User Tag List

Sayfa 7/18 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
336 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Aklımda kalacağına kapımda dursun arabası.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu slkların kaderi niye hep böyle?

Benimkinin her tarafından akıllı vida çıkıyordu, polen filtresini ilk değiştiren bendim heralde

Eline sağlık, güzel ilerliyor.
    Koysana Mete seninkinin resimlerini Mete.Biraz feyz alısın senin slkdan
    1881 - 193

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koysana Mete seninkinin resimlerini Mete.Biraz feyz alısın senin slkdan
    Adamın kalbine iner, bendeki karlikci balboni editiondu.

Trde bildiğim tek araçtı.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adamın kalbine iner, bendeki karlikci balboni editiondu.

Trde bildiğim tek araçtı.
    Sipariş malzemelerin hepsi geldi, kafamdakini saha ya yansıtabilirsem eğer baya güzel bir şey çıkacak gibi ortaya bakalım.

Çok şükür karlıkçlı xyz edişın eklemeler yok. Hatta komple ekleme yok, nasıl çıktıysa fabrikadan bize kadar tastamam eksiksiz ulaşmış.

Ben de üzerine biraz iyileştirme katarsam güzel bir araç olacak umarım.

Bana 3d yazıcı aldırdı meret 2 tane ayna dişlisi 2 tane ayna menfezi için gittik yazıcı aldık bundan sonra full print

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sipariş malzemelerin hepsi geldi, kafamdakini saha ya yansıtabilirsem eğer baya güzel bir şey çıkacak gibi ortaya bakalım.

Çok şükür karlıkçlı xyz edişın eklemeler yok. Hatta komple ekleme yok, nasıl çıktıysa fabrikadan bize kadar tastamam eksiksiz ulaşmış.

Ben de üzerine biraz iyileştirme katarsam güzel bir araç olacak umarım.

Bana 3d yazıcı aldırdı meret 2 tane ayna dişlisi 2 tane ayna menfezi için gittik yazıcı aldık bundan sonra full print
    Güzelce hazırla arabamı abi, nisan ayında havalar ısınınca gelirim almaya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzelce hazırla arabamı abi, nisan ayında havalar ısınınca gelirim almaya
    Biliyosun benim ölçütüm "kendim bineceğim gibi" yapmak Satacağım zaman çok isterim buradan birisi alsın gerçekten. Çünkü araba çok düzgün.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biliyosun benim ölçütüm "kendim bineceğim gibi" yapmak Satacağım zaman çok isterim buradan birisi alsın gerçekten. Çünkü araba çok düzgün.
    sanirim bunun talibi cok olur satilacagi zaman, duruma gore ben bile niyetlenebilirim
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşlerimin yoğunluğundan arabayla çok ilgilenemedim. Ama son 1 hafta da fantastik gelişmeler oldu anlatalım, ben yaparken eğlendim umarım siz de okurken keyif alırsınız.

Aynaların dişlilerini bulamadık, Sakarya dan bir arkadaş ile tanıştık, aynaları ona götürdüm bıraktım abs malzeme den çizdirip basacak getirecek.

O arada gözüm garajda ki 3d yazıcıya takıldı. Ya bu neymiş nasıl olur hangisi alınır incelemesi videosu derken bi baktım sipariş vermişim.

Gittim elegoo neptune 3 pro aldım Tabi hemen kurduk ettik, çok da zor değilmiş zaten.

Sonra aşağıdaki ürünleri bastık. Ben arabaya parça basarım dedim ama bu iş eşime yaradı, bol bol saksı basacağız bu gidişle.

Sonra kase gibi bir kedi bastık, netice gayet iyi. Biraz kurcalama ile CURA denen programı da öğrendik.

Sıra şimdi pc yi upgrade edip 3d çizim programlarını kurcalamakta.

Uzun zamandır garajdaydı rahat sökeyim diye dışarı çıkardım, o arada cam filmi farkı şöyle bir görsel çıkardı ortaya.

Dağıtmadan son bir poz alalım, bu arada kırmızılar gözle daha koyu. Telefon açık çekiyor.

Normalde tek parça olan ama 2 parça olarak sökülen klima çerçevemiz.

Fantastik işler olmazsa olmaz, radio nun anten bağlantısının nasıl olmaması gerektiğini gösteren fotoğrafımız.

Olmazsa olmaz "akıllı" vidamız Kullananlardan daha mı akıllı acaba.

Klima panelinin üst kısmı.

Bundan sonrası "kalbimiz bu kadar kırılmadı" temalı olacak.

Klima + teyp + orta havalandırmaların olduğu konsol parçasının sol tarafı.

sağ tarafı, baya paramparça.

Sanayinin vazgeçilmezi hızlı yapıştırıcı. Titreşime gelmiyor bu meret kırılıyor. dyson falan olsaymış en azından esner ama kırılmazmış.

Sonra dedim haydi koltuklara sıra geldi. Bir de ne göreyim koltuk cıvataları E tipte lokma. Bende de e10 a kadar var.
    Atladım gittim tek e12 alacaktım ama şu seti görünce dedim sar, yanına matkap için aşındırıcı uç ve dremel için zımparalar aldım.

Bu ay SLK ya çalıştık

Sol taraflar baya zor söküldü, sağ taraf gevşekti anlamadım kolay söküldü.

Yağmur yağınca bi ara kapıyı binanın altına getirecek şekilde garajın önüne çektim.

İnce detaylar, çok hoş işler. Bu parça koltuk rayının görünen kısmındaki metalin üzerine geliyor.

Koltuğu aldım dışarı, ama vites topuzu çıldırttı, basmışlar yapıştırıcıyı çıkmıyor. Yeni topuz almıştım zaten, kestim devam ettim.

Konsol arka kısmı, halının altında ekstra bir katman var o dikkatimi çekti.

Bol yapıştırıcı daha bol çok bol bombol.

Sökerken itinalı davrandım zira malzeme çok gevrek kırılmaya müsait bir yapıda. Arabanın konsol hariç kalanı ne kadar iyi ise konsol plastikleri o kadar kötü.

Boy boy cıvatalar, akıllı akılsız.

Sol kopuk parça,

Sonra içini sökünce vites altı kablolar karman çormandı onları da düzelttim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kabloları düzenledim, sargılarını olması gerektiği hale getirdim. ESP nin kablosu lehimliydi koptu.

Soketlerin bazıları çok zor çıkıyor çok garantici yapmışlar soket bağlantılarını.

Vites topuzunu keserken.

20 dk da ancak çıktı.

İçini süpürdüm. Bu kalitede bir halı şimdiye kadar söktüğüm arabalarda sadece 607 de vardı. O da e sınıfıydı olsundu.

Yeni topuzu bir deneyeyim dedim, bence çok güzel oldu.

Sonra uzunca bir süre dışarıda kalacağı için araça gelen brandayı kullanayım dedim. Bu parça tamirleri boyanması derken en az 10-15 gün yatar.

Malzemeleri tezgahta.

Hadi bakalım birleştirmeye başlayalım.

Çatlak gördüğüm her yeri malzemeye acımadan kaynakladım. Para verip karşılığını sonuna kadar aldığım ürünlerden biri oldu kaynak makinası. Bu işi bu makina olmadan yapsak 2 aya yine paramparça olurdu.

Şuan görüntü kötü sadece kaynak kısımlarını paylaşıyorum. İleride bunların tamamı zımpara macun (Plastik tampon macunu) astar boya olacak.

Kaynak yaptığım parça diğer tüm parçanın yükünü taşıyor. Sağlamlık gerçekten güzel oldu.

vites kolunun altında kalan parça, bunda ekstra dyson + tanımsız bir yapıştırıcı da vardı.

Biraz yol kat ettik. Tane tane yavaş yavaş gidiyorum bir daha sökmek zorunda kalmayalım.

Sarı olanlar yeni keşif, bir şey dökmüşler ama ne acaba.

Bir şeye benzemeye başladı.

Önde görünen siyah parça plakalıktan kestim. Burada orjinal halinde de bir kayıt varmış.

Sonra klima panelini de tamir ettin. Plastik kaynaklar bittikten sonra epoksi ile dolgu yaptım bazı yerleri.

Bu panel ve diğer parçalar bu desende transfer kaplama olacak. Astar atıp öyle yaptıracağım.

Yorucu bir gün oldu sök tamir et derken. Ama iş güzel ilerliyor, sağlam adımlarla iyi bir netice alacağım.

Ekstra olarak bt modül aldım onu monte etmeye çalışacağım. Radyo + cd biraz demode kaldı spotify tarzı işler çıktıktan sonra.

Sonrasına bakacağız biraz bineriz keyfini süreriz artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnanılmaz derecede başarılı Kağan. Eline sağlık valla
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orta panelin etrafindaki kirmizi ana govdenin hali gercekten icler acisiymis. Nasil o hale geldigi de apayri bir muamma. Gercekten cok sansli bir SLK, senin eline gecene kadar duzgun bakilmis, sacma isler yapilmamis, eh senin elinde de zaten az cok ne hale gelecegini tahmin ediyoruz Kesene bereket, eline emegine saglik, muhtesem gidiyor.
    öyle işte.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kaynak yapılan yerlere file gibi bir yapıştırıcı kullanılıyor. Ondan da uygulayacaksınız değil mi? Kolay gelsin.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnanılmaz derecede başarılı Kağan. Eline sağlık valla
    Abi öyle bir yapacağım ki bunu. Bir daha kırılma lüksü olmayacak.

Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orta panelin etrafindaki kirmizi ana govdenin hali gercekten icler acisiymis. Nasil o hale geldigi de apayri bir muamma. Gercekten cok sansli bir SLK, senin eline gecene kadar duzgun bakilmis, sacma isler yapilmamis, eh senin elinde de zaten az cok ne hale gelecegini tahmin ediyoruz Kesene bereket, eline emegine saglik, muhtesem gidiyor.
    Eyvallah. Bence tamamen o dönemin seçilmiş plastik malzeme tipi ve kalitesi ile alakalı. Zira arabanın başka yerinde en ufak bir kırılma çatlama yok. Ama bu malzeme özellikle vida yerleri un gibi dağılıyor. 1 tur sağlamlaştırıp boşluk kalan yerleri epoksi yaptım. Şimdi sıra eksik kalan kısımları araç üzerinde yerinde test edip alıştırma yaparak tamamlamak ve boyaya hazır hale getirmek.

Beklediğimden uzun sürecek ama tek seferse doğru onarım yöntemi ile bitirip bir daha kurcalanmasını istemiyorum.

Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kaynak yapılan yerlere file gibi bir yapıştırıcı kullanılıyor. Ondan da uygulayacaksınız değil mi? Kolay gelsin.
    File kısmını anlamadım açıkçası. S gibi olan malzeme çatlağın 2 tarafına da ısınarak giriyor. Eritiyor girdiği yeri.

Sonrasında ekstra bir işlem yapılmıyor. En azından benim bilgim bu yönde. Varsa örnek uygulama bakayım ben de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    S gibi olan malzemenin bi de fens teli gibi olanları var. Kare kare örülü. Ufağı var (mesela 1cm x 1cm, 2cm x 2cm, gibi gibi), büyüğü var.
    Aynı mantık senin anlıycan
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsedilen ürün plastik kaynak "TELİ - IZGARASI - ZEMİNİ" adıyla satılan ürün resmini bırakıyorum aşağıya

𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dogukankyn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsedilen ürün plastik kaynak "TELİ - IZGARASI - ZEMİNİ" adıyla satılan ürün resmini bırakıyorum aşağıya

Tamam anladım şimdi. Aldım hatta dursun kenarda lazım olur gün gelir.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yine döktürmüşün arabam emin ellerde yenileniyo
    eline emegine saglık kardeşim
    PROSTOCK GARAGE

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamam anladım şimdi. Aldım hatta dursun kenarda lazım olur gün gelir.

eline sağlık gerçekten güzel işçilik olmuş. kaderi değişenlerde bugün "need for speed 4"

tampon vs gibi kalın ve esnek plastikleri telle yapıyorlar sanırım. daha ince işçilik kaynakları bu görseldeki ızgara türü malzemeyle kaynak yapıyorlar.

far ayaklarımı ızgara türü plastikle kaynaklamıştı tamiri yapan arkadaş

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vakumtorpido yapan yerler var güzel gözüküyor
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yine döktürmüşün arabam emin ellerde yenileniyo
    eline emegine saglık kardeşim
    Adım adım ilerliyoruz abi, arabayı söktüm attım garajın dışına çektim brandasını da mis gibi yatıyor. Malzemelerim hazır, sadece zaman lazım.

Şu ara en büyük sıkıntı zaman... Ay sonuna kadar çıkarmayı planlıyorum garajdan bakalım başarabilecek miyim.

Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eline sağlık gerçekten güzel işçilik olmuş. kaderi değişenlerde bugün "need for speed 4"

tampon vs gibi kalın ve esnek plastikleri telle yapıyorlar sanırım. daha ince işçilik kaynakları bu görseldeki ızgara türü malzemeyle kaynak yapıyorlar.

far ayaklarımı ızgara türü plastikle kaynaklamıştı tamiri yapan arkadaş
    Buna benzer malzeme görmüştüm ama file diyince aklım çok farklı yere gitti. bunun incesini aldım. Gerçi ben işimi sağlama alıp sadece kaynak ile bırakmayacağım, araç üzerinde alıştırma yaparak (parça açıklığı hatalı olmasın diye) aralara kayıt tarzında plastik parçalar atıp kaynak yapacağım. Hani bir daha kırılırsa zaten yenisini bulmak gerekir o durumda.

Bunu yapan adamlar çok dandik işçilik yapmış, araba dükkandan çıktığında sağlam köşeyi döndüğünde ilk çıtırtılar duyulmuştur. Okuyan olur bilmeyen olur, bu tür yerlerde hızlı yapıştırıcı anlık çözüm sağlıyor, uzun vadede netice yukarıda.

Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vakumtorpido yapan yerler var güzel gözüküyor
    Baktım onlara da gökhan 15+ rakamlar çıkardılar, öyle bir bütçe yok. 15'e çok iş yaparız. SC ı yaparız yazılım yaparız, yaparız da yaparız

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler