User Tag List

Sayfa 8/18 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
336 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Aklımda kalacağına kapımda dursun arabası.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah. Bence tamamen o dönemin seçilmiş plastik malzeme tipi ve kalitesi ile alakalı. Zira arabanın başka yerinde en ufak bir kırılma çatlama yok. Ama bu malzeme özellikle vida yerleri un gibi dağılıyor. 1 tur sağlamlaştırıp boşluk kalan yerleri epoksi yaptım. Şimdi sıra eksik kalan kısımları araç üzerinde yerinde test edip alıştırma yaparak tamamlamak ve boyaya hazır hale getirmek.

Beklediğimden uzun sürecek ama tek seferse doğru onarım yöntemi ile bitirip bir daha kurcalanmasını istemiyorum.
    O donemin arabalarinda genel olarak klima teyp panellerinde sorun var demek ki. Benim 97 Polo'mda da ayni dert vardi, hatta 6N kasa Polo ilanlarina gir bak, iddia ediyorum hepsi bozuktur, ya oyle ilana cikmislardir, ya da yapistirilmis boyanmistir. Ayni sorun donemin Ibiza ve Cordoba'larinda da vardi. 2001 model 8L kasa A3 bir nebze yirtiyordu, cunku onun butun plastik parcalari distan vinil kapliydi. Durdugu yerde sonsuza kadar durabilir, ama sokmeye calistigin anda tirnaklar kendini birakiyordu. Hayir, tirnaklari bir de ayri uretip ana parcaya yapistirmis arkadaslar. O sekilde tasarlayan muhendis artik ne dusunuyorduysa
    öyle işte.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sen yaparsında olmaz mı
    PROSTOCK GARAGE

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O donemin arabalarinda genel olarak klima teyp panellerinde sorun var demek ki. Benim 97 Polo'mda da ayni dert vardi, hatta 6N kasa Polo ilanlarina gir bak, iddia ediyorum hepsi bozuktur, ya oyle ilana cikmislardir, ya da yapistirilmis boyanmistir. Ayni sorun donemin Ibiza ve Cordoba'larinda da vardi. 2001 model 8L kasa A3 bir nebze yirtiyordu, cunku onun butun plastik parcalari distan vinil kapliydi. Durdugu yerde sonsuza kadar durabilir, ama sokmeye calistigin anda tirnaklar kendini birakiyordu. Hayir, tirnaklari bir de ayri uretip ana parcaya yapistirmis arkadaslar. O sekilde tasarlayan muhendis artik ne dusunuyorduysa
    O dönemin araçları sanırım böyle, benim de bir 98 xsara vtr ım vardı, onun da klima paneli kronik kırılırdı. Hatta o dönem böyle malzeme erişimi ve malzeme bilgim yoktu ben de japon + karbonat yapmıştım 2 gün sonra kırılmıştı

Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen yaparsında olmaz mı
    Valla olmadı Bak dün akşam RS için şu pod u basayım dedim, tecrübesizlik kurbanı olduk. Bakmadık tabla üzerinde malzeme yerleşimine, gitmiş ayağı pod un içine basmış.

Sabah görünce canım sıkıldı, yaptım olmadı

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bazıların ki ikinci seferde olurr
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazıların ki ikinci seferde olurr
    2. de tutturamadığım olmadı henüz, daha o kadar karıştırmıyoruz Yaşlandık ama tam değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dayanamadım hemen atıcam fotoyu buraya, mahalle den çocukluk arkadaşım vardı kaplama işiyle uğraşan.

SLK nın aynaları dağıtınca dedim şu kapaklar da her arabada olduğu gibi gri olsun, boyamak istemedim açıkçası pek benlik bi durum değil ama buna kıyamadım.

Götürdüm dedim bunları kaplar mıyız, hallederiz bırak sen dedi. Bu gün gittim aldım. Müthiş olmuş.

Bakalım arabada nasıl duracak. Cuma günü dişlilerim geliyor aynaları cmt toplar takarım muhtemelen

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam rs'i terlik olarak kullanıyor ya. Fransada mı yaşıyorsun beyfendi?
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam rs'i terlik olarak kullanıyor ya. Fransada mı yaşıyorsun beyfendi?
    o gülenler neye gülüyor mutu bey, arabamız bitsin capriyolarımızı yan yana çekip fotoşoto bişiler yapalım

Aynaları dekor olarak duvara asıcam toplayana kadar o kadar hoşuma gitti

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o gülenler neye gülüyor mutu bey, arabamız bitsin capriyolarımızı yan yana çekip fotoşoto bişiler yapalım

Cahil cahil konuşmayın, RS'e sadece RS'i olanlar yorum yapabilir.
    Sıkıntısı olan arasın. @enesy
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

talo16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynalar şahane olmuş, jantlarıda buna yakın bir renge çevirseniz bence çok şık durur veya ufak bir kaç detay ile tamamlayabilirsiniz.
    1992 Tofas Serce (Sold)
    2009 Fiat Punto Abarth T-Jet (Sold)
    2010 Fiat Bravo T-Jet (Sold)
    1997 Bmw E36 3.16i

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Elbet birgün baskın ziyaret yapacağız.
    Instagram: mutusgarage

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah başkan harika ilerliyor gerçekten. Orta konsolun o kadar parçapinçik olmasında bence malzemesel bir sorunda olabilir. Gerçi bu kasalarda kronikmi bu sorun bilmiyorum ama yinede toparlanmış hali baya iyi olmuş. Macun sonrası cam gibi çıkacak ortaya. Ellerine sağlık keyifle izliyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Slk ağır ilerliyor ama bir şekilde ilerliyor. En son bu gün garaja aldım fırtına vs uyarısı olduğu için.

Sonra arabayla gelen yan aynaya hava üfleyen ızgaraları aldım kumpası da aldım eve geldim.

Solid i 4 gün önce ilk defa kurdum ilk defa açtım ve 4 ders video izledikten sonra bunu çizdim.

ızgarayı parçanın içine tam oturttum. Ama parçanın et kalınlığını biraz fazla yapmışım. Ama ilkte çözüme gideceğimi zaten sanmıyordum.

Deneyip öğrenmiş oldum. Sonrasında parçayı değiştirdim görseli az sonra ekleyeceğim.

Bir ustalık eseri daha görüyorsunuz adamlar kolon tivit işte her neyse kesmişler üzerini deri kaplayıp delikleri kapatmışlar

Üst üste koydum parçaları öyle de foto çektim.

Bu çizim işleri gayet keyifli ama bilgi ve el alışkanlığı gerektiriyor. Yavaş yavaş daha iyi çizimler gelir, eğitim videoları izliyorum.

ızgarayı parçanın içine oturttum, kot farkı yok denecek kadar az. Gayet iyi oldu.

Garaja indim bi deneme yapayım dedim, parça kalınlığını ayarlayınca daha iyi olacak sanırım.

Yeni çizdiğim parça bu,

Bu da alttan görünümü, çapı dar olan parça torpido üzerindeki deliğin içine giriyor. Elimdeki ızgaralar da üst fotodaki geniş çaplı çemberin içine girecek.

Klima paneli altı hemen hemen biti, macun işi kaldı.

Klima panelindeki karbon desen için sulu transfer malzemeleri aldım onu da kendim yapacağım.

Parçaları deneme amaçlı bastığım için %15 dolulukta basıyorum, kalitesi düşük haliyle.

tamam bu dur dediğim parçayı yapınca %100 dolulukta basacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah başkan harika ilerliyor gerçekten. Orta konsolun o kadar parçapinçik olmasında bence malzemesel bir sorunda olabilir. Gerçi bu kasalarda kronikmi bu sorun bilmiyorum ama yinede toparlanmış hali baya iyi olmuş. Macun sonrası cam gibi çıkacak ortaya. Ellerine sağlık keyifle izliyoruz.
    slk alana kadar çok araştırdım trim sorunu olmayan araba yok neredeyse. O dönemin malzeme kalitesi ile ilgili bir sorun var kesin.

Görme şansın olsa keşke pul pul dağılıyor bazı yerleri. Daha önceki onarımı da 1 kutu aktivatörlü yapıştırıcı ile yapmışlar maalesef. 1-2 yerde kırıklar için gözenekli tel kaynatmışlar. Kalana dök yapıştırıcıyı geç yapmışlar.

Sıfır kondüsyona yakın bir bitmiş iç trim hedefliyorum. bittiğinde iç + dış olarak bu ayarda tr de sayılı olacak.

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    slk alana kadar çok araştırdım trim sorunu olmayan araba yok neredeyse. O dönemin malzeme kalitesi ile ilgili bir sorun var kesin.

Görme şansın olsa keşke pul pul dağılıyor bazı yerleri. Daha önceki onarımı da 1 kutu aktivatörlü yapıştırıcı ile yapmışlar maalesef. 1-2 yerde kırıklar için gözenekli tel kaynatmışlar. Kalana dök yapıştırıcıyı geç yapmışlar.

Sıfır kondüsyona yakın bir bitmiş iç trim hedefliyorum. bittiğinde iç + dış olarak bu ayarda tr de sayılı olacak.
    Konsol için benzer durumlar w124 için de çok konuşulurdu. Ahşap paneller hep çatlaktı çoğu araçta muhtemelen bu da aynı sistem.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evett slk nın ayna buğu gidericileri tamam.

parçayı üstteki çizimden sonra revize etim. son hali böyle oldu. Kendim çizdim kendim bastım, çok keyifli oldu.

alt ve üst kısma radyüs verince daha hoş durdu.

hemen indim garaja araba da nasıl duracak diye.

en son bir zımpara astar boya yapıp yüzeyi daha iyi hale getirip takacağım.

bi garaj pozu kalsın şurada,

Sayfa çok renksiz kaldı, RS in güzel rengi ile azıcık hareketlensin. Garajı kaptırdı SLK ya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3D basilan parca cok iyi olmus. Menfezin acisini ayarlayacaksindir diye dusunuyorum, bu haliyle camdaki buguya pek faydasi olmaz zira eline emegine saglik, muazzam gidiyor.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3D basilan parca cok iyi olmus. Menfezin acisini ayarlayacaksindir diye dusunuyorum, bu haliyle camdaki buguya pek faydasi olmaz zira eline emegine saglik, muazzam gidiyor.
    Benim 3d de bastığım araçla bana gelen menfez lerin yuvaya otrumasına yarıyor.

Menfezler kendi içinde açılı zaten. Sadece cama doğru çevirmek gerekecek. Paneli oturtunca deneriz artık.

Baktık olmadı menfezli şekilde tasarlarız 3d parçamızı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim 3d de bastığım araçla bana gelen menfez lerin yuvaya otrumasına yarıyor.

Menfezler kendi içinde açılı zaten. Sadece cama doğru çevirmek gerekecek. Paneli oturtunca deneriz artık.

Baktık olmadı menfezli şekilde tasarlarız 3d parçamızı.
    koyu ile isaretledigimi demek istemistim
    öyle işte.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler