User Tag List

Sayfa 13/18 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
336 sonuçtan 229 ile 247 arası

Konu: Aklımda kalacağına kapımda dursun arabası.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Slk Online Şu sosyal medya laflarına hastayım. En son birinin durumunda "konuma gerek yok menfaati olan bulur" diye bir yazı okudum. Böyle bir giriş yapayım dedim.

05.12.2023 dün akşam %90 falan tamamladım.

Kapı içlerindeki kırmızı kısımları deri temizleyici ile temizledim. Sağ kapı kol dayama yerine deri dolgusu yaptım, o kurusun zımpara + boya yapacağım.

Sonra dedim böyle pis pis binilmez, gittim istemeye istemeye petrol de yıkadım. Bu gün işe geldim.

Aynalarım efsane oldu, bayıldım. Cam filmi keza gayet iyi olmuş. Konsol tam oturmuyor cam düğmelerinin olduğu yer kalkıyor sürekli, oraya bir iyileştirme yapacağım.

Vites sağlam değildi onu sağlamlaştırdım. Ha akü tablası altını temizledim, ama oraya daha sonra bir operasyon yapmam gerekecek içime sinmedi paslı yerler.

Şuan baya temiz oldu, en azından ıslak çamur yok bu alanda.

Beyazlar içinde.

Sadece yıkadım o kadar, silmedim bile gece 11 olunca saat.

Bu paneli 1 daha sökeceğim. Boyasındaki kusurlar gözüme battı. Daha ince iş çıkartıp boyayıp tekrar takacağım.

Aırbag yazan kapakları gri yaptım, değişik durdu.

Kare topuza elim alışmamış, bi yadırgadım. Eğer alışmazsa elim değiştireceğim.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alet nalet
    öyle işte.

FTHBRK28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "DİZ ÇÖKTÜĞÜMÜZÜ GÖRMEK İSTEYENLER CAMİYE GELEBİLİRLER, HAYIRLI CUMALAR"

Maşallah abi SLK efsane ilerliyor, Japonların sürekli gelişim ilkelerini izliyorsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vites biraz büyük ve uzun olmuştu ona küçültme operasyonu yaptım.

Kontak anahtarı etrafında kauçuk bir parça vardı. Araba üzerinde boyanmış daha önce ve yarısı kopuktu, oraya 3d de bir deneme parçası bastım Parçayı geliştirip yapabilirsem bir Led ekleyip tekrar basıp takacağım.

Bu kerata dün akşam garaja girmişti, ben çıktı sandım kapadım garajı geldim eve. Sabah Bi indim garaja aha bu kalmış içerde.
    Bi aldım eve götürdüm yedirdim içirdim, bizim pamuk hanım kıskanınca getirip yanıma bıraktılar. Baya konuşuyor kerata. Kedice bir şeyler anlatıyor. Garajın kapıyı Aralık bıraktım yemeğini koydum çıktım. Kıyamadım ya evden kaçmış ya sokağa atmışlar

Koltukları azıcık mahvetti ama olsun, çok dost canlısı

Elimde konsol boyasından bayağı bir arttı. Kapı kolunda bir deneme yapayım dedim, netice baya güzel oldu. Kapı tutamak + kapı kol dayama yerlerini komple boyayacağım.

Konsol ile ton farkı ortadan kalkacak.

Bu kadar yaptık azıcık da keyfini çıkaralım dedik. İznik e geldik. Hava baya kötü ama yol keyifliydi. Yağmurda bazı yerlerde korkutsa da tatlı tatlı geldik.

Yoldaki oluk gibi olan yerlerde çok dalma yapıyor, normal mi bilemedim.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok iyi oldu sonuç eline sağlık, arabanın içi sadece temizlenince bile yeni arabaya binmişsin gibi hissettirirken senin tatmin duygusu arşa çıkmıştır

Yalnız koltuklar parlak geldi bana. Son kat temizleyiciden öncesi/sonrası fotolarda önceki mat hali daha doğru, daha güzel duruyor bence. Matlaştırıcı bir temizleyici kullanmanı tavsiye ederim ama zevkler renkler

Bugüne kadar temizlenen derinin matlaştığını gördüm hep, burada ilk oldu zaten.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık çok güzel emek veriyorsunuz. Özellikle 3d Printer işi bambaşka boyuta taşımış.

Bu yaştaki arabaların aslında bir çoğunun durumu bu şekilde, sizin gibi uğraşacak biri olmayınca sanayide bu işleri yaptırmak ateş pahası oluyor, derme çatma yapılıp geçiliyor. Sonrasında durum ortada.

Yanlış anlamazsanız eğer, ben orta konsolun boyasını beğenmedim. Siyah kısım boyanın parlaklığı ve işçiliği pek iyi olmamış. Kıvrımlı kısımlarda plastikten kaynaklı mı yoksa boyadan mı bilmiyorum çatlaklar çok göz tırmalıyor, renk olarak da sonradan boyandığı belli oluyor. Teybin matlığında olması gerektiğini düşünüyorum. Yapılan diğer işlere göre de bunu yapabilecek kaliteye sahipsiniz.
    Lütfen yanlış anlamayın dediğimi, yapıcı bir eleştiri olarak göreceğinize inanıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok iyi oldu sonuç eline sağlık, arabanın içi sadece temizlenince bile yeni arabaya binmişsin gibi hissettirirken senin tatmin duygusu arşa çıkmıştır

Yalnız koltuklar parlak geldi bana. Son kat temizleyiciden öncesi/sonrası fotolarda önceki mat hali daha doğru, daha güzel duruyor bence. Matlaştırıcı bir temizleyici kullanmanı tavsiye ederim ama zevkler renkler

Bugüne kadar temizlenen derinin matlaştığını gördüm hep, burada ilk oldu zaten.
    Abi ben son kat bir cila denen ürün var onu sürdüm. Öncesinde temizledim *****. Gözle bakarken o kadar parlak durmuyor aslında. Gün ışığında bir iki kare çeker eklerim.
    bakım sütü var o mat, onu 1 tur daha geçelim bakalım nasıl olacak.

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık çok güzel emek veriyorsunuz. Özellikle 3d Printer işi bambaşka boyuta taşımış.

Bu yaştaki arabaların aslında bir çoğunun durumu bu şekilde, sizin gibi uğraşacak biri olmayınca sanayide bu işleri yaptırmak ateş pahası oluyor, derme çatma yapılıp geçiliyor. Sonrasında durum ortada.

Yanlış anlamazsanız eğer, ben orta konsolun boyasını beğenmedim. Siyah kısım boyanın parlaklığı ve işçiliği pek iyi olmamış. Kıvrımlı kısımlarda plastikten kaynaklı mı yoksa boyadan mı bilmiyorum çatlaklar çok göz tırmalıyor, renk olarak da sonradan boyandığı belli oluyor. Teybin matlığında olması gerektiğini düşünüyorum. Yapılan diğer işlere göre de bunu yapabilecek kaliteye sahipsiniz.
    Lütfen yanlış anlamayın dediğimi, yapıcı bir eleştiri olarak göreceğinize inanıyorum.
    Yanlış anlamam yahu en çok kendimi ben eleştiriyorum Orası bir müdahale görecek ama biraz binmek keyfini almak istiyorum.

2 hafta akşamları ve hafta sonu neredeyse garajda geçti, sıkıldım Hava da soğuk. Böyle biraz binelim.

O eleştiriyi takarken ben kendime yaptım, panel detaya inince gerçekten kusurlarla dolu. Daha güzel bir işçilik gelecek. Mat kısmında da haklısın.

Arabanın içi her yeri mat, bunlar fazla parlak kaldı. Aslında boya mat siyah Ama vernik parlak olunca görüntü böyle oldu.

Mat siyah + mat vernik ile güzel bir netice çıkacak ortaya.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hep yapacak değiliz azıcık gezelim pozu, iznik gölü.

Telefon eskidi artık daha güzel kareler çekmek için cihaz değiştirmem lazım. (Sams. a71)

Ve sırada uydurma ama bir o kadar işe yarayan bir imalat var.

Bunu neden yapma gereği duydum önce onu anlatayım. Konsol 2 parça klima paneli ve el freni paneli gibi düşünelim.

El freni olan kısım şaft tüneli üzerine oturuyor ve aşağı yukarı kımıldamıyor.

Klima panelinde ise altta bir destek mekanizması yok, ve üzerinde teyp + düğmeler vs olunca ağırlığı epey artıyor.

Bu 2 panelin hizası birbiri ile aynı olmadığında vites çerçevesinin ve cam düğmelerinin olduğu panel sürekli yerinden çıkıyor. Yolda konsol çukura düşünce 3-4 mm esnese bile parça yerinden çıkma eğiliminde.

Bu 2 konsolu nasıl bir araya getiririm diye düşünürken gözüme, motorun kırılan siperlik tutucusu ve store perdenin tavan bağlantı parçası çarptı.

Biraz işçilikle bu parçayı, arabanın vites çubuğunu tutan parçanın üzerine monte edilebilecek hale getirdim.

Sonra bana yükseklik ayarına imkan verecek şekilde parçayı 8 mm matkapla deldim.

Store perde parçasının ucu Hafif L gibi, kenarda duran ses yalıtım süngerini üzerine yapıştırdım. Zira sert bir çukurda bu kısım metal olsa, konsoldan dışarı çıkar.

Sonra ölç biş yükseklik ayarını yap derken parçayı güzele sıktım ve yerine oturttum. 1mm kadar bir kot farkı oldu o da önemli değil.

Sonra cam tuşu olan panel kısmının ayakları kırıktı, buna bir ayak yapmıştım ama iş görmedi. ince aluminyum dan parça kesip 2 ye katladım. Panelin altına sıcak silikon ile yapıştırdım.

Önce paneli oturtup alttan bu yaptığım parçaları ittirince panel yerinde sağlam bir şekilde durdu. Uydurma 2 çözüm olsa da yaptığı iş gayet güzel oldu.

Vites çubuğuna oturtmak için kenarını kertmem gerekti.

Burada daha net görünüyor.

Şurada da kot farkını görelim, neredeyse yok gibi. Yani vites paneli gayet iyi oturdu.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cumartesi günü mininin bozuk torpido açma mandalına el atayım dedim; söktüm torpidoyu falan.

Neyse sonunda hallettim ama bol bol seni andım, valla helal olsun diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cumartesi günü mininin bozuk torpido açma mandalına el atayım dedim; söktüm torpidoyu falan.

Neyse sonunda hallettim ama bol bol seni andım, valla helal olsun diye.
    Yazamadım konuya, mini hayırlı olsun. Ufak bir yağ sürprizi yapmış ama umarım kolay çözülen bir şeydir.

Şimdi şu yukarıdaki kare toplam 5 saat falan. Ama baktığında 5 tane fotoğraf var aslında

Çok zaman alıyor bu tür işler, sen gibi yapınca anlıyor herkes. 3-4 mm bir yükselti düzeltmek için 2-3 saat harcamak seviyoruz ne yapalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazamadım konuya, mini hayırlı olsun. Ufak bir yağ sürprizi yapmış ama umarım kolay çözülen bir şeydir.

Şimdi şu yukarıdaki kare toplam 5 saat falan. Ama baktığında 5 tane fotoğraf var aslında

Çok zaman alıyor bu tür işler, sen gibi yapınca anlıyor herkes. 3-4 mm bir yükselti düzeltmek için 2-3 saat harcamak seviyoruz ne yapalım.
    Teşekkür ederim,

Basittir diye düşünüyorum, ama hususi onun için götürmedim. Bu arabalarda en ufak şey için tampon, panel sökülüyor, tek seferde tüm conta grubu değişsin şeklinde yapacağım.

Valla aslında güzel terapi; ama bol vakit, ekipman, enerjinin yanında, gözü karalık ve "bunu kırarsam şöyle de halledebilirim" opsiyonları olması gerekiyor.

Tekrardan kolay gelsin, her ne kadar kırmızı döşeme sevmesem de slk çok yapılan iş kalitesinde muazzam ilerliyor.

Bir an mavi tonda camları ve fildişi döşemeleriyle hayal ettim, uff diyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim,

Basittir diye düşünüyorum, ama hususi onun için götürmedim. Bu arabalarda en ufak şey için tampon, panel sökülüyor, tek seferde tüm conta grubu değişsin şeklinde yapacağım.

Valla aslında güzel terapi; ama bol vakit, ekipman, enerjinin yanında, gözü karalık ve "bunu kırarsam şöyle de halledebilirim" opsiyonları olması gerekiyor.

Tekrardan kolay gelsin, her ne kadar kırmızı döşeme sevmesem de slk çok yapılan iş kalitesinde muazzam ilerliyor.

Bir an mavi tonda camları ve fildişi döşemeleriyle hayal ettim, uff diyorum
    Hevesimi aldıktan sonar farklı bir araç almayacak olsam ben döşeme dahil siyaha dönerdim açıkçası Kırmızı çok fazla araba içinde, fazla kullanılmış.

Hızını alamamış Murat Günak rengini bol vermiş Mini için reçete güzel tek işçilik ile işi çözmek riske atmadan ne varsa değişmek en mantıklısı.

Ben öyle meg3 de gaza gelip yağ soğutucu değiştirmek istediğimde araba en son bu haldeydi. Paneli 7-8 sefa söktüm su bağlantısı kaçırdığı için. Çok dert olmuştu.

Şu kerata yüzünden neler çektim.

Şekli de bir şeye benzese bari,

Paneli toplayıp su koymadan da belli olmuyor kaçırıp kaçırmadığı. ( Duman makinamız olsa olurdu da o an yoktu, hala yok )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla her arabayı bu kadar söküyorsun, şimdiye kadar bir youtube kanalı açman lazımdı bence.

Forumu da bırakmadan tabii

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla her arabayı bu kadar söküyorsun, şimdiye kadar bir youtube kanalı açman lazımdı bence.

Forumu da bırakmadan tabii
    Kanal var aslında. Ama oraya içerik üretmek demek 1 saatlik işi en az 2x zaman da yapmak demek. Bazen kadran videosu atıyorum, bazen birinin işine yarayacağını düşündüğüm videoları ekliyorum.

Son eklediklerimden bir tanesi, 107 nin kompresyon ölçümü.

PEUGEOT 107 1.0 / 68 HP 1KR-FE MOTOR KOMPRESYON TESTİ (C1/AYGO/107 1KFRE ENGINE COMPRESSION TEST ) - YouTube

Bunun bir de editlemek ve yüklemek var, zor geliyor bana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üstad işi yapmadan önce napacağını anlat sonra tripodu kur 32x aksın hallolana kadar nolacak

Takip ettiğim yabancı kanallar da böyle başından sonuna tüm incik cinciğine kadar göstermiyor ki

Kanalı da takibe alıyorum şimdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üstad işi yapmadan önce napacağını anlat sonra tripodu kur 32x aksın hallolana kadar nolacak

Takip ettiğim yabancı kanallar da böyle başından sonuna tüm incik cinciğine kadar göstermiyor ki

Kanalı da takibe alıyorum şimdi
    Sırf bu iş için biraz da kadran çekerim, belki piste girersek anı kalsın diye aksiyon kamerası aldım. Sol kapı döşemesini yaparken deneme yapacağım.

Hatta eşim bana bu işlere bulaşayım diye yutubır cı şeysinden aldı , böyle yuvarlak led mikrofon tripod falan

AyrtonSenna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaan China İle Tamirat Tadilat Maşallah abi
    Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 2.0Tquattro Manuel B7-Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 1.8Tquattro Manuel B6
    Garanti Otomotiv Bosch Car Service
    Kaporta&Mekanik&2.EL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SLK nın ayna işi tamam. İş beklediğimden kolay oldu açıkçası. Hemen anlatayım.

Aşağıdaki ürünlerden 2 tane aldım amazon dan. Ürün TR de 1200 TL civarında gördüm en ucuz. Ben çiftini 750 TL gibi bir rakama aldım.

Yan Dikiz Elektrikli Ayna Motoru, Yuksek Sıcaklığa Dayanıklı ABS Plastik Hassas 660238 Araba Tamiri Icin Dayanıklı On Dış Dikiz Aynası Ayarlayıcı : Amazon.com.tr: Otomotiv

Ürünler geldi ilk fırsatta aynaları söktüm, gelen ürün slk nın motorundan daha ince, bu işime yaradı. Ölç biç derken aklıma bu motorun altına bir tabla basayım geldi.

Hemen çizdim ve bastım. Orj ayna deliklerini referans alarak matkap ile ilgili delikleri açtım.

Gelen ayna motorlarının arka kapağı çıkıyor bu da işime yaradı aslında. Ayna üzerine motoru / bastığım parçanın üzerine de kapağını yapıştırdım.

Sıcak silikon ile yaptım bütün işlemleri. Yani şu oldu, ayna camı + ayna motoru -> ayna motoru arka kapağı ve 3d de bastığım parça ile birleşiyor.

Şansıma soketler birebir uyumlu çıktı orada bir kesme biçme yapmam gerekmedi.

Ayna arka kapağı araba üzerinde sabit kalıyor, ayna ve motoru bu kapağa ittirince sıkı geçme 2 parça birbirini sağlamca tutuyor.

Ben yine de az da olsa bir sıcak silikon sürdüm, zira sökmesi kolay oluyor. Tek endişem sıcak silikon yazın kendini salarsa aynalar düşer mi.

Ona da ayrı bir çözüm üretirim artık. Şimdilik ısıtmaları dahil çalışan elektrikli aynalarımızın geri gelmesi oldukça sevindirici bir gelişme.

Kaan çayna ile nekst episod da merkezi kilit ve far yıkama işleri var

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sana bundan sonra mx-5 almak lazım aslında. Gerçi sökmek zorunda kalmayınca sıkılırsın sen.
    Instagram: mutusgarage

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler