User Tag List

Sayfa 15/18 İlkİlk ... 51314151617 ... SonSon
336 sonuçtan 267 ile 285 arası

Konu: Aklımda kalacağına kapımda dursun arabası.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Topuz işini nihayete erdirdim akşam.

Parça kenarları ele takılıyordu. Hedef torna da topuzu sildirip üzerine baskı yapmaktı ama gerek kalmadı.

Dremeli mengeneye sabitledim ve ince zımpara kullanarak ince ince parçanın etrafını zımparaladım. Tabi bunu yaparken topuza zımpara değmeyecek şekilde yaptım..

ilk tur denemeler, zımpara değen kısımlar hafiften dalgalı oldu, sonra bunları 500 kum zımpara ile elle olabildiğince düzelttim.

Makro çekim haricinde gözle bakarken bu dalgalanmaları görmek neredeyse imkansız.

Daha iyi zımparalanmış kısım.

Akşam araca taktığımda çektim bunu

Sabah çektiklerim.

Arkası bulanık fotoları seviyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Heh şu da vites geçişleri için bir video olsun. Topuzun kısa olması bence güzel oldu.

Orj topuz daha önce de yazdım çok kabaydı. Orj ekipman olması tabi ki güzel bir durum ama son halini ben çok beğendim.

Geri vitesi çok manasız geliyor bana hala da ne bileyim, alışamadım.

Örnek orj topuz.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hondanın ruhunu almış vites topuzuyla
    PROSTOCK GARAGE

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vites topuzu degisiminden sonra gelen hissiyat kesinlikle manali, aftermarket ureticiler bosuna agirlikli, gramajli topuzlar uretmiyorlar. Belli bir agirlikta vites topuzunun surus hazzina katkisi gercekten yadsinamayacak kadar cok. Son yapilan islemlerle daha hos bir goruntu elde edilmis, daglar denizler fark var arada, yani, son fotograflardaki goruntu, bilmesem topuz ve vites semasinin ayri ayri olduklarini, o sekilde tek parca satildigina yemin bile edebilirim. Valla yapiyorsun bu sporu, eline emegine saglik
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hondanın ruhunu almış vites topuzuyla
    Görüyorum ki dilekçeler hala verilmemiş

Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vites topuzu degisiminden sonra gelen hissiyat kesinlikle manali, aftermarket ureticiler bosuna agirlikli, gramajli topuzlar uretmiyorlar. Belli bir agirlikta vites topuzunun surus hazzina katkisi gercekten yadsinamayacak kadar cok. Son yapilan islemlerle daha hos bir goruntu elde edilmis, daglar denizler fark var arada, yani, son fotograflardaki goruntu, bilmesem topuz ve vites semasinin ayri ayri olduklarini, o sekilde tek parca satildigina yemin bile edebilirim. Valla yapiyorsun bu sporu, eline emegine saglik
    Fark muazzam gerçekten. Hani birisi bana anlatsa yok yahu o senin uydurman derim bu fark konusunda, ilk elden tecrübe edince çok farklı oluyormuş durum.

Daha iyisi yapılır mıydı ? Belki evet. Ama bu hali baya içime sindi açıkçası, dediğin gibi yekpare bir duruşu var. Zaten birisi gelip de ulan bu neymiş diyip özellikle incelemedikten sonra kusur görmesi zor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    23.12.2023 Günceli olsun,

Ayak aydınlatma bence güzel bir ekstra. SLK da da olsun istedim. Bunu en kolay tavan lambasına gelen tesisatı bularak yapabilirdim.

Önce tavan lambasını nazikçe söktüm, zira kırılmaya çok müsait bir parça. Kusursuz söktükten sonra genelde araçlarda tavan lamba tesisatı aracın solundan geçer, SLK da tam tersi sağ direkten geçirmişler kabloları.

Hatta ekstra güzel bir şey yapmışlar tavan lambası içine 2 tame lamba koymuşlar, açtığınız kapıya göre lamba yanıyor. Hoş bir detay.

Ben 2 lambayı iptal edip, dilendiğinde geri dönülecek şekilde (çok akım çektiği ve ısındığı için) led lamba ile değiştirdim. Bunun da + ucunu hem sağ hem sol kapıya bağladım. Böylelikle hangi kapı açılırsa açılsın lamba yanacak. Tek kötü yanı kapatma özelliği yok maalesef.

Sökmelere doyamadığımız arabamız, direkteki kabloyu kes biç yapmak istemediğim için, tavan lambasından kablo çektim.

Bunu da yapabilmek için yan direk sağ güneşlik torpido altı trim parçası, klima paneli yanındaki kapamaları sökmem gerekti. altı üstü 2 li bir kablo geçecek.

Lamba içi çok güzel tasarlanmış, Sürekli sabit bir +12v var sokette. GND kapı tetiğine bağlı, kapı açılınca devre tamamlanıp lambayı yakıyor.

Orj bozmadan elimdeki led de tam oturunca bağlantıları yaptım. SLK için benzer iş yapacak olan varsa soketteki kırmızı gri + mavi gri (-) dir.

Bu işleri yaparken en büyük kazanımım, tabi ki bir kaç gol yedikten sonra. Önce test et çalışıyorsa arabayı topla oldu.

Bu da onun bir örneği.

Orj tesisatın yanından güzelce ayak aydınlatmaya gidecek kabloyu geçirdim.

Bu da aydınlatma işi bittikten sonraki akşam fotosu.

Harici aydınlatma yok, garaj içinde tamamen karanlık. Arabada yanan lambalar ile çekilen foto.

Aydınlatma bittikten sonra kapı içini boyadım,

Onun fotosu yok ama video çekmiştim insta için atayım buraya.

https://youtube.com/shorts/3_Xq5JPBS...3a6_joO_nWE59b

Sonra biraz da temizlik yapayım dedim, 2 saat uğraştım akşamına yağmur yağdı

Arabayı baya istediğim kıvama getirdim, çok içime sine sine çıktım dolaştım. Birisi geldi sol aynaya vurdu, hasar kırık yok ama can sıktı.

sağ cam da henüz film yok, ama filmleri aynalı ton ile değiştirsem mi emin olamadım.

Aklımda kalan 3 şey var SLK ya dair.

1. si cam filmi tonu. Siyah mı yoksa aynalı mı olsa daha iyi olur. (Deneme amaçlı film aldım, sağ cama uygulayıp karar vereceğim.)

2. si sc kasnağı sabitlenmiş rolanti de gürültülü çalışıyor.

3. sü yazılım, bir firma ile görüştüm yazılım için ecu açılacak ve eprom sökülecek dedi, ecu yu açtırıp lehim söktürme fikrini sevmedim.
    Bu konuda bilgisi olan varsa yazar mı ?

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1. Merco dediğinin camı mavi olur

2. No comment

3. 3-5 boy hızlanmak için yormazdım ben ihtiyarı. Ben de mesela Miniyi stok ama olabildiğince fabrika kondüsyonunda tutmaya çalışıyorum . Ben olsam o bütçeyi sürprizlere karşı cepte tutardım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. Merco dediğinin camı mavi olur

2. No comment

3. 3-5 boy hızlanmak için yormazdım ben ihtiyarı. Ben de mesela Miniyi stok ama olabildiğince fabrika kondüsyonunda tutmaya çalışıyorum . Ben olsam o bütçeyi sürprizlere karşı cepte tutardım.
    Mevcut camlar üzerinde ve şeffaf idi.
    Mavi var mı orj de slk da bilmiyorum ama sanmam.
    O tondaki maviyi bulabilir miyiz bakmak lazım. Hoş olabilir.

2. İçin sc ı sökmem lazım baya uzun iş.

3. Amaç hızlanma değil, şuan sc sürekli basınç üretiyor. Aracın orj haritası orj sc İn basıncına göre yakıt gönderiyor bana kalsa.
    Kleeman (sc kasnak markası) sitesi büyük kasnak için remap şart değil kendi lambdası afr yi düzeltiyor diyor.
    Zaten hızlı bir araç da değil slk. Aktarım kaynaklı kaybı çok fazla bence. Yürüsün koşsun arabası kesinlikle değil bana kalsa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O renkte film var hatta camın şeffaf olması da avantaj bu durumda

Eski aracımda Benim yeşile çalan camlara bile uygulamıştı filmci, ha bir çıt koyuydu mercedeslere göre ama şeffafta bariz tutardı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben siyah arabaya aynalı film yakıştırıyorum. Yazılım için, entegre eğer soketli ise lehim sökmeye gerek yok. Ama internetten bir ufak baktım, sizin beyinde maalesef lehimli duruyor.
    Konu oztk24 tarafından (24-12-2023 Saat 01:24 ) değiştirilmiştir.

kocamanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi ilk gununden beri konularini ilgiyle takip ediyorum, el attigin her parcada mukemmelliyetci ve detayli calisinca bitmis is de harika oluyor. Nacizane gorusum siyah aracta aynali film guzel gorunuyor, aracin ici gri olsaydi mavi camlar cok albenili olurdu ancak su an goz onune getiremedim. Yazilim icin de ben olsam ellemezdim, anladigim kadariyla uzun sure tutmayi dusunmuyorsun ve yorumlarindan anladigim aracin gucu hali hazirda yeterli, bence maddi manevi luzumsuz olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O renkte film var hatta camın şeffaf olması da avantaj bu durumda

Eski aracımda Benim yeşile çalan camlara bile uygulamıştı filmci, ha bir çıt koyuydu mercedeslere göre ama şeffafta bariz tutardı
    Aynalı olanı sipariş ettim bi gelsin sonra mavi olanı da alırım SLk da film yapmak çok kolay çerçevesi yok çünkü.

Alıntı oztk24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben siyah arabaya aynalı film yakıştırıyorum. Yazılım için, entegre eğer soketli ise lehim sökmeye gerek yok. Ama internetten bir ufak baktım, sizin beyinde maalesef lehimli duruyor.
    Ben de bakındım bosch me 2.1 ecu var gösteriyor araçta. Biraz forum kurcalayınca lehim sökmeden de bu işi yapanlar var.

Hatta şu arkadaş olayı aşmış bir döküman bile hazırlamış. Mesele bu işi TR de yapanı bulmakta.

Kompressor BOSCH ME2.0/ME2.1 ECU "Boost limiter" and how to remove it without Maf clamp. INCLUDING READ AND FLASH GUIDE! | Mercedes-Benz Forum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kocamanadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ilk gununden beri konularini ilgiyle takip ediyorum, el attigin her parcada mukemmelliyetci ve detayli calisinca bitmis is de harika oluyor. Nacizane gorusum siyah aracta aynali film guzel gorunuyor, aracin ici gri olsaydi mavi camlar cok albenili olurdu ancak su an goz onune getiremedim. Yazilim icin de ben olsam ellemezdim, anladigim kadariyla uzun sure tutmayi dusunmuyorsun ve yorumlarindan anladigim aracin gucu hali hazirda yeterli, bence maddi manevi luzumsuz olabilir.
    Güzel yorum için teşekkür ederim, SLk özelinde konuşursak bayağı yol kat ettik kendisiyle. Araba şuan sadece bu forumda ilanda, hani öyle şiddetle satayım illa elden çıkarayım gibi bir derdim yok açıkçası. Çünkü mekanik olarak oldukça iyi bir altyapıya sahip bizimki tamamen yeni şeyler deneyelim, söküp takacak araba çıksın.

Yazılım konusu şöyle büyük kasnak ile artan basınç için afr konusunda endişem var biraz gereksiz bir endişe olabilir bu.

Film konusunda haftaya bakarız karar veririz aynalı mı siyah mı diye malzeme gelir çarşamba günü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nedense bugün daha da bi başka güzel geldi gözüme ehtiyar delikanlı
    sizi izlemeye devam ediyoruz
    bu arada bişey sorcam ,biraz bu arabayı pıstırmak nası olur acaba ,sanki biraz daha yere yaklaşsa daha da bi güzelleşir mi diye düşündüm ama ,tabi ki ben bu sıralar benim oglanın etkisinde kaldım sanırım sürekli airli araba görünce
    Konu 16EC813 tarafından (25-12-2023 Saat 08:14 ) değiştirilmiştir.
    PROSTOCK GARAGE

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o dönem mercedes tüm modellerine opsiyon olarak mercekli far koymuş ama bu araca koymamış. orjinalde mercekli far olsaymış güzel olurmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nedense bugün daha da bi başka güzel geldi gözüme ehtiyar delikanlı
    sizi izlemeye devam ediyoruz
    bu arada bişey sorcam ,biraz bu arabayı pıstırmak nası olur acaba ,sanki biraz daha yere yaklaşsa daha da bi güzelleşir mi diye düşündüm ama ,tabi ki ben bu sıralar benim oglanın etkisinde kaldım sanırım sürekli airli araba görünce
    techturkey -> satılıklar -> otomobiller e giriyosun Tamam dilekçenide ben yazıcam gel

Bence zaten kendisi spor yaylı bir araç gibi yere yakın. Yay vs kaliteli bir ürün olmadıktan sonra bu arabaya tecavüz etmek olur ellemek.

Para olucak basıp getiricen şunu takıp geçicen.

Eibach B12 Pro-Kit Mercedes-Benz SLK (R170) 200, 200 Kompressor,

Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o dönem mercedes tüm modellerine opsiyon olarak mercekli far koymuş ama bu araca koymamış. orjinalde mercekli far olsaymış güzel olurmuş.
    SLK nın orj de mercek var mı bilemiyorum. Ama şu tarz far ben yakıştıramadım nedense.

Şu sanırım biraz daha güzel durabilir ama.

Bu arada aydınlatması gerçekten kötü, c5 de mercek vardı rs de de mercek var. Kıyaslayınca SLK da %50 görme kaybı var gibi gidiyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    techturkey -> satılıklar -> otomobiller e giriyosun Tamam dilekçenide ben yazıcam gel

Bence zaten kendisi spor yaylı bir araç gibi yere yakın. Yay vs kaliteli bir ürün olmadıktan sonra bu arabaya tecavüz etmek olur ellemek.

Para olucak basıp getiricen şunu takıp geçicen.

Eibach B12 Pro-Kit Mercedes-Benz SLK (R170) 200, 200 Kompressor,

SLK nın orj de mercek var mı bilemiyorum. Ama şu tarz far ben yakıştıramadım nedense.

Şu sanırım biraz daha güzel durabilir ama.

Bu arada aydınlatması gerçekten kötü, c5 de mercek vardı rs de de mercek var. Kıyaslayınca SLK da %50 görme kaybı var gibi gidiyoruz.
    mercek farı bilmem ama o üstündeki jantlar çok güzel ,seninkinden farklı biraz galiba demi ?
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o ne çirkin bir far yahu, w211 havası vermişler falan

Sadece mercek montajı ve bir katarakt ameliyatı ile arabanın işi tamam bence

Bi-led projektör de yapılabilir ama yaşına fazla genç kalmazsa tabii

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mercek olayı orjinalde yok sanırım biraz taradım denk gelmedi. yapılsa kullanım olarak çok rahatlatır ancak duruş olarak nasıl olur bilemedim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler