarımında bile birbirine benzeyen dokunuşlar, malzemeler görebiliyorsunuz. Keyifli güncellemeler, keyifli ve kazasız sürüşler dilerim.
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

2011 X7 Citroën C5 2.0 HDi 163 Hydractive3+

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski 200K 163hp diye biliyorum.
    Son versiyonu 184hp.

Araç 200k değil mi yoksa dur bakim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı renk içi mavi kombinasyon bende de vardı. Gazlama yaparken özellikle hafif yağışlı yerlerde ani kalkışlarda ani gaz verdiğinizde sakın ASR yada esp yi kapatmayın sipin atmanız kaçınılmaz.. Kazasız belasız..

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mimarsertac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok keyifli bir otomobil SLK. Ben 4 yil 2009 Model olanini kullanmistim. Tadi damagimda kaldi. Bu arabayi da tertemiz yapar keyifle binersiniz umarim.
    Teşekkür ederim, umarım keyifle kullanırız. 3 günlük 100km lik deneyimime göre yazarsam gayet işler yolunda. Farklı bir aurası var kullanırken de durduğunda izlerken de. Ahir ömür de binilmesi gereken araçlardan bana kalırsa.

Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya bişey diyecem
    bu konunun başlığı hakikaten mevzuya cuk oturmuş
    o kadar güzel ifade etmişsin ki
    sırf başlık için bile cidden tebrik ederim
    Hayata bakışımız o yöne evrildi son 2 sene de. Üzücü bir kayıptan sonra, baktık ki hayat çok kısa. Bir anda çekilen bir MR sonrası 11 aylık süreç içinde çok sevdiğin insanlar elinden kayıp gidebiliyor. Bunu görünce klişe bir tabir olacak ama "hayat bir gün o da bu gün" cümlesine daha da yakın buldum kendimi.
    Slk da bunun bir iz düşümü, ne kadar zaman var önümüzde belli değil, bu gün değil ise ne zaman dedik ve aldık.

Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu bomba gibi geliyor beyler tamirat tadilat bile bu kdar zevk vermeyecek artik haberiniz olsun
    Desteklerin müthiş, gerçekten bir şeyler yaparken böyle danışabileceğin insanların etrafında olması insana güven ve cesaret veriyor.

Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önsevişmeler başlamış
    rs ve c5 varken garaja inerken "yine fransızlarla takılmaya gidiyorsun dimi" diye ufak laflar sokardı eşim.

Bu sefer ben hızlı davrandım, dedim akşam beni unut, helga ile takılacağım haberin olsun Heh dedi şimdi sen garajdan çıkmazsın artık.

Araç stock olarak 192 hp.. En azından kağıt üzerinde 192. yılların eskimesi, aktarım kayıpları derken maks. 170 tanesi falan arka tekerlere ulaşıyordur bana kalsa.

Dün iyice analiz ettim hatta metre ile ölçtüm krank kasnağı 21 cm , supercharger kasnağı ise orjinal zira üzerinde yıldız amblemi vardı.

Yazılım işini konuştum yaptıracağım en kısa zamanda. 15 hp gibi bir güç vaad ediliyor. Ben işin güç tarafında değilim daha önce de yazdım.

Tamamen afr nin düzgün olması beklentim. Bakalım ne fark göreceğiz.

Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    192 HP

Alıntı etc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyifle takip etmelik ve okumalık bir konu gelmiş, sizin adınıza çok sevindim. Bu nesil (90 sonu 2000 başı) Mercedes'lerin ayrı bir havası var. Mercedes'in büyük ticari araçları ile binek otomobillerini hiçbir dönemde olmadığı kadar benzer tasarım dilinde ürettiği yıllar. Mesela dönemin O403 otobüsüyle SLK gibi tamamen alakasız spor bir otomobilin hem iç hem dış tasarımında bile birbirine benzeyen dokunuşlar, malzemeler görebiliyorsunuz. Keyifli güncellemeler, keyifli ve kazasız sürüşler dilerim.
    Teşekkür ederim, otomobil sökmek takmak benim için hep keyifli bir aktivite oldu. Ayrıca ciddi maddi tasarruflar da sağlıyorum bu sayede.

Ustaların yaptım diyerek yapmadıkları ya da yaparken bozdukları işlerden kurtarıyorum kendimi. Tasarım olarak kesinlikle 98 yılına göre oldukça fütüristik bir yapısı var.

O dönemin mesela r19 cabriosu ile yan yana koyarsak mesela fersah fersah ötede SLK.

Eski 200K 163hp diye biliyorum.
    Son versiyonu 184hp.

Araç 200k değil mi yoksa dur bakim
    192 hp

Alıntı imate Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı renk içi mavi kombinasyon bende de vardı. Gazlama yaparken özellikle hafif yağışlı yerlerde ani kalkışlarda ani gaz verdiğinizde sakın ASR yada esp yi kapatmayın sipin atmanız kaçınılmaz.. Kazasız belasız..
    Asr kapatmayı 1 kere denedim kuru yolda, sadece arabanın tepkisini görmek için. Kendime güvenemediğim için hemen geri kapattım.

Arabaya alışmak lazım sanırım bu tür aksiyonlar için, daha önce arkadan iter tecrübesi sıfır. Haliyle durduk yere başımıza iş açmaya gerek yok.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başlığını sevim senin yaaa

hayırlı uğurlu bol güneşli günlerde kullan kardeşim benim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plastik aksam için ne zamandır tamir aleti alacaktım, SLK nın yüzü suyu hürmetine onu da edinmiş olduk. Yakında alet edevat koymak için yeni bir alan lazım olacak gibi.

Hatta bu sebeple garajı revize etmiştim ama sanırım bir tur daha revize gerekecek.

Makina bu, yaptığı iş süper. kasım 2023 800 tl civarı bir fiyatı var. (2024 kasım da 1600 olabilir )

Yanında 600 tane uçla geliyor, ha saydım mı saymadım.

Hemencik çatlak parça da bir deneme sürüşü yaptım, netice güzel. Bu parça külbütör kapağının ön kısmı,

Sonra bu parçanın bir tane tırnağı kırıktı, o kırık tırnağı da tamir edeyim madem dedim. Atık malzemelerden uyacak bir L parça buldum.

Dremel ucuna metal ahşap kesici bıçak almıştım o da çok güzel iş çıkardı.

Parçayı alıştıra alıştıra yerine oturttum, önce japonla sabitledim.

Sonra gittim şu S şeklindeki uç ile kaynak yaptım.

Sonra araç üzerine oturttum, boşluğunu ayarladım dışarı alıp.

Külbütör kapağını arabanın içini sökerken sökeceğim, önce kendim deneyeceğim olmazsa kumlatıp macun vs yapıp boyayacağım.

Şuan çok kötü görünüyor. Arabaya yakışmıyor bu görüntü.

Daha sonra boş kısımları aktivatörlü yapıştırıcı ile doldurup zımpara yaptım.

Benzer işlemi parçanın ortasındaki çatlak için de yaptım. Macun çekmeden yapıştırıcı ile doldurup tesviye ettim. Sırada astar ve boya işi var.

Arabanın aynalar çalışmıyordu, elle bastırarak ayarlıyorduk. (Üzücü dimi)

Akşam plastik işleri güzel gidince dedim şu aynayı bir sökeyim bakayım. Önce sessiz ortamda denedim baktım ayna motorları içeride dönüyor.

Dedim bunun derdi %99 içindeki dişlilerden. Söktüm ve tahmin ettiğim gibi olay tamamen sonsuz dişlinin ömrünü tamamlamasıyla alakalı.

Çarklar allahtan sağlam, warm gear dedikleri sonsuz dişli erimiş artık.

Makro çekimde de sonsuz dişli, ama bunun sonu kötü bitmiş.

Neyse efendim, RC işleriyle ilgilenen bir arkadaş varmış, taa ankaradan bir arkadaşın vasıtası ile 4km ötemdeki adama ulaştık Ülke küçük cidden.

Görüştüm arkadaşla, yapabilecek gibi duruyor, "her türlü hallederiz" dedi. Bakalım iş bitince göreceğiz neler olacak.

Biraz daha yorum eklemek istiyorum mekanik olarak.

Almanlar ile fransız kıyaslaması yapacağım ve fransızları biraz gömeceğim.

Adamlar yapmış abi, net şekilde yapmışlar. Bir gaz pedal ayar mekanizması yapmışlar mesela müthiş.

Bobinleri üst kapağın içine güzelce gizlemişler. Bakınca malzeme kalitesi bile gerçekten gözle ayırt edilebilecek seviyede.

Buna benzer bir kaltieli işi de tigranın kablo koruyucularında görmüştüm, güzel ince işler gerçekten.

Neyse Almanları çok övdük.

Arabanın 1. ve 2. vitesde 1000 - 2000 d/d arasında bir kerkinme / öksürme / pedala basınca geç algılama gibi bir sorunu vardı.

Akşam meraktan bujileri söktüm baktım, buji kodlarını arattığımda olması gereken buji takılmış. Bobinler hella takılmış. Buji kabloları beru. Devirdaim sıfır takılmış, lambfa sıfır değişmi vs vs.

Güzel işler yapmış önceki sahibi, sağ olsun.

Sabah yola çıktım o da nesi, 1. vites 2. vites hiçbir sarsıntı öksürme kerkinme yok. Net şekilde aracın keyfi daha da arttı böyle olunca.

İç trim parçasını söktüm ve derby firmasına gönderdim (Bu firmayı öneriyorum, ilgililer gerçekten) haftaya boyası yapılır ve bana gelir.

Ben de 12. kasım sonrası artık full içini dağıtıp tamir edip yerleştiririm. Boyayı bu sefer tabanca ile atılacak şekilde yaptırıyorum, garaja tabanca ve kompressör almıştım bakalım bir deneyelim yapabilecek miyiz.

GökhanÖzkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seneeeeler önce bir komşumuzun oğluna üniversite hediyesi alınmıştı gri içi kırmızı renk olanı... her geldiğinde gördüğümde içli içli bakardım.. cabrio olması ayrı mercedes olması ayrı tatlı bir sesi vardı o ayrı.. akşam sahilde yanında cici cici ablalarla gezmesi ayrı dert olurdu 89 doğumlu bir vatandaş için bizim senelerimizin meraklandığımız zamanların arabalarına ayrı bir sempati besliyoruz..
    Maşallah emeğinizle yaptığınız her iş çok çok değerli.. umarım keyifli bineceğiniz hale en kısa ve en kolay şekilde gelmiş olur. takipteyiz
    2014 - VW GOLF MK7 R 3K
    2002 - BMW X5 4.6is
    2005 - CITROEN C2 VTR

hobi instagram @thegarageoffical_

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neden 12kasım )

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    heyyy maşallahh güzel bak tosunuma
    PROSTOCK GARAGE

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınız hayırlı olsun . Konu oldukça keyifli olmuş. Merakla güncellemeleri bekliyoruz.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GökhanÖzkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seneeeeler önce bir komşumuzun oğluna üniversite hediyesi alınmıştı gri içi kırmızı renk olanı... her geldiğinde gördüğümde içli içli bakardım.. cabrio olması ayrı mercedes olması ayrı tatlı bir sesi vardı o ayrı.. akşam sahilde yanında cici cici ablalarla gezmesi ayrı dert olurdu 89 doğumlu bir vatandaş için bizim senelerimizin meraklandığımız zamanların arabalarına ayrı bir sempati besliyoruz..
    Maşallah emeğinizle yaptığınız her iş çok çok değerli.. umarım keyifli bineceğiniz hale en kısa ve en kolay şekilde gelmiş olur. takipteyiz
    "üniversite hediyesi" çok iyyimiş. Ben üniversiteye kayıt için minibüsle gittiğim günü hatırladım bi an. Sene 2004 Bize de hediye gelse sanırım bu kadar kıymetli ve keyifli olmazdı.

Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden 12kasım )
    Abi hani senin de içinde olacağın bir planımız var ya ondan ötürü. Ha sen şimdi gelmiyorum falan dersen, Murat'ı hemen salarım üzerine darlar seni

Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    heyyy maşallahh güzel bak tosunuma
    En son sana satıcaz galiba gürsel amca, sen dilekçeyi ver o arada ben toplarım, yaşlısın yorulma bursaya da ben getiririm noter de görüşürüz

@S-works;

Teşekkür ederim, ufak ufak güncelleriz zamanla. Kış geldi sağa sola kaçamıyoruz, geceler tam garajda takılmalık hale geldi

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinize emeğinize sağlık, konuda biraz daha durursam uğraşmaya araba alacağız gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor ve araç bu değil mi yaw

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor ve araç bu değil mi yaw

Araç şasesinden çıkan motor m111 943 o da 192 hp olarak görünüyor

Mercedes Benz M111.943 engine (2.0, 141 kW)

M111.943
    The M111.943 is a 2.0 L (1998 cc) 16-valve engine utilizing a supercharger similar to the 2.3L M111.973 engine. It produces 141kW (192hp) of power and 270 N-m of torque. This engine was built especially for SLK's exported to Italy, Portugal and Greece for tax reasons. The 'executive cars' tax limit was based in engine's capacity bigger than 2000 cc, so Mercedes in order to hit these markets made a mixture of the M111.940 with the supercharger of M111.973 for high performance at low engine capacity.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç şasesinden çıkan motor m111 943 o da 192 hp olarak görünüyor

Mercedes Benz M111.943 engine (2.0, 141 kW)

M111.943
    The M111.943 is a 2.0 L (1998 cc) 16-valve engine utilizing a supercharger similar to the 2.3L M111.973 engine. It produces 141kW (192hp) of power and 270 N-m of torque. This engine was built especially for SLK's exported to Italy, Portugal and Greece for tax reasons. The 'executive cars' tax limit was based in engine's capacity bigger than 2000 cc, so Mercedes in order to hit these markets made a mixture of the M111.940 with the supercharger of M111.973 for high performance at low engine capacity.
    Vaaay özel motorlu versiyon. Güzeeeel

R-13239 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Derby olarak bahsettiğiniz firma trim tamiratı mı yapıyor tam olarak? Bilgi rica edecektim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler