User Tag List

Sayfa 16/18 İlkİlk ... 61415161718 SonSon
336 sonuçtan 286 ile 304 arası

Konu: Aklımda kalacağına kapımda dursun arabası.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mercek farı bilmem ama o üstündeki jantlar çok güzel ,seninkinden farklı biraz galiba demi ?
    Evet kesinlikle farklı, ama ben orj jantlarına bayılıyorum. Cidden bana arabayı aldıran bu jantlar oldu. Bu modele enteresan bir fetişim var

Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o ne çirkin bir far yahu, w211 havası vermişler falan

Sadece mercek montajı ve bir katarakt ameliyatı ile arabanın işi tamam bence

Bi-led projektör de yapılabilir ama yaşına fazla genç kalmazsa tabii
    Bence orj hali çok güzel, ama güncel aydınlatma gereksinimlerini pek karşılamıyor. Çizgili cam içine mercek yapılsa acaba nasıl olur ben de merak ettim.

Ama farları çok kıymetli aletin, çıkması bile güzel para gerçekten. O yüzden mercek riskini almak istemem. Yedek olsa aslında denerdim güzel olurdu.

Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mercek olayı orjinalde yok sanırım biraz taradım denk gelmedi. yapılsa kullanım olarak çok rahatlatır ancak duruş olarak nasıl olur bilemedim
    Aydınlatma konusunda çağ atlatır mercek bu arabaya. Ama gel gelelim görüntü bence çöp olur. Ben mercekli SLK görünce direkt kafamda "aha önden kazalı, far bulamamışlar gidip çakma mercekli far alıp takmışlar" diye bir imge beliriyor.

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendinden mercek ledler çıktı onlar denenebilir. Mercek olduğu için göz alma ihtimali de yaşanmaz
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet kesinlikle farklı, ama ben orj jantlarına bayılıyorum. Cidden bana arabayı aldıran bu jantlar oldu. Bu modele enteresan bir fetişim var

Bence orj hali çok güzel, ama güncel aydınlatma gereksinimlerini pek karşılamıyor. Çizgili cam içine mercek yapılsa acaba nasıl olur ben de merak ettim.

Ama farları çok kıymetli aletin, çıkması bile güzel para gerçekten. O yüzden mercek riskini almak istemem. Yedek olsa aslında denerdim güzel olurdu.

Aydınlatma konusunda çağ atlatır mercek bu arabaya. Ama gel gelelim görüntü bence çöp olur. Ben mercekli SLK görünce direkt kafamda "aha önden kazalı, far bulamamışlar gidip çakma mercekli far alıp takmışlar" diye bir imge beliriyor.
    peki o attıgın fotoda ki üstündeki jantlar fabrika çıkışı slk nın jantları degil mi ki ?
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _driver_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendinden mercek ledler çıktı onlar denenebilir. Mercek olduğu için göz alma ihtimali de yaşanmaz
    Araştırayım bakalım, far iç yapısını bozmadan olacak bir ürün ise alır denerim.

Ürün şunlardan değil mi ? Doğru mu anladım ?

https://m.n11.com/urun/vrpro-h7-merc...takim-43143310

peki o attıgın fotoda ki üstündeki jantlar fabrika çıkışı slk nın jantları degil mi ki ?
    Jantlar bunlar, hatta TR de satılık buldum. Çok da şık duruyor cidden. Rakam da oem jant için normal bence.

Just a moment...

Hatta lazım olursa birine dursun OEM Kodu: A2114012202

https://www.ebay.co.uk/itm/174468939924

Just a moment...

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @KÖROĞLU Evet doğru bunlardan bahsediyorum
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    desenli far camina mercek uygulamaya kalkma sakin, mevcut halinden de kotu aydinlatma elde edersin, ustune de para, zaman ve emek harcadiginla kalirsin. Camlar seffaf olmadikca malesef mercek isi yalan.

Meraklisina bilgi, bu kasa SLK'larda mercekli far yok, opsiyonu da yok. Makyajlisinda da makyajsizinda da bu fardan var.

Film olarak kesinlikle aynali, hatta @wolkanku nun uygulattigi tonda olmali bence, gorunce yazacaktir tonunu, numarasini artik her nasil kodlaniyorsa
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    desenli far camina mercek uygulamaya kalkma sakin, mevcut halinden de kotu aydinlatma elde edersin, ustune de para, zaman ve emek harcadiginla kalirsin. Camlar seffaf olmadikca malesef mercek isi yalan.

Meraklisina bilgi, bu kasa SLK'larda mercekli far yok, opsiyonu da yok. Makyajlisinda da makyajsizinda da bu fardan var.

Film olarak kesinlikle aynali, hatta @wolkanku nun uygulattigi tonda olmali bence, gorunce yazacaktir tonunu, numarasini artik her nasil kodlaniyorsa
    DIY ruhuna aykırı işler önermeyelim lütfen. Bulmuşuz çerçevesiz camı kendimiz yapalım. Gri ler yolda yarın gelir bana.

Yarın akşam yaparım o film işini ben, çarşamba sabah bakarız olmuş olmamış diye.

Far işi dediğin gibiyse yok yere masraf etmemek lazım o zaman. Bu aletin far camları ayrı satılıyor mu acaba.

c.sar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaptığınız işler muazzam elinize sağlık
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DIY ruhuna aykırı işler önermeyelim lütfen. Bulmuşuz çerçevesiz camı kendimiz yapalım. Gri ler yolda yarın gelir bana.

Yarın akşam yaparım o film işini ben, çarşamba sabah bakarız olmuş olmamış diye.

Far işi dediğin gibiyse yok yere masraf etmemek lazım o zaman. Bu aletin far camları ayrı satılıyor mu acaba.
    Desensiz far cami bulabilirsen o zaman mercek isini dusunebilirsin. Cok kafayi kirdim dersen camlari sokup kendin pleksiden isit-alistir yontemiyle desensiz far cami elde edebilirsin. Pandemi oncesi olsa stopcular mantikli rakama bu isi yapardi da simdi sanayide is yaptirmanin sirazesi kaydi.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Desensiz far cami bulabilirsen o zaman mercek isini dusunebilirsin. Cok kafayi kirdim dersen camlari sokup kendin pleksiden isit-alistir yontemiyle desensiz far cami elde edebilirsin. Pandemi oncesi olsa stopcular mantikli rakama bu isi yapardi da simdi sanayide is yaptirmanin sirazesi kaydi.
    o geldi aklıma, camları kırık 2 tane far bulsakk.

Üzerine bizdeki farlardan kalıp yapıp şeffaf pleksi de malzeme üretsek dedim. Ama 1. si kırık far bulmak laızm. 2. si çok zaman lazım. Ve bence görüntü yine "kafadan yemiş orj bulamamış akma far takmışlar" olacak.

Değmez o kadar uğraşa bana kalsa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o geldi aklıma, camları kırık 2 tane far bulsakk.

Üzerine bizdeki farlardan kalıp yapıp şeffaf pleksi de malzeme üretsek dedim. Ama 1. si kırık far bulmak laızm. 2. si çok zaman lazım. Ve bence görüntü yine "kafadan yemiş orj bulamamış akma far takmışlar" olacak.

Değmez o kadar uğraşa bana kalsa.
    cikma far bul da cami kirik olmasi kalsin ustundekileri kenara alacagin ve satildiginda yaninda verecegin icin o "kafadan yemis orj bulamamis" olayi bence gecerli olmayacak, kullanirken de sen onunu gormenin keyfi ve guveniyle yol aliyor olacaksin. Bence deger diyecegim ama cikma fari kaca buldugun da onemli tabi.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cikma far bul da cami kirik olmasi kalsin ustundekileri kenara alacagin ve satildiginda yaninda verecegin icin o "kafadan yemis orj bulamamis" olayi bence gecerli olmayacak, kullanirken de sen onunu gormenin keyfi ve guveniyle yol aliyor olacaksin. Bence deger diyecegim ama cikma fari kaca buldugun da onemli tabi.

6k dedi adam bunlara, uğraşılabilir aslında.

Just a moment...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6k dedi adam bunlara, uğraşılabilir aslında.

Just a moment...
    Bu arabanin parcalarini bulmak gercekten cok zor, aklinda varsa al koy kenara, aldiktan sonra sen duramaz ugrasirsin zaten
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de aynalı film deneyelim dedim,

Önce camı temizledim ipa ile. Baya başarılı cam işinde ipa bu arada.

Cam üzerinde nasıl olduğunu çözemediğim, gün ışığında çok da belli olmayan ama şu tarz çizikler var.

Deneme olsun diye 2mt x 50 cm almıştım.

cam tam 100 cm kadar geliyor, o yüzden filmi 2 ye böldüm. İlk tur da işi batırdık malzeme çöp oldu.

2. tur da işi çözdüm. Kapı camını yapmak yandaki üçgen cama göre 10 kat kolay. 2. tur da kapı camını neredeyse hatasız yaptım, ama ufak cam için 4. deneme de ancak oldu. O da 7/10 yani.

Alan çok dar, oraya göre kesmek çok zor vs vs.

Uygulama yaparken ayna dibindeki eğimli kısmı kesip dış kenarları boş bırakarak başladım, bu işi çok kolaylaştırdı.

Bu başarısız olan deneme, kırılma denen bir şey oluyor, ip gibi bir iz kalıyor eğer ragleyi çekerken filmi üst üste bindirirsen. 3-4 yerde öyle oldu.

Bu da bitmiş hali,

Sonra araba bu kadar pisken anlaşılmıyor dedim, arabanın sadece sağ tarafını yıkadım üşengeçlikten, tabi saat gecenin 10 u olunca o soğukta komple araba yıkamayı pek canım çekmedi

Araçların ait olduğu ülkelere ait sticker ları arabalara takmayı çok seviyorum. C1 / C5 de yapmıştım bunu.

Helga için de anavatanı işaret eden bir sticker buldum ve aldım. Hatta direkt c5 e aldığımın aynısı denk geldi.

Tabi bunu da temizken görmek isteyince arabanın arkasını da yıkamak zorunda kaldım.

Sahibinden sağı ve arkası temiz SLK desek yalan olmaz.

Şimdi gidip 2 mt daha film alayım sol camı da söküp yapayım. Güneş performansı nasıl olacak acaba.

Bu arad aynalı film içeriden dışarı görüşünü hiç kısıtlamadı desem yeri.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    filimler çok iyi olmuş,bu arada stikerı nerden temin ettin honda için varmıdır ?
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    filimler çok iyi olmuş,bu arada stikerı nerden temin ettin honda için varmıdır ?
    Ben şuradan aldım, bu ürün var ama bendeki gibi sağı solu kesik değil.

Hepsiburada.com | Guvenlik

Film siparişi verildi, 2024 ocak içinde yaparız onu da.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaan muhtesem olmus filmler, acikcasi tam kafamda canlanan goruntuyu elde etmissin, cok cok begendim. Ayrica iscilik de gayet temiz gorunuyor, fotograflardan kusur vs gorunmuyor, varsa da belli olmuyor. Zaten, ne olsa kendin yaptigin iste kusur bulacagin icin bize gore hatasiz is de ciksa sen kendine takacak kulp bulacaksin Bagaj kapaginda sinus dalgasi gibi iz var, Alman bayraginin yakin plan cekiminde gorunuyor, cizik degildir umarim?
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaan muhtesem olmus filmler, acikcasi tam kafamda canlanan goruntuyu elde etmissin, cok cok begendim. Ayrica iscilik de gayet temiz gorunuyor, fotograflardan kusur vs gorunmuyor, varsa da belli olmuyor. Zaten, ne olsa kendin yaptigin iste kusur bulacagin icin bize gore hatasiz is de ciksa sen kendine takacak kulp bulacaksin Bagaj kapaginda sinus dalgasi gibi iz var, Alman bayraginin yakin plan cekiminde gorunuyor, cizik degildir umarim?
    En çok ben kendimi eleştiriyorum zaten, hayatımın genelinde de bu var. Bu açıdan gereksiz bir mükemmelliyetçilik içindeyim baya aştım ama az daha aşarsam güzel olacak.

İlk film ciddi kötü oldu, 3-4 yerden yapıştı, bu meret yapıştığında saç teli gibi bir iz bırakıyor, ne yaparsan yap düzelmiyor. Mecbur sıfırdan yapacaksın.

Kapı camında 2mm kadar camın dış kısmında bir parça var kopuk. İyi incelemek lazım görmek için.

Çamurluk camında da belli belirsiz bir oturmayan yer var. Onu ayrıca tekrar yapacağım, 2mt daha aldım ürün. Ondan artan parça ile güzelce yaparım.

Arka çamurluktaki dalga maalesef çizik. Araç renginde bir boya alıp oraya rütuş yapacağım. Daha önce yaptım baya güzel netice elde ettim. Bunda da kıvırırım.

Benzeri bir çizik sol ön çamurlukta da var baya derin, ona da aynı reçeteyi uygulayacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    filmler çok güzel olmuş, camı çevreleyen krom çıtayı da folyo ile parlak siyah kapladığında nasıl güzel bütün duracak göreceksin

aynalı filmler , siyah filmlere göre içeriyi karartmadığı için , gece görüşünde de film yokmuş gibi rahat sürüş sağlıyor. O yüzden siyah filmli araba alırsam söktürüp aynalıya geçiyorum , park manevraları rahatlıyor. güle güle kullan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler