User Tag List

Sayfa 12/18 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
336 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: Aklımda kalacağına kapımda dursun arabası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orta konsol siyahla çok daha güzel ve daha modern olmuş

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siyah trimler bence de daha güzel durmuş, hep demek istiyordum

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah gayet güzel ilerliyor... Mat siyah daha çok yakışabilir. Zamanla çizilme ile parlak olan kötü görünecektir. Mat boyalarda çizilmeler daha az görünüyor. en azından bir parça mat denenip öyle karar verilebilir. Ayna olayı da güzel denk gelmiş. İyilik yapmak her zaman iyidir
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orta konsol siyahla çok daha güzel ve daha modern olmuş
    hoş oldu bence de. Sadece verniği mat mı atsam onu bilemedim. Ama konsolun alt yapısını istediğimde sökecek şekilde yaptım. Zahmetsizce renk değişimi yapabilirim.

Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siyah trimler bence de daha güzel durmuş, hep demek istiyordum
    Beğenilmesi güzel oldu. En azından karbon işini denemiş olduk

Alıntı S-works Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah gayet güzel ilerliyor... Mat siyah daha çok yakışabilir. Zamanla çizilme ile parlak olan kötü görünecektir. Mat boyalarda çizilmeler daha az görünüyor. en azından bir parça mat denenip öyle karar verilebilir. Ayna olayı da güzel denk gelmiş. İyilik yapmak her zaman iyidir
    Mat konusunda çizilme işi evet biraz var. RS i mat yaptım, dokusundanda da çok memnunum açıkçası.

Akşam giderken bir mat vernik + mat siyah sprey alayım. bir deneme yapayım duruma göre tekrar boyayabilrim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    harika duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orta konsol triminde mat , boşline paket clio ucuz plastik hissi yaratır hiç deneme abi boşa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    01.01.2023 Günceli olsun.

Dün akşam helga ile ağır mesai yaptık, baya da yol kat ettik. İsmi de Helga kaldı arabanın

İç trimleri yerine taktım, ufak kusurlar dışında geçer not alır. Konsolu oturtmak baya zor oldu.

Klima paneli oturtmakla baya uğraştım, kırmadan dökmeden yapmak cidden zor. Paneldeki siyah kısımda ufak tefek çizikler vs oldu.

Bir de panelin altına insert somun yapmasam asla oturtamazmışım. Güzel icat oldu.

İş görsel olarak 100 üzerinden 90 civarı alır bana kalsa.

Torpidoyu oturturken alt ayaklardan birini kırdım maalesef, malzeme hep söylediğim gibi dayanıksız.

Klima konsolu ile el freni konsolu arasında ufak bir kot farkı oldu. Ona bir çözüm üreteceğim akşam geç olunca kes biç yapamadım.

Akşamın en güzel karesi bence bu oldu.

Vites topuzu şuan üzerinde ama çubuğa tam otumadı. Ona bir sıkıştırma operasyonu yapacağım ileride sökülebilir olsun istiyorum.

Önceki topuzu yapıştırmışlar keserek çıkarmak zorunda kalmıştım. Siyah körüklü topuz bence çok yakıştı.

Aydınlatma işini iyi ki yapmışım çok kararında oldu, çok beğendim.

Led ler kapağı tam açınca görünüyor, onlara bir ayar çekeceğim.

Büyük bir hata yapıp el fren kauçuğunu ittirerek sokmaya zorlarken ucunu kırdım. Sonra aklıma içine slikon sprey sıkmak geldi.

Şak diye geçti yerine. Bunu onarmam lazım bakalım nasıl başaracağım.

Teybimiz artık bluetooth ile müzik çalacak şekilde revize edildi. Bunu dışarıya yaptırdım, çünkü ses entegresinin ayağına lehim yapmak için ekipmanım uygun değil, ve çok ince bir alan, işi çöp edersek durduk yere 3k verip çıkma teyp aramak istemedim.

next episode...

Koltuklar temizlenip deri bakımı yapılıp takılacak.

Yanlardaki siyah derilerde aşınma var, neyse ki elde deri boyam var. Oralar boyanacak tamir edilecek.

Kapı tutamakları ve kol dayama yerleri boyanacak.

Aynaları bitirmem gerek, dişli işini yapamazsam eğer başka motor alıp içini revize edeceğim.

Zemin sökülü iken taban halısını da makina ile bir yıkayıp temizlemek istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok çok güzel eline emeğine sağlık,bayağı uğraştın abi ama bence değdi,kazasız belasız keyfini sürmen dileğiyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MURAT_HLX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok çok güzel eline emeğine sağlık,bayağı uğraştın abi ama bence değdi,kazasız belasız keyfini sürmen dileğiyle
    Biraz yoruldum açıkçası, soğuk havalarda bu tür işler hiç çekilmiyor gerçekten. Bir de havaların erken kararması beni ruhen yıpratıyor.

Sabah kalk karanlıkta işe git, akşam çık karanlıkta eve gel vs vs. Sevmiyorum bu mevsimi. Uğraşın sonucunu görmek güzel oldu tabi, böyle bakınca tertemiz olması insanı mutlu ediyor.

Ufacık bir iş daha yaptım onu da manayla ekleyeyim.

Yolcu tarafında torpido altına gelen kısımda şöyle bir kapama parçası var. Buradan ayaklara hava üflüyor.

Burada saçma sapan bir parça vardı, fotosunu çekmemişim.

2 boyutlu olunca 2 dk da solid de çizdim ve 3d de bastım. Çok ufak ölçüsel hatalar olsa da hafif zorlama ile yerine oturdu.

Hafta sonu çok mesai yapamadık helga ile, sadece aynalarını taktım. (Maalesef tamir edemeden taktım)

Bu akşamın hedefi:

1 Teyp monte edilecek 3 dk lık işi var, 1 soket 1 anten fişi takılacak.

2 Koltukları sileceğim.

3 Kapı pandizotlarını sileceğim.

Bir deri temizleme ürünü aldım, kapı kenarında spot deneme yaptım, böyle bir şey yok, ben şok oldum, paylaşınca siz de şaşıracaksınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz yoruldum açıkçası, soğuk havalarda bu tür işler hiç çekilmiyor gerçekten. Bir de havaların erken kararması beni ruhen yıpratıyor.

Sabah kalk karanlıkta işe git, akşam çık karanlıkta eve gel vs vs. Sevmiyorum bu mevsimi. Uğraşın sonucunu görmek güzel oldu tabi, böyle bakınca tertemiz olması insanı mutlu ediyor.

Ufacık bir iş daha yaptım onu da manayla ekleyeyim.

Yolcu tarafında torpido altına gelen kısımda şöyle bir kapama parçası var. Buradan ayaklara hava üflüyor.

Burada saçma sapan bir parça vardı, fotosunu çekmemişim.

2 boyutlu olunca 2 dk da solid de çizdim ve 3d de bastım. Çok ufak ölçüsel hatalar olsa da hafif zorlama ile yerine oturdu.

Hafta sonu çok mesai yapamadık helga ile, sadece aynalarını taktım. (Maalesef tamir edemeden taktım)

Bu akşamın hedefi:

1 Teyp monte edilecek 3 dk lık işi var, 1 soket 1 anten fişi takılacak.

2 Koltukları sileceğim.

3 Kapı pandizotlarını sileceğim.

Bir deri temizleme ürünü aldım, kapı kenarında spot deneme yaptım, böyle bir şey yok, ben şok oldum, paylaşınca siz de şaşıracaksınız.
    aynı şekilde abi kapalı garaj var sitenin genelde elimden geleni orda yapıyorum ama, cam fitillerini sökmem lazım hgt'nin üşeniyorum soğuk bayağı burası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet o büyülü gün geldi benim için Arabanın koltuklarını temizledim, sildim son kat cilasını vs ayarladım taktım. Teybini taktım. Ama aküyü bitirmişiz, kapılar sürekli aç kapa yaparken aküyü yemiş bitirmiş.

Neyse ki akü şarj aleti vardı onunla sabaha kadar şarj olur. Akü iyi ki bitmiş, akünün altında bir gider var, orası yaprak dolmuş. Bu yapraklar müthiş nem tutuyor ve sacı çok güzel çürütüyor.

Hazır akü sökükken ve koltuklar kendine gelirken yarın o kısmı da temizlerim mis gibi olur. Akü nün bitmesi bu açıdan güzel oldu.

Önce koltukları silmekle başladım işe. Kabaca bir tozunu aldım, bayadır garajda üzerleri açık duruyorlardı.

Temizlik sıralama şöyle oldu, temiz ıslak bezle kabasını al. c5 den kalma deri temizleyici ile fırçala sil.

Derby den gelen temizleme köpüğü ile ( baya iyi bir ürün) bir kat daha geç ve kurut. Sonra bakım sütü ile si. Son kat cilası uygula ve araca tak.

Derby ile 2. defa yolum kesişti, c5 için malzeme almıştım, esnaflıkları ve boya tonunu müthiş tutturmaları SLK için de tercih sebebi oldu.
    2 defa güzel netice aldım ürünlerinden.

Bu da diğer bir ürün.

Sol taraf yukarıdaki ürün ile geçilmiş, sağ tarafa uygulama yapılmamış.

Sol koltuk pis, sağ işlemi tamamlanmış.

Işıktan dolayı renkler zaman zaman koyu ve açık olabiliyor objektifte, cart bir kırmızı değil koltuklar. Bordo gibi de değil ama, ortası.

Diğer koltuğa işlem yaparken.

Bu cila kuruduğunda matlaşacak böyle kalmayacak.

Arabaya taktım, takması basit. Koltuklar hafif. RS in koltukları indirip bindirirken baya zorlanmıştım.

80 cm lik bir led armatürüm var sağa sola koyarım derken flaş vazifesi gördü bu akşam

Kapı kol koyma kısmına iyi bakın, bu deri temizleyici + diş fırçası ile burayı 20 dk da temizledim. Boyayacaktım ama gerek kalmadı muazzam temizlendi. Kapı üst kısmında Airbag kapağının olduğu yerde de spot bir deneme yaptım ton farkı az çok belli.

Hafta sonu araba lazım, şimdi içini yıkasam kurumaz bu havada, onu artık havalar ısınınca koltukları söküp yapacağım.

Direksiyon + kapı kenarındaki deri cep kısımları da boyayacağım. + direksiyon üzeri korna tuşları da boyanacak.
    Bir anda biterse olmaz

Dedim bu kadar yaptım arbayı garaja alayım, camları açayım hazır garaj sıcak sabaha kadar cila kurusun çeksin kendini.

Bir marş denedim o da nesi tırt tırt tırt yaptı. Heh dedim aküyü bitirmişiz.

Hadi şunu sökeyim evde şarj ederim dedim. Aküyü söktüm ve manzara aşağıdaki gibi, baya yaprak vs dolmuş.

Bu parçayı sonra söküp güzelce boyayacağım, ufak paslar gördüm etrafında.

Aküyü koydum şarja, bu alet çok başarılı bir ürün hem ufak hem süper iş görüyor. Einhell in ce-bc 4m ürünü.. Lazım olan varsa tavsiye ederim.

Teybi de taktım, anten bağlantısını düzeltmiştim canavar gibi olmuş, şahane çekiyor. İstasyon bulmuyordu eskiden şuan ne var ne yok buluyor.

BT bağlantısı da tamam, o da gayet güzel çalışıyor. Bose ile güzel bir kombin oldular.

Koltuklar vs kurusun ilk fırsatta yıkayıp güzel kareler ile geri döneceğim

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İç rengin siyah olması benim de hoşuma gitti abi.Koltuklar gibi kırmızı-siyah olması iç kısımda bütünlük oluşturdu bence.Ayrıca koltuklar da arabanın içinde belli olmuyor ama arabanın dışında kocaman bişeymiş
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arabanin koltuklarinin tasarimina bayiliyorum.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İç rengin siyah olması benim de hoşuma gitti abi.
    Koltuklar gibi kırmızı-siyah olması iç kısımda bütünlük oluşturdu bence.
    Ayrıca koltuklar da arabanın içinde belli olmuyor ama arabanın dışında kocaman bişeymiş
    Koltuklar revize görmüş bana kalsa, yapan da hakkını vererek yapmış. Dikişleri, dönüşleri vs çok iyi durumda. Dün akşamki bakım sonrası baya sıfır kondüsyonuna ulaştı.

Ben yapıyor olsam 1 ton koyu ya da bordoya dönük bir ton deri kullanırdım açıkçası.

Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arabanin koltuklarinin tasarimina bayiliyorum.
    Evet güzel gerçekten, yanal destekleri az daha olsa güzel olurmuş. Isıtlamarı da çok iyi çalışıyor, güzel bir ekstra.

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah gayet güzel ilerliyor.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel ilerliyor. Emeğinize sağlık.

Bu arada derby nin sahibi çok yakın arkadaşım. Kendisi kimya mühendisi. İşin başına geçtiğinden beri ürünler ciddi bir şekilde gelişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel ilerliyor. Emeğinize sağlık.

Bu arada derby nin sahibi çok yakın arkadaşım. Kendisi kimya mühendisi. İşin başına geçtiğinden beri ürünler ciddi bir şekilde gelişti.
    Ben memnun kaldığım şeyleri özellikle yazıyorum birisine lazım olur diye, bu firmanın hem esnaflığından hem ürünlerinden memnun kaldım.

Konuyu iletin hatırlayacaktır muhakkak. Özellikle arayıp bir şeyler sordu, ürün konusunda destek oldu. Gözüm kapalı alışveriş yaptığım bir yer haline geldi.

İleride ihtiyacım olursa başka bir firma ürün aramadan direkt sipariş geçeceğim bir yer. Böyle memnuniyetler kolay yakalanmıyor.

Konuşursanız arkadaşınıza teşekkürlerimi iletin.

m.kaan46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bu konuyu bi süredir okumamıştım. arabaya ne olmuş tepkisinden ziyade "ooo işçilik olayı arşa çıkmış yav" tepkisiyle ağzım açık okudum. maşallah
    Yaptıklarımızı ve yapacaklarımız için inceleyebilirsiniz

youtube.com/kaankara

www.instagram.com/tosi_mitology/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı m.kaan46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bu konuyu bi süredir okumamıştım. arabaya ne olmuş tepkisinden ziyade "ooo işçilik olayı arşa çıkmış yav" tepkisiyle ağzım açık okudum. maşallah
    Çünkü arabaya aslında bişi olmadı. Total da baktığında iç trimleri söktük ve yerine onarıp boyayıp taktık.

Ama süreç biraz uzun sürdü, benim yoğunluğumdan ötürü.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler