User Tag List

Sayfa 9/18 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
336 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: Aklımda kalacağına kapımda dursun arabası.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya herşey bir yana , solid öğrenmek + 3d printer yatırımı ile sen artık kendini başka bir lige taşıdın resmen
    maaşallah

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen akşam beşköprüde yanımdan geçtiniz Rs ile , maşallah çok güzel gözüküyordu

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    koyu ile isaretledigimi demek istemistim
    işte aynı şeyi düşünüp anlaşamamak böyle bir şey. O kısımları sıkı geçme oldu döndürülebilir şekilde. Çok gerek var mıydı dersen çok da yoktu aslında.

Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya herşey bir yana , solid öğrenmek + 3d printer yatırımı ile sen artık kendini başka bir lige taşıdın resmen
    maaşallah
    Yeni şeyler öğrenmek insanı zinde tutuyor. Bu ara sıkıntı vakit, sene sonu ofis işleri aşırı yığıldı onlardan paçayı bi sıyırırsam garajda yatıcam

Alıntı Eyüp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen akşam beşköprüde yanımdan geçtiniz Rs ile , maşallah çok güzel gözüküyordu
    Evet bi misafirliğe gidiyorduk, petrolün yanındaki yolu pek kullanmıyorum bozuk diye. Köprü den sağa dönüyorum , bi gün denk gelelim tanışalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konularınızı hep misafir olarak takip ediyorum, hakikaten elinize emeğinize sağlık.
    İstanbul'da yaşamama rağmen bir ayağım hep Adapazar'ında, bir gün tanışmak nasip olur umarım.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tekrardan elinize ve cebinize sağlık,

Ankara'da gerçek Karbon Fiberle hobi amaçlı başlayıp şu an güzel işler yapan bi abiyle tanıştım, muhabbetimiz de ilerledi. kimi yönlendirdiysem de sağolsun yüzümüzü kara çıkarmadı.
    iç trim dış trim vs her konuda yardımcı olabilir size de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı unnamed54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konularınızı hep misafir olarak takip ediyorum, hakikaten elinize emeğinize sağlık.
    İstanbul'da yaşamama rağmen bir ayağım hep Adapazar'ında, bir gün tanışmak nasip olur umarım.
    Her zaman beklerim hep Sakarya dayım ben, hafta sonları da duruma göre garajda oluyorum. Soğuk içecek müessesemizin ikramıdır

Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tekrardan elinize ve cebinize sağlık,

Ankara'da gerçek Karbon Fiberle hobi amaçlı başlayıp şu an güzel işler yapan bi abiyle tanıştım, muhabbetimiz de ilerledi. kimi yönlendirdiysem de sağolsun yüzümüzü kara çıkarmadı.
    iç trim dış trim vs her konuda yardımcı olabilir size de
    İhtiyacım olabilir gibi duruyor, internet üzerinden youtube de bol videosu olan bir firmadan alışveriş yaptım. Sipariş onların sayfasında tamamlanmış görünüyor.
    Bana gelen giden ürün olmadı. Whatsap hatlarından yazdım dönüş olmadı. Bi ince sıkıntı yaşayabilirmişim gibi geliyor.
    Sorun yaşarsak firmanın adını paylaşırım. Zira son google yorumunda da olumsuz bir metin vardı

Malzeme gelirse tabi öncelikle kendim deneyimlemek istiyorum. Arabanın kendi paneli de aslında plastik üzerine kaplama. Duruma göre bilgi rica ederim sizin arkadaşınız ile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İhtiyacım olabilir gibi duruyor, internet üzerinden youtube de bol videosu olan bir firmadan alışveriş yaptım. Sipariş onların sayfasında tamamlanmış görünüyor.
    Bana gelen giden ürün olmadı. Whatsap hatlarından yazdım dönüş olmadı. Bi ince sıkıntı yaşayabilirmişim gibi geliyor.
    Sorun yaşarsak firmanın adını paylaşırım. Zira son google yorumunda da olumsuz bir metin vardı

Malzeme gelirse tabi öncelikle kendim deneyimlemek istiyorum. Arabanın kendi paneli de aslında plastik üzerine kaplama. Duruma göre bilgi rica ederim sizin arkadaşınız ile.
    ülkemizde karbon işinde saçma sapan paralar konuşulurken mantıklı bir yer görünce bende aynalarımı yaptırdım mesela, arkadaş yardımcı olmaya çalışır her türlü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ülkemizde karbon işinde saçma sapan paralar konuşulurken mantıklı bir yer görünce bende aynalarımı yaptırdım mesela, arkadaş yardımcı olmaya çalışır her türlü
    Bu arada suizan etmişim firma ile ilgili, whatsap üzerinden dönmediler ama az önce kargo bildirim mesajı geldi dağıtımda diye

Örnek görsel var mı iş nasıl çıkıyor bir görsek güzel olur. Ben aynalarıımı ***** gri kaplattım çok hoş oldu, ama ayna kapağı ile ön parça birleşim arasında siyah yerler kaldı, oraya bir operasyon yapmam gerekecek gibi duruyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Örnek görsel var mı iş nasıl çıkıyor bir görsek güzel olur. Ben aynalarıımı ***** gri kaplattım çok hoş oldu, ama ayna kapağı ile ön parça birleşim arasında siyah yerler kaldı, oraya bir operasyon yapmam gerekecek gibi duruyor.
    Instagram'da msv_carbonparts olarak bakabilirsiniz

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben senin aynaları çok beğendim mesela, Teslanın aynaları da dry olarak yaptırmak listemde
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Müthiş, cidden i20n e yaptıkları kapaklara bayıldım. Genel olarak karbon sevmesem de iş on numara çıkmış gerçekten.

Slk daki karbon olayı da şu aslında, orj sadık kalmak. Bana kalsa koltuk kapı hariç komple mat siyaha dönerim. Ama orj kalsın istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MeganeRs i çok beğeniyorum

Konunuzu takipteyim, bana cesaret verdiniz bazı işlerimi kendim yapmaya başladım ,ustaların çözemediği sorunlarımı çözdüm.
    2005 156 selespeed bir araca sahibim,bilindiği üzere aracım manuel vites kutusuna sahip sadece robot var.Lıquı Moly dişli katkısı aldım koymak istiyorum fakat Sakaryada nereye yaptırabilirim fikrim yok, kontrol tapası açılıp tüp içine sıkılcak sadece daha önce yaptırdım işlemi.
    Tavsiye edebilceğiniz bir yer var mı? Serdivanda üniversitedeyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Testarossa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Konunuzu takipteyim, bana cesaret verdiniz bazı işlerimi kendim yapmaya başladım ,ustaların çözemediği sorunlarımı çözdüm.
    2005 156 selespeed bir araca sahibim,bilindiği üzere aracım manuel vites kutusuna sahip sadece robot var.Lıquı Moly dişli katkısı aldım koymak istiyorum fakat Sakaryada nereye yaptırabilirim fikrim yok, kontrol tapası açılıp tüp içine sıkılcak sadece daha önce yaptırdım işlemi.
    Kaan'a git o yapar
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Selam, öncelikle forum kuralları gereği ilk mesaj kendimizi tanıtmak olsa iyiydi 2. mesaj umarım olur.

Daha dün kampüsün girişinde bir cafe ye gittik, içerisi duman altı olunca kapıdan döndük.

Baktım şimdi youtube dan bir tane tapa var açıp içine sıkıcaz malzemeyi. Herhangi bir tamirci yapar aslında.

Lift ile çok kolay hallolur. Ama olmadı bi gün garaj önü de yaparız çok uzun sürmez.

Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaan'a git o yapar
    Acil yol yardım yazıyorum RS in arkaya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaan'a git o yapar
    Saolsun teklif etmiş olabilir tabi ki yormakta istemem.

@KÖROĞLU Haklısınız, uyarı için teşekkürler.2011 üyesiyim aslında ama şifremi unuttum, 2 yıl önce şifremi unuttum kısmından sonuç alamayınca vazgeçtim.Yeni bir hesap oluşturup adminlerden yardım isteyip ,eski hesabımı almak aklıma geldi. Kendimi tanıtmama nedenim bu yüzden bu hesabı kullanmayabilirim,adminlere mail atmak için girmiştim görünce sormak istedim.

Bir Hyundai servisi alfaya bakmam dedi geri çevirdi. Merak ettiğiniz bir arabaysa seve seve tanışma gibi olabilir tabi ki saolun teklifiniz için.

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köroğlu garaj da yakında göreceğimiz malzemedir

Standard Forged Carbon Fibre Kit - Carbon Parts

Valla çok heves edip her seferinde vazgeçtiğim bir mevzu. Emekliliğe saklıyor bilinçaltım :P

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Saolsun teklif etmiş olabilir tabi ki yormakta istemem.

@KÖROĞLU Haklısınız, uyarı için teşekkürler.2011 üyesiyim aslında ama şifremi unuttum, 2 yıl önce şifremi unuttum kısmından sonuç alamayınca vazgeçtim.Yeni bir hesap oluşturup adminlerden yardım isteyip ,eski hesabımı almak aklıma geldi. Kendimi tanıtmama nedenim bu yüzden bu hesabı kullanmayabilirim,adminlere mail atmak için girmiştim görünce sormak istedim.

Bir Hyundai servisi alfaya bakmam dedi geri çevirdi. Merak ettiğiniz bir arabaysa seve seve tanışma gibi olabilir tabi ki saolun teklifiniz için.
    Güzel olur SS in sürüş hissiyatını çok merak ediyorum açıkçası, 156 da hep "acaba" da kaldığım arabalardan biridir. Sadece 1 defa sağ koltukta bindim, sert bir araçtı o, ama bindiğim araba da manasız bir karpuz jant düşük profil bir lastik vardı.

Sizin katkı işini araştırdım çok önermiyorlar o kısmı, en güzeli gl-5 spesifikasyonunda bir yağ konulması.

Örn ben referans üzerine castrol ün 75w90 ını koyacağım RS'e. ***** devir dönen bir araba, bunu tavsiye etti güvendiğim birisi.

Ürün bu, https://www.n11.com/urun/castrol-uni...agaza=oilmarkt

Nacizane ben katkı yerine yağı sıfırlamayı düşünürdüm.

Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köroğlu garaj da yakında göreceğimiz malzemedir

Standard Forged Carbon Fibre Kit - Carbon Parts

Valla çok heves edip her seferinde vazgeçtiğim bir mevzu. Emekliliğe saklıyor bilinçaltım :P
    Yukarıda bu üretimi yapan arkadaşın instagraımı paylaştılar, çıkan iş muazzam. Ciddi ciddi bayıldım.

Bunu da deneriz TR maliyeti yüksek gibi duruyor 405 TL ye 1m2 ürün + aktivatörünü alınca. 140+ usd biraz üzdü

Birimizin lokasyon değiştirmesi lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün akşam biraz fırsat bulup garaja indim, ufak tefek tamiratlara devam ettim. Malzeme çok gevrek nereyi söksek bir yer hop çıt diye çatlıyor yeni bir onarım lazım oluyor.

Bu da tamir sürecini haliyle uzatıyor.

Klima ve teyp konsolunun altındaki parçayı %99 bitirdim. Macun +astar ve boya işi kaldı. Malzemeyi yerine oturtarak kontrol ede ede gidiyorum ki geri topladığımda ayarsızlık vs olmasın.

Karbon parçaları sulu transfer yapacağım, parçalar daha önce onarım görmemiş, üzerinde far park vs gibi işaretler var. Bunları kaybedecek olmaktan pek hoşlanmadım.

Neyse neler yaptık ufaktan bir bakalım.

Öncelikle araba 1 boy kadar hızlandı bundan eminim ama ispatlayamam. Bu kadar yapıştırıcı ülke ekonomisine zarar

Başarısız bir tamir denemesi geçmişten kalan.

Aşağıdaki fotolar vitesin arkasında kalan konsolun içindeki kapaklı kısım, burada bir göz + sunroof ayar düğmesi var.

Acımasızca yarınlar yok gibi.

Bu yapıştırıcı da çok zıkkım bir şey temizlemesi de zor. En güzel yöntemi deneye deneye buldum, falçata ucu ile altına girildikçe parçalanıp dağılıyor.

Gözlük mutlaka takın çünkü çok sert fırlıyor.

Fiş ile tamir görmedim demezsiniz bu saatten sonra. Konsol tamirinde çığır açan yenilik. Siz yapmayın ama.

Şu parçayı kurtarmak 30 dk civarı sürdü. Ufacık bir iş gibi duruyor ama ciddi zaman alıyor. 23 gibi garajdan çıkarken baktım, olm bu kadar saatte ne yaptın diye.

Çok da elle tutulur bir şey yok gibi duruyor gerçekten.

Bu konsol kısımlarını arabanın içinde boyamışlar, arka kol dayama içindeki gözün halıları mesela boya tozu olmuş hep kırmız kırmızı.

Baya kurtartık,

Konsol altına gelen kısımdaki ayaklar kırık haliyle. Segman almıştım sanayiden, onu açarak epoxy ile yapıştırdım.

Sabah baktığımda gayet sağlam olmuştu. Bu kalınlıkta sac malzeme bulup bazı tamirleri geliştirmem lazım.

Bu pul görünen delikler oldukça kırıktı. Üzerine pul yapıştırdım, onunda üzerine üstübü + japon yapıştırıcısı ile bir çerçeve döndüm.

Üstübü (İplikli olan malzeme) acayip bir bağlantı oluşturuyor japon ile. Bu pullara baya içten kuvvet uyguladım bakalım kopacak mı diye, kopmadı.

Araba üzerinde benim uyguladığım kadar bir kuvvet görme ihtimali yok. Haliyle testten geçtiler.

Bu da torpido içi. Bunu da kırmızı boyamışlar siyaha dönsem mi emin olamadım.

Ağır ama bir o kadar emin adımlarla ilerliyoruz.

Klima panelini zımparaladım, akşama macununu çekerim kurumaya bırakırım. Bu gün bir aksilik olmazsa ayna içi sonsuz dişlilerim geliyor.

Akşama aynaları toplarım gibi duruyor.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Helal olsun sana hem el becerin çok iyi hem de çok sabırlısın bence
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler