User Tag List

Sayfa 14/18 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon
336 sonuçtan 248 ile 266 arası

Konu: Aklımda kalacağına kapımda dursun arabası.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana bundan sonra mx-5 almak lazım aslında. Gerçi sökmek zorunda kalmayınca sıkılırsın sen.
    Japon fıtratıma ters, bozulmaz o. Söküp takamayız . Ama sürüş hissini çok merak ettiğim bir araç denk gelirsem bir deneyeceğim.

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Japon fıtratıma ters, bozulmaz o. Söküp takamayız . Ama sürüş hissini çok merak ettiğim bir araç denk gelirsem bir deneyeceğim.

Olur olur hallederiz
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Slk nın geçirdiği 2. vites operasyonu, bu sefer iyice kısalttım kafasını da daralttım

Konu şurdan geldi aslında, c1 e metal bir topuz almıştım. Çok hoşuma gitmişti ve bence arabayı tamamlayan bir öğe olmuştu.

SLK için aynı topuzu çin den sipariş ettim. Rakamsal olarak hatırı sayılır farklar var gerçekten.

12 gün gibi bir süre de kapıma kadar geldi, online alışverişi bulana şükranlarımı sunuyorum.

Bu arada tabi kırmızı dikişli bir körük de aldım kenarda bekliyordu.

Ama en büyük sorun, gelen topuzun vites yolları ile SLK nın birbirine uyumsuz olmasıydı.

Önce topuzun üstünden talaş aldırıp rakamları silmek geldi aklıma, ama parçayı tornaya bağlayınca etrafını tahriş edecek diye düşündüm, bir de içindeki delik tepeye kadar gidiyor. Talaş alırken delme riskini de göze alamadım.

Tabi o kadar kolay olmadı 2 saatlik bir operasyon sonrası iş bitti.

Adım adım anlatalım şimdi ne yapmışız.

Aldığım topuz:

Aracın üzerinden söktüğüm topuz dan kalan vites yolları.

Bunu uydurayım dedim ama bir türlü uygun yolu bulamadım, olmayacağına kanaat getirince alternatif yola geçtim.

Metal plaka üzerine kardeşime çizdirdim ve bastım. Çapı 27mm topuzun üst kısmının.

En sağdakini dik matkap ile etrafını dele dele kestim.

Sonra bileme taşı ile ufak ufak düzelttim.

Minör kusurlar dışında bence süper oldu.

is miso kurcalarken manuel çekimde şunları çektim, fotolar hoşuma gitti.

Sabaha donar sürdüğüm epoxy bakalım eli kolu rahatsız edecek bir durum olacak mı. Pek olacağını sanmıyorum ama yarın test ederiz.

Baya içime sindi ve hoşuma gitti, sizce nasıl ?

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üstad topuz çok güzel ama sonradan kesilen parça ince bir hilal çıkartmış ortaya

Özellikle son fotoda taşma daha da belirgin

Damla sticker şeklinde vites yolu yok mu aslında, hem şık hem daha pratik çözüm olur?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad topuz çok güzel ama sonradan kesilen parça ince bir hilal çıkartmış ortaya

Özellikle son fotoda taşma daha da belirgin

Damla sticker şeklinde vites yolu yok mu aslında, hem şık hem daha pratik çözüm olur?
    Var ama ürettirmek lazım. Çin den kargo dahil gelen topuz dan daha pahalı olunca 1 adet damla sticker, içime sinmedi yaptırmak. Mesele parası değil de kazıklanma hissine dayanamıyorum
    30mm damla sticker denk gelir bana bir yerde İlla bulur takarım aksesuarcılarda bulurum mutlaka.

19.12.2023 sabah editi olsun.

Parça çok az da olsa ele takılıyor. Akşam söküp dışına radüs verecek şekilde dremel ile işleyeceğim 1 tık daha iyi olacak.

Sürüş hissi müthiş oldu ama, kesinlikle iyi bir uygulama oldu.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Var ama ürettirmek lazım. Çin den kargo dahil gelen topuz dan daha pahalı olunca 1 adet damla sticker, içime sinmedi yaptırmak. Mesele parası değil de kazıklanma hissine dayanamıyorum
    30mm damla sticker denk gelir bana bir yerde İlla bulur takarım aksesuarcılarda bulurum mutlaka.

19.12.2023 sabah editi olsun.

Parça çok az da olsa ele takılıyor. Akşam söküp dışına radüs verecek şekilde dremel ile işleyeceğim 1 tık daha iyi olacak.

Sürüş hissi müthiş oldu ama, kesinlikle iyi bir uygulama oldu.
    ben diyorum ki, topuzun ustunden silecegin belki 1 mm bile olmayan kalinlik ile topuzu delmezsin. Yapmisken tam yap
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben diyorum ki, topuzun ustunden silecegin belki 1 mm bile olmayan kalinlik ile topuzu delmezsin. Yapmisken tam yap
    elime takıldı biraz, onu halledemezsem akşam o yöntemi deneyeceğiz.Üstten 1mm den fazla alırız gibi geliyor, harflerin derinliği var biraz.

Hadi o kısmı aşsak bile bu sefer parçayı ayna ya bağladığımızda sıkacak ya orada etrafına zarar gelir mi diye düşünüyorum.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elime takıldı biraz, onu halledemezsem akşam o yöntemi deneyeceğiz.Üstten 1mm den fazla alırız gibi geliyor, harflerin derinliği var biraz.

Hadi o kısmı aşsak bile bu sefer parçayı ayna ya bağladığımızda sıkacak ya orada etrafına zarar gelir mi diye düşünüyorum.
    Parcanin etrafini guzelce sar bir kumas parcasiyla, eski tisort falan is gorur. Daha garantici yontem istiyorsan elektrik bandi, hakikisinden duct tape, teflon sargi vb malzemeler de kullanabilirsin. Parcayi delecegini acikcasi ben dusunmuyorum, topuzun icindeki yuva ile disindaki tepesi arasinda 1 cm civari et kalinligi vardir diye dusunuyorum. Sifira sifir is yapmamislardir, zira seri uretim esnasinda ufak bir hata ayni banttaki butun malzemelerin cop olmasi anlamina gelir, o yuzden et kalinligi dusundugunden fazla olmali, bence.

Ozetle, ben su ana kadar coktaaaan topuzun tepesini sildirmistim
    öyle işte.

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi topuz bir önceki modele göre çok daha sportif bir görüntü oluşturmuş ve çok yakışmış arabaya.

Üstteki parça yanlardan bakınca biraz belli etmiş kendini orada ufak bir revizyon yaparsan daha da güzel olur abi.

El melekelerini bildiğimiz için yapabileceğini düşünüyorum. Ben olsam yapamam mesela
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlla custom bir şey yapmak istiyorsanız, satın almak istemiyorsanız bence tornada parça kalınlığı kadar topuzdan talaş kaldırın, sonrasında ürünü üzerinde kot farkı olmayacak şekilde yapıştırın. Bu biraz zevk meselesi fakat benim içime sinmedi

Edit: resimler arasında talaş kaldırma uygun değil diye belirtmişsiniz. Pardon

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yumuşak ağızlı torna ile talaş kaldırabilirler abi ama et kalınlığı önemli tabi.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Parcanin etrafini guzelce sar bir kumas parcasiyla, eski tisort falan is gorur. Daha garantici yontem istiyorsan elektrik bandi, hakikisinden duct tape, teflon sargi vb malzemeler de kullanabilirsin. Parcayi delecegini acikcasi ben dusunmuyorum, topuzun icindeki yuva ile disindaki tepesi arasinda 1 cm civari et kalinligi vardir diye dusunuyorum. Sifira sifir is yapmamislardir, zira seri uretim esnasinda ufak bir hata ayni banttaki butun malzemelerin cop olmasi anlamina gelir, o yuzden et kalinligi dusundugunden fazla olmali, bence.

Ozetle, ben su ana kadar coktaaaan topuzun tepesini sildirmistim
    Beni masrafa soktun deniz Fiyata ekliyorum bunu

Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi topuz bir önceki modele göre çok daha sportif bir görüntü oluşturmuş ve çok yakışmış arabaya.

Üstteki parça yanlardan bakınca biraz belli etmiş kendini orada ufak bir revizyon yaparsan daha da güzel olur abi.

El melekelerini bildiğimiz için yapabileceğini düşünüyorum. Ben olsam yapamam mesela
    Onu deneyeceğim zaten de, tornacı ayarladım şunu bir sildireyim, içim rahat etmeyecek öyle görmeden. Söküp bi kontrol edeyim parça et kalınlığını önce. Ama deniz haklı gibi o kadar ince toleransla çalışmaz kimse.

Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlla custom bir şey yapmak istiyorsanız, satın almak istemiyorsanız bence tornada parça kalınlığı kadar topuzdan talaş kaldırın, sonrasında ürünü üzerinde kot farkı olmayacak şekilde yapıştırın. Bu biraz zevk meselesi fakat benim içime sinmedi

Edit: resimler arasında talaş kaldırma uygun değil diye belirtmişsiniz. Pardon
    Bence uygun değil gibi ama işte o kadar az tolerans bırakmamıştır cümlesi beni de ikna etti. Bu hafta içi hallederim o işi, neticeyi paylaşırım.

Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yumuşak ağızlı torna ile talaş kaldırabilirler abi ama et kalınlığı önemli tabi.
    Sanırım ben biraz evham yaptım o konuda, söküp tekrar kumpasla güzelce ölçeceğim. Tornacı işi tamam. Gitmeden de güzelce 2-3 kat bantlarım malzemeye zarar gelmesin.

Kullanım keyfi arttı arabanın bu arada bir topuz ile bu kadar fark olacağını sanmazdım.

m.kaan46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    topuz çok sportif olmuş ve bence Mercedes havasından uzaklaştırmış, önceki siyah topuz tam bir Mercedesti. şimdi bence skunk2 vites topuzu gibi olmuş. Type-r gibi olmuş

eski topuzu geri gelse keşke
    Yaptıklarımızı ve yapacaklarımız için inceleyebilirsiniz

youtube.com/kaankara

www.instagram.com/tosi_mitology/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı m.kaan46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    topuz çok sportif olmuş ve bence Mercedes havasından uzaklaştırmış, önceki siyah topuz tam bir Mercedesti. şimdi bence skunk2 vites topuzu gibi olmuş. Type-r gibi olmuş

eski topuzu geri gelse keşke
    bazı şeyleri yazarak anlatamıyorsun. Ben 2 topuz arasında sürüş keyfi olarak aldığım farka bakıyorum. Muazzam gerçekten. Keşke test etme şansın olsa farkı kendin görsen

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    s2000 gibi olmuş vites kısalığı
    eğer kısalık sebebiyle geçişlerde daha fazla bilek gücü istemiyorsa keyfi cidden tavana çıkmıştır
    ben ilk short shift kola geçtiğimde habire vites atıyordum gerekli gereksiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s2000 gibi olmuş vites kısalığı
    eğer kısalık sebebiyle geçişlerde daha fazla bilek gücü istemiyorsa keyfi cidden tavana çıkmıştır
    ben ilk short shift kola geçtiğimde habire vites atıyordum gerekli gereksiz
    Geçişler çok soft, bilek güreşi yaptırmıyor insana. Şıkır şıkır yumuşacık ittiriyorsun geçiyor. Ama yazarak hisleri ben anlatamıyorum doğru kelimeleri seçemiyorum sanırım.

Aldığımda beri SLK ve RS i ister istemez kıyaslıyorum. Çok farklı disiplindeki 2 araç farkındayım ama elde bunlar var Haliyle SLK nın sürüş keyfi altta kaldı.

Ha RS olmasa SLK ile hissiyat farklı olabilirdi. Şöyle söyleyeyim rs sürüş keyfi 8 /10 iken slk 5/10 du. TOpuz revizesi sonrası o 5 büyüdü 6/10 oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    S2000=erkek arabasi

etc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçişler çok soft, bilek güreşi yaptırmıyor insana. Şıkır şıkır yumuşacık ittiriyorsun geçiyor. Ama yazarak hisleri ben anlatamıyorum doğru kelimeleri seçemiyorum sanırım.

Aldığımda beri SLK ve RS i ister istemez kıyaslıyorum. Çok farklı disiplindeki 2 araç farkındayım ama elde bunlar var Haliyle SLK nın sürüş keyfi altta kaldı.

Ha RS olmasa SLK ile hissiyat farklı olabilirdi. Şöyle söyleyeyim rs sürüş keyfi 8 /10 iken slk 5/10 du. TOpuz revizesi sonrası o 5 büyüdü 6/10 oldu
    Aslında çok güzel ifade ettiniz. Basit bir değişim sonrası abartılı hissiyatlar gibi gelebilir ama ben az çok hissedebiliyorum bu vites topuzu değişiminin verdiği etkiyi. Zaten manuel Mercedes'lerde model ne olursa olsun belirli bir kemikli yapıda ve net vites geçişleri mevcuttur, keyiflidir de. Topuzun orijinal hali oldukça nevi şahsına münhasır bir formdaydı, ben de o şekilde kalsın isterdim ama neticede bu iş zevk meselesi ve ona göre kişiselleştirme değil mi. Elinize sağlık.
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

2011 X7 Citroën C5 2.0 HDi 163 Hydractive3+

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı etc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında çok güzel ifade ettiniz. Basit bir değişim sonrası abartılı hissiyatlar gibi gelebilir ama ben az çok hissedebiliyorum bu vites topuzu değişiminin verdiği etkiyi. Zaten manuel Mercedes'lerde model ne olursa olsun belirli bir kemikli yapıda ve net vites geçişleri mevcuttur, keyiflidir de. Topuzun orijinal hali oldukça nevi şahsına münhasır bir formdaydı, ben de o şekilde kalsın isterdim ama neticede bu iş zevk meselesi ve ona göre kişiselleştirme değil mi. Elinize sağlık.
    Aslında amg yazılı olan siyah ve kare form daki topuz orj değildi.
    Orj olanı ben keserek çıkardım yerinden. Müthiş kaba idi. Tenis topunu tutarak vites değiştirmek gibi bir his veriyordu insana. Rs den de metal Topuz hissine alışkınım sanırım onun da etkisi var.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler